شنبه، 1 ارديبهشت ماه، 1397

تأمین هزینەی یورش اسرائیل به غزه توسط ...

رئیس اطلاعات عمومی مصر خطاب به رهبران اسرائیل: کشورهای حاشیەی خلیج فارس هزینه‌های هنگفت جنگ علیه حماس را تقبل نموده‌اند مشروط به اینکه ضربه سنگینی به آن وارد کنند.تأمین هزینەی یورش اسرائیل به غزه توسط «عربستان و امارات»

 ۱* چند روز پیش سرلشکر محمد فرید التهامی رئیس اطلاعات عمومی مصر با رهبران اطلاعاتی و ارتشی اسرائیل ملاقات نموده بود و هدف از این دیدار و ملاقات برنامه ریزی و هماهنگی جهت وارد نمودن ضربه‌ای نظامی به غزه و حماس بود. 

 ۲*درخواست التهامی از رهبران صهیونیست عبارت بود از: زدن ضربه‌ای کمرشکن به جنبش حماس و شاخه نظامی آن، که این یکی از برنامه‌های تکمیلی نامبرده جهت نابودی «اخوان المسلمین» است. 

 ۳*دو سؤال مهم رهبران اسرائیل از التهامی: الف) آیا عربستان سعودی و امارات متحده در ادعای نابودی قسام و حماس جدی‌اند؟! ب) آیا «سیسی» آماده است در این مأموریت مشارکت داشته باشد؟! 

 ۴* سرلشکر التهامی در پاسخ آنان گفت: آمدن او به اسرائیل و دیدارش با شما پس از رایزنی‌های گسترده با رهبران عربستان و امارات بوده است؛ در ضمن رهبران آن دو کشور آماده‌اند تمام هزینه‌های جنگ اخیر را تقبل نمایند 

۵* وقتی التهامی گفت: ژنرال سیسی آمادگی مشارکت مستقیم و علنی در جنگ علیه فلسطینی‌های ساکن غزه را ندارد؛ چرا که سران عربستان – و امارات - از ترس اینکه مبادا توسط مردمشان مطرود شوند اجازه چنین کاری را به وی نداده‌اند، رهبران ملاقات کننده با وی شوکه شدند. 

۶* بگو مگوهای التهامی با رهبران اسرائیلی بیش از ۶ ساعت طول کشید علاوه بر تماس آنان با قاهره و ریاض که در ‌‌نهایت اینگونه توافق حاصل شد که مصر به اسرائیل اجازه دهد از محور فلادیلفیا که در مرز قرار دارد به پیشروی به سوی غزه ادامه دهد تا بدینوسیله دشمن صهیونیستی راحت‌تر بتواند قبضه محاصره ساکنان غزه را تنگ‌تر و تنگ‌تر نماید. 

 ۷* از آغاز، نیت پلید سران مصر برای جنبش‌های مبارز فلسطینی و حماس آشکار بود لذا وقتی که سازمان اطلاعات مصر با رهبران فلسطین در غزه تماس گرفت و جریان آتش بس با اسرائیل را مطرح نمودند، فلسطینی‌ها فهمیدند که این مطلب چندان جدی به نظر نمی‌رسد و نیرنگی بیش نیست؛ پس حماس شرایطی را برای پذیرفتن آتش بس قرار داد که می‌دانست اسرائیل با آن موافقت نخواهد کرد؛ زیرا حماس و قسام انتظار توطئه‌های از این بزرگ‌تر و وحشتناکتری را داشتند و می‌دانستند که – سران مصر و اسرائیل – در صدد برنامه ریزی جهت حمله زمینی به غزه می‌باشند بنا براین از روز اول بمباران‌ها، خود را برای مقابله با جنگ زمینی آماده کردند و جنبش حماس هرگز در مقابله و مبارزه باتوطئه‌های - مشترک مصر و اسرائیل -اخیر به عربستان سعودی و امارات متحده عربی پشت نبسته است و تازه از سیسی نیز نخواست که جهت آتش‌بس بین آن جنبش و اسرائیل اقدام و میانجی‌گری کند – زیرا خود او یکی از طرف‌های اصلی جنگ علیه مردم غزه است.

 ۸* برنامه اعلام شده از طرف حماس و قسام عبارت شد از حمله و بمباران موشکی اسرائیل در داخل و عمق خانه و خاکش؛ چرا که این نبرد با نبردهای گذشته بسیار متفاوت است و مقابله جدی و نفَس گیر با وحشی گری‌های اسرائیل از روز اول ضروری بود. 

 ۹* کلیه هشت مورد فوق از منابع معتبری اخذ شده و مورد تایید گزارش‌های بیشتر روزنامه عبری و اسرائیلی نیز است، علاوه بر اینکه سیر حوادث و بمباران‌های غزه نیز مؤید این مطالب است.ارسال شده در مورخه : شنبه، 21 تير ماه، 1393 توسط news2  پرینت

مرتبط باموضوع :

 محمدمرسی: خواستار تشکیل کنفرانس مطبوعاتی  [ يكشنبه، 27 مهر ماه، 1393 ] 1298 مشاهده
 توقف آبگیری سد داریان در نامه ...  [ دوشنبه، 18 فروردين ماه، 1393 ] 1431 مشاهده
 دومین جشنواره عکاسى تابش با محوریت رمضان  [ دوشنبه، 9 تير ماه، 1393 ] 955 مشاهده
 بانوی کرد سنندجی معاون وزیر کشور  [ چهارشنبه، 5 مهر ماه، 1396 ] 450 مشاهده
 31 اردیبهشت روز پاک پاوه گرامی باد  [ سه شنبه، 30 ارديبهشت ماه، 1393 ] 1181 مشاهده
 
نام شما: [ کاربر جدید ]

نام (ضروری): 
ایمیل (ضروری): 
نظر:
کد امنیتی
کد امنیتی

  [ بازگشت ]
امتیاز دهی به مطلب
انتخاب ها

 فایل پی دی اف فایل پی دی اف

 گرفتن پرينت از اين مطلب گرفتن پرينت از اين مطلب

 ارسال به دوستان ارسال به دوستان

 گزارش این پست به مدیر سایت گزارش این پست به مدیر سایت

اشتراک گذاري مطلب
صفحات پيشنهادي
لينکدوني
پیامک

ســامـانه پیام کوتاه پینوسارسال خبر ، مقاله ، گزارش و ...شماره همراه خود را برای عضویت در خبرنامه پیامکی وارد کنید