جمعه، 23 آذر ماه، 1397

احتمال پلمب شدن پاساژ علاالدین

رئیس ستاد ایمن سازی واحدهای صنفی تهران اعلام کرد پنج مرکز تجاری در خیابان جمهوری تهران باید ایمن شوند و حتی احتمال پلمب شدن پاساژ علاالدین نیز وجود دارد.

 


خسرو ابراهیمی نیا، رئیس ستاد ایمن سازی واحدهای صنفی تهران از تمرکز بر روی ایمن سازی پنج مرکز تجاری در خیابان جمهوری تهران خبر داد. وی اعلام کرد برای حفظ جان مردم، توجه بیشتری به مراکز ریسک‌پذیر، پرخطر و حادثه‌ساز شده و برای ایمن‌سازی آن‌ها باید اقدامات بیشتری انجام شود. دادستانی نیز در این زمینه وارد عمل شده و با جدیت در حال پیگیری این مساله هستیم.

اخطار آتش نشانی به پاساژ علاالدین

چندی پیش معاون ایمنی و پیشگیری سازمان آتش نشانی تهران عنوان کرده بود که برخی مسائل ایمنی در پاساژ علاالدین نقص داشته و در صورت عدم توجه به اخطارهای آتش نشانی، این پاساژ معروف و پررفت و آمد پلمب خواهد شد. ابراهیمی نیا در این رابطه اظهار کرد که پاساژ علاالدین یکی از ساختمان‌هایی است که زیرساخت‌های ناامنی دارد و اگرچه در مدت اخیر تمهیداتی برای آن اندیشیده شده ولی هنوز به طور 100 درصدی مورد تایید آتش نشانی قرار نگرفته است.

عضو هیات مدیره اتاق اصناف در ادامه بیان کرد:

این ساختمان به دلیل رفت و آمد بسیار زیادی که در آن انجام می‌شود، مورد توجه ویژه‌ای قرار گرفته است. پاساژ علاالدین محلی برای خرید و فروش و در عین حال، انبار نیز هست و تردد بسیار بالایی دارد. بر اساس ورود دادستانی به این موضوع، امیدواریم هرچه زودتر اقدامات لازم جهت حفظ امنیت و جان مردم صورت بگیرد.

وی یادآور شد که مکاتبات متعددی از سوی اتاق اصناف انجام شده و علاوه بر مجتمع تجاری علاالدین، چهار مرکز تجاری دیگر در خیابان جمهوری نیز اخطار گرفته‌اند. مجتمع‌های تجاری اسلامی، اروپا، مبصر و دراکولا از دیگر پاساژهای ناایمن در خیابان جمهوری هستند که با تذکر روبرو شده‌اند. البته پاساژهای اروپا، مبصر و دراکولا پیش از این هر یک به مدت 9 تا 12 روز پلمب شده بودند و اکنون در حال برطرف کردن مشکلاتشان هستند. برای مثال، سیم کشی‌های برق و تابلوهای برق از جمله مواردی هستند که در این پاساژها مورد بازبینی و مرمت قرار می‌گیرند.

پاساژ علاالدین

رئیس ستاد ایمن سازی واحدهای صنفی تهران در پایان گفت مراکز تجاری متعددی در سطح شهر وجود دارند که ناایمن هستند و بر این اساس، مکاتبات و مذاکراتی با مالکان این پاساژها انجام می‌شود و هماهنگی‌های لازم صورت می‌گیرد. همچنین در بازار هم بخش قابل توجهی از مراکزی که ایمنی لازم را نداشتند، اکنون تا حدود زیادی ایمن‌سازی شده‌اند، اما در کل نمی‌توان از بافت 100 تا 120 ساله انتظار داشت تا به طور کامل ایمن شوند.ارسال شده در مورخه : شنبه، 2 دي ماه، 1396 توسط cafeweb  پرینت

مرتبط باموضوع :

 روحاني تمام اميد مردم كردستان است  [ شنبه، 1 تير ماه، 1392 ] 4834 مشاهده
 خواهر زن «تونی بلر» و نماد رابعه  [ چهارشنبه، 18 دي ماه، 1392 ] 1816 مشاهده
 مالک معدن کجا تشريف دارند؟  [ سه شنبه، 19 ارديبهشت ماه، 1396 ] 1182 مشاهده
 وعده‌های معاون زنان رئیس‌جمهور  [ چهارشنبه، 8 شهريور ماه، 1396 ] 748 مشاهده
 "شهرکرد" میزبان هنرنمایی گروه کامکار  [ دوشنبه، 9 ارديبهشت ماه، 1392 ] 3466 مشاهده
 
نام شما: [ کاربر جدید ]

نام (ضروری): 
ایمیل (ضروری): 
نظر:
کد امنیتی
کد امنیتی

  [ بازگشت ]
امتیاز دهی به مطلب
انتخاب ها

 فایل پی دی اف فایل پی دی اف

 گرفتن پرينت از اين مطلب گرفتن پرينت از اين مطلب

 ارسال به دوستان ارسال به دوستان

 گزارش این پست به مدیر سایت گزارش این پست به مدیر سایت

اشتراک گذاري مطلب
صفحات پيشنهادي
لينکدوني
پیامک

ســامـانه پیام کوتاه پینوسارسال خبر ، مقاله ، گزارش و ...شماره همراه خود را برای عضویت در خبرنامه پیامکی وارد کنید