دوشنبه، 31 تير ماه، 1398

ستاد رفع موانع ثبت منظر جهانی اورامانات

با دستور ویژه استاندار کرمانشاه: ستاد رفع موانع ثبت منظر جهانی اورامانات تشکیل شدمهندس بازوند استاندار کرمانشاه عصر شنبه ۱۱ اسفندماه در نشست کارگروه توسعه گردشگری کرمانشاه اظهار داشت:  

 ▫️پروژه ثبت جهانی منظر فرهنگی و تاریخی اورامانات یک کار بزرگ است که با جدیت در حال انجام است و یک نقطه عطف در توسعه و پیشرفت کرمانشاه محسوب می شود.

▫️ثبت جهانی یک پنجم‌ مساحت استان یک کار بزرگ است و می تواند اورامانات را به یک ثروت بزرگ و بی بدیل برای کرمانشاه تبدیل کند.

▫️ ستاد ویژه رفع موانع ثبت جهانی منظر فرهنگی و تاریخی اورامانات ذیل شورای برنامه ریزی با حضور دستگاه های مرتبط پیرامون تشکیل شده تا موانع موجود با شتاب بیشتری  رفع شوند‌.

▫️گردشگری صنعتی است که نمی توان زیبایی های آن را در مونیتور های تلویزیون لمس کرد و  افراد باید این زیبایی ها را از نزدیک ببینند.

استاندار کرمانشاه گفت: ثبت جهانی اورامانات نقطه عطفی در توسعه و پیشرفت هرچه بیشتر صنعت توریسم استان است و کار بزرگی به حساب می آید.

هوشنگ بازوند عصر شنبه در کارگروه گردشگری استان کرمانشاه که در سرسرای جلسات استانداری برگزار شد، اظهار داشت: همه مسوولان و دست اندرکاران استان باید برای جهانی شدن اورامانات تلاش کنند.

وی افزود: یک پنجم جمعیت استان در منطقه اورامانات سکونت دارند و اگر این منطقه به ثبت جهانی برسد تحولی شگرف در استان و صنعت گردشگری آن ایجاد می شود.

بازوند خاطرنشان کرد: کرمانشاه استانی ثروتمند با سرمایه های بالا در بخش های مختلف از جمله گردشگری است که باید آن را در قالب صنعت توریسم به کل کشور و حتی جهان معرفی کنیم.

استاندار کرمانشاه تاکید کرد: جهانی شدن منطقه اورامانات گامی بلند و اثرگذار برای جذب گردشگر و ماندگاری آن است و به طور قطع سبب رونق اقتصادی استان نیز خواهد شد.

وی همچنین با اشاره به ثبت ۲۹۵ اثر ملی در مناطق اورامان نشین کرمانشاه، گفت: احتمال اینکه حدود یکصد اثر دیگر نیز در این مناطق شناسایی و به ثبت برسند وجود دارد و این بیانگر ظرفیت بالای این منطقه گردشگری است.

بازوند گفت: ثبت اورامانات به عنوان یک اثر جهانی، هدیه ای است از سوی ما به آیندگان و آن ها حتما از این کار ما به نیکی یاد خواهند کرد.

استاندار کرمانشاه در ادامه خواستار تشکیل ستاد رفع موانع ثبت جهانی اورامانات شد و گفت: این ستاد می تواند به انجام این مهم کمک شایانی کرده و کار را سرعت ببخشد.

وی تصریح کرد: این ستاد باید هر ۱۵ روز یکبار و زیرنظر جلسه شورای برنامه ریزی استان به منظور اینکه مصوبات آن قابلیت اجرایی شدن داشته باشد، تشکیل شود.

بازوند در پایان و با بیان اینکه سال ۹۸ باید سال گردشگری و اقتصاد استان باشد، گفت: همه دستگاه ها مکلف به فراهم کردن زیرساخت های لازم برای تحقق این مهم شده اند تا شاهد پیشرفت و تحول استان باشیم.

استان کرمانشاه با ۲ میلیون نفر جمعیت دارای بیش از چهار هزار اثر تاریخی است که بیش از ۲ هزار و ۲۰۰ اثر آن ثبت ملی شده است.

سنگ نگاره و کتیبه داریوش هخامنشی در شهر بیستون تنها اثر ثبت شده جهانی استان کرمانشاه است.با دستور ویژه استاندار کرمانشاه ستاد رفع موانع ثبت منظر جهانی اورامانات تشکیل شد
ارسال شده در مورخه : يكشنبه، 12 اسفند ماه، 1397 توسط اسامه قادری  پرینت

مرتبط باموضوع :

 اخوان‌المسلمین:‌ فوت مُرسی «قتل عمد» است  [ دوشنبه، 27 خرداد ماه، 1398 ] 364 مشاهده
 آیا هیرکانی جایگزین اورامانات شده است؟  [ سه شنبه، 18 تير ماه، 1398 ] 247 مشاهده
 جزئیات بسته حمایتی ۲۰۰ هزار تومانی  [ يكشنبه، 30 دي ماه، 1397 ] 467 مشاهده
 برگزاری مراسم گرامیداشت مقام معلم در نوسود  [ چهارشنبه، 17 ارديبهشت ماه، 1393 ] 1817 مشاهده
 گزارش مراسم تودیع ومعارفه فرماندار پاوه  [ جمعه، 12 ارديبهشت ماه، 1393 ] 1985 مشاهده
 
نام شما: [ کاربر جدید ]

نام (ضروری): 
ایمیل (ضروری): 
نظر:
کد امنیتی
کد امنیتی

  [ بازگشت ]
امتیاز دهی به مطلب
انتخاب ها

 فایل پی دی اف فایل پی دی اف

 گرفتن پرينت از اين مطلب گرفتن پرينت از اين مطلب

 ارسال به دوستان ارسال به دوستان

 گزارش این پست به مدیر سایت گزارش این پست به مدیر سایت

اشتراک گذاري مطلب
صفحات پيشنهادي
لينکدوني
پیامک

ســامـانه پیام کوتاه پینوسارسال خبر ، مقاله ، گزارش و ...شماره همراه خود را برای عضویت در خبرنامه پیامکی وارد کنید