دوشنبه، 29 مهر ماه، 1398

تقویت گردشگری پاوه و راهکار ها

آریا سلیمانی دانشجوی دانشگاه علوم پزشکی ایران / یک سال پیش در خصوص گردشگری مطلبی را به کانال های خبری  نوشتم . صحبت از افزایش ورود گردشگر به پاوه کردم . موانع و راهکار ها را بیان کردمRelated image

و اضافه کردم که گردشگری در پاوه و اورامانات می تواند از هر صنعت دیگری درآمد زا باشد .
 در طی ده روز گذشته بیش از شصت هزار گردشگر به پاوه سفر کردند . و تخمین زده می شود در این مدت چیزی بالغ بر یک میلیارد تومان در امد حاصل شده است . البته مشکلاتی هم بدنبال داشت ؛ از ترافیک سنگین و فوق سنگین پاوه و جاده ها گرفته تا کمبود میوه و مواد غذایی و آلودگی محیط زیست و ... .
من خوشبین هستم به اینکه شهرستان پاوه پتانسیل جذب یک میلیون گردشگر و یا حتی بیشتر در سال را دارد . البته در سایه تدبیر و چاره اندیشی سازمان و ادارات مربوطه اعم از فرمانداری ‌، شهرداری ، سازمان حفاظت محیط زیست و ... .
 اگر برای مشکل ترافیک پاوه راه حلی فوری و درست پیدا کنیم ، اگر وضعیت جاده های خارج شهری ترمیم شوند ، اگر زیر ساخت های لازم برای توسعه گردشگری تقویت و در صورت لزوم ایجاد شوند و ... جذب یک میلیون گردشگر با توجه به پتانسیل های شهرستان و توپو گرافی خاص منطقه امکان پذیر خواهد بود .
امیدوارم شهردار جدید پاوه و سایر مسوولین توسعه گردشگری پاوه را سرلوحه کار خود قرار دهند و همه با هم برای توسعه گردشگری قدم های اساسی برداریم .
در صورت باز گشایی مرز شوشمی که هنوز مشخص نیست در چه تاریخی رسما باز خواهد شد صنعت گردشگری رونق بیشتری خواهد یافت . منصفانه نیست که قول هایی را که مسوولان در خصوص باز گشایی شوشمی داده بودند را عملی نکنند .
و سخن آخر : ( صنعت گردشگری و بازگشایی مرز شوشمی دو فرصت طلایی هستند که می توانند مشکل بیکاری را در شهرستان پاوه به حداقل برسانند و یقین دارم که برنامه توسعه گردشگری می تواند جزو شعار ها و برنامه های کاندیداهای انتخابی اسفند ماه مجلس باشد ).آریا سلیمانی دانشجوی دانشگاه علوم پزشکی ایران یک سال پیش در خصوص گردشگری مطلبی را به کانال های خبری نوشتم صحبت از افزایش ورود گردشگر به پاوه کردم موانع و راهکار ها را بیان کردم و اضافه کردم که گردشگری در پاوه و اورامانات می تواند از هر صنعت دیگری درآمد زا باشد
ارسال شده در مورخه : دوشنبه، 27 خرداد ماه، 1398 توسط cafeweb  پرینت

مرتبط باموضوع :

 درگیری‌ میان نیروهای عراقی و پیشمرگه  [ دوشنبه، 24 مهر ماه، 1396 ] 1082 مشاهده
 فوری؛ لحظاتی قبل شهر کرمانشاه لرزید  [ جمعه، 1 آذر ماه، 1392 ] 2332 مشاهده
 ساعت جدید اپل عرضه می‌شود  [ دوشنبه، 4 شهريور ماه، 1398 ] 445 مشاهده
 عارف: با تفکیک جنسیتی دانشگاه ها مخالفم  [ پنجشنبه، 19 ارديبهشت ماه، 1392 ] 2324 مشاهده
 روستای ساحلی هجیج مقصد گردشگری  [ جمعه، 27 ارديبهشت ماه، 1392 ] 2484 مشاهده
 
نام شما: [ کاربر جدید ]

نام (ضروری): 
ایمیل (ضروری): 
نظر:
کد امنیتی
کد امنیتی

  [ بازگشت ]
امتیاز دهی به مطلب
انتخاب ها

 فایل پی دی اف فایل پی دی اف

 گرفتن پرينت از اين مطلب گرفتن پرينت از اين مطلب

 ارسال به دوستان ارسال به دوستان

 گزارش این پست به مدیر سایت گزارش این پست به مدیر سایت

اشتراک گذاري مطلب
صفحات پيشنهادي
لينکدوني
پیامک

ســامـانه پیام کوتاه پینوسارسال خبر ، مقاله ، گزارش و ...شماره همراه خود را برای عضویت در خبرنامه پیامکی وارد کنید