جمعه، 3 بهمن ماه، 1399

مردم به‌ طور جدی در تنگنا هستند

یك فعال سیاسی  در‌باره شرایط منطقه ای ایران و نوع رویکرد کشورمان در مواجهه با دولت جو بایدن اظهار کرد: اینکه برخی از کشورها سعی دارند با ایجاد تنش فضای منطقه را به حالت جنگی درآورند مساله‌ای است که از دست ایران خارج است. نکته مهم برای ما این است که در سطوح بالای نظام شرایط طوری مدیریت شود که بتوانیم وضعیت موجود را به نوعی مدیریت کنیم تا آسیبی به امنیت و منافع کشور نرسد.
 احمد حکیمی‌پور گفت: درباره اینکه ایران باید با چه رویکردی به استقبال دولت جید آمریکا برود نکته مهم این است که دولت ایران از تغییر به‌وجودآمده در ایالات متحده استقبال کرد؛‌ در واقع در کشور ما امیدواری زیادی برای باز شدن گره‌هایی ایجاد شده است که به واسطه تصمیم‌های دونالد ترامپ در نظام بین‌الملل با آنها مواجه‌ هستیم و از طرفی ضررهایی هم متوجه فضای اقتصادی کشور شده است.او اضافه کرد: البته مثل همیشه عده‌ای در ایران اصرار به کوک کردن ساز مخالف دارند. لازم است این صداها در سطح کلان کنترل شوند تا با مدیریت صحیح فضایی که بعد از انتخابات آمریکا به وجود آمده بتوانیم موانع را یکی از پس از دیگری از پیش رو برداریم. مردم نزدیک به سه سال است که به ‌طور جدی در تنگنای اقتصادی قرار دارند و زندگی برایشان مشکل شده است، به همین دلیل لازم است با رویکردی منطقی به تغییر دولت در آمریکا نگاه کنیم بلکه مشکلات‌مان کمتر شود.
او توضیح داد: درباره مذاکرات برجام هم باید به این مساله توجه داشت که ایران همچنان متعهد به تعهدات توافق هسته‌ای است و این آمریکاست که باید تصمیم غلط ترامپ مبنی بر برهم زدن یک قرارداد حقوقی بین‌المللی را به نوعی جبران کند.احمد حکیمی‌پور در پایان گفت:‌ ایران روزهای فوق‌العاده حساسی را پیش روی خود می‌بیند. پس لازم است همه هوشیار باشیم تا با اشتباه احتمالی فرصت گذر از بحران را از دست ندهیم.

مرجع : اعتمادآنلاین


ارسال شده در مورخه : چهارشنبه، 17 دي ماه، 1399 توسط cafeweb  پرینت

مرتبط باموضوع :

 اعیاد اسلامی در تقویم آمریکایی جای گرفت  [ شنبه، 20 مهر ماه، 1392 ] 2519 مشاهده
 اولین بانوی معاون فرماندار پاوه منصوب شد  [ پنجشنبه، 16 مرداد ماه، 1393 ] 2221 مشاهده
 اردوغان: سنّی هستم اما سنّی محور نیستم  [ يكشنبه، 12 خرداد ماه، 1392 ] 2746 مشاهده
 امام جمعه پاوه : محمد مرسي منتخب مردم است  [ شنبه، 2 شهريور ماه، 1392 ] 2705 مشاهده
 استاد احمد بهرامی: رأی، شهادت دادن است  [ جمعه، 10 خرداد ماه، 1392 ] 2721 مشاهده
امتیاز دهی به مطلب
انتخاب ها

 فایل پی دی اف فایل پی دی اف

 گرفتن پرينت از اين مطلب گرفتن پرينت از اين مطلب

 ارسال به دوستان ارسال به دوستان

 گزارش این پست به مدیر سایت گزارش این پست به مدیر سایت

اشتراک گذاري مطلب
صفحات پيشنهادي
لينکدوني
پیامک

ســامـانه پیام کوتاه پینوسارسال خبر ، مقاله ، گزارش و ...شماره همراه خود را برای عضویت در خبرنامه پیامکی وارد کنید