جمعه، 3 بهمن ماه، 1399

ویروس مخرب آقازاده‌ها

رضا صادقیان
  / صفحات دنیای مجازی جولان‌گاه تصاویر، فیلم‌ها و هنرنمایی پسران و دخترانی شده که با رانت پدر، مادر، دایی و عمو و سایر بستگان به جایگاه‌های غیر قابل وصف در کسب درآمد رسیده‌اند.افرادی که حتی از هوش متوسط برخوردار نیستند، ولی به برکت نام و نشان آشنایان به ثروت‌های کلان دست یافتند و با بروز رفتارهای خارج از عرف مشغول تخریب اذهان شهروندان شدند.
هزینه رفتار آقازاده‌هایی که با کسب میلیاردها سرمایه و فخر فروشی به مردم گرفتار آمده در بحران‌های اقتصادی از وضعیت زیست روزمره به تنگ آمده‌اند، چیزی به غیر از ویران‌سازی افکار عمومی نیست. این افراد به واسطه ایستادن در جایگاهی که از آن خودشان نیست و بی‌توجه به تمام حوادث سال‌های اخیر با پول بادآورده عکس می‌گیرند، با همین درآمدها از ساعت، پوشاک، خودرو و خانه و ویلاهای بزرگ رونمایی می‌کنند تا به دیگران نشان دهند جای آنان با تمام مردم ایران متفاوت است.
ویروس ویران‌گر آقازاده ترویج بی‌اعتمادی، سست کردن باورها، رواج زندگی لوکس و بدون دغدغه، زیستن در دنیایی دیگر و فریاد سرخوشی بی‌انتها سر دادن است. آنان به هیچ اندیشه نمی‌کنند مگر به نمایش گذاشتن تمام آن چیزی که از راه‌ رانت‌خواری و ویژه‌خواری کسب کرده‌اند. جنس دغدغه‌های آنان به صورت انحصاری متعلق به خودشان است، چرا که آنقدر در دنیای کسب مال به صورت آسوده و راحت غوطه‌ور بوده و هستند که حتی تغییر شرایط اقتصادی و کوچک‌تر شدن سفره مردم طی یک‌سال اخیر را درک نمی‌کنند، اساسا این افراد هیچ وقت به فکر کوچکی و بزرگی سفره مردم نبودند، آنچه آنان به آن فکر کرده و می‌کنند دغدغه‌های متعلق به خودشان است و بس.
آقازاده‌ها بدون زحمت صاحب عنوان شده‌اند. ثروت بادآورده اندوخته‌اند، صاحب مال غیر قابل تصویر شدند و حال که مقابل سوالات شهروندان قرار می‌گیرند و وقتی کسی از نحوه کسب درآمد آنان سوال می‌پرسد به جای پاسخ دادن اقدام به فحاشی، پرخاش کردن و به پرسش کنندگان توهین می‌کنند. این رفتار از یک منظر عادی است، در واقع آنان هیچ‌وقت نیاز نمی‌دانند به سایرین پاسخ بدهند، چرا که خودشان را تافته جدا بافته از مردم تلقی کرده و می‌کنند و همه را به چشم رعیت می‌بینند. آقازاده‌ها گمان دارند سایرین هستند تا کارها، نیازها، فعالیت‌های و خواسته‌های معقول و نامعقول آنان را به واسطه پول انجام دهند و همین باعث می‌شود هنگامی که نامشان در نشریات و صفحات مجازی آورده می‌شود با تندی و دشنام با دیگران حرف بزنند. احتمالا اگر چرخ گردون به گونه‌ای دیگر چرخ می‌خورد و پدر و مادر و بستگان این آقازاده‌ها به میز مدیریت نمی‌رسیدند، این افراد الان صاحب یک شغل عادی در شرکت دولتی و یا خصوصی بودند و مانند شهروندان عادی با مردم برخورد می‌کردند. ولی این مال نجومی دقیقا به دست کسانی افتاده که همچون گردن‌کشان مست در حال عقده‌گشایی و ویران کردن تمام چیزهایی هستند که با بالا رفتن از پلکان همان ساختار توسط بزرگتر‌ها به ثروت رسیده‌اند. خروجی حاصل از رفتار آقازاده‌ها.ارسال شده در مورخه : جمعه، 19 دي ماه، 1399 توسط cafeweb  پرینت

مرتبط باموضوع :

 گزارش مراسم اهداء جوایز مسابقه تفسیر پینوس  [ شنبه، 12 تير ماه، 1395 ] 2348 مشاهده
 شرایط خانه‌دار شدن مردم سخت شده  [ سه شنبه، 16 بهمن ماه، 1397 ] 895 مشاهده
 حاتمی از جاذبه های بخش باینگان میگوید  [ پنجشنبه، 29 اسفند ماه، 1392 ] 2662 مشاهده
 مناظره زیباکلام و رامین درباره انتخابات  [ يكشنبه، 3 ارديبهشت ماه، 1396 ] 1987 مشاهده
 سامانه صدور کارت تردد از مرز شوشمی فعال شد  [ پنجشنبه، 16 مرداد ماه، 1393 ] 3275 مشاهده
امتیاز دهی به مطلب
انتخاب ها

 فایل پی دی اف فایل پی دی اف

 گرفتن پرينت از اين مطلب گرفتن پرينت از اين مطلب

 ارسال به دوستان ارسال به دوستان

 گزارش این پست به مدیر سایت گزارش این پست به مدیر سایت

اشتراک گذاري مطلب
صفحات پيشنهادي
لينکدوني
پیامک

ســامـانه پیام کوتاه پینوسارسال خبر ، مقاله ، گزارش و ...شماره همراه خود را برای عضویت در خبرنامه پیامکی وارد کنید