دوشنبه، 11 مهر ماه، 1401

احداث تله کابین پاوه لنگ یک مجوز!

به گفته سرمایه گذار پروژه تله کابین شهر پاوه، تمام مقدمات احداث این پروژه انجام گرفته و در حال حاضر تنها اخذ مجوز سازمان امور اراضی استان باقی مانده است.

 شاپور بایزیدی در گفت و گو با ایسنا، بااشاره به گذشت پنج سال از آغاز پیگیری هایش برای احداث تله  کابین پاوه، اظهار کرد: سال 1396 اقدامات اولیه را برای شروع پروژه تله کابین در شهر پاوه با توجه به موقعیت کوهستانی آن آغاز کردیم.

وی با بیان اینکه این پروژه قرار بود شش ماهه آغاز شود، اما فرآیند اخذ مجوزها شروع آن را بسیار طولانی کرد، ادامه داد: در ابتدا موافقت های اصولی اجرای این پروژه را از طریق میراث فرهنگی اخذ کرده و از  تعدادی از دستگاه های اجرایی استان استعلاماتی گرفتیم.

این سرمایه گذار حوزه گردشگری تصریح کرد: باتوجه به اینکه بخشی از زمین های منابع طبیعی شهرستان در مسیر احداث این پروژه قرار گرفته بود، رایزنی ها و پیگیری هایی را از طریق منابع طبیعی استان داشتیم، اما موانعی پیش پای واگذاری این زمین ها برای اجرای پروژه وجود داشت، بنابراین در سال 1398 در جلسه ستاد سرمایه گذاری استان پروژه تله کابین پاوه هم مورد بررسی قرار گرفت و استاندار دستور داد که که این موانع برداشته شود.

وی افزود: سرانجام پس از حدود دو سال و نیم اردیبهشت امسال، منابع طبیعی استان موافقت خود را با واگذاری زمین ها برای اجرای پروژه اعلام کرد، اما مجوز آن را باید سازمان امور اراضی بدهد که این در راستا منتظر برگزاری نشست این سازمان هم هستم.

بایزیدی تاکید کرد: درصورتی که سازمان امور اراضی استان مجوز واگذاری زمین ها را به ما بدهد، ظرف کمتر از یک ماه عملیات اجرایی این پروژه را آغاز می کنیم.

وی طول فاز اول این پروژه را حدود 2400 متر اعلام و یادآورشد: طبق برآوردهای انجام شده، اجرای این پروژه حدود 120 میلیارد تومان پول می خواهد، درحالیکه اگر آن را در همان سال 1396 اجرا می کردیم، طبق برآوردهایی که داشتیم بیشتر از 20 میلیارد تومان اعتبار نمی خواست.

بایزدید اضافه کرد: در حال حاضر هم حدود 50 میلیارد تومان تسهیلات بانکی برای این پروژه در نظر گفته اند که امیدواریم مسئولین آن را افزایش دهند.

این سرمایه گذار حوزه گردشگری اضافه کرد: در ابتدا قرار بود که این پروژه با کمک یک سرمایه گذار ترکیه ای اجرایی شود، اما به دلیل طولانی شدن فرآیند اخذ مجوزها دیگر این همکاری امکان پذیر نشد. با این حال اخیرا یکی از سرمایه گذاران شهر تبریز نیز اعلام آمادگی کرده تا بصورت مشارکتی این پروژه را اجرایی کنیم

وی با گلایه از سنگ اندازی هایی که برخی از دستگاه های اجرایی پیش پای این سرمایه گذاری داشته اند، افزود: شهرداری برای تغییر کاربردی هر متر از زمین های این پروژه حدود یک میلیون و 500 هزار تومان از ما درخواست کرده که رقم بسیار بالایی است.

بایزیدی در پایان از حمایت های فرماندار پاوه، معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری و مسئولین میراث فرهنگی و اداره کل دارایی استان قدردانی کرد.

 


 

 ارسال شده در مورخه : پنجشنبه، 17 شهريور ماه، 1401 توسط cafeweb  پرینت

مرتبط باموضوع :

 نمایشگاه کتاب هورامان در نودشه برگزار میشود  [ پنجشنبه، 16 مرداد ماه، 1393 ] 2983 مشاهده
 دیدار یونسی از مرکز دائرةالمعارف بزرگ اسلام  [ چهارشنبه، 25 دي ماه، 1392 ] 3424 مشاهده
 استفاده از چک الکترونیکی الزامی نیست  [ دوشنبه، 10 آذر ماه، 1399 ] 919 مشاهده
 همه چهره‌های سیاسی کاندید در انتخابات  [ يكشنبه، 22 ارديبهشت ماه، 1392 ] 3436 مشاهده
 راه اندازی سینما پنج بعدی در پاوه  [ چهارشنبه، 8 خرداد ماه، 1392 ] 3512 مشاهده
امتیاز دهی به مطلب
انتخاب ها

 فایل پی دی اف فایل پی دی اف

 گرفتن پرينت از اين مطلب گرفتن پرينت از اين مطلب

 ارسال به دوستان ارسال به دوستان

 گزارش این پست به مدیر سایت گزارش این پست به مدیر سایت

اشتراک گذاري مطلب
صفحات پيشنهادي
لينکدوني
پیامک

ســامـانه پیام کوتاه پینوسارسال خبر ، مقاله ، گزارش و ...شماره همراه خود را برای عضویت در خبرنامه پیامکی وارد کنید