پنجشنبه، 30 خرداد ماه، 1398

نقش میوه ها در دفع سموم بدن

گردآورنده : مصعب صالحی

بعضی از مردم میوه ها را به علت اینکه دیر هضم می شوند و تولید نفخ و درد شکم می کنند حقیر و ناچیز می شمارند، و حال آنکه برعکس تصور بی پایه آنها، میوه ها اگر خوب رسیده باشند و با دقت جویده شوند و با آب دهان مخلوط گردند، قند خود را که مستقیما قابل جذب است و احتیاجی به هضم شدن ندارند، وارد دستگاه بدن می سازند. این موضوع محقق است، بیمارانی که درجه تبشان از سی و هشت گذشته است عصیرمعدی در آنها ترشح نمی کند و در چنین اوضاع و احوالی، غذایی که آنها مصرف می کنند جذب بدن نمی شود و در معده و روده ها تخمیر شده و تولید مسمومیت می کند. به همین علت است که به اشخاص تب دار، آب میوه، به ویژه آب انگور می دهند، زیرا قند میوه ها مستقیما قابل جذب است و وقتی این قند جذب بدن شد سموم را دفع می کند. بیمارانی که رژیم میوه می گیرند گاهی کسالت و ناراحتی هایی در خود احساس می کنند. این حالت در اثر ناسازگاری با میوه پیدا نمی شود، بلکه وضعی است که در اثر مصرف میوه و تخلیه سریع سموم بدن به وجود می آید.پرفسور اهرت این حقیقت بدیهی را اعلام داشته و گفته است: «با خوردن و مصرف میوه، بیمار از سمومی که در بدنش به حد اشباع رسیده است پاک می گردد.»
آدم تندرست تمام میوه ها را مصرف می کند و هر میوه ای به مزاج او سازگار است، ولی اگر این طور نباشد ممکن است نقصی در معده یا روده های او باشد که باید با یک معالجه طبی آن نقص را برطرف ساخت.
اما اگر کسی با مصرف میوه ها مبتلا به ورم روده شود علت آن این است که کاملا به مصرف میوه عادت نکرده است و باید کم کم شروع به مصرف آن کند و روز اول یک و روز دومدو و بعد آن به مرور زیاد کند تا به اندازه کافی برسد.


منبع : سبزی ها و میوه های شفا بخش / لئوس کارلیهارسال شده در مورخه : پنجشنبه، 1 ارديبهشت ماه، 1390 توسط اسامه قادری  پرینت

مرتبط باموضوع :

 هـک و هـکر  [ دوشنبه، 4 مهر ماه، 1390 ] 5288 مشاهده
 پیش‌بینی محققان از زلزله تهران  [ سه شنبه، 21 آذر ماه، 1396 ] 1140 مشاهده
 فشار روانی و روش های کنارآمدن با آن(قسمت اول)  [ پنجشنبه، 21 ارديبهشت ماه، 1391 ] 4960 مشاهده
 بیوریتم  [ يكشنبه، 12 شهريور ماه، 1391 ] 6019 مشاهده
 سواد سلامت  [ شنبه، 4 مهر ماه، 1394 ] 2223 مشاهده
نام:
ایمیل:

در مورخه : شنبه، 10 ارديبهشت ماه، 1390توسط
(مشخصات کاربر sayf | ارسال پیغام شخصی)
کاک مصعب واقعا ممنونم مطلب بسیار مفیدی بود. بازم از این مطالب بذار چون ما متاسفانه به شدت با خوراکیای مصنوعی شیمیایی مشغول شدیم و نمیدونیم چه جنایتایی(جدی میگم) در حق خودمون انجام میدیم اما این مطالب با یاداوری نیازهای وذقعی بدنمون میتونه ما رو متوجه اشتباهتمون کنه
ارسال جوابیه ]

 
نام شما: [ کاربر جدید ]

نام (ضروری): 
ایمیل (ضروری): 
نظر:
کد امنیتی
کد امنیتی

  [ بازگشت ]
امتیاز دهی به مطلب
انتخاب ها

 فایل پی دی اف فایل پی دی اف

 گرفتن پرينت از اين مطلب گرفتن پرينت از اين مطلب

 ارسال به دوستان ارسال به دوستان

 گزارش این پست به مدیر سایت گزارش این پست به مدیر سایت

اشتراک گذاري مطلب
صفحات پيشنهادي
لينکدوني
پیامک

ســامـانه پیام کوتاه پینوسارسال خبر ، مقاله ، گزارش و ...شماره همراه خود را برای عضویت در خبرنامه پیامکی وارد کنید