پنجشنبه، 2 خرداد ماه، 1398

روز بدون خودرو، روزی ماندگار در تاریخ پاوه

به عینه دیدنی های تأثیرگذار را به کرات دیده ایم و در گذر زمان نیز تجربه ها اندوخته ایم، که واژه ها همیشه در پای عظمت و انسانیت … انسان های والا، کم آورده اند؛ بطوریکه افتادگی را پیشه نموده و از سر اخلاص سر تعظیم فرو می نهند.روز بدون خودر رو  2

خبرگزاری پاوه پرس، به عینه دیدنی های تأثیرگذار را به کرات دیده ایم و در گذر زمان نیز تجربه ها اندوخته ایم، که واژه ها همیشه در پای عظمت و انسانیت … انسان های والا، کم آورده اند؛ بطوریکه افتادگی را پیشه نموده و از سر اخلاص سر تعظیم فرو می نهند.

 

مردم پاوه امروز درس هایی برای گفتن را به درستی ادا نمود، درس هایی که به واقعه نگاران ندا می دهد، آنچه را که حس نموده اند، بنگارید و شایستگی و بزرگواری مردم این دیار را برای نسل های دیگر زمزمه نمایند.

 

اهمیت قضیه و انجام حرکتی سترگ در پی ابلاغی محدود (تراکت) و رسانه ای (سایت های محلی) آن هم در فاصله زمانی کمتر از یک هفته، پیام های بسیار در پی داشت، باید واقعیت ها را پذیرفت و به مردم مان باور داشته باشیم که آنان در اوج شایستگی قرار دارند.

 

آری کار کردن در چنین منطقه ای بسیار سهل و آسان بوده و هست، چرا که برای تحقق امری در این خطه نیاز به فرهنگ سازی نیست چون که مردم ما  خود فرهنگ سازند.

 

مردم ما مردم روزهای سخت اند، مردمی که همگان در لحظات حساس و سرنوشت ساز آنان را به درستی شناخته اند و به نیکی تحسین نموده اند. و….

 

ساعت ۷:۴۵ دقیقه صبح روز دوشنبه مورخ ۹۳/۰۱/۲۵ به نیت و قصد ثبت لحظات راهی خیابان های سطح شهر شدم، و در ادامه آنچه را که از زاویه دوربین ثبت نمودم تقدیم شما کاربران ارجمند می نماید.

خیابان های خلوت را شاهد بودم، انگار روز تعطیلی را تجربه می نمایم، اما در واقع اینطور نبود، وسط هفته، اوج فعالیت کاری … به هر حال …

روز بدون خودر رو  1

ساعت ۸:۱۵ صبح همه دانش آموزان، کارکنان ادارات و مدارس در محل کارند، اما تصویر خیابان شهرک فرهنگیان چیز دیگری را نشان می دهد، برداشت اولیه ی رهگذری که قضاوتش را با مستندات موجود همخوانی و تطبیق می دهد این است باتوجه به پارک نمودن خودروها در دو طرف خیابان، به احتمال قریب به یقین صاحبان خودروها در منزل به سر می برند، اما واقعیت چیز دیگری را بازگو می نماید.

 

ساعت ۹:۱۰ میدان شهداء (فرمانداری) میدانی خلوت را در ذهن تداعی می نمود، برادری جلو آمد وگفت با خلوتی خیابان های شهر احساس می شود زمان دوران دفاع مقدس است (جنگ شهرها).

 

یکی از بازاریان گفت متأسفانه پاوه خیابان کمربندی ندارد، ماشین های شهرهای نوسود و نودشه و روستاهای تابعه برای رفتن به کرمانشاه مجبور به تردد از این خیابان ها هستند، ما هم ضمن تایید خدمت شان عرض کردیم این حرکت اجباری نیست و مشکلی هم وجود ندارد.

 

یکی از دبیران مدارس متوسطه: امروز برخلاف روزهای دیگر چند کار پیاپی داشتم، هرچند که از وسیله نقلیه استفاده ننمودم اما زودتر از روزهای دیگر کارهایم انجام گرفت، ضمن اینکه توفیقی حاصل آمده که در کنار فعالیت مورد نظر ورزش پیاده روی نیز انجام دادم، وی از بانیان امر تقدیر نمود.

خیلی ها حرکت موجود را تحسین نمودند و خویش نیز به دعوت اعلام شده اجابت نمودند.

 

جمعی از معلمان که بعد از انجام فعالیت های روزمره عازم منزل مسکونی خویش بودند، با مشاهده گزارش گیری به پیش آمدند و هریک در نکوداشت امر مذکور مواردی را برشمردند، یک گفت روزهای دیگر مسافت زمین شهری تا میدان مولوی را در ۴۵ دقیقه طی نمودم، اما امروز همین مصافت را در یک ربع ساعت، دیگری افزود: علاوه بر خلوت بودن خیابان ها امروز متوجه شدم پیاده روها هم خلوت بود واین نشان می دهد خیلی از ترددهای روزانه غیر ضروری می باشند.

روز بدون خودر رو  7

مغازه داری افزود هر روز با ماشین به شهر می آیم وحدود ۲۰۰۰ تومان هزینه پارکینگ خودرو ام می باشد. امروز به حرمت فراخوان اجابت نمودم با تاکسی آمدم، نه تنها گرایه چند نفر را حساب نمودم اما هزینه کمتری نیز صرف نمودم.

 

شهروندی دیگری افزود: تعدادی از وسایل نقلیه چندین روز متناوب در عرض خیابان ها قرار دارندکه لازم است در این خصوص چاره اندیشی شود.

 

عابر پیاده گفت یکی از تفاوت هایی که امروز احساس نمودم این بود که کمترین میزان بوق زدن ماشین ها را متوجه شدم، این برای من مهم بود.

 

از راننده ی تاکسی سوال نمودم ، چرا علی رغم اینکه  خودرو های شخصی امروز کمتر تردد می نمایند تعداد مسافر درون تاکسی به آن تعداد نیست که تاکسی با تکمیل ظرفیت حرکت نماید؟ وی گفت: درست است که وسایل نقلیه شخصی کمتر تردد می نمایند ولی همین امر سبب گردیده سرعت عمل ما بیشتر شود قبلاً با زحمت یک دور می زدیم اما امروز سه دور مسافر را جابجا نموده ام. راننده تاکسی دیگری گفت:  شورا وشهرداری گفته که امروز روز بدون خودرو است، اما ظاهراً بعضی ها اینطور تصور نمودند که چون روز بدون خودرو است نباید از خانه خارج شوند و لذا عابرین پیاده هم کمتر در سطح شهر به چشم می خورند.

مختاری

طاهر زوراسنا مدیر دبیرستان شهدای هشتم آبان ضمن تقدیر از شهروندان محترم خاطر نشان ساخت: از مجموع ۲۰ نفر پرسنل اداری وآموزشی آموزشگاه یک نفر با خودرو شخصی به دبیرستان مراجعه نمود، آن یک نفر نیز عنوان نمود که فراموش نمودم که تاریخ اجرای این برنامه امروز است.

 

شهروند دیگری در این راستا افزود: صبح که از منزل خارج شدم ، بدون ذهنیت قبلی راهی محل کارشدم، خلوت بودن خیابان ها متعجب ام نمود، از دوستی سوال نمودم وقتی ماجرا را یادآور شدند، خجالت زده ماشینم را در یک جاده فرعی تا شب هنگام  وا نهادم وبه مسیر خود ادامه دادم .

دوستی گفت: امروز خیلی از کارمندان و مسئولین ادارات را پیاده مشاهده نمودم که به سرکار خود می رفتند، اما پیاده روی قضات دادگستری شهرستان چیز دیگری بود و برایم خیلی جالب توجه بود.

سلام خسروی

شهردار پاوه نیز از همراهی های معمول شهروندان ارجمند نهایت تقدیر و تشکر نمود. خسروی در ادامه گفت: ما با صراحت خدمت مردم فهیم این دیار عرض می نمائیم شما با شایستگی از این آزمون بزرگ سربلند وپیروز برون آمدید و مدال غیرت وانسانیت و… را با افتخار به سینه زدید، افتخارتان پایدار، عزت تان مستدام باد.

 

سروان خشنودی فرمانده پلیس راهور شهرستان پاوه در ارزیابی از روند اجرای روزی بدون خودرو در پاوه افزود: اکثریت قریب به اتفاق شهروندان پاوه با احساس مسئولیت اجتماعی خویش از آوردن خودرو به خیابان های سطح شهر اجتناب ورزیدند، که در نوع خود جالب توجه بود.

 

سروان خشنودی در ادامه افزود: امروز ترافیکی در سطح شهر مشاهده نگردید و از همراهی همه ی اقشار محترم  مردم در این راستا تجلیل نمود.

 

روز بدون خودر رو  3

فرمانده پلیس راهور شهرستان پاوه گفت: لازم می دانید از عموم  رانندگان محترم تاکسی تشکر ویژه به عمل آید، عزیزانی که صبج هنگام با حضور خود در اجرای مطلوب این طرح ما را یاری دادند.

 

 

خشنودی در ادامه تصریح نمود: از آنجایکه اجرای این طرح اختیاری بوده و التزامی در ممانعت از تردد وجود نداشت، تبعیت جمعی مایه ی سرور ما گردید، وی از تعدادی که خلوتی خیابان ها را جولانگاه خویش قرار داده بودند گله مند بود و به احترام جمع خواستار همراهی آنان در برنامه های آتی شدند.

 

 

عباس سعیدی و علی فاتحی نیا رئیس و مدیرعامل تاکسیرانی پاوه از عموم شهروندان محترم پاوه به خاطر همراهی و از شورای اسلامی شهر و شهرداری پاوه به سبب وضع برنامه مذکور تقدیر نمودند. آنان در ادامه از رانندگان محترم تاکسی که روز جاری را متفاوت با روزهای دیگر شروع نمودند و آنچه را که برای آنان تعریف شده بود با عشق و علاقه اجرا نموده بودند نیز تشکری وافر نمودند.

 

تصاویر خود گویاست، و در بازه های زمانی ۸:۳۰، ۹، ۱۱، ۱۱:۳۰، ۱۴، ۱۷ و ۱۸:۳۰ از موقعیت های مختلف تهیه گردیده است.

 

خبرگزاری پاوه پرس از مردم فهیم منطقه به ویژه دلسوزان، بانیان، همراهان، حامیان، مشوقین طرح «یک روز بدون خودرو در پاوه» به طور اعم تقدیر و تشکر می نماید. لازم به ذکر است از آنجایکه خیلی ها به طور خاص در این حرکت مردمی همراهی و نقش آفرین بودند، تشکر ویژه خویش را شایسته حمیّت و همیّت شما خوبان می داند و همچنان امیدواریم در برنامه های بعدی نیز کماکان مشوق بانیان امری باشید که سعی وافرشان آسایش و آسودگی خاطر مردم نیک سیرت دیارمان است.

بدون خودرو

روز بدون خودر رو  16روز بدون خودر رو  6

روز بدون خودر رو  13روز بدون خودر رو  17روز بدون خودر رو  18

بدون خودرو1

 


ارسال شده در مورخه : سه شنبه، 26 فروردين ماه، 1393 توسط news2  پرینت

مرتبط باموضوع :

 انتخاب اعضای هیئت رئیسه شورای شهر پاوه  [ دوشنبه، 11 شهريور ماه، 1392 ] 2232 مشاهده
 قرضاوی: اطاعت از کودتاگران گناه است  [ سه شنبه، 28 آبان ماه، 1392 ] 2053 مشاهده
 مارک ویلموتس سرمربی تیم ملی ایران  [ چهارشنبه، 25 ارديبهشت ماه، 1398 ] 262 مشاهده
 پیمان‌شکنی و نقض عهد  [ دوشنبه، 10 خرداد ماه، 1395 ] 1418 مشاهده
 ايجاد ساختماني براي موسسات خيريه پاوه  [ جمعه، 11 مرداد ماه، 1392 ] 2223 مشاهده
 
نام شما: [ کاربر جدید ]

نام (ضروری): 
ایمیل (ضروری): 
نظر:
کد امنیتی
کد امنیتی

  [ بازگشت ]
امتیاز دهی به مطلب
انتخاب ها

 فایل پی دی اف فایل پی دی اف

 گرفتن پرينت از اين مطلب گرفتن پرينت از اين مطلب

 ارسال به دوستان ارسال به دوستان

 گزارش این پست به مدیر سایت گزارش این پست به مدیر سایت

اشتراک گذاري مطلب
صفحات پيشنهادي
لينکدوني
پیامک

ســامـانه پیام کوتاه پینوسارسال خبر ، مقاله ، گزارش و ...شماره همراه خود را برای عضویت در خبرنامه پیامکی وارد کنید