آشنایی با ‌گاتر (Gutter)و انواع آن

در این بخش مقالات علمی قرار داده می شود

مديران انجمن: pejmanava, CafeWeb, Dabir, Noha, bahar, Modir-Elmi

آشنایی با ‌گاتر (Gutter)و انواع آن

پستتوسط kian2137 » سه شنبه شهريور ماه 23, 1400 1:59 pm

گاتر                                             
اگر از طول عمر پایین کفشور‌های آشپزخانه، حمام و سرویس بهداشتی ناراحت هستید!
اگر از زنگ‌زدگی کفشور پارکینگ منزلتان خجالت می‌کشید!
اگر از سر‌وصدا ناودان‌تان هنگام بارش باران کلافه شدید، می‌توانید طی یک اقدام مناسب مشکل‌تان را حل کنید و راهکار پیشنهادی ما برای حل مشکل شما استفاده از گاتر (Gutter) است، در این مطلب به سوالات شما راجع به گاتر‌ و انواع آن و مزایا و معایب آن پاسخ داده‌ایم و امید داریم که با خواندن این مطلب پاسخ سوالاتتان را دریافت کنید، تا انتها مطلب همراه ما باشید.
آشنایی با ‌گاتر (Gutter)و انواع آن

عضويت  / ورود
موضوع است که راه حل این مشکل است و می‌توان از وقوع اتفاقات بیان شده با نصب یک گاتر مناسب در سقف خانه جلوگیری کرد البته لازم به ذکر است که گاتر فقط مختص به سقف خانه نیست و انواع مختلفی دارد که در ادامه مطلب قصد داریم توضیحاتی کوتاه راجع به ماهیت آن و سپس انواع آن برای شما همراهان گرامی بیان کنیم.
گاتر در لغت به معنای ناودان، آبرو، راه آب معنی شده است.
http://www.penous.com/Forum/https://www.showerdrain.ir/wp-content/uploads/2021/09/گاتر-درین-صنعت-ابنیه.jpgگاتر چیست ؟
کاربرد اصلی و ماهیت گاتر یا همان (ناودان ، آبرو) برای جلوگیری از تجمع آب است و این وسیله کاربردی انواع مختلفی دارد که با توجه به موارد استفاده آن در مکان‌های مختلف، خصوصیات و ویژگی‌های آن (جنس، اندازه،شکل و…) تغییر می‌کند.
انواع گاترگاتر رمپ (Ramp gutter)
در قسمت ورودی پارکینگ‌ها (پارکینگ ساختمان‌ها، پارکینگ‌های طبقاتی) به منظور جلوگیری از انباشته شدن آب‌های سطحی (بارش باران، شستشو ماشین و…) نصب می‌شود و جنس آن باید بسیار مقاوم باشد چون در قسمت ورودی پارکینگ قرار دارد و ماشین‌ها مختلفی با وزن‌ها متفاوت از آن عبور می‌کنند.
http://www.penous.com/Forum/https://www.showerdrain.ir/wp-content/uploads/2021/09/گاتر-رمپ-Ramp-gutter.jpgگاتر فلزی (Metal gutter)
به طور کلی در نوع فلزی دو دسته وجود دارد: (سقف، کف) استفاده از جنس فلز برای نوع سقفی (ناودان سقف شیبدار) به دلیل بارش باران اسیدی و رفتن رنگ و ایجاد سر‌‌ و‌ صدا اضافی هنگام باران مناسب نیست و برای نوع کف هم از جنس فلز به دلیل انقباض و انبساط نمی‌شود استفاده کرد، در واقع به بیانی ساده از گاتر تمام فلز نمی‌توان به راحتی استفاده کرد چون ایراداتی دارد اما درب فلزی در گاتر‌ها مشکل آنچنانی ندارد.
گاتر استخری (Pool gutter)
کاربرد نوع استخری در کناره های استخر برای جمع‌آوری آب‌های جمع شده در اطراف استخر است و ابعاد و اندازه آن بسته به طول و عرض استخر تفاوت پیدا می‌کند و از لحاظ مقاومت و جنس آن هم باید گفت که این نوع گاتر به دلیل اینکه فقط اشخاص از روی آن عبور می‌کنند، همانند گاتر‌های پارکینگ و رمپ لازم به داشتن جنس خیلی مقاوم و مستحکم نیست.


kian2137
کاربر کوشا
کاربر کوشا
 
پست ها : 17
تاريخ عضويت: يکشنبه دي ماه 10, 1396 10:05 am
تشکر کرده: 0 دفعه
تشکر شده: 0 دفعه
امتياز: 0

بازگشت به مقالات متنوع علمی

چه کسي حاضر است ؟

کاربران حاضر در اين انجمن: بدون كاربران آنلاين و 2 مهمان