دانلود کتاب دموکراسی اسلامی حقیقت یا خیال؟ .. وحکم دموکراسی

در این بخش مقالات در زمینه دینی قرار داده می شود

مديران انجمن: CafeWeb, Dabir, Noha, bahar

پستتوسط akmon » يکشنبه مهر ماه 16, 1391 11:04 pm

سلام طارق جان
من فقط یه حدیث از پیامبر(ص) میگم ان شاءالله که موثر باشه
قال رسول الله(ص):

«بحسب مؤمن الشران یحقر أخاه المسلم» (صحیح مسلم)
فی امان الله
نماد کاربر
akmon
کاربر کوشا
کاربر کوشا

تاريخ عضويت: جمعه اسفند ماه 4, 1390 12:30 am
تشکر کرده: 0 دفعه
تشکر شده: 21 بار
امتياز: 0

پستتوسط antidemocracy » يکشنبه مهر ماه 16, 1391 11:58 pm

سلام
اول از آخر شروع می کنم
آقا طارق احساس می کنم با آقا متین شوخی داری ! اما مواظب شوخی هات باش ازت ناراحت نشه؟؟!! :o

آقا nahmadi69 تو را بخدا یه سوال می پرسم جواب بده بعد جواب سوالت را من میدهم :
شما سال چندمی دبیرستان چه رشته ای بودی یا هستی؟
‏قال الله تعالی : «إِنَّ اللَّهَ وَمَلَائِكَتَهُ يُصَلُّونَ عَلَى النَّبِيِّ يَا أَيُّهَا الَّذِينَ آمَنُوا صَلُّوا عَلَيْهِ وَسَلِّمُ»
نماد کاربر
antidemocracy
کاربر فعال
کاربر فعال

تاريخ عضويت: دوشنبه آبان ماه 15, 1390 12:30 am
تشکر کرده: 34 بار
تشکر شده: 59 بار
امتياز: 80

پستتوسط Mmm » دوشنبه مهر ماه 16, 1391 1:09 am

بنده در این سایت جز با عده ای که تعدادشان کمتر از انگشتان یک دست است، با هیچکس شوخی ندارم؛ و جناب طارق اصلا جزو آن افراد خاص نیستند.

به قولِ قدیمیها:  دلِ آدمی مثل دیگ می ماند و زبانِ آدمی نیز مثل قاشق؛ قاشق آنچه را که در دیگ باشد در می آورد، و زبان هم آنچه را که در دل باشد!
نماد کاربر
Mmm

پستتوسط tareq » دوشنبه مهر ماه 17, 1391 4:29 pm

سلام

بنده هم  با شما شوخی ندارم متین جان

:)
tareq
کاربر ویژه
کاربر ویژه

تاريخ عضويت: شنبه شهريور ماه 18, 1391 11:30 pm
تشکر کرده: 78 بار
تشکر شده: 69 بار
امتياز: 150

پستتوسط nahmadi69 » سه شنبه مهر ماه 18, 1391 11:24 am

ولا به شما ربطی نداره که بنده کلاس چندم هستم
شما فرض کن بنده کلاس اولم . چه ربطی داره
توی مسلک شما هر کی سوال پرسید تحقیرش میکنید . اگه اینطوریه نخواستیم .مال خودتون این مسلک گرانبهاتون
الدنيا سجن المؤمن وجنّة الكافر، والموت جسر هؤلاء إلى جنّاتهم وجسر هؤلاء إلى جحيمهم

ما الموت إلاّ قنطرة تعبر بكم من البؤس والضّراء إلى الجنان الواسعة، والنعيم الدائم، فأيُّكم يكره أن ينتقل من سجن إلى قصر

برای نویسنده این مطلب nahmadi69 تشکر کننده ها:
antidemocracy (يکشنبه ارديبهشت ماه 7, 1392 2:51 am)
رتبه: 7.14%

نماد کاربر
nahmadi69
کاربر ویژه
کاربر ویژه

تاريخ عضويت: پنج شنبه اسفند ماه 24, 1390 12:30 am
تشکر کرده: 148 بار
تشکر شده: 142 بار
امتياز: 410

پستتوسط SamanRashidi » سه شنبه مهر ماه 18, 1391 9:34 pm

سلام
متین جان شما دارید طعنه میزنی بی هیچ دلیلی آنتی دمکراسی دارید خط قرمز ها را میشکنی بهترین راه برای جذب بیننده بحث و مباحثه در مورد موارد اختلافی است اما تقاضا می کنم فقط دلیل ارائه بده  و سخن های اشتباه دوستان را با دلیل رد کن آقای احمدی حق برادر بزرگتر به گردن اول من بعد شما دارد فقط سوال پرسید دور  از انصاف این طور جواب بدهی و انتظارداشته باشی به هدف خودت برسی این طوری نمیشه برادر عزیز و همینطور کاک متین این تایپیک چه ربطی به طالبان دارد که بدون مقدمه برای تخریب تمرکز بحثش رو پیش کشیدی آن هم با وضعی تاسف بار
مباحثه های استاد سبحانی رو ببینید خیلی درسها در مورد چطور بحث کردن میشه ازشون یاد گرفت
دوستان باز هم تقاضا می کنم  مباحثه کنید نه مجادله ای کودکانه :(
نماد کاربر
SamanRashidi
کاربر نیمه فعال
کاربر نیمه فعال

تاريخ عضويت: دوشنبه مرداد ماه 16, 1391 11:30 pm
تشکر کرده: 30 بار
تشکر شده: 42 بار
امتياز: 0

پستتوسط antidemocracy » سه شنبه مهر ماه 18, 1391 9:42 pm

nahmadi69 نوشته است:ولا به شما ربطی نداره که بنده کلاس چندم هستم
شما فرض کن بنده کلاس اولم . چه ربطی داره
توی مسلک شما هر کی سوال پرسید تحقیرش میکنید . اگه اینطوریه نخواستیم .مال خودتون این مسلک گرانبهاتون

برادر / خواهر عزیز چرا ناراحت می شوید بخدا چنین قصدی نداشتم اما می خواستم ببینم رشته انسانی هستید تا شما را به کتاب منطق سال سوم ارجاع دهم که صغرا کبرایتان اشتباه است حالا من جواب شما را اینگونه می دهم شاید متوجه شوید :

شما وقتی بیمار می شوید چرا پیش مرده شور نمی روید مگر مرده شور چی از دکتر کم داره مگر انسان نیست ؟!! مگه هر دو ادم نیستند . یا به نظر شما بین انسانیت این دو ادم فرق وجود داره؟؟!!!

شورای حل عقد نیز که نباید حتما مهاجرین و انصار باشند بلکه علمای دلسوز آگاه که امتحان پس داده و در شرایط مختلف  دین و علم ایمانشان برای اهل ایمان روشن شده است این مسئو لیت را برعهده می گیرند.

امید وارم متوجه شده باشید.
‏قال الله تعالی : «إِنَّ اللَّهَ وَمَلَائِكَتَهُ يُصَلُّونَ عَلَى النَّبِيِّ يَا أَيُّهَا الَّذِينَ آمَنُوا صَلُّوا عَلَيْهِ وَسَلِّمُ»
نماد کاربر
antidemocracy
کاربر فعال
کاربر فعال

پستتوسط nahmadi69 » چهارشنبه مهر ماه 19, 1391 10:29 am

علیک السلام و رحمه الله و برکاته
ببخشید که من اشتباه برداشت کردم .
شما منظور بنده رو نگرفتید
منظور من این بود که امروز چه کسی میاد و صلاحیت این شورا رو تعیین میکنه و یا اعضای این شورا رو تعیین میکنه
. بعدش تکلیف اونهایی که به اسلام اعتقاد ندارن چی میشه حق ندارن نظر بدن درباره اینده کشورشون
الدنيا سجن المؤمن وجنّة الكافر، والموت جسر هؤلاء إلى جنّاتهم وجسر هؤلاء إلى جحيمهم

ما الموت إلاّ قنطرة تعبر بكم من البؤس والضّراء إلى الجنان الواسعة، والنعيم الدائم، فأيُّكم يكره أن ينتقل من سجن إلى قصر
نماد کاربر
nahmadi69
کاربر ویژه
کاربر ویژه

پستتوسط antidemocracy » چهارشنبه مهر ماه 19, 1391 5:12 pm

و علیک السلام

شما خودتان هرجا که باشید علمای راستگو و درستکار را از علمای مزدور و جیره خوار که علم را وسیله ای برای دستیابی به امیال خود قرار داده اند می شناسید بر همین اساس خود علما و با مشورت خردمندان و ریش سفیدان می توانند این شورا را تشکیل دهند.

غیر مسلمانان نیز در جامعه اسلامی باید تابع قوانین و مقررات جامعه بوده و با پذیرش آن جان و مال و آبرویشان در امان است اما در امور حساس و کلیدی نمی توانند نقش داشته باشند مگر در مواردی که صداقت و وفاداری آنها اثبات شده باشد و شک خیانت به آنها نرود چون متاسفانه غیر مسلمانان هرچند که از سوی مسلمانان نیز مورد اکرام و احترام قرار گیرند و حقوقشان بطور کامل رعایت شود باز هم بسیاری از آنها - البته نه همه آنها - دنبال فرصتی می گردنند تا عقده ها و کینه های خود نسبت به مسلمانان را به مرحله ظهور برسانند.
نماد کاربر
antidemocracy
کاربر فعال
کاربر فعال

پستتوسط nahmadi69 » پنج شنبه مهر ماه 20, 1391 11:44 am

سلام علیکم و رحمه الله و برکاته
1_منظور من   این بود که نهاد مسول این کار چه نهادی است و سازو کار ان چیست . چون نمی شود که برای هر بار انتخاب ریس حکومت عده ای انتخاب شده و برای بار دیگر عده ای دیگر انتخاب شوند برای این کار باید نهادی دائم وجود داشته باشد و سئال اساسی این است این نهاد چگونه انتخاب میشوند
2_ یعنی از نظر شما در اسلام  شهروند درجه دوم وجود دارد . و غیر مسلمانان شهروند درجه دوم هستند . و نباید به انان اطمینان کنند . چون شما معتقد به این هستید که انها قابل اعتماد نیستند  . ایا این از نظر دین اسلام صحیح است . یعنی دین اسلام .بین انسان ها درجه بندی قرار داده است و غیر مسلمانان را درجه دوم قرار داده و حق انتخاب را از انان صلب کرده است .؟

نماد کاربر
nahmadi69
کاربر ویژه
کاربر ویژه

پستتوسط nahmadi69 » يکشنبه مهر ماه 23, 1391 8:43 am

انتی دموکراسی جان ازت سوال کردم  انتظار داشتم جواب بدی !!!!!

برای نویسنده این مطلب nahmadi69 تشکر کننده ها:
antidemocracy (يکشنبه ارديبهشت ماه 7, 1392 2:51 am)
رتبه: 7.14%

نماد کاربر
nahmadi69
کاربر ویژه
کاربر ویژه

پستتوسط antidemocracy » يکشنبه مهر ماه 23, 1391 6:07 pm

nahmadi69 عزیز از شما معذرت می خواهم من زیاد وقت ندارم ممکن هم هست بروم چند مدت اصلا نتوانم اینجا بیایم الآن هم بخاطر شما آمدم.

این رشته سر دراز دارد فقط این را می گویم که اسلام دین دنیا وآخرت است و حداقل اصول موارد ضروری ضروری یا همان قواعد کلی را گذاشته و مسلمانان باید بر این اساس حرکت کنند.
از قدیم الایام علمای ما کتابهایی در ضمینه سیاست شرعی نگاشته اند که می توان به آنها مراجعه کرد از جمله :
احکام السلطانیه ماوردی و یکی دیگر به همین نام از ابو یعلی
السیاسة الشرعیة ابن تیمیة

واز علمای جدید کتاب السیاسة الشرعیة شیخ عمر السیف
کتاب الدیمقراطیة فی میزان العقل و الشرع دکتر نایف معروف (به بررسی دموکراسی از دیدگاه عقلی و دینی می پردازد)
حکم الاسلام فی الدیمقراطیة و تعدد الاحزاب شیخ ابو بصیر
دموکراسی شیخ ابو محمد مقدسی و....
الگر عربی بدانید بسیار خوب است می توانید از این کتابها حد اکثر استفاده را ببرید.
نماد کاربر
antidemocracy
کاربر فعال
کاربر فعال

پستتوسط antidemocracy » يکشنبه مهر ماه 23, 1391 8:50 pm

سلام یادم رفت می توانید با مراجعه به وبلاگ:

شکستن بت دموکراسی

www.antidemocracy.blogfa.com

فعلا در احوال دموکراسی بحث بررسی نمایید در آینده اگر خدا توفیق داد همه مطالب مرتبط  در این ضمینه را در آن قرار می دهم.
نماد کاربر
antidemocracy
کاربر فعال
کاربر فعال

پستتوسط nahmadi69 » يکشنبه مهر ماه 23, 1391 9:40 pm

ببخشید برادر جان نتونستم جواب سوالات رو پیدا کنم اگه میشه اونرو اینجا برام بگید

نماد کاربر
nahmadi69
کاربر ویژه
کاربر ویژه

قبلي

بازگشت به مقالات متنوع دینی

چه کسي حاضر است ؟

کاربران حاضر در اين انجمن: بدون كاربران آنلاين و 6 مهمان