.

در این بخش مطالب متفرقه مربوط به زمینه دینی قرار داده می شود

مديران انجمن: CafeWeb, Dabir, Noha, bahar

.

پستتوسط Mmm » سه شنبه فروردين ماه 29, 1391 10:18 pm

.
آخرين ويرايش توسط Mmm on يکشنبه بهمن ماه 12, 1393 2:51 pm, ويرايش شده در 3.

نماد کاربر
Mmm

پستتوسط asra » سه شنبه فروردين ماه 29, 1391 10:56 pm

سلام
انشالله همونطور که خداوند رحمان دوست داره باشیم، بشیم
انشالله
ادعا نداشته باشیم و تند رو نباشیم و ....
انشالله
عارفان علم عاشق می شوند* بهترين مردم معلم می شوند* عشق با دانش متمم می شود*  هر که عاشق شد معلم می شود*
نماد کاربر
asra
کاربر ویژه
کاربر ویژه

تاريخ عضويت: چهارشنبه آذر ماه 1, 1390 12:30 am
تشکر کرده: 319 بار
تشکر شده: 191 بار
امتياز: 30

پستتوسط nian » چهارشنبه فروردين ماه 30, 1391 10:01 am

سلام.دین اسلام دین اعتدال ومیانه روی است .با تندروی تعصب بیجا نمیتوان مردم را به دین اسلام دعوت کرد.امیدوارم از زمره ی کسانی باشیم که با حکمت مردم را به اسللام واقعی دعوت کنیم وپیامبر (ص)را در همه ی مراحل زندگیمون الگو قرار بدیم.امین.
نماد کاربر
nian
کاربر کوشا
کاربر کوشا

تاريخ عضويت: دوشنبه فروردين ماه 28, 1391 11:30 pm
تشکر کرده: 0 دفعه
تشکر شده: 10 بار
امتياز: 0

پستتوسط Mmm » يکشنبه ارديبهشت ماه 9, 1391 1:31 am

امام محدث البانی (رحمه الله) می گوید:

« کسانی که خواهان برپایی دولتی مسلمان هستند، اگر به او بگویی: آیا دوست داری همانگونه نماز بخوانی که رسول الله صلی الله علیه و

سلم خوانده است؟، ممکن است در جوابت بگوید که این ها مسائل فرعی هستند، این از مسائل مهم نیست، چیزی که که الان برای ما اهمیت دارد

برپایی دولتی مسلمان است، بسیار خوب، آیا می توانی همانگونه حج را به جا بیاوری که رسول الله صلی الله علیه و سلم انجام داده و در سنت های

خویش به آن امر نموده است؟، هیچ جوابی نمی شنوی، هیچ جوابی جز این که: ما می خواهیم دولتی مسلمان برپا کنیم، ای جماعت ابتدا یاد بگیرید

که اسلام چیست؟!»

نماد کاربر
Mmm

پستتوسط blook » دوشنبه ارديبهشت ماه 11, 1391 8:24 pm

با سلام  
شکی نیست که امام آلبانی خدمات شایانی را به سنت رسول الله داشته اند اما ایشان اشتباهات زیادی هم داشته اند نمونه اش همین مسئله ی حکومت اسلامی
در زمان شیخ آلبانی داعیان به حکومت اسلامی کسانی مانند اما شهید حسن البنا و امام شهید سید قطب (احسبهما کذلک و لا ازکی احدا) و امام مودودی و امثالهم بوده اند. که هدفشان پرپایی حکومت اسلامی بوده . ]یا اگر کسی دقیقا آنگونه که شیخ البانی از پیامبر نقل می کند نماز نخواند و بر اساس مذهب امام شافعی یا امام اعظم نماز بخواند نمازش درست نیست. آیا برپایی حکومت اسلامی هدف بزرگتری است یا نماز خواندن به شیوه ی مورد قبول شیخ آلبانی (که آن را طبق سنت پیامبر می داند در حالیکه طبق نظر علما چند مورد هم اشتباه دارد). با احترام بسیار به شیخ آلبانی باید بگویم که افرادی همانند ایشان و شیخ ابن باز فقط سرشان در چند کتاب قدیمیِ فقه و حدیث بوده و از اوضاع عالم اسلامی خبر آنچنانی نداشته ا ند و هر طاغوتی که در ممالک اسلامی سربلند کرده آن را به عنوان ولی امر به رسمیت شناخته اند. و این مزید بر اشتباهات دیگر این دو بزرگوار
در مورد حرف های این شیخ هم به نظر بنده استدلال جالبی نداشته است آیا پیامبر در جنگ های بدر احد و خندق باعث به جهنم رفتن این همه مشرک شده؟؟؟؟؟؟؟  با توجه به این استدلال  
بسیاری از علمای مسلمان مانند شیخ قرضاوی عملیات استشهادی را جایز می دانند تا چند سال پیش هیچ ماهی بر سر اسرائییلی ها نمی گذشت الا یک نفر استشهادی از جانب حماس چند نفر از آنان را به کام مرگ می کشاند .........       پس آیا شیخ قرضاوی و حماس همدستان شیطانند؟؟
نماد کاربر
blook
کاربر نیمه فعال
کاربر نیمه فعال

تاريخ عضويت: پنج شنبه آذر ماه 23, 1390 12:30 am
تشکر کرده: 15 بار
تشکر شده: 34 بار

پستتوسط zrian » سه شنبه ارديبهشت ماه 12, 1391 11:52 am

سلام
آنطور که از سخنان شما بر می آید ما باید در برابر هر فعالیت یهودیان سکوت کنیم (آیا منظور شما این است؟)حتی اگر ما را کشتند برویشان بخندیم چون ما به بهشت می رویم و اگر جهاد کنیم آنان به جهنم از شما می پرسم اگر همان یهودی در صاحه ی جهاد و در مقابل اسلام در حالی که بر زد اسلام فعالیت می کرده و در پند گرفتن را بر خود می بست کشته می شد واکنش پیامبر چگونه بود آیا فرقی ما بین اهل زمه یا اهل کتابی  که با ما در جنگ نیستند و آنانی که با هزاران مکر و حیله چه آشکار و چه پنهان بر زد اسلام فعالیت می کنند وجود ندارد باید با هر دو به یک نوع برخورد شود خوشبختانه به فعالیت های یهود بر زد اسلام و تاثیر آن در جوامع اسلامی واقفید آیا باید سکوت شود کاری انجام نشود که نکند خدایی نکرده بمیرندو به جهنم بروند  و برای سخنان امام آلبانی(رحمه الله) عرض کنم که هیچ گاه هدف پیامبر اعاده ی حکومت اسلامی نبوده است و حکومت همواره یکی از بخش های اسلام و از ثمره های آن بوده است پیامبر (ص)همواره در تمام زندگی خود همانطور که در قرآن مامور شدمردم را به سمت رهایی از بردگی طاغوت و توحید خالص برای خدا دعوت  می کرد من اگر حکومت اسلامی نداشته باشم باز هم مسلمانم اما اگر نماز نخوانم خود را مسلمان نمی دانم من مسلمان برای اسلام دعوت می کنم  من به دنبال تسخیر قلب ها هستم در سراسر جهان و اگر با مخالفت و ممانعت برای گسترش اسلام رو برو شدم آنگاه جهاد خواهم کرد و بی ارزش ترین چیز در ااین راه جانم است  این راه  پیامبر و صحابه است
نماد کاربر
zrian
کاربر کوشا
کاربر کوشا

تاريخ عضويت: شنبه اسفند ماه 26, 1390 12:30 am
تشکر کرده: 0 دفعه
تشکر شده: 12 بار

پستتوسط Mmm » شنبه خرداد ماه 13, 1391 11:17 pm

همیشه باعزت باش و هرگز قامت خود را خم مکن حتی اگر برای مساله‌ای ضروری باشد. چون شاید دوباره برای بلند کردن سرت فرصت نیابی.

«عمر مختار»

نماد کاربر
Mmm

بازگشت به متفرقه

چه کسي حاضر است ؟

کاربران حاضر در اين انجمن: بدون كاربران آنلاين و 9 مهمان