برادر، خواهر، دعایی کن!

در این بخش مطالب متفرقه مربوط به زمینه دینی قرار داده می شود

مديران انجمن: CafeWeb, Dabir, Noha, bahar

برادر، خواهر، دعایی کن!

پستتوسط mosabsalehii » سه شنبه خرداد ماه 2, 1391 11:22 am

سلام علیکم ورحمة الله

برادرم، خواهرم دعا کن که برنده ترین اسلحهء مسلمان دعاست.

یا ألله از راهت منحرفم نساز!

یا الله نفوذ شیطان در قلبم را خود سدّ واقع شو!

یا الله تویی کارساز و مددگار، غیر از تو کسی لایق شأن و منزلت و مقام تو را ندارد!

تویی از همه آنچه بنده وصفت می کند بالاترین بالاها و مخلوقانت در پایین ترین پایانیها!

یا الله از شرّ اشرار إنسی و جنّی من و سایر مسلمین در جهان را محفوظ دار!

یا الله شرّ کفّار یهودی و نصرانی را از سر مسلمانان دور کرده سایهء سر خودشان گردان!

يا الله تویی حاجت روا، مشکل کشا، لایق نذر و نیاز حاجات مسلمین را آن گونه که خود می دانی مرفوع گردان!

یا الله منم بندهء محتاج و سرگردان تو، توفیقت را در قلبم بیشتر و بیشتر راسخ گردان و براه درست پیامبرت هدایتم فرما!

اللهم آمین یا احکم الحاکمین!
طلوع هر چیز که زیبا باشد ، به زیبایی دیدن خوشحالی دوست نیست

برای نویسنده این مطلب mosabsalehii تشکر کننده ها: 6
CafeWeb (يکشنبه ارديبهشت ماه 7, 1392 2:51 am), Noha (يکشنبه ارديبهشت ماه 7, 1392 2:51 am), Ramin (يکشنبه ارديبهشت ماه 7, 1392 2:51 am), bahar (يکشنبه ارديبهشت ماه 7, 1392 2:51 am), mehr (يکشنبه ارديبهشت ماه 7, 1392 2:51 am), naseh_azizi (يکشنبه ارديبهشت ماه 7, 1392 2:51 am)
رتبه: 42.86%

نماد کاربر
mosabsalehii
کاربر ویژه
کاربر ویژه

تاريخ عضويت: پنج شنبه تير ماه 16, 1390 11:30 pm
تشکر کرده: 1 دفعه
تشکر شده: 138 بار
امتياز: 10

پستتوسط Ramin » سه شنبه خرداد ماه 2, 1391 12:35 pm

با سلام و تشکر از کاک مصعب عزیز

قبل از نوشتن دعا، چند مطلب و مورد در مورد دعا هست که نوشتنشون خالی از لطف نیست.

امیدوارم که مفید واقع بشه ...

" اهميت و فضيلت دعا "

در رابطه به فضائل و اهميت دعا آيات و احاديث فراواني آمده است که در اينجا به بعضي از آنها اشاره میشود :

آيات قرآني:

1- خداوند ميفرمايد:

" وَإِذَا سَأَلَكَ عِبَادِي عَنِّي فَإِنِّي قَرِيبٌ أُجِيبُ دَعْوَةَ الدَّاعِ إِذَا دَعَانِ فَلْيَسْتَجِيبُواْ لِي وَلْيُؤْمِنُواْ بِي لَعَلَّهُمْ يَرْشُدُونَ ". سوره بقره، آية: 186

" هنگاميکه بندگان من از تو در بارۀ من سؤال کنند من يقينا (با ايشان) نزديکم چون دعا کنندۀ مرا بخواند، دعايش را اجابت ميکنم پس آنها بايد دعوت مرا بپذيرند
و بايد بمن ايمان بياورند تا باشد که براه راست رهياب گردند."

2- و مي فرمايد:

" أَمَّن يُجِيبُ الْمُضْطَرَّ إِذَا دَعَاهُ وَيَكْشِفُ السُّوءَ." سوره نمل، آية: 62

" آيا کيست که دعاي درمانده اي را چون به او نيايش نمايد اجابت ميکند و بدي را دور ميسازد ؟ "

احاديث نبوي:

از پيامبر بزرگوار اسلام  صلي الله عليه وسلم  در رابطه با دعا احاديث زيادي روايت شده از آن جمله به روايت امام ترمذي از انس رضي الله عنه  چنين آمده است:

«الدعاء مخ العبادة». دعا مغز عبادت است...

و در روايت نعمان پسر بشير از پيامبر صلي الله عليه وسلم  چنين نقل شده است:

«الدعاء هو العبادة». دعا عبادت است...

و در روايت علي رضي الله عنه  از پيامبر صلي الله عليه وسلم  باين عبارت نقل قول شده است:

«الدعاء سلاح المؤمن وعماد الدين ونور السماوات والأرض»  دعا سلاح مؤمن، و ستون دين، و نور آسمانها و زمين است.

شروط دعا کننده:

دعا کننده بايد باين عقيده باشد که تنها کسيکه قادر و توانا بر اجابت دعاي من است همانا خداوند يگانه و يکتا است و تمام وسائل و اسباب به اراده و فرمان خداوند کارگر مي افتد و بايد دعاکننده در حين دعا نمودن نيت خود را تصحيح نمايد، و از صدق دل و حضور قلب دعا کند چرا که خداوند دعاي کسيکه از دل غافل او را ميخواند نمي پذيرد. و از خوردن غذاي حرام پرهيز نمايد، و از دعا کردن احساس ملال نکند.

يکي از علماء بنام سهل ابن شستري شروط دعا را هفت چيز وانمود کرده است: تضرع، خوف، اميد، مداومت بر دعا، عام گردانيدن دعا، و خوردن روزي حلال، و بعض علماء اين چهار چيز را شرائط دعا گفته اند:

1-  به تنهاي قلب خود را حفاظت کند.

2-  همراه با مردم زبان خود را کنترول نمايد.

3-  و نظر خود را از نا محرم منع نمايد.

4-  و شکم خود را از حرام پاک کند.

اين نکته قابل تذکر است که دعا کننده بايد در دعاي خود از خداوند چيزهاي را که حرام و ناجائز قرار داده است نخواهد، گناه و معاصي ننمايد، قطع صلۀ رحم نکند، به حقوق مسلمانان تجاوز ننمايد، و ظلم و تعدي نکند، و در اجابت دعا عجله ننمايد، باين معني که بگويد من دعا زياد نمودم ولي خداوند دعاي من را نه پذيرفت. بناء بايد بندۀ مسلمان به همۀ اين امور پاي بندي نمايد تا اگر خداوند بخواهد دعايش بزودي مورد اجابت بارگاه ذات اقدس الهي قرار گيرد. پيامبر بزرگوار اسلام صلي الله عليه وسلم در حديثي چنين فرموده اند:

عن أبي هريرة  رضي الله عنه أن رسول الله  صلي الله عليه وسلم قال:

«تستجاب لأحدكم ما لم يعجل يقول: قد دعوت ربي فلم  يستجب لي». صحيح بخاري و صحيح مسلم

« دعاي يکي از شما اجابت مي شود مادامي که شتاب نکند و بگويد: دعا نمودم و پروردگار دعای مرا اجابت نکرد »

وَمَن يَتَوَكَّلْ عَلَى اللَّهِ فَهُوَ حَسْبُهُ ...

برای نویسنده این مطلب Ramin تشکر کننده ها: 6
CafeWeb (يکشنبه ارديبهشت ماه 7, 1392 2:51 am), Noha (يکشنبه ارديبهشت ماه 7, 1392 2:51 am), bahar (يکشنبه ارديبهشت ماه 7, 1392 2:51 am), ghazal66 (يکشنبه ارديبهشت ماه 7, 1392 2:51 am), mehr (يکشنبه ارديبهشت ماه 7, 1392 2:51 am), naseh_azizi (يکشنبه ارديبهشت ماه 7, 1392 2:51 am)
رتبه: 42.86%

نماد کاربر
Ramin
کاربر طلایی
کاربر طلایی

تاريخ عضويت: شنبه مرداد ماه 22, 1390 11:30 pm
تشکر کرده: 945 بار
تشکر شده: 1633 بار
امتياز: 2940

پستتوسط mehr » سه شنبه خرداد ماه 2, 1391 10:28 pm

خداوند استقبال می کند از کسی که او را اینچنین بخواند:

یا ارحم الراحمین،یا ارحم الراحمین،یا ارحم الراحمین***
"اللّهم انّا نسالک عیش السعداء و موت الشهداء و مرافقه الانبیاء و النصر علی الاعداء"

برای نویسنده این مطلب mehr تشکر کننده ها: 2
Noha (يکشنبه ارديبهشت ماه 7, 1392 2:51 am), ghazal66 (يکشنبه ارديبهشت ماه 7, 1392 2:51 am)
رتبه: 14.29%

mehr
کاربر طلایی
کاربر طلایی

تاريخ عضويت: دوشنبه فروردين ماه 8, 1390 11:30 pm
تشکر کرده: 1274 بار
تشکر شده: 1137 بار
امتياز: 1630

پستتوسط maysam_b » چهارشنبه خرداد ماه 3, 1391 1:15 pm

با اجازه تون میخوام چندتا دعای زیر دیپلمی بکنم پس لطفا ایراد نگیرید :

خدایا کمکمون کن فقط محبت خودت و رسولت در دلمون جا بیفته ..

خدایا کمکمون کن بتونیم با شیطان بجنگیم و با هم خوب باشیم ..

خدایا دل هامون رو به نور قرآن نزدیک کن ..

خدایا فهم درستی از قرآن رو بهمون بده تا هر وقت به "فویل للمصلین" رسیدیم اشک پاکی از چشامون جاری بشه ..

خدایا کاری کن بهت نزدیک تر بشیم ..

خدایا هیچوقت تنهامون نذار و میدونم اصلا این کار رو نمیکنی ..

خدایا خودت میدونی چی درسته پس همون رو جلوی پامون بذار ..

الهی آمین

يادمان باشد كه زنگ تفريح دنيا هميشگي نيست ، زنگ بعد حساب داريم ..!!

برای نویسنده این مطلب maysam_b تشکر کننده ها: 3
CafeWeb (يکشنبه ارديبهشت ماه 7, 1392 2:51 am), ghazal66 (يکشنبه ارديبهشت ماه 7, 1392 2:51 am), naseh_azizi (يکشنبه ارديبهشت ماه 7, 1392 2:51 am)
رتبه: 21.43%

نماد کاربر
maysam_b
کاربر ویژه
کاربر ویژه

تاريخ عضويت: پنج شنبه اسفند ماه 10, 1390 12:30 am
تشکر کرده: 193 بار
تشکر شده: 316 بار
امتياز: 80

پستتوسط ghazal66 » چهارشنبه خرداد ماه 3, 1391 2:45 pm

خداوندا ما را یاری ده که زرق و برق دنیا ما را به خود مشغول نسازد و از یادت باز ندارد!
بار الها تمام مریضان را شفا بده!
پروردگارا جوانان و پیران ما را عاقبت به خیر کن!
بار الها اگر چه که گناه کارم اما جز تو فریاد رسی ندارم! مرا به حال خود مسپارم!
الهی دلهایمان را به نور حقیقت و ایمان روشن کن و آرامش عطا بفرما!
پروردگارا گام هایمان را  در مسیر تبلیغ دینت استوار بگردان!
یا رب العالمین توفیق خدمتگزاری به دینت را به ما عنایت بفرما!
خداوندا سعادت دنیا و آخرت را نصیب رهروانت بفرما!
اللهم آمین یا احکم الحاکمین

برای نویسنده این مطلب ghazal66 تشکر کننده ها: 2
CafeWeb (يکشنبه ارديبهشت ماه 7, 1392 2:51 am), naseh_azizi (يکشنبه ارديبهشت ماه 7, 1392 2:51 am)

نماد کاربر
ghazal66
کاربر ویژه
کاربر ویژه

تاريخ عضويت: يکشنبه ارديبهشت ماه 24, 1391 11:30 pm
تشکر کرده: 958 بار
تشکر شده: 732 بار
امتياز: 360

پستتوسط mosabsalehii » پنج شنبه خرداد ماه 4, 1391 7:22 pm

یا عزیز

یا قدیر

یا حکیم

عزت و سرافرازی را به مسلمانان و دنیای اسلام بازگردان   تا بار دیگر انسانها شاهد عظمت دین و پیام تو باشند
طلوع هر چیز که زیبا باشد ، به زیبایی دیدن خوشحالی دوست نیست

برای نویسنده این مطلب mosabsalehii تشکر کننده ها: 2
CafeWeb (يکشنبه ارديبهشت ماه 7, 1392 2:51 am), ghazal66 (يکشنبه ارديبهشت ماه 7, 1392 2:51 am)

نماد کاربر
mosabsalehii
کاربر ویژه
کاربر ویژه

تاريخ عضويت: پنج شنبه تير ماه 16, 1390 11:30 pm
تشکر کرده: 1 دفعه
تشکر شده: 138 بار
امتياز: 10

پستتوسط Ramin » شنبه خرداد ماه 5, 1391 1:00 am

" به نام خدا "

«اوقات استجابت دعا »

اوقات و اماكن استجابت دعاء زياد ميباشند، كه در احاديث صحيح وارد شده اند، و بطور خلاصه آنها را بيان ميكنيم:

در سجود، قبل از نماز مغرب در روز جمعه، بين اذان و اقامه در مسجد، ثلث اخير شب و سحرگاه قبل از طلوع صبح، هنگام بارش باران، و غيره ...

و خداوند متعال وعده داده است كه كسى كه از او چيزى را طلب كند خواسته او را بر آورده ميكند، خداوند ميفرمايد:

"و من اصدق من الله قيلا"

"و گفتار چه كسى از گفتار خداوند صادقتر است؟"

و در سوره بقره ميفرمايد:

"و اذا سألك عبادى عني فاني قريب، اجيب دعوة الداع اذا دعان"

"و (اى پيامبر) اگر بندگانم از تو در مورد من سؤال كنند پس من نزديك هستم، دعاى دعاكنندگان را اجابت ميكنم".

و يكى از بهترين اوقات استجابت دعاء در ثلث اخير شب (يك سوم پايان شب) هنگام سجود ميباشد كه وقت نزول الهى است (نزولى كه لايق به جلال و كمال خداوند هست و كيفيت آنرا نميدانيم)، و دعاء در اين وقت مستجاب هست، در حديث صحيح وارد شده است كه پيامبر صلى الله عليه و سلم فرمودند:

«إن‌ الله‌ تعالي‌ ينزل‌ كل‌ ليلة إلي‌ السماء الدنيا، حتي‌ يبقي‌ ثلث‌ الليل‌ الأخير، فيقول: هل‌ من‌ تائب‌ فأتوب‌ عليه‌؟ هل‌ من‌ مستغفر فأغفر له‌؟ هل‌ من‌ سائل‌ فيعطي ‌سؤاله‌؟ حتي‌ يطلع‌ الفجر»

" خداوند متعال‌، در هر شب‌ به‌ سوي‌ آسمان‌ دنيا فرود مي‌آيد تا آن‌كه‌ چون‌ يك‌ سوم‌ اخير شب‌ باقي‌ مي‌ماند، مي‌گويد: آيا توبه‌ كاري ‌هست‌ تا بر وي‌ توبه‌ بپذيرم‌؟ آيا آمرزش‌خواهي‌ هست‌ تا بر وي‌ بيامرزم‌؟ آيا درخواست‌كننده‌اي‌ هست‌ كه‌ خواسته‌ وي‌ داده‌ شود؟ تا آن‌گاه‌ كه‌ بامداد طلوع ‌مي‌كند»

" لاتنسونا من صالح دعائکم "

وَمَن يَتَوَكَّلْ عَلَى اللَّهِ فَهُوَ حَسْبُهُ ...

برای نویسنده این مطلب Ramin تشکر کننده ها: 2
CafeWeb (يکشنبه ارديبهشت ماه 7, 1392 2:51 am), bahar (يکشنبه ارديبهشت ماه 7, 1392 2:51 am)

نماد کاربر
Ramin
کاربر طلایی
کاربر طلایی

تاريخ عضويت: شنبه مرداد ماه 22, 1390 11:30 pm
تشکر کرده: 945 بار
تشکر شده: 1633 بار
امتياز: 2940

Re: برادر، خواهر، دعایی کن!

پستتوسط hoda » دوشنبه ارديبهشت ماه 30, 1392 6:51 pm

یا الله انی مسنی الضر وانت ارحم الراحمین
" الهی ! اشک چشمی، سوز آهی فروزان خاطــری، روشن نگاهــــی زهرسو بسته شـــــد درهای امید کلیدی ، رخنه ئی ، راهی پناهی"
نماد کاربر
hoda
کاربر ویژه
کاربر ویژه

تاريخ عضويت: چهارشنبه ارديبهشت ماه 4, 1392 11:30 pm
تشکر کرده: 1849 بار
تشکر شده: 305 بار
امتياز: 3040

بازگشت به متفرقه

چه کسي حاضر است ؟

کاربران حاضر در اين انجمن: بدون كاربران آنلاين و 10 مهمان