.

در این قسمت جدیدترین نقل اخبار و گزارشها به همراه منبع قرار دارد

مديران انجمن: CafeWeb, Dabir, Noha, bahar

.

پستتوسط Mmm » دوشنبه مهر ماه 10, 1391 8:26 pm

جلال طالبانی رئیس جمهور عراق در مصاحبه ای با کانال عربی تلویزیون تی. آر. تی سخنان بسیار جالبی بر زبان رانده و نظرات خود را درباره موضوع مبارزه با تروریسم در ترکیه بیان داشته است.

رئیس جمهور کرد عراق با اشاره به اینکه بزرگترین خطای پ.ک.ک عدم درک ارزش دموکراسی موجود در ترکیه می‌باشد اضافه کرد با مبارزه مسلحانه نمی‌توان به جایی رسید.

وی که از ارسال سه پیام خود از جمله پیام فوق به عبدالله اوجالان رهبر گروه پ.ک.ک خبر داده است درباره دیگر پیامها می‌گوید: “دوره مبارزه گریلایی به پایان رسیده است و شما باید این را متوجه شوید. اکنون دوره فعالیت پارلمانی، سیاسی و رسانه ای است و زیربنای همه اینها در ترکیه وجود دارد. برخی کردها حزب عدالت و توسعه را دشمن خود می‌خوانند در حالی که این حزب برای دموکراسی در ترکیه مبارزه می‌کند و وضعیت کردها را بهبود می‌بخشد. به همین دلیل متفق اساسی کردهاست و دشمن کردها بحساب نمی‌آید. جوابهای اوجالان هم مثبت بوده است و وی موافق پیامهای من است.”

طالبانی تأکید کرد: “وقتی که رئیس جمهور عراق شدم لباس کردی را از تنم درآوردم و لباس عراقی پوشیدم و قسم خوردم که موازنه بین جوامع موجود در عراق را حفظ کنم.”

رئیس جمهور کرد عراق با اشاره به اینکه فعالیتهای تروریستی نه تنها ترکیه بلکه تمامی‌کشورهای منطقه را تحت تأثیر منفی خود می‌گیرد درباره تشکیل یک دولت کرد نیز گفت: “تشکیل یک دولت و کشور کردی تنها یک خیال است. فرض کنیم فردا پارلمان کرد اعلام استقلال کند. اگر دول عراق، ترکیه، ایران و سوریه علیه این دولت اعلام جنگ هم نکنند و تنها مرزها را ببندند، این دولت چگونه سرپا خواهد ایستاد؟ چگونه واردات و صادرات خواهد کرد. از کجا عبور و مرور خواهد داشت؟ به همین خاطر همین، این امر غیرقابل تحقق است. اگر چهار کشور فوق مارا بایکوت کنند هم کافیست! سیاسیون نباید تاوان تخیلات خود را از جانب مردم بپردازند.”

طالبانی که از عدم حضور اسرائیل در عراق سخن می‌گفت ترکیه را به عنوان یک دولت، وطن مادری تمام مسلمانان نامیده و افزود: این دولت رد پای خوشی را در ملل شرق از خود به جا گذاشته است. مخصوصا در دوره عثمانی رفتار خوبی با کردها شد. ترکیه برای من یک مدنیت عظیم و یک فرهنگ است. استانبول یک شهر فرهنگی زیباست. دوست دارم خاطرات خود را در استانبول به قلم بیاورم.

منابع: تی. آر. تی و روزنامه آکشام
آخرين ويرايش توسط Mmm on شنبه بهمن ماه 11, 1393 11:20 pm, ويرايش شده در 2.

نماد کاربر
Mmm

پستتوسط smco » سه شنبه مهر ماه 11, 1391 6:52 pm

طالبانی تأکید کرد: “وقتی که رئیس جمهور عراق شدم لباس کردی را از تنم درآوردم و لباس عراقی پوشیدم و قسم خوردم که موازنه بین جوامع موجود در عراق را حفظ کنم.”

ازعدالتش براتون بگم، از فعالیتش براتون بگم، از خدمتش براتون بگم، از چی میخواید تا براتون بگم نه انگاری باید فقط از شکمش براتون بگم که فقط همین حقیقت داره،بعضی بدبخت هم منتظر بودند که آقای طالبانی به دادشون برسه.
آره تا رئیس جمهور شد لباس کردی را در آورد، هویتش را فراموش کرد، همه کشته های عراق را فراموش کرد، انفال را فراموش کرد، شیمیایی حلبچه رو فراموش کرد.
بله دیگه همه چی رو فراموش کرد چون دیگه خودش به ریاست رسیده بود و کاری به کار کسی ندارد. ریاستش هم منو کشته که چقدر کار از دستش بر میاد و میتونه خدمت کنه.
دلم به حال کسانی می سوزه که هنوز دارن ازش طرفداری می کنند. بابا ول کنید دیگه، سیاست پدر و مادر نداره.
ما کردهای واقعی دلمون به صلاح الدین به ابن تیمیه به ابن کثیر و ... خوش است نه هر بی سر و پایی که ادعای کرد بودن می کند و آبروی هرچی کرد برده.
ان شاء الله زیر سایه اسلام کرد هستیم و دیگر هیچ.

برای نویسنده این مطلب smco تشکر کننده ها: 3
ghazal66 (يکشنبه ارديبهشت ماه 7, 1392 2:51 am), naserosonah (يکشنبه ارديبهشت ماه 7, 1392 2:51 am), sondos (يکشنبه ارديبهشت ماه 7, 1392 2:51 am)
رتبه: 21.43%

نماد کاربر
smco
کاربر نیمه فعال
کاربر نیمه فعال

تاريخ عضويت: چهارشنبه تير ماه 7, 1391 11:30 pm
تشکر کرده: 6 بار
تشکر شده: 30 بار
امتياز: 0

سلام

پستتوسط khawan » دوشنبه مهر ماه 17, 1391 10:47 am

سلام
مگه ابن تیمیه وابن کثیرهم کرد بودن!!!!!!!!
khawan
کاربر ویژه
کاربر ویژه

تاريخ عضويت: يکشنبه آذر ماه 5, 1390 12:30 am
تشکر کرده: 149 بار
تشکر شده: 158 بار

پستتوسط smco » دوشنبه مهر ماه 17, 1391 12:57 pm

از ابن تیمیه که مطمئن هستم. ایشون کرد شام و به روایت امروزی سوریه می باشند.
ابن کثیر هم میگویند که کرد هست اما مدرک صحیحی ندیدم.
نماد کاربر
smco
کاربر نیمه فعال
کاربر نیمه فعال

پستتوسط smco » دوشنبه مهر ماه 17, 1391 5:19 pm

ایشون اهل بحران سوریه بودند.
نماد کاربر
smco
کاربر نیمه فعال
کاربر نیمه فعال

پستتوسط mashreghi » دوشنبه مهر ماه 17, 1391 9:50 pm

دوستان شیخ الاسلام ابن تیمیه کرد سوریه بودن شک نکنید
الهم اجرنی من النار
نماد کاربر
mashreghi
کاربر ویژه
کاربر ویژه

تاريخ عضويت: يکشنبه مهر ماه 23, 1390 12:30 am
تشکر کرده: 30 بار
تشکر شده: 230 بار
امتياز: 50

پستتوسط amanj22 » دوشنبه مهر ماه 17, 1391 10:05 pm

اتفاقا کرد ترکیه بود
نماد کاربر
amanj22
کاربر کوشا
کاربر کوشا

تاريخ عضويت: چهارشنبه شهريور ماه 15, 1391 11:30 pm
تشکر کرده: 8 بار
تشکر شده: 2 بار

پستتوسط akmon » سه شنبه مهر ماه 17, 1391 12:10 am

آره حذفش کن
نماد کاربر
akmon
کاربر کوشا
کاربر کوشا

تاريخ عضويت: جمعه اسفند ماه 4, 1390 12:30 am
تشکر کرده: 0 دفعه
تشکر شده: 21 بار

پستتوسط ghazal66 » سه شنبه مهر ماه 18, 1391 1:57 pm

ای خدااااااااااااا
کی میخواین این تعصبات رو کنار بزارین آخه!!!!!!!!
ابن تیمیه رحمه الله یک مسلمان و متفکر اسلامی بزرگ بوده. حالا اگه کورد هم باشه فبهاالمراد و نعم المطلوب. اگرم نباشه که بازم مرد خداس
دیگه این بحثا چیه که دنبالش میرید؟ کورد کجا بوده یا نبوده!
ربنا  لا تُزِغْ قُلُوبَنَا بَعْدَ إِذْ هَدَيْتَنَا وَ هَبْ لَنَا مِنْ لَدُنْكَ  رَحْمَةً إِنَّكَ أَنْتَ الْوَهَّابُ

برای نویسنده این مطلب ghazal66 تشکر کننده ها:
bahar (يکشنبه ارديبهشت ماه 7, 1392 2:51 am)
رتبه: 7.14%

نماد کاربر
ghazal66
کاربر ویژه
کاربر ویژه

تاريخ عضويت: يکشنبه ارديبهشت ماه 24, 1391 11:30 pm
تشکر کرده: 958 بار
تشکر شده: 732 بار
امتياز: 360

پستتوسط khozaima » چهارشنبه مهر ماه 19, 1391 12:40 pm

سلام
تا جایی که منم خبر دارم ابن تیمیه کرد سوریه می باشد.
انا جعلنا ما علی الارض زینه لها لنبلوهم ایهم احسن عملا
نماد کاربر
khozaima
کاربر ویژه
کاربر ویژه

تاريخ عضويت: جمعه اسفند ماه 4, 1390 12:30 am
تشکر کرده: 94 بار
تشکر شده: 149 بار
امتياز: 10

پستتوسط amanj2 » چهارشنبه مهر ماه 19, 1391 3:21 pm

ابن تیمیه رحمه الله واقع در حران از کرد های سوری می باشند.شاگردش اهل دمشق میباشد ودرباره حرفهای جلال طالبانی.صدق وهوکذوب
amanj2
کاربر فعال
کاربر فعال

تاريخ عضويت: شنبه دي ماه 16, 1390 12:30 am
تشکر کرده: 95 بار
تشکر شده: 127 بار
امتياز: 10

بازگشت به نقل اخبار و گزارشها به همراه منبع

چه کسي حاضر است ؟

کاربران حاضر در اين انجمن: بدون كاربران آنلاين و 2 مهمان