مطالعه اتفاقی قرآن زندگی بانوی کانادایی را دگرگون کرد

در این قسمت جدیدترین نقل اخبار و گزارشها به همراه منبع قرار دارد

مديران انجمن: CafeWeb, Dabir, Noha, bahar

مطالعه اتفاقی قرآن زندگی بانوی کانادایی را دگرگون کرد

پستتوسط amine69 » سه شنبه بهمن ماه 15, 1392 6:50 pm

3 سال پیش زمانیکه آماندا ردموند 23 ساله بود، به دلیل تأخیر هواپیما شب را در فرودگاه نیویورک مانده بود که نور ملایم مسجد فرودگاه توجه وی را جلب کرد.

به گزارش ایکنا به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی «The Chronicle Herald»، وی به درون مسجد رفت. ساعت 3 صبح بود و خواب از سرش پریده بود، به همین خاطر یک نسخه قرآن برداشت و شروع به خواندن کرد. طنین واژه‌های قرآن در ذهنش و تکان‌های ناخودآگاه سرش در تأیید کلام قرآن، متحیرش کرد.
وی که اهل شهر هالیفاکس در استان نووا اسکوشیا در کانادا است، در این باره گفت: ارزش‌هایی که قرآن بر آن‌ها تاکید می‌کند و هر آنچه که در قرآن نوشته شده، برای من معنا داشت.
ردموند گفت: همیشه احساسات زودگذری در مورد دین داشتم و به دین خاصی برای شروع علاقه نداشتم اما هرچه بیشتر در مورد اسلام دانستم، بیشتر برای من معنا پیدا کرد.
پس از این حادثه، آماندا ردموند با دید جدیدی نسبت به دین و علاقه‌ای که هر روز نسبت به اسلام بیشتر می‌شد، به شناخت بیشتر فرهنگی ‌که ظاهراً با هویت او بیگانه بود، روی آورد.
با گذشت زمان برای ردموند آشکار شد که می‌خواهد مسلمان شود. او آماده بود که سبک زندگی تازه‌ای را که مبتنی بر دین جدیدش بود، بپذیرد.
ردموند می‌گوید: «وقتی فکر می‌کنید که کاری درست است و آن را انجام نمی‌دهید، فکر آن دائماً ذهن شما را مشغول می‌کند.
می‌دانستم که می‌خواهم این کار را انجام دهم و این فکر دائماً در ذهنم صدا می‌کرد اما تعلل می‌کردم و نمی‌دانستم چرا. سرانجام تصمیمم را گرفتم و با این تصمیم آزاد شدم.»
وی که دانشجوی بازرگانی دانشگاه «سنت وینسنت» کانادا است، پس از اسلام آوردن، شروع به استفاده از حجاب کرد.

حکایت راه‌اندازی اولین فروشگاه لباس‌های اسلامی در نووا اسکوشیا

ردموند می‌گوید: «می‌دانستم که کار درستی کرده‌ام اما پس از شروع به استفاده از حجاب فهمیدم که تهیه لباس‌های منطبق با اصول اسلامی در نووا اسکوشیا که بیش از 4 هزار نفر مسلمان دارد، کار بسیار دشواری است».
وی پس از کمی تحقیق فهمید که بیشتر بانوان این منطقه به صورت آنلاین خریدهای خود را انجام می‌دهند اما امکان خرید لباس‌های اسلامی حتی به صورت آنلاین هم مقدور نیست. چون این لباس‌ها می‌بایست از کشورهای اسلامی تهیه شوند که نظر به هزینه حمل و نقل لباس‌ها که بیش از دو برابر مبلغ خود آن‌ها می‌شد، مقرون به صرفه نخواهد بود.
ردموند پس از کمی تحقیق، چاره کار را در دادن سفارش‌های عمده یافت و شروع به دادن سفارش‌های عمده به برخی تولیدی‌های لباس‌های اسلامی در خاورمیانه و برخی دیگر از کشورهای آسیایی کرد و نام قمر، سوره پنجاه و چهارم قرآن، را برای تجارت خود برگزید.
وی می‌گوید: «واقعاً برای من جای تعجب داشت که هیچ‌ جایی در بخش شرقی کانادا وجود ندارد که بتوان از آنجا لباس اسلامی تهیه کرد.
من به چنین لباس‌هایی نیاز داشتم، دوستانم هم نیاز داشتند و بانوان دیگری هم بودند که درخواست چنین لباس‌هایی می‌کردند، بنابراین با خود فکر کردم که چرا من این کار را انجام ندهم».
این بانوی مسلمان به صورت رسمی فروشگاه آنلاین خود را در ماه سپتامبر گذشته راه‌اندازی کرد و شروع به تأمین و عرضه طیف وسیعی از البسه و لوازم مورد نیاز بانوان مسلمان کرد. فروشگاه قمر به سرعت به کار خود افزایش داد و اکنون به نیازهای بانوان مسلمان در سراسر استان‌های نووا اسکوشیا و پرنس ادوارد آیلند و حتی کشورهای دیگر مثل سریلانکا پاسخ می‌دهد.

منبع:ایکنا

برای نویسنده این مطلب amine69 تشکر کننده ها: 5
Hawre (چهارشنبه بهمن ماه 16, 1392 10:46 am), Maryam-new (سه شنبه بهمن ماه 15, 1392 9:08 pm), Noha (سه شنبه بهمن ماه 15, 1392 11:08 pm), bahar (سه شنبه بهمن ماه 15, 1392 9:26 pm), pejmanava (چهارشنبه بهمن ماه 16, 1392 8:52 pm)
رتبه: 35.71%

amine69
کاربر نیمه فعال
کاربر نیمه فعال

تاريخ عضويت: شنبه دي ماه 7, 1392 10:10 pm
تشکر کرده: 23 بار
تشکر شده: 89 بار
امتياز: 890

بازگشت به نقل اخبار و گزارشها به همراه منبع

چه کسي حاضر است ؟

کاربران حاضر در اين انجمن: بدون كاربران آنلاين و 6 مهمان