همکاری دانشگاه پنسیلوانیا با دانشجویان نمازخوان

در این قسمت جدیدترین نقل اخبار و گزارشها به همراه منبع قرار دارد

مديران انجمن: CafeWeb, Dabir, Noha, bahar

همکاری دانشگاه پنسیلوانیا با دانشجویان نمازخوان

پستتوسط amine69 » جمعه اسفند ماه 15, 1392 12:01 am

بانوان مسلمان دانشجو در دانشگاه «شیپنزبرگ» در ایالت پنسیلوانیای آمریکا به دلیل نبود مکانی برای اقامه نماز، مجبور بودند در لابه‌لای قفسه‌های کتابخانه دانشگاه یا هر جا که مکانی خلوت پیدا می‌کردند، نماز بخوانند.              

به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی «The Slate Online»، در پی تماس‌های دانشجویان مسلمان، کمیته «تنوع‌‌های دینی و فرهنگی» سنای دانشگاه شیپنزبرگ و اتحادیه دانشگاه و فعالیت‌های دانشجویی این دانشگاه هفته گذشته گردهم آمدند و نیازهای دانشجویان مسلمان را که به دنبال محلی برای اقامه نمازهای روزانه خود هستند، مورد بررسی قرار دادند.

در این جلسه مشکلات دانشجویان مسلمان برای اقامه نمازهای روزانه به ویژه مشکلات دانشجویان دختر در این رابطه مورد بررسی قرار گرفت.
هدی بوهمام، دانشجوی زیست‌شناسی دانشگاه شیپنزبرگ در این جلسه به «کریستینا گونزالز»، همکلاسی خود که عضو سنای دانشگاه است، گفت: تا امسال که در خوابگاه دانشگاه بودم برای نمازخواندن مشکلی نداشتم و بین کلاس‌ها به خوابگاه می‌رفتم و نمازم را می‌خواندم اما از وقتی که از خوابگاه رفته‌ام پیدا کردن محلی خلوت برای نماز به مشکلی اساسی برای من تبدیل شده است.
    بوهمام ادامه داد: مجبور بودم در کتابخانه نماز بخوانم و دانشجوها با تعجب به من نگاه می‌کردند و گاهی جلو می‌آمدند و وسط نماز از من می‌پرسیدند که آیا حالم خوب است یا مشکلی دارم.
    4 روز پس از برگزاری این جلسه با همکاری‌ کمیته «تنوع‌‌های دینی و فرهنگی» مجلس دانشجویان دانشگاه شیپنزبرگ و اتحادیه دانشگاه و فعالیت‌های دانشجویی این دانشگاه، محلی مناسب برای اقامه نماز دانشجویان دختر مسلمان این دانشگاه اختصاص داده شد.

هدی بوهمام با تشکر از همکاری این نهادها برای اولویت دادن به مشکل دانشجویان مسلمان و رسیدگی سریع به آن، گفت: در اتاقی که برای نماز اختصاص داده شده، یک قرآن، چند جانماز و چادر نیز برای ما گذاشته شده است.

منبع :ایکنا

برای نویسنده این مطلب amine69 تشکر کننده ها: 2
Noha (جمعه اسفند ماه 16, 1392 11:59 am), bahar (جمعه اسفند ماه 15, 1392 12:42 am)
رتبه: 14.29%

amine69
کاربر نیمه فعال
کاربر نیمه فعال

تاريخ عضويت: شنبه دي ماه 7, 1392 10:10 pm
تشکر کرده: 23 بار
تشکر شده: 89 بار
امتياز: 890

بازگشت به نقل اخبار و گزارشها به همراه منبع

چه کسي حاضر است ؟

کاربران حاضر در اين انجمن: بدون كاربران آنلاين و 7 مهمان