فعالیت عملی: با هم کتاب بخوانیم *( کتاب دوم: الگوی هدایت از دکتر صلابی )*

در این بخش مطالب متفرقه در زمینه فرهنگی و اجتماعی قرار داده می شود

مديران انجمن: tarannom, CafeWeb, Dabir, Noha, bahar, Modir-Farhangi

پستتوسط RafterW » چهارشنبه خرداد ماه 2, 1391 12:28 am

سلام  خداوند بر شما باد
تشکر به خاطر ابراز رای هایتان.

دوستان گرامی همان طور که مشاهده می نمایید کتاب الگوی هدایت از دکتر علی محمد صلابی با رای اکثریت انتخاب شد.انشاءالله که انتخابمان به جا بوده باشد

از سایر عزیزان هم تقاضا مندیم رای اکثریت را بنا بر قاعده ی شورا قبول نمایند.

اگر موافق باشید از شنبه ی هفته ی آینده یعنی 6م خرداد شروع می کنیم پس لطفا کتاب را تهیه نمایید (عزیزانی هم که دسترسی دارند می توانند از الان جلو بیفتنند)

فقط ذکر چند نکته را لازم می بینم که انشاءالله کسی ناراحت نشود:

1-توجه بفرمایید که حجم کتاب بالاست(تقریبا 1800 صفحه) و احتمالا تا آخر  تابستان برنامه امان طول بکشد با احتساب 90 روز تابستان + این 24 روز تقریبا 110 روز خواهیم داشت پس روزانه تقریبا باید 17= 1800/110  صفحه مطالعه کنیم (اگر برنامه ی بهتری دارید بفرمایید اما حتی الامکان سعی شود با تابستان پایان یابد) البته خواندن سیره احتمالا راحت تر از خواندن سایر کتاب هاست.

2-در این مدت هرکسی احتمال دارد از برنامه عقب بیفتد اما این دلیلی بر این نباشد که کلا از برنامه دست بکشد حتی اگر خیلی هم عقب بیفتد چون علاوه بر تاثیر منفی بر خود بر روحیه ی سایر کاربران هم تاثیر می گذارد
.

3-باز هم تاکید می کنم اگر روشی را در نحوه ی مطالعه در نظر دارید در طول برنامه به اجرا بگذارید و خود شروع کننده ی کار باشید و یک پیشنهاد: الان که دو سه نفر روش خاصی را مد نظر دارند می توانند با هم اجرایش کنند و دیگران هم انشاءالله جذب کار خواهند ش
د.

4-انشاءالله هدفمان تمام کردن قسمت های روزانه نباشد یعنی فکر نکنیم داستان می خوانیم بلکه با سیره و پیامبر (ص) زندگی کنیم و بخوانیم و بیاموزیم برای عمل کردن نه برای افزایش آگاهی!.........انشاءالله در پایان فهمی قوی از این انسان اسوه و حسنه داشته باشیم

چون امکان دارد که تعدادی امتحان داشته باشند و مقداری مطالعه برایشان مشکل شود پیشنهاد می شود که از الان جلو بیفتنند تا خدای نکرده باعث فاصله افتادن زیادی بین آنها و بقیه نشود. هر چند که معتقدم با برنامه ریزی نه تنها مشکل کمبود وقت نخواهیم داشت بلکه اضافه هم خواهیم آورد.

باشد که توشه ای قابل اتکا برای دنیا و آخرتمان از این کار بر گیریم.

برای نویسنده این مطلب RafterW تشکر کننده ها:
SharakamPawa (يکشنبه ارديبهشت ماه 7, 1392 2:51 am)
رتبه: 7.14%

نماد کاربر
RafterW
کاربر فعال
کاربر فعال

تاريخ عضويت: جمعه آذر ماه 3, 1390 12:30 am
تشکر کرده: 40 بار
تشکر شده: 120 بار
امتياز: 0

پستتوسط SharakamPawa » چهارشنبه خرداد ماه 2, 1391 12:54 am

سلام ؛

با تشکر از همگی !

امیدوارم که انتخاب درستی بوده باشه و بتونیم نهایت استفاده رو از این دوجلد کتاب ببریم .

به نظر من شنبه ی هفته ی آینده زوده، هنوز افرادی که در برنامه قبلی شرکت داشتند برای اظهار نظر برای کتاب بعدی در این نظرسنجی شرکت ننموده اند؛ و افرادی که هم شرکت کرده اند بعضا نتیجه نهایی را مشاهده نکرده اند.

از همه مهمتر اکثر دوستان دانشجوند و تهیه کتاب تا شنبه احتمالا براشون مشکل باشه .

در ضمن قرار نیست که هر روز تعداد ثابتی صفحه مطالعه بشه . مثلا این ماه که فصل امتحاناتِ میتونیم تعداد صفحات رو کمتر کنیم(10 صفحه) و در تابستان که وقت بیشتری داریم تعداد صفحات رو بیشتر کنیم (20 صفحه) .

راجع به روند مطالعه ؛ دوستان گرامی لطف کنید نظرتون رو راجع به نحوه مطالعه کتاب و چگونگی بازخورد آن در پست طراحی شده در تالار ارائه بدید.
مثلا روند کار اینگونه باشه : در بازه زمانی مشخصی تعداد صفحات مشخصی را مطالعه نموده و در آن پست اعلام نماییم که من طبق برنامه پیش رفته ام
یا ... ؟

دوستان لطف کنن که قبل از شروع مطالعه روش مطالعه مشخص بشه چون مطالعه شروع شد دیگه فرصتی واسه اینکار باقی نمیمونه .

نماد کاربر
SharakamPawa
کاربر ویژه
کاربر ویژه

تاريخ عضويت: چهارشنبه آذر ماه 8, 1390 12:30 am
تشکر کرده: 329 بار
تشکر شده: 364 بار
امتياز: 380

پستتوسط khaleghi » چهارشنبه خرداد ماه 3, 1391 9:13 pm

سلام
ممنون ازاین مشارکتی که کردید ولی خداشاهده ناراحت شدم ازهمه تون و ازته دل نه ، ولی ازسر زبان به کوردی گفتم ( خوا لئ تان هه ل نه گرئ ، ئه وه بو نیه ن  له فکری  ئئ مه دا؟ الگووی هیدایه ت باوکم بی خوئ نئ تو ؟؟؟ ) که م خور  و  همیشه خور ون ، الگووی هیدایت که م تیکه یه نیه ها!!!!
من وتوموئ
هنووزیش ئه توانن ته وبه بکن ها (توبوا)
یا ربی
یظن الناس بی خیرا و انی
لشرالخلق ان لم تعف عنی

برای نویسنده این مطلب khaleghi تشکر کننده ها:
mehr (يکشنبه ارديبهشت ماه 7, 1392 2:51 am)
رتبه: 7.14%

نماد کاربر
khaleghi
کاربر ویژه
کاربر ویژه

تاريخ عضويت: دوشنبه فروردين ماه 7, 1391 11:30 pm
تشکر کرده: 42 بار
تشکر شده: 197 بار
امتياز: 470

پستتوسط nahmadi69 » چهارشنبه خرداد ماه 3, 1391 9:52 pm

سلام علیکم ورحمه الله وبر کاته
ببخشید . من پیشنهاد میکنم که به جای کتاب دکتر صلابی . کتای فقه سیره  . نوشته محمد غزالی مصری رو بخونید چون . هم کم حجم تره هم جنبه تحلیلی اون از این کتاب بیشتره . همونطوری که از روی اسمش پیداست . و جالب تره .
البته کتاب دکتر صلابی هم واقعا کتاب خوبیه  .ولی اینم یه پیشنهاده
موفق باشید
نماد کاربر
nahmadi69
کاربر ویژه
کاربر ویژه

تاريخ عضويت: پنج شنبه اسفند ماه 24, 1390 12:30 am
تشکر کرده: 148 بار
تشکر شده: 142 بار
امتياز: 410

پستتوسط abdulrahman » پنج شنبه خرداد ماه 3, 1391 12:31 am

سلام
خسته نباشید
من آماده ی شروع از هر تاریخی که اعلام کنید هستم

کاک یوسف فکر نکنم خوندنش اونقدرام سخت باشه،هرچند ممکنه طولانی باشه ولی به هر حال آخرش کلی بهرمند می شیم انشاءالله...فکر کنم یه محک طولانی مدت هم برامون لازم باشه  :D

کاک میلاد هم فرمودن که نظرمون رو درباره ی نحوه ی خوندن بگیم:

به نظر من دسته بندی تاریخی صفحات لازمه چونکه اگر اینطوری نباشد احتمال دارد یک سال هم کار بدون پیشرفت خاصی بماند !!!فرض کنید اگر بخواهیم هر مطلب را ریشه ای بررسی کنیم و در این مدت هر کسی از هر دری سخنی در مدت طولانی که آخر سر معلوم نیست هزینه ی زمانی ای که کرده ایم بازده داشته است یا نه.

پس من روش قبلی را قبول دارم ولی کمی چکش کاری نیاز دارد مثلا کمی روح دار تر شود و فقط اتمام کار مد نظر نباشد به نظرم همون طور که اشاره شده خودمون اصلاحات رو وارد کنیم میتونید روی  من هم حساب کنید در این زمینه.الان چهار نفری میشیم که این روش رو قبول داریم فکر کنم می تونیم تغییرات رو وارد کنیم.!
مژده ده بندگانی را که سخنان مختلف را می شنوند و از بهترین آنان پیروی می کنند.
نماد کاربر
abdulrahman
کاربر ویژه
کاربر ویژه

تاريخ عضويت: چهارشنبه اسفند ماه 24, 1389 12:30 am
تشکر کرده: 390 بار
تشکر شده: 249 بار
امتياز: 830

پستتوسط RafterW » پنج شنبه خرداد ماه 3, 1391 1:06 am

با عرض سلام دوباره
و تشکر از اظهار لطفتان

کاربر  گرامیSharakamPawa  و سایر عزیزان چه زمانی را پیشنهاد میدهید که فعالیتمان را آغاز کنیم ؟ فقط اگر بشود کمی زودتر بهتر است چون وقفه ی بین دو کتاب زیاد شده است با این وصف تابع نظر جمع خواهیم ماند.

کاربر گرامی khaleghi ما انتخاب را به نظر اکثریت واگذار کردیم و این کتاب بیشترین رای را آورد  وسعی نمودیم آیه ((و امرهم شوری بینهم )) را جامه ی عمل بپوشانیم...مطمئن باشد که هر کتابی انتخاب میشد همه تابع آن می بودیم . :P

کاربر گرامی nahmadi69  از ابراز نظرتان سپاس گذاریم اما متاسفانه کمی دیر پیشنهاد خود را ارائه فرمودید اگر به بایگانی همین پست نگاهی بیاندازید متوجه محدود بودن زمان رای خواهید شد انشاءالله در ادامه ی کار ما را همراهی نمایید به این صورت که یا کتاب را نخوانده اید که با هم میخوانیم یا اینکه خوانده اید که دیگران را میتوانید از نظراتتان بهره مند کنید...به هر صورت تمایل داریم که شما هم به جمعمان اضافه شوید.
نماد کاربر
RafterW
کاربر فعال
کاربر فعال

پستتوسط nahmadi69 » پنج شنبه خرداد ماه 4, 1391 9:26 am

سلام علیکم و رحمه الله و برکاته
.ممنونم از لطفتون . منم دلم میخواهد . ولی چون مطلب رو دنبال نکردم . با روشتون آشنا نیستم . اگه لطف کنین برام توضیح بدین ممنون میشم . انشا اله من هم بتونم همراه شما باشم .
این پیشنهاد رو دادم برای کمتر شدن حجم کتاب . ولی گفتم که کتاب الگوی هدایت واقعا کتاب خوبیه . و ارزش چند بار خوندن رو داره . من که ازش خیلی لذت بردم .
نماد کاربر
nahmadi69
کاربر ویژه
کاربر ویژه

پستتوسط khaleghi » پنج شنبه خرداد ماه 4, 1391 10:39 pm

سلام
ازهمه ی کسایی که زحمت دلداری این بنده ی حقیر رو کشیدن اوج سپاسگذاری رو دارم
ولی من دوست داشتم که اونکتاب انتخاب میشد نه این سیره
ولی به هرحال اشتباه یک نفر بیشتر از اشتباه چندنفره ( خصوصا اگه اون چند نفر کسایی مثل شما باشن که اصلا جسارته که رو حرفتون حرف زد )
بهرحال منم إن شاءالله تا اونجا که خدا توفیق بده همراهیتون رو میکنم ولی خواهشا بزاریدش برا بعدامتحانات که بتونیم حضور سبزی داشته باشیم (ممنون)
یا ربی
یظن الناس بی خیرا و انی
لشرالخلق ان لم تعف عنی
نماد کاربر
khaleghi
کاربر ویژه
کاربر ویژه

تاريخ عضويت: دوشنبه فروردين ماه 7, 1391 11:30 pm
تشکر کرده: 42 بار
تشکر شده: 197 بار
امتياز: 470

پستتوسط SharakamPawa » جمعه خرداد ماه 5, 1391 11:34 am

SharakamPawa : دوستان گرامی لطف کنید نظرتون رو راجع به نحوه مطالعه کتاب و چگونگی بازخورد آن در پست طراحی شده در تالار ارائه بدید؟

از دوستانی که بعد از این سوال اظهار نظر نمودند فقط abdulrahman بود که به این سوال پاسخ داد، البته دوستان دیگر قبلا در این پست مشارکتی نداشته اند و شاید نظری هم برای ارائه نداشته باشند .

بهرحال ...! دوست داشتم همه چی الآن مشخص بشه (با رای اکثریت)، تا حرف و حدیثهای احتمالی بعدا بوجود نیاد .

من هم با هر زمانی برای شروع که توسط دوستمان
RafterW پیشنهاد داده بشه موافقم.

فقط یه پیشنهاد : لطف کنید در این چند هفته که امتحانات پایان ترم شروع میشه حجم مطالعه کمتر باشه، که نه سیخ بسوزه و نه کباب .

abdulrahman جان اگه برات زحمتی نیست لطف کن پی دی اف این دو جلد رو در اختیارمون قرار بده، چون فعلا کتاب رو تهیه نکردم و تا زمان تهیه کتاب بتونم از این فایل برای مطالعه استفاده کنم .
نماد کاربر
SharakamPawa
کاربر ویژه
کاربر ویژه

تاريخ عضويت: چهارشنبه آذر ماه 8, 1390 12:30 am
تشکر کرده: 329 بار
تشکر شده: 364 بار
امتياز: 380

پستتوسط nahmadi69 » جمعه خرداد ماه 5, 1391 12:41 pm

سلان علیکم
دوستان زحمت بکشید روش کارتون رو دوباره توضیح بدین . چون بعضی ها مثل من تازه واردن
الدنيا سجن المؤمن وجنّة الكافر، والموت جسر هؤلاء إلى جنّاتهم وجسر هؤلاء إلى جحيمهم

ما الموت إلاّ قنطرة تعبر بكم من البؤس والضّراء إلى الجنان الواسعة، والنعيم الدائم، فأيُّكم يكره أن ينتقل من سجن إلى قصر
نماد کاربر
nahmadi69
کاربر ویژه
کاربر ویژه

پستتوسط RafterW » جمعه خرداد ماه 5, 1391 3:11 pm

سلام
ببخشید که دیر جواب دادم چون منتظر بودم که بقیه ی دوستان اظهار نظر کنند

اولا که ورود کاربر nahmadi69  رو تبریک عرض می کنم و تشکر به خاطر قبول دعوت.

روش کار  :

با تصمیم جمع کتابی را انتخاب می کنیم....با توجه به تعداد صفحات سعی میکنیم در مدت زمان مشخصی کتاب را مطالعه نماییم به این صورت که کتاب را به چند بخش جداگانه تقسیم می کنیم و برای هر بخش بسته به حجمش زمانی را مقرر میکنیم که همگی باید بتوانند در این مدت این قسمت را مطالعه کنند همچنین در پایان هر بخش یک روز را به جمع بندی آن بخش اختصاص می دهیم و پس از آن بخش بعدی و به همین ترتیب....تا آخر

این قالب کلی و لازم کار بود...اما نحوه ی کیفیت کار کاملا وابسته به کاربران و میزان علاقه شان برای به اشتراک گذاری فهمشان با دیگران است مثلا یکی از کاربران با طرح سوالی که از قسمتی برایش پیش آمده است دیگران را میتواند به فکر بیشتر وادار کند و با همفکری به نتیجه ای برسند که اتفاقا دوستان بر همین قسمت در کتاب قبلی ایراد وارد کردند که چرا اینطور نشد که جواب هم مشخص است : باید کاربران خود این فضا را ایجاد کنند و به زور کسی را نمی شود به کاری وادار کرد
انشاءالله در این کتاب بتوانیم کیفیت را مد نظر قرار دهیم و برنامه ای که دوستان پیشنهاد داده اند را خود اجرا نمایند.

برای آشنایی بیشتر میتوانید به پست کتاب اولمان که عقاید اسلامی بود مراجعه کنید ...این هم آدرسش:

penous.net/ftopicp-7248.html#7248

کاربر گرامی جناب اقای خالقی باور کنید اگر بین کارمان فاصله نیاندازیم بهتر است مخصوصا اکنون که کمی جلو رفته ایم ولی به خاطر فرمایش شما و دوست عزیزمان SharakamPawa در مدت امتحانات حجم کار را پایین می اوریم که شما هم از ما ناراضی نباشید.

با این توضیحات و به خاطر اینکه به سایر دوستان  هم خبر انتخاب کتاب برسد انشاء الله از 10 م خرداد یعنی چهارشنبه شروع میکنیم  پس سعی کنید که این بار قدم اول را با هم قوی بگذاریم.

اگر مدیر سایت هم مثل کتاب قبلی (یا هر کدام از دوستان ) زحمت پی دی افش را بکشند  ممنون می شویم .

نماد کاربر
RafterW
کاربر فعال
کاربر فعال

پستتوسط Noha » جمعه خرداد ماه 5, 1391 4:32 pm

هوالعلیم

سلام خداوند علیم بر پویندگان علم

برنامه ی مطالعاتی خاصی مد نظرم نیست،با برنامه قبلی موافقم با این تفاوت که به جمع بندی که در پایان هر بخش قراره انجام

بشه؛ دو روز مهلت داده بشه،یک روز نمی رسیم.و تا حد ممکن جمع بندی کنیم حتی در چند جمله ی کوتاه.

جنة الفردوس مأوایتان

الـلـهم ء ات أنــفـسنا تقـــواهــا و زکیـــها إنــک أنــت خــیر من زکــیها

نماد کاربر
Noha
معاون و ناظر سایت
معاون و ناظر سایت

تاريخ عضويت: پنج شنبه اسفند ماه 25, 1389 12:30 am
تشکر کرده: 2031 بار
تشکر شده: 1557 بار
امتياز: 4930

پستتوسط Hawre » شنبه خرداد ماه 6, 1391 2:32 pm

سلام و تشکر از پیگیری های مداوم و منظم دوستان

یه معذرت خواهی بابت غیبتهای طولانیم!
مدتیه اینترنت خوابگاه قطعه(و به این زودی ها هم وصل نمیشه) و خودم هم کارای دانشگاهم زیاد شده بودن و اسه همین نمی تونستم پیگیر مطالب باشم.

الان هم اومدم اجازه مرخصی بگیرم! یه مدت نیاز به استراحت دارم و نمی تونم کتاب  رو همزمان با شما شروع کنم. اگه قسمت بود و تونستم، بعدا به جمعتون اضافه میشم إنشاءالله.

راستی من هم کتاب رو ندارم و فکر هم نمی کنم بتونم تا یکی دو ماه دیگه تهیه ش کنم. مگه اینکه پی دی افش رو بذارین و از روی اون بخونم. باز هم ممنون.

موفق و مستدام باشید بر راه هدایت.
نماد کاربر
Hawre
کاربر ویژه
کاربر ویژه

تاريخ عضويت: چهارشنبه مرداد ماه 26, 1390 11:30 pm
تشکر کرده: 614 بار
تشکر شده: 258 بار
امتياز: 1360

دانلود کتاب الگوی هدایت

پستتوسط CafeWeb » سه شنبه خرداد ماه 9, 1391 3:33 pm

نام کتاب:الگوی هدایت (دوره دوجلدی)

(تجزیه و تحلیل سیرت نبی اکرم صلی الله علیه و آله وسلم)

مؤلف: دکتر علی محمد صلابی

مترجم:گروه فرهنگی انتشارات حرمین

ناشر: انتشارات حرمین

تعداد واندازۀ صفحات:1800 ص. وزیری

دانلود کتاب به صورت های متفاوت :

عضويت  / ورود

عضويت  / ورود

عضويت  / ورود

عضويت  / ورود

وب سایت پینوس
دینی ، علمی ، فرهنگی - اجتماعی
Www.Penous.Com , http://Www.Penous.ir  ,  http://Www.Penous.Net

واحد خبری پینوس
جدیدترین اخبار پاوه و اورامانات ، ایران و جهان
News.Penous.Com

برای نویسنده این مطلب CafeWeb تشکر کننده ها: 6
Noha (يکشنبه ارديبهشت ماه 7, 1392 2:51 am), RafterW (يکشنبه ارديبهشت ماه 7, 1392 2:51 am), SharakamPawa (يکشنبه ارديبهشت ماه 7, 1392 2:51 am), abdolmahdi (يکشنبه ارديبهشت ماه 7, 1392 2:51 am), bahar (يکشنبه ارديبهشت ماه 7, 1392 2:51 am), mehr (يکشنبه ارديبهشت ماه 7, 1392 2:51 am)
رتبه: 42.86%

نماد کاربر
CafeWeb
مدیر کل سایت
مدیر کل سایت

تاريخ عضويت: جمعه آذر ماه 25, 1389 12:30 am
تشکر کرده: 1073 بار
تشکر شده: 906 بار
امتياز: 101619

پستتوسط nahmadi69 » سه شنبه خرداد ماه 9, 1391 4:08 pm

سلام عليكم و رحمة اللة و بركاته
دوستان من چندتا سوال دارم .
چند روز یه بار باید جمعبندی بشه .
تعدا صفحات که هر روز خونده میشه چقدره
الدنيا سجن المؤمن وجنّة الكافر، والموت جسر هؤلاء إلى جنّاتهم وجسر هؤلاء إلى جحيمهم

ما الموت إلاّ قنطرة تعبر بكم من البؤس والضّراء إلى الجنان الواسعة، والنعيم الدائم، فأيُّكم يكره أن ينتقل من سجن إلى قصر
نماد کاربر
nahmadi69
کاربر ویژه
کاربر ویژه

قبليبعدي

بازگشت به متفرقه

چه کسي حاضر است ؟

کاربران حاضر در اين انجمن: بدون كاربران آنلاين و 3 مهمان