دعا های بچه گانه....

در این بخش مطالب متفرقه در زمینه فرهنگی و اجتماعی قرار داده می شود

مديران انجمن: tarannom, CafeWeb, Dabir, Noha, bahar, Modir-Farhangi

دعا های بچه گانه....

پستتوسط naseh_azizi » سه شنبه فروردين ماه 29, 1391 6:38 pm

دعاهای زیر از سومین کتاب جشنواره بین المللی « دست های کوچک دعا » است. این جشنواره سه سال است که در تبریز برگزار می شود و دعاهای بچه های دنیا را جمع آوری می کند و  برگزیدگان را به تبریز دعوت می کند و به آنها جایزه می دهد. متنی که می خوانید قسمتی از این دعاهاست.

خدای عزیز! هیچ وقت فکر نمی کردم نارنجی و بنفش اینقدر به هم بیان. تا وقتی که غروب خورشیدی رو که روز سه شنبه ساخته بودی، دیدم، معرکه بود.

خدا جون! تو که اینقدر بزرگ هستی چطوری میای خونه ی ما؟ دعا می کنم به این سؤالم جواب بدی!
خانم مون گفته از بابا و مامان هم مهربون تری!

خدایا! شفای همه ی مریض ها رو بده هم چنین شفای منو تا مثل همه بازی کنم و هیچ کس نگران من نباشه.

خدایا! بزرگترا میگن بارون رحمت توئه! اما من فکر می کنم وقتی بارون میگیره، تو دلت از آدما گرفته. بارون اشک های توئه؟نه؟

خدایا! جالبه که تو به این بزرگی، هیچ وقت منو به این کوچیکی، فراموش نمی کنی. ولی من به این کوچیکی، بعضی وقتا تو رو فراموش می کنم.

خدای عزیز! ما خوندیم که توماس ادیسون نور رو اختراع کرد، اما توی کلاس دینی مون به ما گفتن تو این کارو کردی. بنابراین شرط می بندم اون فکر تو رو دزدیده.

خدایا! دعا می کنم که توی دنیا یه جاروبرقی بزرگ اختراع بشه تا دیگه رفتگرا خسته نشن!

خدایا! کاری کن که وقتی آدما می خوان دروغ بگن یادشون بره!

خدای عزیزم! در سال جدید کمک کن تا مادربزرگم دوباره دندون در بیاره آخه اون دندون مصنوعی داره!
من دعا می کنم خودمون نه، همه ی مردم دنیا روز قیامت به بهشت برن.

خدایا! من یه دوستی دارم که پدرش کار نمی کنه و فقط می خوابه خدایا کمک کن که از این کار بدش دست برداره.

خدایا دست شما درد نکنه ما خیلی شما رو دوست داریم!

ای خدا! من بعضی وقتا یادم میره به یاد تو باشم، ولی خدایا کاش تو همیشه به یاد من بیفتی و یادت نره...

در یادداشت دبیر جشنواره در ابتدای کتاب نوشته شده:
« هزاران نفر برای باریدن باران دعا می کنند غافل از آن که خداوند با کودکی است که چکمه هایش سوراخ است. »    

برای نویسنده این مطلب naseh_azizi تشکر کننده ها: 2
bahar (يکشنبه ارديبهشت ماه 7, 1392 2:51 am), khawan (يکشنبه ارديبهشت ماه 7, 1392 2:51 am)
رتبه: 14.29%

نماد کاربر
naseh_azizi
کاربر ویژه
کاربر ویژه

تاريخ عضويت: جمعه اسفند ماه 25, 1390 12:30 am
تشکر کرده: 1360 بار
تشکر شده: 921 بار
امتياز: 7680

Re: دعا های بچه گانه....

پستتوسط Noha » سه شنبه فروردين ماه 29, 1391 10:40 pm

بسم الله المستعان

naseh_azizi نوشته است:
خدایا! جالبه که تو به این بزرگی، هیچ وقت منو به این کوچیکی، فراموش نمی کنی. ولی من به این کوچیکی، بعضی وقتا تو رو

فراموش می کنم.

خدایا! دعا می کنم که توی دنیا یه جاروبرقی بزرگ اختراع بشه تا دیگه رفتگرا خسته نشن!

خدایا! کاری کن که وقتی آدما می خوان دروغ بگن یادشون بره!

خدایا! من یه دوستی دارم که پدرش کار نمی کنه و فقط می خوابه خدایا کمک کن که از این کار بدش دست برداره.

ای خدا! من بعضی وقتا یادم میره به یاد تو باشم، ولی خدایا کاش تو همیشه به یاد من بیفتی و یادت نره....

سلام خداوند برشما

ممنونم از انتخاب این مطلب زیبا.

کاش دلها آن قدر پاک بود که دعا ها قبل از پایین آمدن دست ها اجابت می شد!!

جنة الفردوس مأوایتان

الـلـهم ء ات أنــفـسنا تقـــواهــا و زکیـــها إنــک أنــت خــیر من زکــیها

برای نویسنده این مطلب Noha تشکر کننده ها:
naseh_azizi (يکشنبه ارديبهشت ماه 7, 1392 2:51 am)
رتبه: 7.14%

نماد کاربر
Noha
معاون و ناظر سایت
معاون و ناظر سایت

تاريخ عضويت: پنج شنبه اسفند ماه 25, 1389 12:30 am
تشکر کرده: 2031 بار
تشکر شده: 1557 بار
امتياز: 4930

پستتوسط nian » چهارشنبه فروردين ماه 30, 1391 10:09 am

سلام.ممنون از مطلبتون.یه سوال چرا بیشتر در مورد بچه ها مطلب میدید؟

خدایامرا به بزرگی چیزهای که داده ای اگاه کن تا کوچکی چیزهای که ندارم ارامشم را برهم نزند

برای نویسنده این مطلب nian تشکر کننده ها:
naseh_azizi (يکشنبه ارديبهشت ماه 7, 1392 2:51 am)
رتبه: 7.14%

نماد کاربر
nian
کاربر کوشا
کاربر کوشا

تاريخ عضويت: دوشنبه فروردين ماه 28, 1391 11:30 pm
تشکر کرده: 0 دفعه
تشکر شده: 10 بار
امتياز: 0

پستتوسط naseh_azizi » چهارشنبه ارديبهشت ماه 27, 1391 3:28 pm

با سلام و تشكر خدمت داده نصيره و داده نيان به خاطر توجه تون البته عذر خواهي مي كنم كه نظرتون رو دير ديدم به همين خاطر الان دارم جواب مي دم.

اما در مورد سوال داده نيان راستش من بچه هارو خيلي دوست دارم به خاطر تمام صفات بينظيري كه دارن.(پاك،صاف و ساده، بدون كينه و دشمني، صداقت، و.....) تنها دليلش همينه
نماد کاربر
naseh_azizi
کاربر ویژه
کاربر ویژه

تاريخ عضويت: جمعه اسفند ماه 25, 1390 12:30 am
تشکر کرده: 1360 بار
تشکر شده: 921 بار
امتياز: 7680

بازگشت به متفرقه

چه کسي حاضر است ؟

کاربران حاضر در اين انجمن: بدون كاربران آنلاين و 4 مهمان