متن کوتاه عبرت انگیز !!

در این بخش مطالب متفرقه در زمینه فرهنگی و اجتماعی قرار داده می شود

مديران انجمن: tarannom, CafeWeb, Dabir, Noha, bahar, Modir-Farhangi

پستتوسط Naser » يکشنبه ارديبهشت ماه 17, 1391 6:33 pm

سلام کاک ناصر

در مطلب قبلی تا حدی خدمتتان توضیح دادم. بله، ما الان که به کارهای گذشته یمان می اندیشیم و می دانیم که مثلا کاری اشتباه بوده و از طریق آن احتمال ارتکاب دوباره ی آن از جانب ما کمتر می شود. چرا باید پشیمان باشیم، وقتی که آن کار ما از گذشته خردمند تر کرده است؟

مثلا ما هیچوقت حسرت نمی خوریم برای دزدیدن چیزی، چون هیچگاه دزد نبوده ایم. و این قضیه برای ما جز "یک سری معلومات ذهنی"، چیز بیشتری نیست.اما وقتی در بطن آن قرار گرفته باشیم، به راستی می توانیم یک انسان دزد را درک کنیم! او را راهنمایی کنیم. یا روشهای مبارزه با دزدی را به دیگران بیاموزیم.
و احتمالا در تلویزیون دیده باشید که هیچ دکتر و کارشناسی، اندازه ی کسی که معتاد بوده و الان ترک کرده، نمی تواند معتادان را کمک کند و دغدغه ی آنان را بفهمد و ....
(نمی دانم منظورم را رساندم یا خیر)

درباره ی قرآن زمینی هم این را عرض کنم که چون ما موجوداتی زمینی هستیم، به وسع زمینی خودمان، دنیای پیرامونمان را می بینیم و می فهمیم.
قرآن هر چقدر هم آسمانی و از دیدی خداوندگارانه برای ما نازل شده باشد، برداشت ما نهایتا برداشتی زمینی از آن خواهد بود.

و نه فقط قرآن؛ تا الان دقت کرده اید که خدایی که ما میشناسیم، صفاتی بسیاری دارد که می توانیم آن ها را برای بشر هم به کار ببریم؟!!
خدا همان خداست که جز خودش، کسی نمی تواند ذاتش را بفهمد و اسماء الحسنی فقط برای شناخت نسبی ما از خداوند است.
ما حتی خداوند را مانند انسانها توصیف می کنیم؛ چون محدوده ی فهم ما انسانی و زمینی است.

چند نمونه از نام های خداوند :
الجبار - توانگر
الولی - دوست، یار و نگهبان
الغنی - توانگر
المقسط - عادل
القوی - پر زور

------------------------------------------------

اما دوستان....
چند وقت پیش کاک محمد حسینی، نامه ای بلند بالا برای سران اخوان المسلمین ایران نوشت؛ دقیقتر عرض کنم، برای ماموستا عبدالرحمان پیرانی.
و بنده جواب ماموستا پیرانی و اصل نامه را دیدم. نامه ای که فقط 1 و نیم صفحه بود. نامه ای بود که اگر آرم اخوان المسلمین و حاشیه های دور صفحه را حذف می کردیم، کمتر از یک صفحه میشد. و اگر می خواستیم نامه را در یک جمله خلاصه کنیم.... میشد آن را خلاصه کرد. که آن جمله را در ذهن دارم و همه آن را شنیده ایم و هیچگاه آن را فراموش نخواهم کرد.

بنده مخالف اخوان نیستم. و بسیار دوستشان دارم. کاک جلیل بهرامی نیا، کاک علی اشرف لطفی (عموی کاک متین)، کاک یحیی امینی، پدرم، دو خواهرم، شوهر خواهرم، دوباره شوهر خواهرم و شوهر عمه ام و ..... همه اخوانی اند و جزء کسانی هستند که صادقانه می گویم، با ارزشترین داشته های من در دنیا هستند. اما متأسفانه حتی به کلام مخالف گوش نمی دهند و  برای آن ارزش قائل نیستند. مثلا وقتی درباره ی نیچه و ژان ژاک روسو حرف می زنند، بیشتر از مشکلات و بیماری هایشان سخن می گویند و در از یک بوته ی گل، تنها خار هایش را می بینند. از بیش از 10 اثر روسو، فقط "اعترافات" را می خوانند، آن هم به این قصد که او را رد کنند. واقعا این نه عادلانه است و نه منصفانه.
البته همه که اینطوری نیستند، مثلا کاک جلیل و کا بختیار محمودی اینطور نیستند. (با کاک علی اشرف زیاد معاشرت نداشته ام و نمی توانم نظر دهم)

از شاگرد پروری شان هم بسیار ناراضی ام..... (هم شاگردان جوانرودی را دیده ام، و هم روانسری ها را، و در این سایت خدمت پاوه ای ها هم رسیدم)
اخوان تنها گروهی است که میشد به آن امیدوار بود در زمینه ی دینداری، نسخه ای بهتر از گذشته را به مردم عرضه کند. که آن امید، نه از جانب من، بلکه از جانب کسی مانند کا محمد حسینی- که زمانی اخوانی و ماموستا محمد حسینی بود-  از دست رفت. (من فقط یک دانشجوی معمولی هستم)

علت این سکوت دوستان ................ (شاید همون جمله ی ماموستا پیرانی باشه!!)
هر حرفی که در این سایت زدم، اگر دوستان با آن موافق بودند، استقبال شد و اگر مخالف، حرفی زده نشد. شاید علت این است "فقه" و "شریعت" غیر قابل دفاع شده اند.
حقیقتا دیگر قصد سخن بیهوده گفتن ندارم. ومعذرت می خواهم که بی دلیل، انرژیتان را گرفتم.
و مجبورم که کلام شاملو را مصداق حال این روزمان بدانم.... "با شما هرگز مرا پیوندی نبوده است"
با این همه دوستتان دارم. و معتقدم از شریف ترین انسانهای ممکن هستید. عقیده ی خود را محکم گرفته اید و نه با دلیل و نه با منطق و نه با زور و نه با پول عوضش نمی کنید. همین خودش خوبه.

از خدا می خواهم همه ی ما را ببخشاید و روزهای خوبی را برایمان رقم زند و افق های گسترده تری را پیش رویمان بنمایاند.

یا حق
نماد کاربر
Naser
کاربر فعال
کاربر فعال

تاريخ عضويت: پنج شنبه شهريور ماه 24, 1390 11:30 pm
تشکر کرده: 40 بار
تشکر شده: 125 بار
امتياز: 20

پستتوسط Hawre » دوشنبه ارديبهشت ماه 17, 1391 2:24 am

سلام و عرض ادب خدمت همه عزیزان

چیه ناصر جون؟! مث اینکه توپت خیلی پره :?  :?

فکر نمی کنم ناراحت شدنت یا دلگیر بودنت از بچه های سایت، چندان هم منطقی باشه(البته جسارت نباشه، من به دعوتت به شفافیت لبیک گفتم!!!)

فکر می کنم باید به هر کدوم از بچه ها حق اینو بدیم که برن سراغ دغدغه های خودشون و اون مطالبی رو پیگیری کنن که مورد علاقه شونه.
نباید از همه انتظار داشت که علاقه به مطالعات فلسفی یا اجتماعی یا روانشناسی یا دینی یا علمی یا هر موضوع خاصی داشته باشن.

در مورد نقل قولت از شاملو هم تا حدودی بهت حق میدم؛ ممکنه که تو را با بچه ها پیوندی نبوده باشد و شاید خیلی کم باشن کاربرایی که به مطالب و زمینه های مطالعاتی مورد علاقه تو علاقه مندن. ولی این دلیل کافی برای دلسرد شدن از کل سایت و انقد گلایه کردن از بچه ها نیست.

میتونی راحت بگی که از مطالب این سایت استفاده زیادی نمی بری و به بیشتر مطالبی که مطرح میشن علاقه نداری و دوست داری که مثلا در فلان زمینه توی سایت بیشتر کار بشه و مطلب گذاشته بشه؛ ولی من شخصا بهت حق نمی دم که انقد زود و انقد تند گلایه کنی!!!

(راجع به همین لفظ تحریم که استفاده کرده بودی با اجازه ت از خودم دفاع می کنم :!:
تو این مطلبو 5شنبه گذاشتی روی سایت و بلافاصله، شنبه از تحریم شدنت از طرف کاربرا حرف زدی(!!!!!!) در حالی که من خودم از 4شنبه تا الان که نتونستم به سایت سر بزنم هیچ! 5شنبه و جمعه و شنبه اصلا به اینترنت دسترسی آنچنانی نداشتم که بخوام نظر بدم! و امشب هم که اتفاقی تونستم وسر زدم،به محض دیدن نام کاربریت به عنوان نویسنده تاپیک، اومدم و تاپیک رو خوندم که دیدم بـــــــله! کاک ناصر گله داره  :) :) )

ممنون که با وجود این گلایه ها هنوز هم دوستمان داری! بدان که ما هم دوستت داریم و دوست هم نداریم مهره با ارزشی چون تو(نمیگم شما که صمیمیتش کم نشه!) را از دست دهیم.
همین....!

(راستی الان دیگه باید بدونی کیم! نه؟! با اس ام اس خودمو بهت معرفی کردم!)
در پناه حق محفوظ باشی و موفق
نماد کاربر
Hawre
کاربر ویژه
کاربر ویژه

تاريخ عضويت: چهارشنبه مرداد ماه 26, 1390 11:30 pm
تشکر کرده: 614 بار
تشکر شده: 258 بار
امتياز: 1360

قبلي

بازگشت به متفرقه

چه کسي حاضر است ؟