مرثیه ی دکتر قرضاوی در سوگ همسرش

در این بخش مسایل دینی مربوط به بانوان قرار داده می شود

مديران انجمن: CafeWeb, Dabir, Noha, bahar, Modir-Banowan

مرثیه ی دکتر قرضاوی در سوگ همسرش

پستتوسط mehr » سه شنبه تير ماه 13, 1391 10:26 pm

استاد یوسف قرضاوی در صفحه ی شخصی خود در شبکه ی اجتماعی تویتر در سوگ همسرش «إسعاد عبد الجواد» مطالبی را منتشر نموده است که ترجمه ی آن در زیر آورده شده است.

«ام محمد» روشنی چشمانم بود، مرا خوشبخت نمود و من نیز او را شاد کردم، مرا آگاه می کرد  و من نیز او را آگاه نمودم؛ در او مجموعه ای از اخلاق  پسندیده و فضایل اخلاقی بود؛ خداوند رحمتش کند و او را ببخشد؛ او زنی  هدفمند در زندگیش بود و امور خانه را با حکمت مدیریت می کرد، اهل چشم و هم چشمی نبود و هیچ گاه نمی خواست در مسایل مالی شبیه کسی باشد، او به زندگیمان قانع بود و به همه ی مسایل زندگی راضی بود.

او شریک خوشی ها و ناخوشی های زندگیم بود، در طول چند سال دوره ی بیماریم او همراه و پرستارم بود و در برای شادیم می کوشید بدون اینکه بر من منتی بگذارد و یا مرا  آزار دهد؛ و بعد از اینکه وضعیت مالیمان بهبود یافت هیچ گاه مانند سایر زنان  دوستدار زیور آلات و جواهرات بود، بلکه من او را بیشتر به آن تشویق می نمودم.
 در آخر اینکه او بهترین همسر برای من و بهترین مادر برای فرزندانم بود، او از سادات هاشمی و در خانواده ای متدین رشد کرده بود و مکمل من بود چرا که من مردی اهل مسایل فکری و نظری هستم و او علاقه مند به مسایل فنی بود. من با کارهای فنی و برقی هیچ آشنایی ندارم اما او مانند مهندس همه ی وسایل منزل را درست می کرد. او درآمدمان را به بهترین شیوه مدیریت می کرد، به یاد می آورم وقتی اولین حقوقم را به او دادم، او آن را به سه بخش تقسیم کرد، قسمتی برای اجاره بهای مسکن، قسمتی برای خرج های روزمره در ماه و بخشی را هم پس انداز کرد.  

استاد قرضاوی سخنانش را با سپاس و تشکر از همه ی کسانی که در این مصیبت برایش پیام تسلیت فرستادند و از همه درخواست نمود که  از خداوند برای همسر مرحومش طلب رحمت کنند.

منبع: الاتحاد العالمی لعلماء المسلمین

ترجمه: چنور فریور

"اللّهم انّا نسالک عیش السعداء و موت الشهداء و مرافقه الانبیاء و النصر علی الاعداء"

برای نویسنده این مطلب mehr تشکر کننده ها: 3
Noha (يکشنبه ارديبهشت ماه 7, 1392 2:51 am), bahar (يکشنبه ارديبهشت ماه 7, 1392 2:51 am), ghazal66 (يکشنبه ارديبهشت ماه 7, 1392 2:51 am)
رتبه: 21.43%

mehr
کاربر طلایی
کاربر طلایی

تاريخ عضويت: دوشنبه فروردين ماه 8, 1390 11:30 pm
تشکر کرده: 1274 بار
تشکر شده: 1137 بار
امتياز: 1630

بازگشت به دینی

چه کسي حاضر است ؟

کاربران حاضر در اين انجمن: بدون كاربران آنلاين و 2 مهمان