من دیگر از این ره گذر نخواهم کرد......

در این بخش مسایل دینی مربوط به بانوان قرار داده می شود

مديران انجمن: CafeWeb, Dabir, Noha, bahar, Modir-Banowan

پستتوسط mehr » جمعه مرداد ماه 21, 1390 11:17 am

روزی پسربچه ای در خیابان سکه ای 10تومانی پیداکرد.او از پیداکردن این پول ،آن هم بدون هیچ زحمتی ،خیلی ذوق زده شد.این تجربه باعث شد که بقیه روزها با چشم های باز،سرش را به سمت پایین بگیرد.
او در مدت زندگی اش ،296سکه 10تومانی،16سکه 25تومانی،12اسکناس 500تومانی  ویک اسکناس مچاله شده هزارتومانی پیداکرد.یعنی در مجموع پنج هزار وسیصدوشصت تومان...
ودر برابر به دست آوردن این مبلغ ،او زیبایی دل انگیز طلوع خورشید،درخشش رنگین کمان ومنظره درختان افرا در سرمای پاییز را از دست داد.
او هیچ گاه حرکت ابرهای سفید را بر فراز آسمان ،درحالیکه از شکلی به شکل دیگر در می آمدند را ندید،وپرندگان در حال پرواز ،درخشش خورشید ولبخند هزاران رهگذر ،هرگز جزئی از خاطرات او نشد.

آیا شده راحتی کاری وعادت به آن کار ،موجب شود چشم خود را بر استعدادها ،توانایی ها ونبوغ ببندید ویک عمر به خیال اینکه به دنبال راحتی هستید ،ارزش های بالاتری را از دست بدهید؟
ناگهان وقت رفتن سر می رسد وما چرتکه می اندازیم ومی بینیم جمع همه عمرمان چندکیلو طلا شده است.همان چیزی که می اندیشیم برای ما آسایش وارزش واحترام می آورد!!

ارزش هر کس برابر با آرزوهایش است.
ارزش هرکس مساوی آن چیزی است که برایش تلاش می کند.
ارزش هر کس به اندازه آن چیزی است که از دست دادنش غمگین اش می کند،و به دست آوردنش شادش می کند.

راستی بهای شما چیست؟!
شما چند سال را از دست داده اید؟ چند ساعت،چند دقیقه ، چند ثانیه؟؟؟
یک حسابی بکنید در برابر آن چه چیزی به دست آورده اید؟!

خدایا!من از این دنیا تنها یک بار گذر خواهم کرد،پس بگذار هر کار خوبی که می توانم، انجام دهم یا هر محبتی که می توانم، به هر انسانی نشان دهم .

خدایا!کمک کن تا از هم اکنون شروع کنم واجازه نده که از آن غفلت ودوری کنم،چون من دیگر از این راه گذر نخواهم کرد.....

منبع:هشت بهشت
mehr
کاربر طلایی
کاربر طلایی

تاريخ عضويت: دوشنبه فروردين ماه 8, 1390 11:30 pm
تشکر کرده: 1274 بار
تشکر شده: 1137 بار
امتياز: 1630

پستتوسط boshra » جمعه مرداد ماه 21, 1390 1:30 pm

سلام .ممنون به خاطر انتخاب وارائه این متن زیبا واقعا لذت بردم .
ای کاش همه ی حرفهای خوب جامه ی عمل بر تن میکردند،اما افسوس که یا فراموشی دامن حافظه را میگیرد یا تنبلی مثل ویروس اراده ها را بیمار و سست میکند و ما خیلی دیر به خود می آییم ومی فهمیم که دیگر از این ره گذر نخواهیم کرد. :)

برای نویسنده این مطلب boshra تشکر کننده ها:
mehr (يکشنبه ارديبهشت ماه 7, 1392 2:51 am)
رتبه: 7.14%

نماد کاربر
boshra
کاربر نیمه فعال
کاربر نیمه فعال

تاريخ عضويت: پنج شنبه مرداد ماه 13, 1390 11:30 pm
تشکر کرده: 1 دفعه
تشکر شده: 39 بار
امتياز: 0

پستتوسط sobhan009s » شنبه مرداد ماه 22, 1390 2:04 pm

با سلام و قبولی طاعات و عبادات همه و تشکر از کاربر زحمت کش که مطالب جالبی را برای هم نوعان خود می زاره راستش کلا ما آدما بیشتر مرد حرف هستیم تا عمل باز جای امیدی هست که خدا به ما کمک کند تا بتوانیم از روزها و لحظات عمرمان استفاده درست کنیم و حسرت آنها رو نخوریم.

در دیروز خود گم شده ایم،

امروزمان را میبازیم تا فردایمان را ببریم،

و فردا باز احمقانه برای دیروز خود حسرت میخوریم؛

و این است فلسفه ی درجا ماندنمان ...

زندگي فرصتي دوباره است،فرصتي دوباره براي اثبات انسانيتمان،فرصتي است تازه براي براي جبران خطاي گذشتگانمان كه سيبي را سبب سنگيني روحمان ساختند.ولي فرصت ما كوتاه است،بسيار كوتاه،به كوتاهي ثانيه ها،به كوتاهي دقيقه ها،به كوتاهي عمرمان و ما مجبوريم اين فرصت را امتحان كنيم وخواه ناخواه بودن را تجربه كنيم،حتي اينبارگندم ها طلايي ترند وسيب ها سرخ تر واين ماييم كه بايد براي اثبات خودمان انسان باشيم وچشم از هدف برنداريم تا گندم زارها و باغ هاي سيب ما را صادقانه فريب ندهند.بايد از بودنمان بهره بگيريم تا شايد قيمت از دست رفتيمان را بدست اوريم ومجالي براي كمال بيابيم.ولي نه اين راه مستقيم است و نه انسان بودن اسان.بعضي ها چشم مي بندند و به هر قيمتي زندگي ميكنند،اما بعضي ها كه اين فرصت را فهميده اند وچراي اين زندگي را درك كرده اند با هر چگونه اي كنار مي ايند تا دوباره عالم در برابرشان سجده كند...ژ

برای نویسنده این مطلب sobhan009s تشکر کننده ها:
mehr (يکشنبه ارديبهشت ماه 7, 1392 2:51 am)
رتبه: 7.14%

نماد کاربر
sobhan009s
کاربر ویژه
کاربر ویژه

تاريخ عضويت: شنبه تير ماه 25, 1390 11:30 pm
تشکر کرده: 6 بار
تشکر شده: 95 بار
امتياز: 20

بازگشت به دینی

چه کسي حاضر است ؟

کاربران حاضر در اين انجمن: بدون كاربران آنلاين و 2 مهمان