توبه تعدادی از بانوان عصر حاضر

در این بخش مسایل دینی مربوط به بانوان قرار داده می شود

مديران انجمن: CafeWeb, Dabir, Noha, bahar, Modir-Banowan

Re: توبه تعدادی از بانوان عصر حاضر

پستتوسط hoda » شنبه خرداد ماه 18, 1392 1:13 pm

واقعا که داستان های جالبی بود .....ممنون
" الهی ! اشک چشمی، سوز آهی فروزان خاطــری، روشن نگاهــــی زهرسو بسته شـــــد درهای امید کلیدی ، رخنه ئی ، راهی پناهی"

برای نویسنده این مطلب hoda تشکر کننده ها:
Modir-Banowan (شنبه خرداد ماه 18, 1392 3:54 pm)
رتبه: 7.14%

نماد کاربر
hoda
کاربر ویژه
کاربر ویژه

تاريخ عضويت: چهارشنبه ارديبهشت ماه 4, 1392 11:30 pm
تشکر کرده: 1849 بار
تشکر شده: 305 بار
امتياز: 3040

پستتوسط Modir-Banowan » دوشنبه خرداد ماه 26, 1392 1:05 am

دختر جوان یهودی، لینور:

من به راستی به قدم هایی که برمی دارم اطمینان دارم، چرا که به درستی دین مبین اسلام و شعایر دینی آن باور دارم. من اکنون با مطالعه ی کتاب های اسلامی به زبان عبری به آموختن دین اسلام می پردازم.

من خود را به عنوان یک مسلمان بهتر از وقتی می دانم که یهودی بودم. همه نمازهایم را به جای آوردن و مطابق شریعت اسلامی لباس می پوشم. امیدوارم به آرزویم که آشنا شدن با یک جوان مسلمان پایبند به دین و اخلاق است برسم.

خانواده ام از من خواسته به منزل بازگشته و مسلمان شدنم را اعلام نکنم، اما من قبول نکرده و بر تصمیم خود باقی مانده ام، برای هر چه هم پیش بیاید و دادن هر هزینه ای حاضر هستم. برای آنکه در این دین هر گونه احترام، حمایت و مراقبتی که یک زن لازم دارد را پیدا کرده ام.

لینور، بانوی یهودی، حدود 24 سال داشته و در حالتی بین نگرانی و شادمانی به طور همزمان قرار  داشت زمانی که در مرکز اسلامی اسلام آورد. او دو هفته پیش از این به دست یکی از اساتید بزرگ و علی رغم مخالفت خانواده اش مسلمان شدن خود را اعلام داشت.

برای نویسنده این مطلب Modir-Banowan تشکر کننده ها: 4
CafeWeb (سه شنبه خرداد ماه 27, 1392 12:19 am), bahar (پنج شنبه تير ماه 27, 1392 3:51 pm), hoda (دوشنبه خرداد ماه 27, 1392 6:00 pm), saye (سه شنبه آذر ماه 26, 1392 11:50 pm)
رتبه: 28.57%

Modir-Banowan
مدیر انجمن
مدیر انجمن

تاريخ عضويت: دوشنبه فروردين ماه 26, 1392 11:30 pm
تشکر کرده: 68 بار
تشکر شده: 185 بار
امتياز: 1520

پستتوسط Modir-Banowan » پنج شنبه تير ماه 27, 1392 2:04 pm

مسلمان شدن زن مسیحی در تجمع هواداران مرسی

به گزارش سنت آنلاین به نقل از خبرگزاری‌ها، اخبار رسیده از قاهره پایتخت مصر حاکی از آن است که یک زن مسیحی با حضور در تجمع هواداران “محمد مرسی”‌ رئیس جمهور برکنار شده مصر که چند روز پیش در قاهره برگزار شد، مسلمان شدنش را اعلام کرد.

این زن مسیحی بعد از دریافت میکرفون، دقایقی به انتقاد از کودتای نظامی انجام شده علیه دولت “محمد مرسی”‌ پرداخت و سپس گفت:‌ بنده در دوران ریاست آقای مرسی با دین مبین اسلام آشنا شدم و رفتار اسلامی وی در حکومت داری، مرا مجذوب اسلام کرد.

این زن تازه مسلمان شده افزود:‌ بر همین اساس تصمیم گرفتم که مسلمان شوم و رفتار و منشم را نیز اسلامی کنم. أشهد أن لا إله إلا الله و أشهد أن محمد رسول الله …

پس از این‌که این مسیحی تازه مسلمان شده،‌ این جملات را بیان کرد،‌ فریاد تکبیر هواداران مرسی در فضا پخش شد و هزاران نفر از آنان با شعار سر دادن، او را مورد تحسین قرار می دادند.

کیلیپ اظهارات و مسلمان شدن این زن مسیحی در سایت های عرب زبان و فضای مجازی به طور گسترده منتشر شده و مخالفان و موافقان زیادی را در پی داشته است.

برای نویسنده این مطلب Modir-Banowan تشکر کننده ها:
bahar (پنج شنبه تير ماه 27, 1392 3:50 pm)

Modir-Banowan
مدیر انجمن
مدیر انجمن

پستتوسط Modir-Banowan » سه شنبه مرداد ماه 1, 1392 3:11 pm

«حقوق زن»، عامل اصلی گرایش زنان «هیسپانیک» به اسلام

یکی از علت های اصلی گرایش زنان هیسپانیک به اسلام به ویژه پس از حملات ۱۱ سپتامبر،اهمیت این دین به حقوق زنان و تساوی جنسیتی در آن است.

به گزارش «آن اسلام»،برابری جنسیتی که دین مبین اسلام از صدها سال پیش تاکید زیادی بر آن داشته موجب شده تا امروزه بسیاری از زنان آمریکایی «هیسپانیک» با توجه به این اصل گرایش روز افزون به اسلام داشته باشند.
زینب اسماعیل ،یکی از زنان هیسپانیک در این باره می گوید:من می دانم که به دلایلی ناشناخته ،خدا بود که این فکر و این احساس را در درون من به وجود آورد،به راستی من دیگر نمی خواستم یک «کاتولیک» باشم.

وی بار دیگر تاکید کرد:نمی دانستم چه می خواستم باشم فقط می دانستم دیگر نمی خواهم کاتولیک باشم.

دیدگاه زینب در مارس سال ۲۰۰۹ میلادی پس از برگزاری مراسم ازدواج در کلیسای کاتولیک به طور غیر منتظره ای تغییر کرد.
کمتر از سه ماه پس از این مراسم در ژوئن سال ۲۰۰۹ احساس کشش به سوی اسلام موجب شد تا او به این دین مشرف شود.

اما زینب در این راه تنها نیست؛تعداد زیادی از مردم آمریکای لاتین به ویژه زنان در یک دهه گذشته پس از حملات ۱۱ سپتامبر به دین اسلام گرایش پیدا کردند.

این حملات موجب تبعیض ها و آزارهای بسیار علیه مسلمانان شد و از همین رو بسیاری از غیر مسلمانان را بر آن داشت تا راه پیدا کردن حقیقت در مورد اسلام و مسلمانان را انتخاب کنند.

شمسی علی یکی دیگر از زنان هیسپانیک است که پس از حملات ۱۱ سپتامبر به اسلام گرایش پیدا کرد.

سفر او به اسلام از چند سال پیش شروع شد ،زمانی که او شروع به پرسش در مورد وجود خدا کرد و تصمیم گرفت در کلاس های مذهبی شرکت کند.

اگرچه او نمی خواست درباره اسلام مطلبی یاد بگیرد،سرچ های اینترنتی او را به سمت کتاب های اسلامی سوق داد.

وی در این باره می گوید:بی عدالتی های بسیاری در دنیا وجود دارد اما وقتی من شروع به یادگیری در مورد اسلام و حقوق زنان کردم احساس آزادی کردم .

شمسی در ادامه می گوید:آرام آرام همه آموزه های اسلام را درک کردم اما آنچه بیش از همه مرا جذب کرد نظر اسلام در مورد حقوق زنان بود.

امام علی،امام جماعت یکی از مساجد آمریکا در این باره می گوید:مهمترین عامل در جذب زنان به سوی اسلام تساوی جنسیتی است.

به گفته وی از دیدگاه اسلام زنان نقش بسیار مهمی می توانند در جامعه داشته باشند.

در حال حاضر حدود هشت میلیون مسلمان در آمریکا زندگی می کنند.

بر اساس تحقیقات موسسه پیو،حدود شش درصد از مسلمانان امریکا ،هیسپانیک هستند.

آمار شورای اسلامی آمریکا نشان می دهد که در سال ۲۰۰۶ میلادی حدود ۲۰۰ هزار نفر از اهالی آمریکای لاتین در آمریکا زندگی می کردند.

آمریکای لاتینی ها بیشتر در نیویورک ،شیکاگو،لس آنجلس و میامی و کالیفرنیا مستقر هستند.

bahar (سه شنبه مرداد ماه 1, 1392 4:40 pm)

Modir-Banowan
مدیر انجمن
مدیر انجمن

پستتوسط tafgah72 » سه شنبه آذر ماه 5, 1392 8:11 pm

چگونگی مسلمان شدن پلیس زن آمریکای !

اسم من راکایل است. پیش از این افسر پلیس بودم و از سال ۱۹۹۶ تا ۲۰۰۴ در اداره ی پلیس دترویت آمریکا کار می کردم تا اینکه یک روز در سال ۲۰۰۲ حین انجام وظیفه مورد ضرب گلوله قرار گرفتم و مرگ را از نزدیک لمس کردم و به خوبی می دانم که یک زندگی دوباره به من داده شد.

خانم راکایل میگوید: پیش از این نمی دانستم چطور باید از خداوند پیروی کنم و بنده او باشم. حتی نمی دانستم باید از چه دینی پیروی کنم تا اینکه با تعدادی از دوستان مسلمانم آشنا شدم و خیلی مسایل را برایم توضیح دادند.

ابن اتفاق به راستی مسیر زندگی ام را تغییر داد طوری که الان هیچ ترسی از مرگ ندارم و تنها از خداوند می ترسم. هیچ کس نمی داند چه موقع مرگ از راه می رسد. پس بهتر است ما هم راه شهدا را الگو قرار دهیم و ایمان داشته باشیم که تنها یک خدای یگانه وجود دارد.

آن روز من در دو قدمی مرگ بودم و اگر آن وقت می مردم نمی دانم سرنوشتم چه بود و آیا به آتش دوزخ افکنده می شدم یا نه. اما اکنون احساس آرامش و اطمینان و خوشبختی می کنم و  می دانم اگر امروز هر اتفاقی برایم پیش آید به کجا خواهم رفت و چه سرنوشتی در انتظارم خواهدبود. قبل از آنکه به اسلام ایمان بیاورم اعتقادات دینی خاص و محکمی نداشتم و طرفدار یا مخالف اسلام نبودم. به همه انسان ها با هر اعتقاد و آیینی که داشتند احترام می گذاشتم و این مساله نکته تمایز من از دیگر اعضای خانواده ام بود.

بسیاری مواقع از اینکه یک افسر پلیس بودم احساس ناراحتی و انزجار می کردم. به خصوص پس از حادثه ی ۱۱ سپتامبر، وقتی می دیدم بسیاری از مردم آمریکا بدون هیچ دلیلی به مسلمانان حمله می کنند، به شدت آزرده و عصبانی می شدم. اینکه یک عده فقط به خاطر مسلمان بودن متهم به افراط گرایی و تروریسم می شدند، به نظرم اصلا درست و منطقی نبود. در هر گروه و قشری خوب و بد وجود دارند.
دیدن این رفتارها و صحنه ها قلبم را به درد می آورد و به این ترتیب عملا بعد از حادثه ی ۱۱ سپتامبر توجهم به اسلام جلب شد. امروز به مسجدی در لاس وگاس آمده ام و تعدادی لباس برای کمک به نیازمندان خریده ام. اینجا فقط کافی است هدیه ها را روی میزی که برای این کار در مسجد قرار داده شده بگذارید افراد نیازمند خودشان می آیند و هرچیزی که بخواهند از میان آنها برمی دارند.

یکی از مسایلی که با آن روبرو هستم یادگرفتن زبان عربی است. برای خیلی ها ممکن است یادگیری یک زبان جدید ملال آور و سخت باشد اما برای من اینطور نیست و فقط دوست دارم زودتر آن را یادبگیرم. به نظر من هر زبان یک فرهنگ جدید و خاص را به همراه خود دارد. من تنها زندگی می کنم و اغلب در خانه تنها هستم. به همین خاطر تقریبا همه کارهایم را به کمک اینترنت انجام می دهم. زبان عربی و حتی نحوه ی بستن روسری را هم از اینترنت یاد می گیرم. این برایم یک تجربه فوق العاده است. تجربه ای توام با لذت و آرامش.

من هر روز قرآن می خوانم و عبادت میکنم. وقتی نماز می خوانم هرچند هنوز آن را به زبان عربی حفظ نیستم اما ترجمه انگلیسی آن را می دانم و با خواندن معنی این عبارات و نیایش ها قوت قلب و احساس امنیت می کنم. طی دو سال اخیر خیلی چیزها درباره مسایل دینی و معرفت و شناخت، آموختم اما هیچ وقت عملا آن ها را با همه ی وجود درک نکرده بودم.
دوستان مسلمانم همیشه از مسجد برایم چیزهایی تعریف می کردند اما این اولین باری است که خودم شخصا به مسجد آمده و از نزدیک تجربه می کنم. چیزی که در اسلام برایم بسیار ارزشمند و جالب است و شدیدا مرا جذب کرد، مساله ی حجاب بود. از داشتن حجاب واقعا خوشحالم به خصوص در اینجا که مردها نگاه کالامحور و خریدارانه ای نسبت به زن دارند. احساس می کنم حجاب از من محافظت می کند. برایم یک جور امنیت است.

مسلمانان دیگر با من رفتار بسیار خوب و دوستانه ای دارند و با اینکه می دانند من زبان عربی را بلد نیستم سعی می کنند راهنمایی ام کنند و چیزهایی به من یاد بدهند. دوستان و برادران زیادی در اینجا پیدا کرده ام و امام جماعت مسجد هم نکات زیادی را برایم توضیح داده و به من آموخته است.

برای نویسنده این مطلب tafgah72 تشکر کننده ها:
yosra69 (سه شنبه آذر ماه 5, 1392 8:47 pm)

tafgah72
کاربر طلایی
کاربر طلایی

تاريخ عضويت: پنج شنبه تير ماه 15, 1391 11:30 pm
تشکر کرده: 918 بار
تشکر شده: 1132 بار
امتياز: 6280

پستتوسط tafgah72 » سه شنبه آذر ماه 5, 1392 8:45 pm

پشیمانی بازیگر معروف «حنان ترک» از دوران بدحجابی‌اش!

«حنان ترک» بازیگر مصری که چندی پیش بعد از مدت‌ها حجاب را اختیار کرده است، از این که دیرهنگام حجاب را برگزیده است، اظهار پشیمانی کرد. «حنان ترک» بازیگر مصری با اشاره به هفت‌سال تفکر برای انتخاب حجاب، گفت: این دوران، دوران زیانباری بود و ای کاش از روز اول حجاب را انتخاب کرده بودم.

وی در پاسخ به این سؤال که پیش از این در فیلم‌ها و سریال‌های تلویزیونی بدون حجاب بوده و اینک اگر آن فیلم‌ها را ببیند چه احساسی دارد گفت: حنان ترک اول یک بازیگر بود و حنان ترک دوم یک زن محجبه است. این بازیگر مصری در پاسخ به این سؤال که با حجابت به کجا می‌خواهی برسی؟ گفت: مدتی ستاره اهل زمین بودم و از خدا می‌خواهم تا مرا به ستاره‌ی آسمان‌ها تبدیل کند.

وی افزود: برای روز قیامت با اطاعت خدا و عمل خیر و کمک به ایتام تلاش خواهم کرد.

وی همچنین با رد هرگونه پیشنهاد بازیگری بدون حجاب گفت: 80درصد از مردم مصر محجبه هستند و چه کسی باید اینان را نمایندگی کند؟

این بازیگر مصری تأکید کرد: در کارهای هنری‌ام رضای خداوند و رسولش را در نظر نگرفته بودم. تمام پولی که در آن زمان و از راه بازیگری به‌دست آورده‌ام، حرام است. اعتراف به خطا عیب نیست، چیزی که بر باطل بنا شده باشد خودش هم باطل است. بنابراین همه اموالی که از کارهای به اصطلاح هنری خود که خارج از چارچوب قواعد مذهبی و شرعی به‌دست آورده‌ام، حرام است؛ چراکه اساساً بازی کردن من در این صحنه‌ها و این اعمال خارج از چارچوبی بوده که خداوند برای بندگانش معین کرده است.

امیدوارم خداوند با این کار مرا ببخشد؛ چراکه من از روی ناآگاهی به مسایل شرعی این کارها را انجام می‌دادم. اگرچه اعتراف می‌کنم که این توجیه خوبی نیست؛ چراکه من به اندازه کافی تلاش نکردم تا دین و آیین خود را به خوبی بشناسم. خدا را به خاطر آگاهی دینی که اکنون به آن رسیده‌ام، شکر می‌کنم. این نکته را هم باید بگویم که البته هنر و بازیگری فی نفسه حرام نیست، به شرطی که از حدود شرعی که ما به‌طور فطری برای آن آفریده شده‌ایم، تجاوز نکند.

وی که تالار آرایشی به نام «صبایا» دارد در خصوص لزوم حفظ حجاب زنان در این مکان می‌گوید: طرح من قرار دادن پوشش برای موی زنان در حریم خودم است. بنابراین مسلمانان غیر محجبه و هر کسی که حجاب را رعایت نکند، اجازه ورود به آن را نخواهند داشت. این کار از روی مبنای خالص دینی است. موی آشکار و بی‌حجاب فتنه است و من نمی‌توانم در این گناه آن‌ها را کمک کنم و دختران بی‌حجاب با آرایش کامل از آنجا خارج شوند و نگاه مردان را به خود جلب کنند.

«حنان ترک» که به تازگی از همسرش جدا شده است، درباره‌ی طلاق خود نیز می‌گوید: همسرش با حجاب او موافق نبوده و او نیز نمی‌توانسته تمایل شوهرش را بر دستور خداوند مقدم بدارد. «لا طاعة لمخلوق فی معصیة الخالق» و می‌گوید: از آنجا که او نتوانست مرا با حجاب بپذیرد و من هم نمی‌توانستم حجاب را کنار بگذارم، نتوانستیم به توافق برسیم.

بنابراین از هم جدا شدیم. نمی‌دانم چرا مردم نمی‌خواهند بپذیرند که گذشته‌ی من اشتباه بوده است؟ حجاب در زندگی من نقطه عطفی بود. من لذت عبادت و تقرب به خداوند را به‌دست آورده‌ام. همچنین حنان ترک با کمک دیگران برای کمک به مردم غزه کاروانی از کمک‌های غذایی جمع‌آوری و ارسال کرده بود که به دلیل شرایط امنیتی به قاهره برگردانده شد. وی می‌گوید: با توجه به اینکه کاروان‌هایی از کمک‌های مردمی دیگر هم برگردانده شده است، امیدواریم این کمک‌ها با همکاری صلیب‌سرخ به مردم غزه برسد.

به امید روزی که همه‌ی خواهران گوهر حقیقی وجود خود را بازیابند. آمین یا رب العالمین!

برای نویسنده این مطلب tafgah72 تشکر کننده ها: 2
bahar (چهارشنبه آذر ماه 5, 1392 12:11 am), yosra69 (سه شنبه آذر ماه 5, 1392 8:47 pm)
رتبه: 14.29%

tafgah72
کاربر طلایی
کاربر طلایی

پستتوسط bahar » چهارشنبه آذر ماه 5, 1392 12:30 am

تافگه نوشته :

به امید روزی که همه‌ی خواهران گوهر حقیقی وجود خود را بازیابند. آمین یا رب العالمین!

تشکر خواهر عزیزم وجزاک الله خیرا

برای نویسنده این مطلب bahar تشکر کننده ها:
tafgah72 (چهارشنبه آذر ماه 6, 1392 7:29 pm)

نماد کاربر
bahar
مدیر انجمن
مدیر انجمن

تاريخ عضويت: چهارشنبه آذر ماه 15, 1390 12:30 am
تشکر کرده: 5837 بار
تشکر شده: 5121 بار
امتياز: 33890

پستتوسط Modir-Banowan » دوشنبه آذر ماه 25, 1392 4:47 pm

مسلمان شدن ماشا الیلیکینا مانکن روسی

«ماشا الیلیکینا» نام مشهوری در روسیه و مناطق روسی‌زبان است. او حدود ۲ سال پیش به عنوان یک هنرپیشه جذاب و یک مدل زیبا مطرح بود و شهرت و محبوبیتش با اوج گرفتن «گروه رقص و موسیقی فابریک» در روسیه، به بالاترین حد رسید.

به گزارش ابنا، ماشا الیلیکینا، ستاره سابق سینما، رقص و موسیقی، اینک حجاب اسلامی در بر دارد و به تدریس در مدارس مشغول است. وی می‌گوید از جلوه‌های کاذب سابق متنفر است و اکنون احساس خوشبختی می‌کند.

آنچه در پی می‌آید مصاحبه سایت روسی Islam.ru با این هنرمند مسلمان شده است:

چطور شد که تمام موفقیت‌ها و درخشش‌های خود روی صحنه را زیر پا گذاشتی و به اسلام گرویدی؟

ماشا: من به لطف خداوند به سوی او گام برداشتم. این اراده خدا بود.

در زمانی که یک خواننده بودی آیا فکر می‌کردی که روزی اسلام بیاوری، روزه بگیری و به حج بروی؟

ماشا: نه؛ حتی به ذهنم خطور هم نمی‌کرد که روزی به حج بروم و از بهترین و گواراترین آب، یعنی آب زمزم بنوشم.

آیا راهی که برای مسلمان‌شدن طی کردی، مسیری طولانی بود؟

ماشا: من دو سال است که مسلمان شده‌ام. یک روز مطلع شدم که یکی از نزدیکترین دوستانم بر اثر یک حادثه در شهری دیگر به حالت کما رفته است. من نمی‌دانستم که چطور می‌توانم به او کمک کنم. آن روز برای اولین بار نماز خواندم و دست به دعا برداشتم و از خدای بزرگ کمک خواستم.
روز بعد همان دوستم با من تماس گرفت و گفت: «در آن حالات بیهوشی من تو را می‌دیدم و تو خیلی زیاد به من کمک کردی!»، من در آن لحظه بسیار گریستم؛ زیرا برای اولین بار در زندگی‌ام بود که چیزی از خدا می‌خواستم.

در حال حاضر به چه کاری مشغولی؟

ماشا: من پنج زبان اروپایی بلد هستم و در حال حاضر در مدرسه و دانشگاه تدریس می‌کنم. ضمناً برخی از نت‌های مجاز شرعی را نیز می‌نویسم.

آیا موسیقی هم گوش می‌دهی؟

ماشا: بله؛ آثار «گروه ریحان»، «گروه سامی یوسف» و «گروه کت استیونس» ( که پس از اسلام آوردن نام خود را «یوسف اسلام» گذاشت) را گوش می‌کنم.

آیا چیزی از قرآن هم آموخته‌ای؟ آیا آمادگی داری که زبان عربی را هم به آن پنج زبان اروپایی اضافه کنی؟

ماشا: در ابتدا فکر می‌کردم که آموختن زبان عربی مشکل باشد. اما آن را شروع کرده‌ام و خیلی هم آن را دوست دارم و فکر می‌کنم کلیدی برای فهم دانش برتر باشد.

چرا گرایش به اسلام نسبت به ادیان دیگر بیشتر است؟ و چرا بیشتر کسانی که به اسلام می‌گروند از بین هنرمندان و فعالان در کنسرت و موسیقی هستند؟

ماشا: اسلام نسبت به ادیان دیگر، محکمترین اساس را دارد. تمام قواعد اسلام در زندگی کاربرد دارند. راه اسلام سعادت‌بخش است.

از اینکه مسلمان شده‌ای چه احسای داری؟

ماشا: احساس خوشبختی. امروز من این فرصت را دارم که مقایسه کنم قبلاً چه بودم و حالا چه هستم. من اکنون با حیات واقعی آشنا شده‌ام، پس خوشبختم.

و چه تفاوتی با قبل داری؟

ماشا: ایمان به خدا زندگی مرا متحول کرد. میل به عبادت خداوند در فطرت و وجود همه انسان‌ها نهاده شده است. من اطمینان دارم که خداوند به ما تفکر و تعقل نداده است تا بیاییم، زندگی کنیم، بخوریم، بخوابیم و بمیریم. خدا به ما فرصت زندگی کردن داده است تا به او برسیم.

آیا گاهی به موفقیت‌ها و درآمد سابق خود فکر نمی‌کنی؟ حسرت آن دوران را نمی‌خوری؟

ماشا: آن جلوه‌ها، پس از مسلمان شدن، برایم بی‌ارزش و منفور هستند.

از اینکه آشکارا خود را مسلمان معرفی می‌کنی هراس نداری؟

ماشا: نه نمی‌ترسم. برعکس، تکلیف و وظیفه خود می‌دانم که دیگران را از راه گمراهی بازدارم و به عنوان الگویی برای آنها باشم.

از اینکه عکس‌های سابقت در اینترنت هست ناراحت نیستی؟

ماشا: من خودم دوست ندارم به این عکس‌ها نگاه کنم. اما اشکال ندارد که مردم آنها را ببینند تا برایشان عبرت شود و بدانند که انسان می‌تواند تولد دیگری داشته باشد و از نو به دنیا بیاید. انسان می‌تواند توبه کند و با انجام کارهای خوب، تمام سیاهی‌های گذشته‌اش را پاک کند، ان شاء الله.

اینک چه چیزی از «اسلام» می‌توانی به دیگران بگویی؟

ماشا: اسلام می‌گوید: «اگر نمی‌توانی راجع به خدا بیندیشی حداقل سعی کن از قید خودت رهایی یابی و پلیدی‌های نفست را مهار کنی؛ رذایلی مانند خودپسندی، تکبر، حسد، ظلم، دروغ، خودستایی و خودنمایی». اگر کسی می‌خواهد به سوی اسلام گام بردارد فقط باید اندیشه کند و از فطرت خود مدد بگیرد.

چه پیامی برای مسلمانان داری؟

ماشا: آرزو می‌کنم که کارهای نیک و عبادات برادران و خواهران دینی من مورد قبول خداوند متعال قرار بگیرد و رحمت خدا بر خانه‌های آنان ببارد.

و برای غیر مسلمانان؟

ماشا: امیدوارم کسانی که هنوز به دین اسلام مشرف نشده‌اند لحظه‌ای به خود بیایند و فارغ از انبوه اطلاعات پوچ و بیهوده‌ای که چشم و گوش مردم این عصر را فرا گرفته است کمی اندیشه کنند.

ـــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ
منبع: مهتدین

bahar (دوشنبه آذر ماه 25, 1392 11:14 pm)

Modir-Banowan
مدیر انجمن
مدیر انجمن

پستتوسط tafgah72 » پنج شنبه آبان ماه 15, 1393 5:52 pm

122 زن به دست یک جوان اسلام  آوردند .

تعریف می شود که در فرانسه یک زن مسیحی زندگی می کرد که بیش از پنجاه سال سن داشت. او همچنان وقتش را صرف شرکت در مهمانی های شبانه و نعوذ بالله، نوشیدن شراب و زنا و منکرات دیگر می نمود. خداوند ما و شما را از این بلایا به دور دارد.هر روز و هر شب به یکی از باشگاه ها می رفت. در یکی از باشگاه ها چشمش به یک جوان عرب برخورد.جوان عرب نزد این زن مسن رفته و گفت: شما مسلمان هستید؟ او پاسخ داد: خیر.جوان مذکور کبریتی را آتش زده و می گوید: انگشتت را روی آتش بگذار.زن مسیحی گفت: از من دور شو.مرد جوان قهقهه زده و گفت: نمی توانی شعله ی کبریت را تحمل کنی، تو که مسلمان نیستی چگونه آتش دوزخ را تاب خواهی آورد؟!
زن مسن تعریف می کند: سخنان این مرد جوان من را متوجه خود ساخت و باعث شد درباره ی دین اسلام تحقیق کنم. تصمیم گرفتم به یکی از مراکز اسلامی رفته و درباره ی این دین از آنان اطلاعات کسب کنم.به یک مرکز اسلامی در فرانسه رفته و از آن ها درخواست کمک نمودم. امام مسجد با من ملاقات کرده و جزوات و نوارهایی رابه من داد که خداوند متعال با آن ها مرا به دین مبین اسلام متقاعد ساخت.مدت یک ماه کامل مشغول کتاب های مذکور و مطالعه و شنیدن به سخنرانی ها درباره ی این دین پرداخته و به فضل خداوند متعال و با سپاس از او به دین مبین اسلام روی آوردم.پاداش این کار به آن مرد بازمی گردد...داستان در این جا پایان نمی پذیرد. این زن این بار خود به کار دعوت می پردازد.بر اساس رسم در فرانسه در روز جهانی زن، سه زن از ادیان سه گانه؛ اسلام، یهودیت و مسیحیت به عنوان نماینده مهمان می شوند.به عنوان نماینده ی مسلمان همین زن در بین حدود ده هزار زن از ادیان مختلف حاضر شده و از آنچه خداوند متعال برای او فراهم نموده سخن گفت.بعد از سخنرانی او یکصد و بیست ویک زن به مرکز آمده و مسلمان شدند...
سبحان الله
همه ی این ها در میزان اعمال آن مرد خواهد بود؟!
خوانندگان عزیز چه می دانید، شاید خداوند به قلب این مرد لطف کرده و او را سبب قرار داده که به دست او 122 زن را به دین اسلام رهنمون سازد.
پس ما را چه شده که در کار دین خداوند تنبلی نموده و گناهان خود را دلیل می آوریم.

برای نویسنده این مطلب tafgah72 تشکر کننده ها:
pejmanava (پنج شنبه آبان ماه 15, 1393 8:08 pm)

tafgah72
کاربر طلایی
کاربر طلایی

قبلي

بازگشت به دینی

چه کسي حاضر است ؟

کاربران حاضر در اين انجمن: بدون كاربران آنلاين و 3 مهمان