روز خوب خدا

در این بخش مسایل دینی مربوط به بانوان قرار داده می شود

مديران انجمن: CafeWeb, Dabir, Noha, bahar, Modir-Banowan

روز خوب خدا

پستتوسط mehr » پنج شنبه خرداد ماه 4, 1390 12:52 am

روز خوب خدا

نمره ارزشیابی سالانه که اعلام شد،بخاطر کم کاری ام نمره ام پایین شده بود ومن از این موضوع ،ناراحت بودم.اما یکدفعه موضوعی توی ذهنم افتاد:بنظرت ،حالا پیش خدا چند می ارزی؟!

ودیدم صد افسوس!

در مقابل خدا ی خوبم،هزاران فرم ارزشیابی ام ،نمره اش پایین شده ومن عین خیالم هم نبوده!امروز یکی از همکارام غیر عمدی ،حرفی به من زد که خیلی  دلم شکست،البته چون بدون غرض بود نگذاشتم در ظاهر متوجه این قضیه بشه وبخاطر سپردم که در یک فرصت مناسب ،بهش بگم که برای دیگران تکرار نکنه،اما درباطن خیلی ناراحت بودم.

یواش یواش داشت گریه ام می گرفت که یه حس درونی به یاریم اومد،به خود که اومدم،دیدم دارم از خدا تشکر می کنم:خدای خوب من!این دل شکسته ام تاوان دلهای کسانی که بدون اینکه بفهمم،شکسته ام....از من قبول کن....

خدایا من این فرد رو بخشیدم ،تو هم منو ببخش

سلف سرویس اداره ،فردی رو مسئول گذاشته که ضمن رسیدگی به کم وکسر میزهای رستوران،مسئول گرفتن سینی غذا از کارکنان وتمیزکردن اونهاست.

امروز بعد از اینکه ناهار خوردم،رفتم که سینی ام رو بدم.دیدم وااای!چقدر سینی ام کثیفه......

خجالت کشیدم .

این بود که تا نفر قبلی ام سینی اش رو می داد،اضافات رو داخل سطل ریختم،او با لبخند نگاه قشنگی به من کرد....

ومن فهمیدم که حس دیدن لبخند واقعی مردم،چقدر زیباست!تا به حال این طور ملموس تجربه نکرده بودم!

جلوی موسسه ای برای استخدام ایستاده بودم،جمع کثیری هم دم در بودند وازدحام زیادی ایجادشده بود.یکی رو به من کرد وگفت:عذاب قبر از این راحت تره!

گفتم :واقعا اینطور فکر می کنی؟

گفت:حداقل اونجا یا این طرفی میشیم یا اونطرفی!نه مثل اینجا که جمعیت مدام اینطرف یا اونطرف هلت میدن!

دیدم راست میگه یک چنین موضوع کوچکی،چقدر نارضایتی مردم را سبب شده......

پیش خودم تصمیم گرفتم  در کارهایی که به نحوی مسئولم مردم رو به اذیت نندازم تا به دردسر فکری  باشد یا عملی یا قلبی و...

یادم باشد که مردم رو کلافه نکنم!

بعداز ظهر که داشتم از سر کار بر میگشتم.....

نگاه معصومش را که به من دوخت.......

ظاهرش نشون نمیداد اما.......

امروز یکی از همسایه ها.....

دیروز اتفاق عجیبی برام افتاد........

روزهای خوب خدا،با ظاهر تلخ یا شادشون ،یکی پس از دیگری،میانو میرن.

باانواع حوادثی که ما رو با اونها درگیر می کنن...

اینکه چه اتفاقاتی برای هرکدام از ما میافته مهم نیست،مهم اینه که بهترین برخورد با هر کدام از اونها باشه،اونوقت میشه فهمید که خیلی از وقایع با وجود ظاهر تلخشون چه نتایج مثبتی برای ما داشته اند،انگار هر یک هدیه ای بوده اند از طرف خدا....

روزهای خوب خدا با هزاران هدیه باز نشده خدا ،در پیش روی شماست.......
mehr
کاربر طلایی
کاربر طلایی

تاريخ عضويت: دوشنبه فروردين ماه 8, 1390 11:30 pm
تشکر کرده: 1274 بار
تشکر شده: 1137 بار
امتياز: 1630

بازگشت به دینی

چه کسي حاضر است ؟

کاربران حاضر در اين انجمن: بدون كاربران آنلاين و 5 مهمان