این خصومت و دورویی با کردها ریشش کجاست؟

مديران انجمن: avin, CafeWeb, Dabir, Noha, bahar, Modir-Kurdi

این خصومت و دورویی با کردها ریشش کجاست؟

پستتوسط raman » پنج شنبه مهر ماه 3, 1393 8:39 pm

یه مقاله از وبسایت kurdha.ir خوندم جالب بود، گرچه مسئولیتی درباره جهت گیری های این وبسایت قبول نمی کنم ولی مقاله ای که نوشته بودن جالب بوده، این هم آدرس مقاله :
http://www.kordha.ir/?p=3970&tp=FA
عنوان مقاله: "داعش" پشت سد کردستان

قبل از مطرح کردن بحث این رو یاد آوری کنم که مناطق کردستان کنونی که متعلق به ترکیه، سوریه و عراق هستند دقیقا 500 سال پیش در مرداد ماه و طی شکست سنگین هنگ های قزلباش دولت صفوی که در اون زمان در ایران حاکمیت می کرد، به دست عثمانی افتاد.

یک سوال از شما دوستان عزیز دارم، شما دلیل خصومت ایرانی ها با کردها رو می دونید چیه؟؟؟ نه واقعا کسی می دونه؟ هر بار که دشمنی به این سرزمین آریایی هجوم آورده کردها جزو اولین صف مقابله بودند، از اون اول چه در جنگ با عاشوری ها (و منقرض کردن نسل عاشوری ها و برپایی امپراتوری ماد در کردستان ترکیه و عراق امروزی) چه بعد از اون جنگ های ایران با روم و بعد جنگ های صلیبی و .... هنوز هم جای تعجب برای من داره بخاطر سکوتی که ایرانی ها نسبت به کشتار کردها در کشورهای همجوار انجام می شه! چرا؟ کسی می دونه علت این خصومت چیه؟

زمانی که اسرائیل غاصب به غزه حمله می کنه و به طرز وحشیانه ای مردم بی گناه رو می کشه در ایران راهپیمایی برگذار می شه، من هم حامی غزه هستم باید هم برگذار می شد ولی روی حرف من اینجاست که چرا زمانی که گروه النصره تمام زنان و کودکان یک روستای کردنشین سوریه رو از دم سربرید و بعد از کارشون فیلم گرفتند و با افتخار گفتند کفار رو کشتیم! در ایران کسی عین خیالش هم نبود؟ این هم شد برادر خواهی؟ آیا ما از یک نژاد نیستیم؟ آیا کرد و لر و فارس و ... اینها همه آریایی نیستند؟ مثل اینکه همه فراموش کردند چندین هزار سال همبستگی آریایی ها رو در ایران، اصلا آریایی بودن به کنار، مگر کردها مسلمان نیستند؟

بژی ایران، هه ر بژی ایرانی.
raman
کاربر سایت
کاربر سایت

تاريخ عضويت: پنج شنبه مهر ماه 3, 1393 8:25 pm
تشکر کرده: 0 دفعه
تشکر شده: 1 دفعه
امتياز: 10

بازگشت به گشت بابه تێک

چه کسي حاضر است ؟

کاربران حاضر در اين انجمن: بدون كاربران آنلاين و 6 مهمان