✿اخبار و دانستنی های بانوان✿

مديران انجمن: CafeWeb, Dabir, Noha, bahar, Modir-Banowan

پستتوسط mehr » چهارشنبه مهر ماه 12, 1391 11:08 am

خواننده فرانسوی اسلام آورد و حجاب اختیار کرد

دیامس خواننده و نوازنده زن فرانسوی با بیان اینکه خلاصی از افسردگی را در نماز و قرائت قرآن یافته در کتابی اعلام کرد که اسلام آورده و حجاب اختیار کرده است.

به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از پایگاه خبری نورت مصر، دیامس خواننده و نوازنده زن فرانسوی است که اخیرا با انتشار کتابی اعلام کرد اسلام گزیده و حجاب اختیار کرده است.

دیامس با نام اصلی «میلانی جورجیادس» البته در نوامبر ۲۰۰۹ در حالی که حجاب داشت از یکی از دانشگاه‌های فرانسه خارج شده بود و در آنجا از بیان هرگونه مطلبی درباره وضعیت پوشش خود به رسانه‌ها امتناع کرده بود.

اما این روزها با انتشار کتابش با عنوان «حسب حال دیامس» همگان را از زندگی، سختی‌ها و نهایتا اسلام آوردن و انتخاب حجاب آگاه کرده است.

وی در این این کتاب از زندگی بدون پدر و ورود به عرصه نوازندگی و همراهی‌اش با خواننده‌های آمریکایی و بازیگران فرانسوی و به دست آوردن مال و شهرت سخن می‌گوید و می‌گوید: در اوج موفقیت از افسردگی شدیدی رنج می‌بردم و بارها به روانشناسان مختلفی مراجعه کردم اما هیچ کدام کمکی به من نکردند.

دیامس ۳۲ ساله که دارای کودکی ۴ ساله به نام مریم است، می‌افزاید: راه حل خلاص شدن از افسردگی را در نماز و قرائت قرآن یافتم و نهایتا هنگامی که در دسامبر ۲۰۰۸ به جزیره موریس سفر کردم، شخصا اسلام گزیدم.

وی با بیان اینکه از آن زمان تصمیم گرفتم حجاب داشته باشم و مرکزی برای حمایت از ایتام ایجاد کنم، درباره واکنش‌ها به اسلام آوردنش می‌گوید: انتخاب حجاب برای بسیاری از اطرافیانم عجیب‌تر از تغییر دینم بود.
"اللّهم انّا نسالک عیش السعداء و موت الشهداء و مرافقه الانبیاء و النصر علی الاعداء"

برای نویسنده این مطلب mehr تشکر کننده ها: 3
hoda (جمعه شهريور ماه 1, 1392 6:12 pm), salar67 (يکشنبه ارديبهشت ماه 7, 1392 2:51 am), sondos (يکشنبه ارديبهشت ماه 7, 1392 2:51 am)
رتبه: 21.43%

mehr
کاربر طلایی
کاربر طلایی

تاريخ عضويت: دوشنبه فروردين ماه 8, 1390 11:30 pm
تشکر کرده: 1274 بار
تشکر شده: 1137 بار
امتياز: 1630

پستتوسط mehr » چهارشنبه مهر ماه 12, 1391 11:43 am

زني به اتهام دخترزايي خفه شد

تاریخ انتشار : چهارشنبه, 12 مهر 1391 09:58

پليس هند در گزارشي اعلام كرد زني كه براي بار سوم نوزاد دختر به دنيا آورده بود، به دست اقوام همسرش به قتل رسيد.

بنابر اعلام پليس محلي ايالت مهاراشترا، خانواده همسر اين زن بيست و هفت ساله وقتي متوجه شدند او مجددا نوزاد دختر به دنيا آورده است، تاسليما را خفه كردند.

پليس محلي اين ايالت اعلام ‌كرد: تاسليما كه مدت هفت سال است با همسرش ازدواج كرده، صاحب يك پسر و دو دختر بود، اما وقتي براي بار سوم نوزاد دختر به دنيا آورد، با آزار و اذيت‌هاي خانواده همسرش روبه‌رو شد.

نيروهاي پليس اين منطقه پس از اطلاع از وقوع اين قتل به محل اعزام شدند و بازجويي از مظنونان به قتل را آغاز كردند.

سخنگوي پليس ايالت مهاراشترا با اعلام اين كه جزئيات اين حادثه در دست بررسي است، گفت: تاكنون همسر، مادر و برادر همسر تاسليما به اتهام قتل دستگير شده‌اند.‌/ایسنا

"اللّهم انّا نسالک عیش السعداء و موت الشهداء و مرافقه الانبیاء و النصر علی الاعداء"

برای نویسنده این مطلب mehr تشکر کننده ها: 2
hoda (جمعه شهريور ماه 1, 1392 6:11 pm), sondos (يکشنبه ارديبهشت ماه 7, 1392 2:51 am)
رتبه: 14.29%

mehr
کاربر طلایی
کاربر طلایی

پستتوسط mehr » سه شنبه مهر ماه 18, 1391 11:28 pm

پاسخ نمایشی بازیگران مشهور زن سینمای ایران به اتهام‌های اخیر

در افتتاحیه جشنواره کودک و نوجوان اصفهان، ویدیویی منتشر شد که می‌توان آن را پاسخ بازیگران زن سینمای ایران، به اتهام‌های این روزها نسبت به آنان در نظر گرفت. ویدیویی ساخته علی رویین‌تن که با نمایش زنده برخی از بازیگران این ویدیو در سالن برگزاری این مراسم، همراه شد. آنا نعمتی، سحر قریشی، بیتا بادران، ماه‌چهره خلیلی و... از جمله حاضران در این ویدیو بودند.

http://www.persianv.com/view/206514.php#more

برای نویسنده این مطلب mehr تشکر کننده ها:
hoda (جمعه شهريور ماه 1, 1392 6:11 pm)
رتبه: 7.14%

mehr
کاربر طلایی
کاربر طلایی

پستتوسط salar67 » چهارشنبه مهر ماه 19, 1391 12:48 pm

طالبان دختری پاکستانی را دیروز ظهر ترور کردند.                  تاریخ انتشار: ۱۹ مهر 1391                                                        

به گزارش روزگار نو، مالاها یوسفزی 14 ساله به سبب تشویق دختران به تحصیل و تبلیغ علیه تفکر طالبانی، مشهور بود.وی همچنین به دلیل مطلبی که ضد اقدامات طالبان در اینترنت منتشر کرده، نامزد دریافت جایزه صلح کودکان شده است.

بنا بر این گزارش، مردی ریشو از هم کلاسی های یوسفزی سراغ او را گرفت و او را که منتظر سرویس مدرسه بود به گلوله بست.  خوشبختانه گلوله فقط به جمجمه آسيب رسانده و وارد مغز نشده و فعلا در يك بيمارستان نظامي در پاكستان تحت مراقبت است.همکلاسی این دختر نیز در این حادثه زخمی شد.

فردی که خود را از طالبان معرفی کرده، در تماس با یکی از رسانه ها گفت: اگر این دختر نمیرد باز هم ترور می شود.

برای نویسنده این مطلب salar67 تشکر کننده ها: 4
bahar (يکشنبه ارديبهشت ماه 7, 1392 2:51 am), ghazal66 (يکشنبه ارديبهشت ماه 7, 1392 2:51 am), hoda (جمعه شهريور ماه 1, 1392 6:10 pm), mehr (يکشنبه ارديبهشت ماه 7, 1392 2:51 am)
رتبه: 28.57%

نماد کاربر
salar67
کاربر نیمه فعال
کاربر نیمه فعال

تاريخ عضويت: جمعه تير ماه 2, 1391 11:30 pm
تشکر کرده: 248 بار
تشکر شده: 78 بار
امتياز: 30

پستتوسط mehr » يکشنبه مهر ماه 30, 1391 11:44 pm

۲۵ دانشجوی دختر آمریکایی به تمرین زندگی به سبک زنان مسلمان پرداختند

این دانشجویان به مدت یک هفته با پوشیدن لباس های مناسب، رعایت حجاب اسلامی و همچنین دوری کردن از نوشیدنی های الکلی به تمرین زندگی به سبک زنان مسلمان پرداختند.

علی رغم افزایش اسلام هراسی در غرب، آشنایی قشر فرهیخته با کاملترین دین الهی بیشتر شده است و به همین خاطر، تعدادی از دانشجویان دختر غیر مسلمان در دانشگاه ” میشیگان ” آمریکا برای نمایش وحدت خود با دانشجویان مسلمان به مدت یک هفته با حجاب بر سر کلاس ها حاضر شدند.

ترتیب دهندگان این حرکت در دانشگاه میشیگان اعلام کرده اند که می خواستند با این حرکت به همه این پیام را بدهند که حجاب یک زن مسلمان در آمریکا نه از سر اجبار و یا تهدید و بلکه با میل و علاقه است. آنها این حرکت را اقدامی به منظور نشان دادن اتحاد با همکلاسی های مسلمان خود عنوان کرده اند.

این حرکت جالب که توسط دانشجویان رشته فلسفه و ادیان این دانشگاه برای دومین سال پیاپی صورت می گیرد یک حرکت فرهنگی برای آگاه سازی در مورد دین اسلام و حجاب است. ایده اولیه این حرکت در حقیقت مربوط به یکی از دختران دانشجو است که سال گذشته در کلاسی در مورد اسلام شرکت کرده بود و سپس این ایده را مطرح کرد.

امسال ۲۵ دانشجوی دختر آمریکایی در این مراسم شرکت کردند و به مدت یک هفته با پوشیدن لباس های مناسب، رعایت حجاب اسلامی و همچنین دوری کردن از نوشیدنی های الکلی به تمرین زندگی به سبک زنان مسلمان پرداختند. “هانا فولی” یکی از دانشجویانی که در این برنامه شرکت کرده است می گوید: این یک تجربه مناسب برای آشنایی با زندگی مسلمانان بود. در این هفته ما این فرصت را پیدا کردیم که از نمایی دیگر و به عبارتی دیگر از درون زندگی یک زن مسلمان را تجربه کنیم.

یکی دیگر از دانشجویان در این مورد می گوید: من واکنش های بسیار متفاوتی را در این یک هفته تجربه کردم. بعضی از افراد خیلی از ظاهر جدید من استقبال نکردند اما افراد زیادی نیز با لبخند با من برخورد کردند.

دانشجویان مسلمان در دانشگاه میشیگان و سایر دانشگاههای آمریکا که از این حرکت مطلع شدند، از این اقدام نمادین بسیار استقبال کرده و بازتابهای بسیار خوبی نیز در شبکه های اجتماعی دیده شده است.

امروزه جمعیتی در حدود ۶ تا ۷ میلیون نفر مسلمان در آمریکا زندگی می کنند که اکثر آنها جز اقشار فرهیخته و با تحصیلات دانشگاهی هستند که می توانند روی هم نسلان و همکاران خود تاثیر زیادی بگذارند.

پایگاه خبری حجاب

برای نویسنده این مطلب mehr تشکر کننده ها: 4
Noha (يکشنبه ارديبهشت ماه 7, 1392 2:51 am), bahar (چهارشنبه ارديبهشت ماه 18, 1392 2:47 pm), ghazal66 (يکشنبه ارديبهشت ماه 7, 1392 2:51 am), hoda (جمعه شهريور ماه 1, 1392 6:10 pm)
رتبه: 28.57%

mehr
کاربر طلایی
کاربر طلایی

پستتوسط mehr » دوشنبه آبان ماه 1, 1391 2:14 pm

همیشه شیفته زنان محجبه مسلمان بودم

لیلا حسین، زن تازه مسلمانی است که به خاطر شیفتگی به زیبایی حجاب، از دین یهودی به اسلام مشرف شده است.

http://www.hijabnews.net/vdcdoj0f.yt09k6a22y.html

برای نویسنده این مطلب mehr تشکر کننده ها: 3
Noha (يکشنبه ارديبهشت ماه 7, 1392 2:51 am), bahar (چهارشنبه ارديبهشت ماه 18, 1392 2:47 pm), hoda (جمعه شهريور ماه 1, 1392 6:09 pm)

mehr
کاربر طلایی
کاربر طلایی

پستتوسط Modir-Banowan » چهارشنبه ارديبهشت ماه 18, 1392 2:19 pm

زیـر روسـریت بمـب مـخـفـی کــرده ای؟

سمر دانش آموز ۱۳ ساله مدرسه “رستون” در ایالت ورجینیای آمریکا است.
وی تا چند ماه پیش همواره شلوارهای تنگ و پیراهن ‌های کوتاه می‌پوشید و
موی خود را هر روز یک مدل شانه می‌کرد و به مدرسه می‌آمد.
اما با آغاز سال جدید درسی، هم کلاسی‌های وی، او را با حجاب کامل و ظاهری اسلامی دیدند.

“سمر” که دانش آموز سوم راهنمایی است، طی گفتگویی با روزنامه واشنگتن پست گفت:
به رغم اینکه می دانستم با مشکلات بسیار زیادی مواجه خواهم شد و بسیاری از دوستان و
هم کلاسی هایم را از دست خواهم داد، اما تصمیم گرفتم که حجاب بر سر کنم.

وی در ادامه این گفتگو افزود: پس از بر سر کردن حجاب، اولین لحظه ای که دوستانم را دیدم،
یکی از سخت ترین لحظات زندگی برایم بود زیرا به نظر آنان خیلی عجیب و غریب می‌آمدم و آنان اصلا دوست نداشتند
با من حرف بزنند و یا به من نزدیک شوند. همه آنان با تنفر و خشم به صورت من نگاه می‌کردند، گویا چهره ای بسیار زشت و کریه دارم!
بعضی‌ها هم طوری از کنارم رد می شدند که گویا اصلا مرا ندیده اند و به من هیچ توجهی نمی کردند.

“سمر” همچنین گفت: اولین کسی که مرا با آغوش گرم مورد استقبال قرار داد، دوست مسلمانم “ایمان کرورتو” بود.
او یک مسلمان است اما حجاب بر سر نمی کند. از من پرسید: آیا می خواهی در طول سال حجاب بر سر کنی؟!
پاسخ دادم: بله. پاسخم او را به فکر فرو برد و احساس کردم که گویا برایش خیلی جالب بود.

او در ادامه می گوید: وقتی وارد کلاس شدم، یکی از هم کلاسی هایم برای مسخره کردنم، جلوی همه گفت:
زیر روسریت بمب مخفی کرده ای؟! همه به من خندیدند. برایم لحظه ای بسیار دردناک و غم انگیز بود.
اشک در چشمانم جمع شده بود. وقتی به خانه رسیدم، خیلی گریه کردم. اما تمام این اتفاقات بر من تأثیر نگذاشت
زیرا تصمیم جدی گرفته بودم تا ابد حجاب بر سر کنم. رابطه خودم با خداوند متعال را مهمتر از هر چیز دیگری می دانم.

“سمر” که متولد کشور سودان است در ادامه می‌افزاید: در مدرسه ما حدود ۹۶۰ دانش آموز دختر و پسر مسلمان وجود دارد،

اما تنها چهار نفر از دختران مسلمان حجاب می پوشند. پیش از اینکه حجاب بر سر کنم، بیشتر دانش آموزان نمی دانستند
که من مسلمانم اما حالا دیگر همه فهمیده اند. بدون شک حجاب پوشیدنم، بر دیگر دختران مسلمان هم تأثیر خواهد گذاشت.

وی در ادامه می گوید: مهمترین چیز برای من دین است از همین رو هر روز تمام نمازهایم را کامل می خوانم و
هر ساله روزه هایم را کامل می‌گیرم و آرزو دارم که به حج بروم. از قبل هم واجبات دینی خودم را انجام می دادم
اما نمی دانستم که باید در ظاهر هم مانند باطن به مسائل و احکام اسلامی پایبند باشم از همین رو تصمیم گرفتم که ظاهر خود را نیز اسلامی کنم.

“سمر” در مورد چگونگی به وجود آمدن انگیزه با حجاب شدنش می گوید: تابستان امسال با خانواده‌ام به مصر سفر کردیم.
در آنجا دیدم که زنان و دختران حجاب بر سر می‌کنند. این مسأله مرا به فکر فرو برد. در نهایت تصمیم گرفتم
که مانند آنان حجاب بپوشم زیرا احساس کردم که بدون حجاب بودن، لذت است از همین رو با حجاب به ورجینیا باز گشتم.

برای نویسنده این مطلب Modir-Banowan تشکر کننده ها: 2
bahar (چهارشنبه ارديبهشت ماه 18, 1392 2:46 pm), hoda (پنج شنبه مرداد ماه 31, 1392 1:22 pm)

Modir-Banowan
مدیر انجمن
مدیر انجمن

تاريخ عضويت: دوشنبه فروردين ماه 26, 1392 11:30 pm
تشکر کرده: 68 بار
تشکر شده: 185 بار
امتياز: 1520

Re: ✿اخبار و دانستنی های بانوان✿

پستتوسط Modir-Banowan » چهارشنبه خرداد ماه 1, 1392 10:19 pm

ثابت می کنم بانوان محجبه می توانند بهترین باشند

زهرا نعمتی، کماندار طلایی تیراندازی با کمان ایران در مسابقات پارالمپیک لندن، نامزد دریافت جایزه بنیاد " اسپورت آکورد" شد.

این بانوی محجبه ایرانی قرار است ۸ خرداد ماه در مراسم اهدای جوایز برگزیدگان این سازمان که در شهر سن پترز بورگ کشور روسیه برگزار می شود، شرکت کند.

کماندار خبرساز تیم ملی جانبازان و معلولین که افتخارات زیادی را با خود یدک می کشد، قصد دارد پس از بهبود مصدومیتش در مسابقات افراد توانمند و رقابت های المپیک نیز شرکت کرده و تیروکمان ایران را نیز صاحب مدال کند.

زهرا نعمتی درباره قرار گرفتن اسمش در لیست بهترین های اسپورت آکورد به ندای انقلاب گفت:
برای کسب مدال طلای پاراالمپیک ۴ سال زحمت کشیدم تا بتوانم دل مردم عزیز کشورم را شاد کنم
و فکر نمی کردم در میان مدال آوران زیاد مسابقات پارالمپیک اسم من به عنوان بهترین ورزشکار
از سوی کمیته بین المللی پاراالمپیک(IPC) اعلام شود.
این اتفاق برای من به عنوان یک زن ایرانی محجبه امتیاز مثبت تلقی شده و باعث افتخار است.

وی در ادامه به دیگر رقیب خود در این مراسم اشاره کرد و افزود: در بخش انفرادی بهترین ها من از طرف (IPC) و یک آقای دیگر از طرف(IOC)انتخاب شده و امیدوارم در این مراسم بخت با من یار باشد و بتوانم دل مردم را شاد کنم. من از حق بانوان برای ادامه فعالیت های ورزشی شان دفاع می کنم

و ثابت می کنم بانوان ایرانی با وجود داشتن حجاب اسلامی می توانند بهترین باشند.

وی درخصوص برنامه آتی خود اظهار داشت: در ادامه برنامه هایم می خواهم در مسابقات جهانی شرکت کنم که آبان ماه در تایلند برگزار می شود.

برای نویسنده این مطلب Modir-Banowan تشکر کننده ها:
hoda (پنج شنبه مرداد ماه 31, 1392 1:24 pm)

Modir-Banowan
مدیر انجمن
مدیر انجمن

کافه کراسه

پستتوسط Modir-Banowan » سه شنبه خرداد ماه 14, 1392 1:22 pm

کــافــه کـــــراســـه ؛ نخستین کـافـی شـاپ مخـصـوص بـانـوان در تـهـران

<

<

bahar (سه شنبه خرداد ماه 14, 1392 8:01 pm)

Modir-Banowan
مدیر انجمن
مدیر انجمن

پستتوسط Modir-Banowan » چهارشنبه خرداد ماه 29, 1392 11:21 am

2 فوتبالیست کرد به اردوی تیم ملی فوتبال دختران نوجوان ایران دعوت شدند

«هلاله عبداللهی»و «سمیه احمدی» فوتبالیست‌های خوب استان‌های کرمانشاه و کردستان به اردوی آماده سازی تیم ملی نوجوانان ایران دعوت شدند.

به گزارش خبرنگار سرویس ورزشی پایگاه اطلاع رسانی اصلاح، مهناز امیر شقاقی سرمربی  تیم ملی فوتبال دختران نوجوان کشور 28 بازیکن را به اردوی آماده سازی تیم ملی ایران دعوت کرد که در میان این اسامی نام 2 بازیکن به نام های « هلاله عبدالهی » از شهرستان جوانرود استان کرمانشاه  و « سمیه احمدی » از شهرستان کامیاران استان کردستان به چشم می‌خورد.

hoda (پنج شنبه مرداد ماه 31, 1392 1:25 pm)

Modir-Banowan
مدیر انجمن
مدیر انجمن

پستتوسط Modir-Banowan » پنج شنبه تير ماه 27, 1392 1:42 pm

به گزارش سنت آنلاین به نقل از شفقنا، استقبال اسپانیایی زبان ها به ویژه زنان اسپانیایی زبان به اسلام در آمریکا  در سالهای اخیر گسترش چشم گیری داشته است؛ این نکته ای است که سایت آمریکایی پاتئوس که اخبار ادیان را منتشر می کند در مقاله ی خود درباره مسلمانان آمریکا به آن اعتراف می کند.

این سایت ابتدا از قول زینب اسماعیل یک زن کاتولیک که به اسلام گرویده است می نویسد : خداوند در قلب و اندیشه و احساسم چنان کرد که دیگر نمی خواستم کاتولیک باشم.

بنا به این گزارش، امام شمس علی امام جماعت مسجد خیابان ۹۶ منهتن آمریکا در گفت و گو با این سایت اظهار داشت: در دهه اخیر گرویدن اسپانیایی زبان ها به اسلام به ویژه در میان زنان گسترش فوق العاده ای داشته است.

او می گوید گرچه در دهه اخیر تبلیغات منفی علیه مسلمانان بسیار زیاد بوده است اما از طرف دیگر موجب شده است تا مردمان بیشتری از اسلام بشنوند و کنجکاوی برای شناخت اسلام بیشتر شود.

چنانکه آمار نشان می دهد گرویدن زنان به  اسلام درآمریکا ۶ درصد نسبت به سال ۲۰۰۰ افزایش یافته است

احمد اکبر رییس کرسی ابن خلدون دپارتمان مطالعات اسلامی دانشگاه واشنگتن دی سی در توضیح دلایل گرایش به اسلام، توحید، معنویت و ارزش های منظم و سیستم تعریف اسلام را مهمترین مسئله می داند.

او ادامه می دهد: با گسترش فرهنگ ارتباطات هر روزه مقالات بیشتری به زبان های غیر عربی نوشته می شود که افراد آشنا با زبانهای دیگر را هم با اسلام آشنا می سازد. از این رو در سال های اخیر اسپانیایی زبان ها بیشتر وبیشتر با اسلام آشنا شده اند. این نکته را هم غافل نشویم که تاریخ اسپانیا در هشت صد سال پیش با اسلام پیوند خورده است و چه بسا اسپانیایی زبان ها احساس مثبت تاریخی به گذشته خود پیدا کرده اند. گذشته ای که در آندلس، کوردوا، سویل و گرانادا با اسلام داشته اند.

برای نویسنده این مطلب Modir-Banowan تشکر کننده ها: 2
bahar (پنج شنبه تير ماه 27, 1392 1:46 pm), sondos (چهارشنبه مرداد ماه 30, 1392 11:39 am)

Modir-Banowan
مدیر انجمن
مدیر انجمن

پستتوسط bahar » پنج شنبه تير ماه 27, 1392 1:51 pm

سلام

مممنونم خواهر عزیزم خبر خوبی بود.

الحمد لله

برای نویسنده این مطلب bahar تشکر کننده ها: 2
hoda (پنج شنبه مرداد ماه 31, 1392 1:26 pm), Modir-Banowan (پنج شنبه تير ماه 27, 1392 1:56 pm)

نماد کاربر
bahar
مدیر انجمن
مدیر انجمن

تاريخ عضويت: چهارشنبه آذر ماه 15, 1390 12:30 am
تشکر کرده: 5837 بار
تشکر شده: 5121 بار
امتياز: 33890

پستتوسط Modir-Banowan » سه شنبه مرداد ماه 29, 1392 7:06 pm

زنان سوئدی در محکومیت حمله به زن مسلمان حجاب به سر کردند                                                       

پس از مورد حمله قرار گرفتن زن مسلمان محجبه در سوئد، گروهی از زنان این کشور در حمایت از او، روسری به سر کردند.

به گزارش سنت آنلاین به نقل از “بی بی سی”، گروهی از زنان سوئدی در حمایت از زنی که ظاهرا به دلیل داشتن حجاب مورد حمله قرار گرفته، عکس هایی از خودشان را در حالی که روسری به سر کرده اند در شبکه های اجتماعی گذاشته اند.

حمله کننده به این زن با پاره کردن حجاب او سرش را به اتومبیلی کوبیده است.

در بین این زنان معترض، سیاستمداران و مجریان برنامه های تلویزیونی هم دیده می شوند.

فعالان موسوم به “فریاد حجاب” از دولت خواسته اند تا به زنان مسلمان سوئدی این اطمینان داده شود تا حقوقشان در مورد آزادی مذهب رعایت می شود.

گفته شده که حمله به این زن که باردار بوده در حومه استکهلم، پایتخت صورت گرفته و ضارب به هنگام حمله با فریاد، کلماتی نژاد پرستانه می گفته است.

پلیس در حال حاضر سرگرم تحقیق در این مورد است.

فعالان معترض گفته اند که هدفشان از این اقدام جلب توجه افکار عمومی به “تبعیض نژادی است که بر زنان مسلمان “در سوئد تاثیر می گذارد.

این فعالان همچنین گفته اند: “ما معتقدیم که دلایل کافی مبنی بر افزایش جرائم ناشی از تنفر نسب به مسلمانان در این کشور وجود دارد.”

آنها از نخست وزیر و سایر سیاستمداران خواسته اند تا برای متوقف کردن چنین اقداماتی کاری انجام دهند.

در همین رابطه وزیر دادگستری سوئد گفته است که چنین حملاتی باید جدی گرفته شود.

برای نویسنده این مطلب Modir-Banowan تشکر کننده ها: 3
bahar (سه شنبه مرداد ماه 29, 1392 11:22 pm), hoda (پنج شنبه مرداد ماه 31, 1392 1:26 pm), sondos (چهارشنبه مرداد ماه 30, 1392 11:36 am)

Modir-Banowan
مدیر انجمن
مدیر انجمن

پستتوسط tafgah72 » يکشنبه مهر ماه 7, 1392 6:15 pm

روز حجاب در پاکستان

مراسم جهانی روز حجاب با حضور اقشار مختلف مردم پاکستان در  شهرهای مختلف این کشور برگزار شد .
این مراسم به همت شاخه زنان حزب «جماعت اسلامی پاکستان» انجام شدهمچنین طبق اعلام این حزب،

از اول تا دهم سپتامبر (10 الی 19 شهریور) برنامه 10 روزه‌ای برای ترویج حجاب در سراسر این کشور اجرا می‌شود.
در این روز زنان با برپایی تظاهرات در شهرهای مختلف از جمله اسلام‌آباد، کراچی و راولپندی خواهان نقش‌آفرینی جامعه
بین‌المللی برای رفع ممنوعیت حجاب در برخی کشورهای اروپایی و ترویج این فرهنگ حسنه و اسلامی در شبکه‌ها و
رسانه‌های اجتماعی شدند.
آنان با اشاره به اینکه مسئله حجاب نه تنها در قرآن بلکه در کتب سایر ادیان الهی از جمله تورات و انجیل نیز آورده شده است، سیاست‌های دوگانه غرب در قبال این موضوع را مورد انتقاد قرار دادند و تصریح کردند که حجاب جزو حقوق اساسی یک زن به شمار می‌رود.همچنین در این روز، پلاکاردها و پارچه نوشته‌هایی برای تأکید بر اهمیت حجاب در شهرهای مختلف پاکستان نصب می‌شود .  
روز حجاب در بیشتر شهرهای بزرگ پاکستان برگزار می‌شود اما برگزاری این روز در اسلام‌آباد پایتخت این کشور جلوه بیشتری دارد و این مراسم‌ توسط رسانه‌های مهم داخلی و خارجی پوشش خبری داده می شود.

برای نویسنده این مطلب tafgah72 تشکر کننده ها:
bahar (يکشنبه مهر ماه 7, 1392 11:32 pm)

tafgah72
کاربر طلایی
کاربر طلایی

تاريخ عضويت: پنج شنبه تير ماه 15, 1391 11:30 pm
تشکر کرده: 918 بار
تشکر شده: 1132 بار
امتياز: 6280

پستتوسط Modir-Banowan » سه شنبه آبان ماه 21, 1392 3:03 pm

زنان ترکیه الگوی زنان کشورهای اسلامی و خاورمیانه

سازمان همکاریهای اسلامی و سازمان ملل به منظور ارتقاء مقام زن در کشورهای اسلامی و خاورمیانه پروژه جدیدی آغاز کردند. در راستای این پروژه که طی آن ترکیه به عنوان کشور الگو انتخاب شده است، نشستی در شهر جده عربستان سعودی برگزار شد.

در این پروژه، ترکیه در ارتقاء مقام زن در کشورهای اسلامی و خاورمیانه نقش الگو را ایفا خواهد کرد.

سازمان همکاریهای اسلامی و سازمان ملل در پروژه ای در همین راستا، ترکیه را به عنوان کشور مدل معرفی خواهند نمود.

در این نشست، نمایندگان سازمان همکاریهای اسلامی، برنامه توسعه سازمان ملل، کمیسیون برابری زن و مرد وابسته به مجلس ملی ترکیه و نمایندگان وزارت امور خانواده و سیاستهای اجتماعی ترکیه شرکت کردند.

در جریان این نشست، جزئیات پروژه که مدت آن ۳ سال در نظر گرفته شده است، مورد بحث و بررسی قرار گرفت. در این کنفرانس تجربیات زنان ترکیه در زمینه های سیاسی و اقتصادی نیز در اختیار سایر شرکت کنندگان قرار رداده شد.

bahar (سه شنبه آبان ماه 21, 1392 3:06 pm)

Modir-Banowan
مدیر انجمن
مدیر انجمن

قبلي

بازگشت به سلامت بانوان

چه کسي حاضر است ؟

کاربران حاضر در اين انجمن: بدون كاربران آنلاين و 2 مهمان