✿اخبار و دانستنی های بانوان✿

مديران انجمن: CafeWeb, Dabir, Noha, bahar, Modir-Banowan

پستتوسط mehr » جمعه مرداد ماه 13, 1391 1:32 pm

حجاب در المپیک

"اللّهم انّا نسالک عیش السعداء و موت الشهداء و مرافقه الانبیاء و النصر علی الاعداء"

برای نویسنده این مطلب mehr تشکر کننده ها: 2
bahar (يکشنبه ارديبهشت ماه 7, 1392 2:51 am), hoda (جمعه شهريور ماه 1, 1392 6:15 pm)
رتبه: 14.29%

mehr
کاربر طلایی
کاربر طلایی

تاريخ عضويت: دوشنبه فروردين ماه 8, 1390 11:30 pm
تشکر کرده: 1274 بار
تشکر شده: 1137 بار
امتياز: 1630

پستتوسط mehr » پنج شنبه مرداد ماه 19, 1391 4:55 pm

سلام قولا من رب رحیم

هر چند که این خبر مربوط به مهر سال 90است. ولی برای من تازه و جالب بود.

تودهنی زن آمریکایی به کشف حجاب بازیگر ایرانی

در همان زمانی که مینا لاکانی بی حجاب جلوی تلویزیون صدای آمریکا حاضر می شود یک دختر فارغ التحصیل رشته خبر نگاری در آمریکا به نام مریم، با حفظ حجاب خود در صدا و سیمای آمریکا به عنوان خبرنگار مشغول به کار می گردد.

در پی کشف حجاب مینا لاکانی، بازیگر سینما و تلویزیون در مقابل دوربین شبکه دولتی صدای آمریکا، شبکه لس آنجلسی لایو در خبر ۲۹ سپتامبر (۷ مهر) خود گفت: «مینا لاکانی، بازیگر سینما و تاتر در یکی از برنامه های شبکه صدای آمریکا بدون حجاب مقابل دوربین حاضر شد و گویا با این کار می خواهد نشان دهد که دیگر خیال برگشتن به ایران را ندارد.»

این شبکه در بیان علت مهاجرت لاکانی به نقل از وی ادامه داد: «لاکانی ابراز داشته است که به خاطر همبستگی با مردم ایران از ایران خارج شده است[!]»

لایو افزود: «در همان زمانی که مینا لاکانی بی حجاب جلوی تلویزیون صدای آمریکا حاضر می شود یک دختر فارغ التحصیل رشته خبر نگاری در آمریکا به نام مریم، با حفظ حجاب خود در صدا و سیمای آمریکا به عنوان خبرنگار مشغول به کار می گردد.»

"اللّهم انّا نسالک عیش السعداء و موت الشهداء و مرافقه الانبیاء و النصر علی الاعداء"

برای نویسنده این مطلب mehr تشکر کننده ها: 3
bahar (يکشنبه ارديبهشت ماه 7, 1392 2:51 am), hoda (جمعه شهريور ماه 1, 1392 6:15 pm), sondos (يکشنبه ارديبهشت ماه 7, 1392 2:51 am)
رتبه: 21.43%

mehr
کاربر طلایی
کاربر طلایی

پستتوسط mehr » پنج شنبه مرداد ماه 19, 1391 5:00 pm

بدحجابی این بار با مانتوهای بلند

ویترین مانتوفروشی‌های پایتخت را که جست‌وجو می‌کنی دیگر کمتر نشانی از مانتوهای تنگ و کوتاه می‌یابی؛ این روزها به یُمن تلاش کارگروه ساماندهی مد و لباس، مانتوها بلند و گشاد شده‌ اما آستین‌ها آب رفته، رنگ‌ها عجیب شده و در تمام طول مانتو تنها یک دگمه وجود دارد. در حقیقت مانتوهای بلند برای ادامه آسانتر شدن روند بدحجابی کلاهی گشاد بر سر مسئولان گذاشته‌‌اند.

پایگاه خبری حجاب

hoda (جمعه شهريور ماه 1, 1392 6:17 pm), sondos (يکشنبه ارديبهشت ماه 7, 1392 2:51 am)

mehr
کاربر طلایی
کاربر طلایی

پستتوسط mehr » پنج شنبه مرداد ماه 19, 1391 5:31 pm

عریان شدن زنان معترض به حجاب المپیک

اعتدال:  مسئولان کمیته المپیک پس از مدت ها بحث و جدل، با پوشیدن حجاب توسط زنان ورزشکار شرکت کننده در مسابقات المپیک موافقت کردند.

در پی آزاد شدن پوشیدن حجاب توسط زنان ورزشکار، تعدادی از اعضای مؤسسه اکراینی "فیمین" که به اصطلاح در زمینه دفاع از حقوق زنان فعالیت می کند، در اقدامی غیر اخلاقی به مرکز شهر لندن رفته و با عریان شدن، اعتراض خود نسبت به آزاد شدن پوشش حجاب در المپیک را نشان دادند.

این زنان علاوه بر عریان شدن، شعارهایی نیز علیه کمیته المپیک سر دادند و این کمیته را ضعیف در برابر کشورهای اسلامی دانستند.

پس از عریان شدن آنان، نیروهای پلیس لندن فورا دست به کار شده و آنان را بازداشت و به مرکز پلیس منتقل کردند تا مورد بازجویی قرار بگیرند.

گفتنی است تعداد زیادی از دختران و زنان مسلمان، با حجاب و پوشش اسلامی در مسابقات المپیک امسال حضور یافته اند.

Noha (يکشنبه ارديبهشت ماه 7, 1392 2:51 am), hoda (جمعه شهريور ماه 1, 1392 6:16 pm), sondos (يکشنبه ارديبهشت ماه 7, 1392 2:51 am)

mehr
کاربر طلایی
کاربر طلایی

پستتوسط rayhane » پنج شنبه مرداد ماه 19, 1391 7:26 pm

محرومیت دختر زیبا از مدرسه به دلیل زیبایی

یک دختر ۱۹ ساله پاکستانی مقیم ایتالیا به جرم زیبایی ازرفتن به مدرسه از سوی والدین خود بازماند.یک خانواده پاکستانی مقیم ایتالیا دخترخود را به دلیل زیبا بودنش ازرفتن به مدرسه بازداشتند. اما با وساطت کنسولگری پاکستان، اتحادیه های صنفی و پلیس این دختر ۱۹ به مدرسه بازگشت.
در همین راستا، رسانه های ایتالیا اعلام کردند که این دختر پاکستانی بسیارزیباست و والدین وی به دلیل ترس از اینکه زیبایی وی ممکن است نظر جوانان ایتالیایی را جلب کند،مانع ادامه تحصیل وی در مقطع دبیرستان شدند. والدین وی قصد دارند دختر آنها با یک جوان پاکستانی ازدواج کند به همین دلیل دوست ندارند نظر هیچ جوان ایتالیایی نسبت به وی جلب شود.

ولی پلیس و اتحادیه های صنفی پس از گفتگوبا خانواده وی برای راضی کردن آنها نسبت به این مساله، این دختر پاکستانی پس ازمدتها غیبت به دبیرستان خود بازگشت.

برای نویسنده این مطلب rayhane تشکر کننده ها:
hoda (جمعه شهريور ماه 1, 1392 6:17 pm)
رتبه: 7.14%

نماد کاربر
rayhane
کاربر نیمه فعال
کاربر نیمه فعال

تاريخ عضويت: يکشنبه تير ماه 18, 1391 11:30 pm
تشکر کرده: 0 دفعه
تشکر شده: 26 بار
امتياز: 0

پستتوسط sondos » جمعه مرداد ماه 20, 1391 2:28 pm

سلام و ممنون از مطالب مفیدتون.

استفاده مداوم از شوينده‌ها بدون دستكش و پيري زودرس پوست

به گفته يك متخصص پوست، در صورت استفاده مكرر از شوينده‌ها بدون استفاده از دستكش پوست زنان دچار چروك و خشكي و در نهايت پيري زودرس در زنان مي‌شود.

اغلب حساسيت‌ها تماسي است و در اثر تماس با شوينده‌هايي كه مواد اوليه آن زياد است فرد دچار حساسيت مي‌شود.

بروز دانه‌هاي قرمز، پوسته پوسته شدن دست‌ها،‌ احساس نازكي پوست، ترك خوردگي ،‌ خارش شديد و خشكي زياد دست از مهمترين علائم ايجاد آن بر روي پوست است .

از اين عوارض مي‌توان به تنگي نفس درزنان، بروز دانه‌هاي قرمز در دور چشم و بر روي صورت به صورت دانه‌هاي خارش دار و نيز ايجاد ‌دانه‌هاي قرمز پوسته پوسته اشاره كرد. همچنين شوينده‌ها مي‌توانند مخاط دستگاه تنفسي را تحريك كرده و ضايعاتي را به وجود آورند.

گاها علامت‌ها به صورت كهير (دانه‌هاي قرمز رنگ برجسته) مشاهده مي‌شوند كه مدت زماني طولاني هم باقي نمي‌مانند، بنابراين براي جلوگيري از تماس مستقيم دست با شوينده‌ها بايد از دستكش استفاده كرد. چنانچه دستهاي فردي دچار حساسيت شده باشد، استفاده از دستكش پلاستيكي به تنهايي تاثيري نداشته و بايد يك دستكش نخي سفيد در زير دستكش پلاستيكي استفاده شود.

دستكش پلاستيكي باعث تعريق دست و افزايش عوارض بيماري مي‌شود اما استفاده از دستكش‌هاي نخي سفيد اين عوارض را كاهش مي‌دهد زيرا مواد رنگي موجود در دستكش‌هاي سياه رنگ باعث بروز حساسيت‌هاي پوستي مي‌شود.

در صورت تماس مستقيم دست با شوينده‌ها، ‌ساده ترين كار‌زير آب نگه داشتن دست و شست‌وشوي پوست از شوينده‌هاست.

بيماران نبايد دست به خود درماني بزنند چون كه اغلب اوقات حساسيت‌ها به عفونت تبديل شده و استفاده خودسرانه از پماد مشكلات را دو چندان مي‌كند.

بايد از شوينده‌هاي با علامت استاندارد استفاده شود و استفاده از شوينده تاريخ مصرف گذشته حساسيت‌ را چند برابر مي‌كند.

در چنين حالاتي دست دچار اگزماي مزمن شده و حالت طبيعي خود را از دست مي‌دهد و همين طور اگزماهاي پوستي راه ورود باكتري‌ها به دست را آسان مي‌كنند. همچنين پوست‌هايي كه دچار اگزما شده‌اند بسيار راحت‌تر قارچ‌هاي پوستي بر روي آن سوار شده و باعث بيماريهاي مزمن پوستي مي‌شود.

برای نویسنده این مطلب sondos تشکر کننده ها: 2
hoda (جمعه شهريور ماه 1, 1392 6:17 pm), mehr (يکشنبه ارديبهشت ماه 7, 1392 2:51 am)

نماد کاربر
sondos
کاربر ویژه
کاربر ویژه

تاريخ عضويت: دوشنبه آبان ماه 1, 1390 12:30 am
تشکر کرده: 543 بار
تشکر شده: 272 بار
امتياز: 560

پستتوسط mehr » پنج شنبه مرداد ماه 26, 1391 1:04 pm

سلام قولا من رب رحیم

سپاسگزارم سندس عزیز

بازیگر زن مشهور مصری بار دیگر توفان به پا کرد.

پس از بازی اخیر در سریال «اخت تریز» تصمیم گرفتم حجابم را بر بازیگری ترجیح دهم.
همه اموالی که از کارهای به اصطلاح هنری خود که خارج از چارچوب قواعد مذهبی و شرعی بدست آورده‌ام حرام است،
امیدوارم خداوند با این کار مرا ببخشد چرا که من از روی ناآگاهی به مسائل شرعی این کارها را انجام می دادم .

به گزارش سرویس فرهنگی اجتماعی جام نیوز به نقل از سایت العربیه، «حنان ترک» بازیگر معروف مصری اعلام کرد برای همیشه از بازیگری کناره گیری کرده است و دیگر هیچگونه فعالیت هنری نخواهد کرد.
وی روز شنبه به العربیه گفت: «با این تصمیم به کشمکش درونی خود پایان دادم و تصمیم نهایی ام را گرفتم.»

او همچنین گفت: «پس از بازی اخیر در سریال «اخت تریز» تصمیم گرفتم حجابم را بر بازیگری ترجیح دهم.»
وی افزود: «نمی توانم با داشتن حجاب نقش ایفا کنم؛ زیرا بین حجابی که به عنوان یک فریضه دینی به آن تعهد دارم و بین احساسم به عنوان بازیگر واقعی همخوانی وجود ندارد. من برای پایان دادن به این کشمکش درونی تصمیم گرفتم بازیگری را رها کنم.»

وی اظهار داشت: « برخی ممکن است سئوال کنند چرا تصمیم من این قدر با تاخیر انجام می شود؟ اگر حجاب با بازیگری هم خوانی ندارد چرا بعد از اینکه به رعایت حجاب متعهد شدم برای مدت طولانی همچنان از بازیگری جدا نشدم؟ در پاسخ باید بگویم پوشیدن حجاب هیچگونه تعارضی با هنر ندارد؛ اما من می خواهم وقت خود را صرف خدمت به طرح های ملی و امور خیریه کشورم کنم.»

او گفت: «زمانی که بازیگر بودم از کار خود راضی بودم و در این مدت خرسند بودم. اکنون وقت آن رسیده که فرزندان کشورم را خشنود کنم.»
این بازیگر مصری پیش از این با انتخاب حجاب، واکنش های بسیاری را در جهان بر انگیخت.

برخی سخنان سال های گذشته وی و پس از انتخاب حجاب:
* با اشاره به هفت سال تفکر برای انتخاب حجاب، گفته بود: «این دوران، دوران زیان‏باری بود و ای کاش از روز اول حجاب را انتخاب کرده بودم.»
*مدتی ستاره اهل زمین بودم و از خدا می‌خواهم تا مرا به ستاره آسمان‌ها تبدیل کند.
* با الگو گرفتن از زنان ایرانی با حجاب شدم. وقتی زنان ایرانی را در سینما دیدم که با پوشش در سینما نقش بازی می‏کنند، فهمیدم که می‏توان هم دین دار بود و هم هنرمند!

* التزام من به حجاب مانعی بر اجرای نقش‌های متفاوت در سینما نیست.
* در کارهای هنری‌ام رضای خداوند و رسولش را در نظر نگرفته بودم. همه پولی که در آن زمان و از راه بازیگری بدست آورده‌ام حرام است. اعتراف به خطا، عیب نیست، چیزی که بر باطل بنا شده باشد خودش هم باطل است. بنابراین همه اموالی که از کارهای به اصطلاح هنری خود که خارج از چارچوب قواعد مذهبی و شرعی بدست آورده‌ام حرام است، چرا که اساسا بازی کردن من در این صحنه‌ها و این اعمال خارج از چارچوبی بوده که خداوند برای بندگانش معین کرده است. امیدوارم خداوند با این کار مرا ببخشد چرا که من از روی ناآگاهی به مسائل شرعی این کارها را انجام میدادم .

* این نکته را هم باید بگویم که البته هنر و بازیگری فی نفسه حرام نیست؛ به شرطی که از حدود شرعی که ما به طور فطری برای آن آفریده شده ایم تجاوز نکند.
* از آن جا که همسرم نتوانست مرا با حجاب بپذیرد و من هم نمی‌توانستم حجاب را کنار بگذارم، نتوانستیم به توافق برسیم. بنابراین از هم جدا شدیم.
*حجاب در زندگی من نقطه عطفی بود. من لذت عبادت و تقرب به خداوند را به دست آورده‌ام.

bahar (يکشنبه ارديبهشت ماه 7, 1392 2:51 am), hoda (جمعه شهريور ماه 1, 1392 6:17 pm)

mehr
کاربر طلایی
کاربر طلایی

پستتوسط bahar » جمعه مرداد ماه 27, 1391 4:02 pm

افراد مهمی که مسلمان ومحجبه شدند

در کل 1 بار ویرایش شده. اخرین ویرایش توسط bahar در شنبه مرداد ماه 28, 1391 2:09 pm .

برای نویسنده این مطلب bahar تشکر کننده ها: 2
hoda (جمعه شهريور ماه 1, 1392 6:18 pm), mehr (يکشنبه ارديبهشت ماه 7, 1392 2:51 am)

نماد کاربر
bahar
مدیر انجمن
مدیر انجمن

تاريخ عضويت: چهارشنبه آذر ماه 15, 1390 12:30 am
تشکر کرده: 5837 بار
تشکر شده: 5121 بار
امتياز: 33890

پستتوسط mehr » جمعه مرداد ماه 27, 1391 5:16 pm

سلام قولا من رب رحیم

سپاسگزارم بهار عزیز

ولی فک کنم اینترنت سرعتش افتضاحه واسه همین عکسات واسه من باز نشد!

تجویز عجیب اسرائیلی ها برای جلوگیری از هوسبازی مردان

کشکول: مردان یکی از فرقه‌های یهودی، برای جلوگیری از نگاه کردن به زنانی که پوشش مناسبی ندارند، عینک‌هایی را پیشنهاد کرده‌اند که جلوی دیدشان را تار می‌کند.
مردان یهودی فرقه حریدی در اسرائیل برای جلوگیری از هوس‌انگیزی جنس مخالف نسخه جدیدی تجویز کرده‌اند: عینک‌هایی که دید آنها را تار می‌کند تا مجبور نباشند زنانی را که لباس‌های مناسبی به تن ندارند، ببینند.
مردان فرقه حریدی که ادعا می‌کنند باورهایشان به طور مستقیم برگرفته از تورات است، معتقدند پیاده‌روها باید برای زنان و مردان جدا باشند.

«گشت‌های عفت» غیر رسمی این فرقه، اکنون شروع به فروش عینک‌هایی کرده است که به خاطر نوع خاص لنزش دید فرد را تار می‌کند تا به این ترتیب از گناهان جنسی جلوگیری کند. با این عینک‌‌ها فرد می‌تواند تا چند متر جلوتر خود را ببیند تا بتواند راه برود اما بیش از این فاصله دید فرد تار می‌شود و قادر به دیدن چیزی نخواهد بود. تا کنون مشخص نیست چه تعداد از این عینک‌ها به فروش رفته‌اند.

برای نویسنده این مطلب mehr تشکر کننده ها:
hoda (جمعه شهريور ماه 1, 1392 6:19 pm)

mehr
کاربر طلایی
کاربر طلایی

پستتوسط mehr » جمعه مرداد ماه 27, 1391 5:58 pm

دختر لبنانی با احرام مردانه در مسجد الحرام

به گزارش سرویس دینی جام نیوز، روز گذشته یک دختر لبنانی در اقدامی بی سابقه و تعجب برانگیز، با بر تن کردن احرام مردانه، وارد فضای مسجد الحرام شد.

در اولین دقایق ورود وی به مسجد الحرام، مأموران انتظامی و امنیتی مسجد الحرام متوجه موضوع نشدند اما پس از گذشت مدت زمان کوتاهی از طریق دوربین های مدار بسته موجود در مسجد الحرام، از این ماجرا اطلاع یافتند.

به محض اطلاع یافتن این موضوع، همه مأموران انتظامی و امنیتی مستقر در مسجد الحرام بسیج شدند تا او را پیدا کنند. این موضوع موجب به هم ریختن نظم و امنیت فضای داخلی مسجد الحرام شد.

پس از شناسایی او توسط مأموران، فورا یک عبای زنانه (چادر عربی) بر سر وی انداختند تا بخش عریان بدن او را بپوشانند. پس از آن وی را به مقر نیروهای انتظامی مسجد الحرام هدایت کردند.

او در بازجویی های اولیه مدعی شد که اطلاع نداشته که این احرام فقط مخصوص مردان است. گفته می شود بازجویی ها با وی برای روشن تر شدن موضوع ادامه دارد.

ghazal66 (يکشنبه ارديبهشت ماه 7, 1392 2:51 am), hoda (جمعه شهريور ماه 1, 1392 6:20 pm)

mehr
کاربر طلایی
کاربر طلایی

پستتوسط mehr » چهارشنبه شهريور ماه 1, 1391 2:29 pm

سلام قولا من رب رحیم

بهارجان الان عکسات رو دیدم،عالی بود گلم.

روستاييان راه ورود به روستا را به روي تورهاي فاسد گرشگري بستند!

تعدادي از آژانسهاي مسافرتي و افراد سودجو اقدام به برگزاري تورهايي با ادعاي تورهاي شاد مي نمايند.

در طي اين تورها کشف حجاب و اختلاط بين زن و مرد و اجراي موسيقي و رقص امري عادي مي باشد.

متوليان برگزاري اين تورها در شبکه هاي اجتماعي و آگهي در برخي از مطبوعات به تبليغ برنامه هاي خود ميپردازند تنگه واشي، جنگل اليمستان، کوهنوردي دشت هويج، و...

برگزاري چنين تورهاي هنجار شکن که با آلودگي هاي زيست محيطي نيز همراه است موجب خشم و اعتراض مردم بومي روستاهاي محل برگزاري اين تورها شده است به طور مثال روستائيان ساکن در کنار جنگل اليمستان راه ورودي به جنگل را بر روي افراد غير بومي بسته اند که کاري خلاف قانون ميباشد.

قابل ذکر است گروه هاي منحرف فکري و سياسي نيز در پوشش برگزاري چنين تورهايي اقدام به جذب نيرو و اشاعه افکار و مرامهاي منحرف خود مي نمايند به طور مثال فردي همانند مهدي خزعلي هر از چندگاهي چنين تورهاي يک روزه کوهنوردي در اطراف تهران را سازماندهي مي کند.

پایگاه خبری حجاب

Noha (يکشنبه ارديبهشت ماه 7, 1392 2:51 am), bahar (يکشنبه ارديبهشت ماه 7, 1392 2:51 am), hoda (جمعه شهريور ماه 1, 1392 6:20 pm)

mehr
کاربر طلایی
کاربر طلایی

پستتوسط mehr » چهارشنبه شهريور ماه 1, 1391 2:35 pm

راه اندازی 18 دانشگاه تک جنسیتی جدید

مدیر کل دفتر آموزشهای آزاد غیردولتی غیرانتفاعی از آخرین وضعیت راه اندازی دانشگاههای تک جنسیتی در کشور خبر داد و اعلام کرد که 18 دانشگاه تک جنسیتی جدید در حال راه اندازی هستند.

غلامعلی نادری اضافه کرد: موسسه آموزش عالی غیرانتفاعی صدرا که طبق مصوبه شورای عالی انقلاب فرهنگی در تهران مستقر بود تفکیک و به دو دانشگاه دختران و پسران تقسیم شد.

وی گفت: با این تفکیک، دانشگاه دختران صدرا به "آل طاها" تغییر نام پیدا کرد و دانشگاه پسران با همان نام صدرا باقی ماند.

به گفته مدیر کل دفتر آموزشهای آزاد غیردولتی غیرانتفاعی، همچنین موسسه "شکوه شرق" در زاهدان ویژه پسران راه اندازی شد.

وی خاطرنشان کرد که ۶ موسسه دیگر تک جنسیتی از جمله یک موسسه خواهران در تبریز، یک موسسه پسران در کرج، یک موسسه دختران در قم و سه موسسه خواهران در شهرهای مشهد، ارومیه و زنجان راه اندازی خواهند شد.

نادری همچنین به ۱۱ موسسه تک جنسیتی دیگر اشاره کرد که درخواستشان برای راه اندازی در حال بررسی است.

پایگاه خبری حجاب

hoda (جمعه شهريور ماه 1, 1392 6:21 pm)

mehr
کاربر طلایی
کاربر طلایی

پستتوسط sondos » پنج شنبه شهريور ماه 2, 1391 12:37 pm

سلام. ممنون از بهار و کوثر عزیز بابت اخبار و عکسهای جالبتون.

توهین بیشرمانه کارکنان هتل دیزنی به یک دختر محجبه

این دختر مسلمان یک خدمتکار در هتل بزرگی در دیزنی است که همواره وی را مورد توهینهای مذهبی قرار می دهند و به او اجازه داده نمیشود که با حجاب اسلامی سرکار حاضر شود.

"ایمان بودلال" در دادگاه گفته است هنگامی که در سال 2010 رسما شهروند امریکایی شد به او اجازه دادند که با حفظ حجاب مشغول کار شود اما حالا از او میخواهند حجابش را بردارد و یا در آشپزخانه و دور از چشم مسافران و مشتریها کار کند.
وی میگوید بیش از 7 بار بدون اینکه حقوقش پرداخت شود به خانه بازگردانده شده است تنها به این دلیل که حاضر نشده است حجابش را از سر بردارد.
به او گفته شد میتواند به جای روسری از کلاه استفاده کند اما او این مسئله را نمیپذیرد و میگوید این توهین به شخصیت او و عقاید مذهبی اش است.
وی برای احقاق حقش به دادگاه شکایت کرده است و میگوید همکارانش بارها او را "تروریست" عرب و "شتر سوار" خطاب کرده اند و هربار او به مدیرش شکایت کرده است او به هیچ وجه به او توجهی نکرده است.
وی معتقد است حجابش هیچ محدودیتی برای انجام کارش ندارد و باعث میشود موقعیت و شخصیت او حفظ شود.
ناگفته نماند این نخستین بار نیست که کارمندان هتلهای دیزنی به دلیل حفظ حجاب مورد آزار  و توهین های مذهبی قرار میگیرند.

برای نویسنده این مطلب sondos تشکر کننده ها: 6
Hawre (يکشنبه ارديبهشت ماه 7, 1392 2:51 am), Noha (يکشنبه ارديبهشت ماه 7, 1392 2:51 am), bahar (يکشنبه ارديبهشت ماه 7, 1392 2:51 am), ghazal66 (يکشنبه ارديبهشت ماه 7, 1392 2:51 am), hoda (جمعه شهريور ماه 1, 1392 6:22 pm), mehr (يکشنبه ارديبهشت ماه 7, 1392 2:51 am)
رتبه: 42.86%

نماد کاربر
sondos
کاربر ویژه
کاربر ویژه

تاريخ عضويت: دوشنبه آبان ماه 1, 1390 12:30 am
تشکر کرده: 543 بار
تشکر شده: 272 بار
امتياز: 560

پستتوسط mehr » سه شنبه شهريور ماه 7, 1391 5:37 pm

سلام قولا من رب رحیم

سپاسگزارم سندس عزیز

بوکسور زن اردنی حجابش را نگه داشت و مسابقه نداد

اولین بوکسور زن محجبه اردنی به خاطر مخالفتش با کنار گذاشتن حجاب از مسابقات قهرمانی عقب نشینی کرد.

براءه عبسی، بوکسور زن اردنی با برداشتن حجابش در مسابقات قهرمانی آسیا که در منگولیا برگزار شد مخالفت کرد.

برداشتن حجاب به عنوان یک شرط از سوی فدراسیون برای ادامه حضورش در این مسابقات عنوان شده بود که وی این فرصت که می توانست به مدال طلا دست یابد صرف نظر کرد.

زنان ورزشکار محجبه از تصمیماتی رنج می برند که آنها را از مسابقات قهرمانی جهانی و از مشارکت در میادین ورزشی کنار می گذارد و حذف می کند.این چیزی بود که باعث شد چند نهاد رسمی به اردن سفر کنند تا کمپینی را راه بیندازند که در راستای درخواست از فدراسیون جهانی برای صرف نظر از این تصمیمش بود.

سايت خبری شفقنا

hoda (جمعه شهريور ماه 1, 1392 6:22 pm), sondos (يکشنبه ارديبهشت ماه 7, 1392 2:51 am)

mehr
کاربر طلایی
کاربر طلایی

پستتوسط mehr » چهارشنبه مهر ماه 12, 1391 10:58 am

سلام قولا من رب رحیم

تاکید دولت کنیا بر حق داشتن حجاب زنان مسلمان

درحالی که اقدام برخی از مدارس کنیا در اخراج دانش آموزان محجبه موجب نارضایتی مسلمانان شد،دولت کنیا برای پایان دادن به این تنش به مدارس حکم کردکه حجاب حق زنان مسلمان است ودانش آموزان محجبه باید به مدارس بازگردنند.

درپی اقدام برخی از مدارس کنیا در جلوگیری از ورود دانش آموزان محجبه به مدرسه، دولت کنیا برای رفع این بحران ایجاد شده وارد عمل شد و با انتشار بیانیه ای داشتن حجاب را حق زنان مسلمان دانست و به مدیران مدارس دستور داد تا به این حکم پایبند باشند.

پرفسور«کاریجا موتاهی» وزیر آموزش و پرورش کنیا به مدیران مدرسه و کارمندان آموزش و پرورش اعلام کرد: به آنها یادآوری می کنیم که قانون اساسی حق تحصیل و آموزش یک مسلمان را تضمین می کند و برهمین اساس مسلمانان به خاطر دینشان از آموزش منع نمی شوند.

موتاهی از مدیران مدرسه که زنان مسلمان محجبه را از آموزش منع کردند، خواست تا آنها به سرعت به مدرسه بازگردانند.

براساس این گزارش، نزدیک به ۲۰ مدرسه در الساحل و نایروبی دانش آموزانی را که برداشتن حجابشان خودداری کردند، از ورودشان به مدرسه جلوگیری کردند.

گفتنی است، ۱۰ درصد از تعداد ساکنان کنیا را مسلمانان تشکیل می دهند و نزدیک به ۷۸ درصد آنها مسیحی هستند.

پایگاه خبری حجاب

hoda (جمعه شهريور ماه 1, 1392 6:23 pm)

mehr
کاربر طلایی
کاربر طلایی

قبليبعدي

بازگشت به سلامت بانوان