من می خواهم موفق تر باشم.......

در این انجمن مطالبی در زمینه روانشناسی قرار داده می شود

مديران انجمن: pejmanava, CafeWeb, Dabir, Noha, bahar, Modir-Elmi

من می خواهم موفق تر باشم.......

پستتوسط فرمیسک » يکشنبه دي ماه 3, 1391 11:48 am

گاهی به ما آموخته می شود که این موفقیت های ما هستند که ما را از دیگران متمایز میکنند. از همان دوران کودکی یاد میگیریم که ارزش وجودیمان بسته به میزان موفقیتمان است. وقتی کاری را با موفقیت به پایان می رسانیم رتبه بندی کلی رخ می دهد. "آفرین پسر خوب" و نیز وقتی سوالی را به درستی پاسخ می دهیم. "آفرین دختر خوب" پس این همه جهد و تلاش برای رسیدن به راه های موفقیت بی دلیل نیست.

1- سعی نکن آدم موفقی باشی بلکه برای انجام کارهای موفقیت آمیز تلاش کن! برچسب موفق یا شکست خورده را از روی خودت بردار. گاهی نیز تجربه ی شکست! و هیچ انسانی همیشه پیروز نیست! چرا این طرز تفکر خوب است؟

2- فرمول موفقیت را فراموش کن! افراد ناموفق اغلب به بلند پروازی مشتاقی و جسوری افراد موفق هستند.

3-ارزشهایت را مشخص کن!  اهدافت را بر اساس آنچه می خواهی باشی تعیین کن نه بر اساس آنچه می خواهی به دست بیاوری.

4-واقع گرا باش! موفقیت را محصول فرعی ولی خوشایند خودباوری بدان. واقعیت را بشناس داوری خوب و درست باش و از آسمان و ریسمان بافتن اجتناب کن و به واقعیت بپرداز.

5-منتظر الهامات بیرونی نباش!  در جریان کار و تلاشت در پی الهام باش نه از خلال دیوارهای اتاق خواب پس منتظر شانس یا اتفاقات غیر مترقبه نباش چون در این صورت باید مدت زیادی در انتضار بمانی!!!!!!

6-اقدام کن و پیش برو! محصول بزرگ تفکری بزرگ می طلبد اما تفکرات غیر واقعی یعنی هیچ! و تنها تشستن در یک گوشه و فکر کردن هیچ حرکتی ایجاد نمی کند.

7- بگذار مردم بدانند چه میکنی! خودت را تبلیغ کن! بگذار همه ی مردم از کارت مطلع شوند!

8- مسئولیت پذیر باش!   مسئولیت شکستها و پیروزی هایت  را با برعهده بگیر تو تنها کسی هستی که می توانی شکستها و موفقیت هایت را مدییت کنی.

من موفق هستم

می خواهم موفق تر بشوم

برای نویسنده این مطلب فرمیسک تشکر کننده ها: 2
Noha (يکشنبه ارديبهشت ماه 7, 1392 2:51 am), ghazal66 (يکشنبه ارديبهشت ماه 7, 1392 2:51 am)
رتبه: 14.29%

نماد کاربر
فرمیسک
کاربر ویژه
کاربر ویژه

تاريخ عضويت: دوشنبه مرداد ماه 30, 1391 11:30 pm
تشکر کرده: 579 بار
تشکر شده: 480 بار
امتياز: 2270

بازگشت به روانشناسی

چه کسي حاضر است ؟

کاربران حاضر در اين انجمن: بدون كاربران آنلاين و 3 مهمان