انتقاد یکی از علمای اهل‌سنت از سانسور روایات اهل‌بیت(ع)

در این بخش بحثها و سخنرانی ها قرار داده می شود

مديران انجمن: CafeWeb, Dabir, bahar

انتقاد یکی از علمای اهل‌سنت از سانسور روایات اهل‌بیت(ع)

پستتوسط abdolmahdi » يکشنبه ارديبهشت ماه 3, 1396 11:52 am

به گزارش

عضويت  / ورود
، در مراسمی که به مناسبت سالروز ولادت حضرت علی(ع) در سالن اجتماعات مرکز تبیان در هرات برگزار شده بود، مولوی سید عبدالنصیر حسینی عضو شورای علمای این شهر گفت: کسانی پیدا می‌شوند که با لباس عالم به برگزاری مراسم تجلیل از ولادت پیامبر(ص) انتقاد وارد کرده و می‌گویند که این گونه‌ مراسم‌ها بدعت است.


وی ادامه داد: در مسجد جامع منطقه خودمان مراسم تجلیل برگزار کرده بودیم که شخصی با لباس عالم آمد و گفت که برگزاری این مراسم بدعت است. من از این شخص پرسیدم که برگزاری مراسم در هشت مارس، روز مادر، روز دهقان و معلم و امثال آن بدعت نبوده و شما انتقادی نسبت به برگزارکنندگان آن ندارید. نمی‌دانم چه خصومتی با پیامبر(ص) دارید که به مراسم میلاد آن‌ حضرت بدعت می‌گویید؟انتقاد یکی از علمای اهل‌سنت از سانسور روایات اهل‌بیت(ع)

وی گفت: ما امتی واحده بودیم، اما اکنون نیستیم. در طول ۱۴ قرن در منابع اهل‌سنت یک روایت از امام جعفر صادق(ع) نقل نشده است. در حالی‌که همه باور داریم که ایشان نواده پیامبر(ص) و بزرگترین مجتهد و تدوین کننده فقه بودند.

حسینی در پایان با اشاره به این‌که احترام گذاشتن به آل پیامبر(ص) امری مهم و ضروری است افزود: این مسئله برای علی(ع) کافی است که پیامبر او را برادر خواند، کفایت می‌کند علی را که پیامبر گفت "انت منی بمنزله هارون من موسی" و کفایت می‌کند علی را که پیامبر گفت فردا پرچم را به دست کسی می‌دهم که هم خدا و پیامبر او را دوست دارد و هم او خدا و پیامبر را دوست دارد. پیامبر پرچم اسلام را به دست علی داد.
هميشه حق را بپذير حتي اگر برايت تلخ باشد.
نماد کاربر
abdolmahdi
کاربر ویژه
کاربر ویژه
 
پست ها : 139
تاريخ عضويت: يکشنبه دي ماه 17, 1390 12:30 am
محل سکونت: استان مركزي
تشکر کرده: 25 بار
تشکر شده: 35 بار
امتياز: 130

بازگشت به بحثها و سخنرانی ها

چه کسي حاضر است ؟

کاربران حاضر در اين انجمن: بدون كاربران آنلاين و 1 مهمان