از آکادمی گوگوش تا ....

در این بخش مطالبی در زمینه ی فلسفه و منطق قرار داده می شود

مديران انجمن: pejmanava, CafeWeb, Dabir, Noha, bahar, Modir-Elmi

از آکادمی گوگوش تا ....

پستتوسط pejmanava » يکشنبه مرداد ماه 13, 1392 8:57 pm

سلام دوستان

به این کاریکاتور برخوردم حیفم اومد که تو سایت نزارمش .

دقیق نمیدونم سال جاری بود فک کنم، یه زن محجبه در آکادمی خوانندگان گوگوش شرکت کرده

و

وی اظهار داشته که در هیچ جای دین اسلام نیامده که خوانندگی برای زن حرام است !!

این مساله باعث شد که نقد و برسی زیادی از سوی صاحب نظران صورت بگیرد که   هدف
از شرکت دادن چنین فردی چیست ؟!!

که در اخر

(همان برنامه های از پیش تعیین شده )

برای نویسنده این مطلب pejmanava تشکر کننده ها: 4
Aryrang (دوشنبه مرداد ماه 14, 1392 4:57 am), bahar (دوشنبه مرداد ماه 14, 1392 2:35 pm), setare (سه شنبه مرداد ماه 15, 1392 7:36 pm), فرمیسک (يکشنبه مرداد ماه 13, 1392 10:05 pm)
رتبه: 28.57%

نماد کاربر
pejmanava
کاربر حرفه ای سایت
کاربر حرفه ای سایت

تاريخ عضويت: جمعه آبان ماه 4, 1391 12:30 am
تشکر کرده: 2893 بار
تشکر شده: 3332 بار
امتياز: 25740

Re: از آکادمی گوگوش تا ....

پستتوسط yosra69 » يکشنبه مرداد ماه 13, 1392 9:32 pm

کار این خانم که تو این مسابقه شرکت کرده خیلی غیر منطقیه.....یا رومیه رومی یا زنگیه زنگی.....
همچین آدمایی اسلام رو خراب میکنن....خدا به راه راست هدایتشون کنه ان شاالله
فَإِنَّ مَعَ الْعُسْرِ یُسْرًا (5)

إِنَّ مَعَ الْعُسْرِ یُسْرًا (6) (انشراح)

برای نویسنده این مطلب yosra69 تشکر کننده ها: 3
bahar (دوشنبه مرداد ماه 14, 1392 1:52 pm), pejmanava (يکشنبه مرداد ماه 13, 1392 10:55 pm), setare (سه شنبه مرداد ماه 15, 1392 7:36 pm)
رتبه: 21.43%

نماد کاربر
yosra69
کاربر طلایی
کاربر طلایی

تاريخ عضويت: دوشنبه بهمن ماه 22, 1391 12:30 am
تشکر کرده: 1401 بار
تشکر شده: 1767 بار
امتياز: 17660

پستتوسط فرمیسک » يکشنبه مرداد ماه 13, 1392 10:05 pm

سلام ...

ممنون مطرحش کردید جالب بود...

اما متاسفانه با اینکه یک زن مسلمان و کاملا محجبه بود. واقعا اسلامو زیر سوال برد.که صراحتا اعلام کرد خانندگی حرام نیس

ان شاء الله خدا وند کریم و داناست.....
آنچه که هستی هدیه خداوند است به تو

و آنچه می شوی هدیه توست به خداوند

پس بی نظیر باش.

برای نویسنده این مطلب فرمیسک تشکر کننده ها: 3
bahar (دوشنبه مرداد ماه 14, 1392 1:52 pm), pejmanava (يکشنبه مرداد ماه 13, 1392 10:54 pm), setare (سه شنبه مرداد ماه 15, 1392 7:37 pm)

نماد کاربر
فرمیسک
کاربر ویژه
کاربر ویژه

تاريخ عضويت: دوشنبه مرداد ماه 30, 1391 11:30 pm
تشکر کرده: 579 بار
تشکر شده: 480 بار
امتياز: 2270

پستتوسط pejmanava » يکشنبه مرداد ماه 13, 1392 10:53 pm

سلام

با تشکر از  فرمیسک و یسرا .

نظراتتون بسیار زیبا بودن .

ممنونم .

برای نویسنده این مطلب pejmanava تشکر کننده ها:
setare (سه شنبه مرداد ماه 15, 1392 7:38 pm)
رتبه: 7.14%

نماد کاربر
pejmanava
کاربر حرفه ای سایت
کاربر حرفه ای سایت

پستتوسط Aryrang » دوشنبه مرداد ماه 14, 1392 4:52 am

وقتی که خبر این خانم رو تو برنامه ی گوگوش میوزیک آکادمی شنیدم، واقعا کپ کردم!!!
با خودم گفتم یه خانم مسلمان و محجبه چطور به خودش این اجازه رو میده که تو همچین برنامه ایی که سراسر گناه شرکت کنه و به تعلیم خوانندگی بپردازه!!! واقعا جای تعجب داشت واسم، ایشون با این حجابش خودش رو نماینده ی تمامی خانم های محجبه در سراسر دنیا معرفی کردن که به خوانندگی علاقه دارن ولی از ترس اینکه دچار گناه بشن از این کار خودداری میکنن!
نمیدونم ایشون با خودشون چی فکر کردن!!! آخه همنشینی با کسانی که نه اعتقاد خاصی دارن نه به دین پایبندن و تمام وقتشون با شراب خواری و زنان لخت سپری میشه چه جور مسلمانیه!!!
جالبم اینجاست خانم گوگوش و همکارانش ایشون رو تا آخرین مرحله حمایت کردن و اینطور که من شنیدم نفر اول شدن و به عنوان ستاره ی این آکادمی شناخته شدن، در صورتی که طبق گفته ی خیلی ها صداشونم تا اون اندازه قوی نبوده !!!
آرایش که کاملا میکردن ، لباسای اندامی که کاملا میپوشیدن ، لاک که همیشه روی ناخناشون بوده، حتی خیلی وقتا هم نصف کامل موهاشون بیرون بوده!!!
پس اون وقت به نظر شما این حرکات
میتونه برازنده ی یه خانم مسلمان باشه!!!
نه ...اصلا !!! یک انسان مسلمان و مومن ایمانش براش مهتر از هر چیزیه
بخاطر اعتقاداتش در برابر خیلی از خواسته هاش در زندگی میگذره
ولی کاش این نکته رو فراموش نمیکردن که انسان مسلمان باید خودش رو مطابق با دستورات خداوند وفق بده
نه اینکه اسلام رو مطابق تعبیر های خودش تعریف کنه ...

برای نویسنده این مطلب Aryrang تشکر کننده ها: 2
bahar (دوشنبه مرداد ماه 14, 1392 1:52 pm), pejmanava (دوشنبه مرداد ماه 14, 1392 3:11 pm)
رتبه: 14.29%

Aryrang
کاربر فعال
کاربر فعال

تاريخ عضويت: يکشنبه تير ماه 2, 1392 6:00 pm
تشکر کرده: 254 بار
تشکر شده: 222 بار
امتياز: 2220

پستتوسط saharbanoo » دوشنبه مرداد ماه 14, 1392 12:48 pm

این خانوم که اصلا محجبه نبودن به قول دوستمون لباس تنگ و بدن نما و آرایش غلیظ.فقط یه کف پارچه سرش گذاشته بود اونم واسه اینکه به عقل ناقص خودش یه تجدد ایجاد کنه.بعدشم از کسی پوشیده نیس که بانیان ای شبکه ها و برنامه ها بهاییا هستن اونام که از هر فرصتی برا ضربه زدن به دین اسلام استفاده می کنن.کاش حجاب با این همه بزرگی و افتخار بازیچه ی دست ی سری آدم احمق نمی شد.

برای نویسنده این مطلب saharbanoo تشکر کننده ها: 2
bahar (دوشنبه مرداد ماه 14, 1392 2:34 pm), pejmanava (دوشنبه مرداد ماه 14, 1392 3:17 pm)

نماد کاربر
saharbanoo
کاربر فعال
کاربر فعال

تاريخ عضويت: پنج شنبه آبان ماه 10, 1391 12:30 am
تشکر کرده: 18 بار
تشکر شده: 107 بار
امتياز: 480

پستتوسط bahar » دوشنبه مرداد ماه 14, 1392 2:33 pm

سلام علیکم ورحمه الله وبرکاته

باتشکر ازدوستان عزیز نظراتتون  خوب وزیبا بود .

یه زن محجبه در آکادمی خوانندگان گوگوش شرکت کرده و

وی اظهار داشته که در هیچ جای دین اسلام نیامده که خوانندگی برای زن حرام است !!

فکر کنم در پاسخ به نظر این خانوم همین کلام خداوند کافیه که :

در آیه ۳۲ سوره احزاب می فرماید ،

اي همسران پيغمبر ! شما ( در فضل و شرف ) مثل هيچ يك از زنان ( عادي مردم ) نيستيد .

اگر مي‌خواهيد پرهيزگار باشيد ( به گونه هوس‌انگيز ) صدا را نرم و نازك نكنيد

( و با اداء و اطواري بيان ننمائيد ) كه بيمار دلان چشم طمع به شما بدوزند .

و بلكه به صورت شايسته و برازنده سخن بگوئيد .

( بدان گونه كه مورد رضاي خدا و پيغمبر او است ) .‏

یعنی شما به شرط تقوی منزلتی بالاتر از سایرین دارید و بهمین دلیل هم تکالیف شمامضاعف است ،

پس در سخن خود نرمی و خضوع ننمایید و آهنگ صدایتان را فریبنده مسازید چون در این صورت اگر

با مردان سخن بگویید موجب تحریک شهوت در آنها می گردید و مردان بیمار دلی که ایمان ضعیفی

دارنددچار خیالات شیطانی وشهوت می شوند و درباره شما به طمع می افتند

پس سخن معمول و مستقیم بگویید که فقط مدلول کلام شما را برساند، سخنی که عرف اسلامی

آن را بپسندد نه سخنی که توأم با لحن نیکو و کرشمه باشد.

وقتى به زنان پیامبر که بیشترشان پیر و سالخورده بوده و زندگى ساده‏اى داشتند هشدار داده

مى‏شود که با کرشمه و ناز سخن نگویند، زنان جوان و زیبا باید حساب کار خود را بکنند.

برای نویسنده این مطلب bahar تشکر کننده ها: 2
Aryrang (سه شنبه مرداد ماه 15, 1392 9:27 pm), pejmanava (دوشنبه مرداد ماه 14, 1392 3:17 pm)

نماد کاربر
bahar
مدیر انجمن
مدیر انجمن

تاريخ عضويت: چهارشنبه آذر ماه 15, 1390 12:30 am
تشکر کرده: 5837 بار
تشکر شده: 5121 بار
امتياز: 33890

پستتوسط sondos » دوشنبه مرداد ماه 14, 1392 3:13 pm

سلام به همه عزیزان.
از این مسلمانهایی که متأسفانه مایه ننگ برای اسلام و مسلمانان هستند،کم نیستند.زیاد داریم مسلمانهای شناسنامه ای و  مسلمانهایی که دم از اسلام می زنند ولی تنها دشمنان اسلام را خوشحال می کنند.
این خانم هم مطمئنا از اسلام فقط در همین حد میداند که میتوان محجب بود و خوانندگی کرد.هر چند محجب بودن به پوشاندن موی سر گفته نمیشود.بلکه پوشاندن مو زیرمجموعه ی حجاب کامل است.به هرحال این خانم در همین حد از اسلام فهم دارد و فکر هم نمیکنم کسی این گفته او را که در هیچ جای اسلام گفته نشده زن نمیتواند بخواند،باور کند.
همین که مسلمانان این گفته را انکار کنند کافیست.
امیدوارم همه کسانی که نام اسلام را به دوش میکشند اسلام حقیقی را بشناسند و تصویر واقعی اسلام را نشان دهند.
وَاعبُد رَبَّکَ حتّی یأتیَکَ الیَقین...

برای نویسنده این مطلب sondos تشکر کننده ها: 3
Aryrang (سه شنبه مرداد ماه 15, 1392 9:27 pm), bahar (دوشنبه مرداد ماه 14, 1392 3:24 pm), pejmanava (دوشنبه مرداد ماه 14, 1392 3:19 pm)

نماد کاربر
sondos
کاربر ویژه
کاربر ویژه

تاريخ عضويت: دوشنبه آبان ماه 1, 1390 12:30 am
تشکر کرده: 543 بار
تشکر شده: 272 بار
امتياز: 560

پستتوسط pejmanava » دوشنبه مرداد ماه 14, 1392 3:44 pm

سلام به همگی

Aryrang

saharbanoo

bahar

sondos

نظراتتون بسیار عالی بود.

من که کیف کردم

با تشکر از همه

برای نویسنده این مطلب pejmanava تشکر کننده ها: 2
bahar (دوشنبه مرداد ماه 14, 1392 3:50 pm), sondos (دوشنبه مرداد ماه 14, 1392 3:57 pm)

نماد کاربر
pejmanava
کاربر حرفه ای سایت
کاربر حرفه ای سایت

پستتوسط fayez » سه شنبه مرداد ماه 15, 1392 2:24 pm

دوستان نظر شما محترم .ولی سوالی که برا من پیش اومده حالا صرف نظر از کار این خانوم تو اکادمی اینکه ایا ما واقعا حق قضاوت کردن در مورد انسانها و مهمتر از همه صدور

حکم در موردشونو داریم؟؟؟؟ ایا غیر از اینکه همه میدونیم احکم الحاکمین و قاضی کار همه انسانها خداونده؟؟؟

به نظر من  وقتی ب خودمون حق میدیم که در مورد دیگران قضاوت کنیم حداقلش تو قضاوتمون همه جوانبو  کارو بگنجونیم که رفتارمون به عدالتی سوق داده نشه اسلامم یه دین دگم و خشک و ظالمی جلوه داده نشه.
نماد کاربر
fayez
کاربر کوشا
کاربر کوشا

تاريخ عضويت: يکشنبه اسفند ماه 27, 1390 12:30 am
تشکر کرده: 0 دفعه
تشکر شده: 7 بار
امتياز: -10

پستتوسط saharbanoo » سه شنبه مرداد ماه 15, 1392 6:34 pm

fayez نوشته است:دوستان نظر شما محترم .ولی سوالی که برا من پیش اومده حالا صرف نظر از کار این خانوم تو اکادمی اینکه ایا ما واقعا حق قضاوت کردن در مورد انسانها و مهمتر از همه صدور

حکم در موردشونو داریم؟؟؟؟ ایا غیر از اینکه همه میدونیم احکم الحاکمین و قاضی کار همه انسانها خداونده؟؟؟

به نظر من  وقتی ب خودمون حق میدیم که در مورد دیگران قضاوت کنیم حداقلش تو قضاوتمون همه جوانبو  کارو بگنجونیم که رفتارمون به عدالتی سوق داده نشه اسلامم یه دین دگم و خشک و ظالمی جلوه داده نشه.

:شما درست می فرمایید ،ولی کاریکه این خانوم و حرف ایشون باعث گمراهی جمع زیادی از بانوان مسلمان میشه.من شما رو مثل یک چشمه ی صاف و زلال می بینم،پاینده باشید.

برای نویسنده این مطلب saharbanoo تشکر کننده ها: 2
bahar (سه شنبه مرداد ماه 15, 1392 6:41 pm), pejmanava (سه شنبه مرداد ماه 15, 1392 7:56 pm)

نماد کاربر
saharbanoo
کاربر فعال
کاربر فعال

پستتوسط pejmanava » سه شنبه مرداد ماه 15, 1392 8:33 pm

fayez نوشته است:  

1-دوستان نظر شما محترم .

ولی سوالی که برا من پیش اومده حالا صرف نظر از کار این خانوم تو اکادمی اینکه

2- ایا ما واقعا حق قضاوت کردن در مورد انسانها و مهمتر از همه صدور

حکم در موردشونو داریم؟؟؟؟

3- ایا غیر از اینکه همه میدونیم احکم الحاکمین و قاضی کار همه انسانها خداونده؟؟؟

4-به نظر من  وقتی ب خودمون حق میدیم که در مورد دیگران قضاوت کنیم حداقلش تو قضاوتمون همه جوانبو  کارو بگنجونیم

5- که رفتارمون به عدالتی سوق داده نشه اسلامم یه دین دگم و خشک و ظالمی جلوه داده نشه.

1-خواهر گرامی خوش امدید  .

2-بله خواهر گرامی ،ینی شما میفرمایید دین اسلام انقدر نقصان داره که نمیتونه خوب و بد رو تشخیص و حکم رو هم صادر کنه ؟!

هرچند کسی اینجا حکمی را صادر نکرده و کسی رو کافر ،فاسق و مشرک و...خطاب نکرده ایم .

3-بله راست میفرمایید این حکمی که شما میفرمایید با این حکم فرق میکنه شما حکمی رو که مد نظر دارید

این برای اخرته که خداوند حکم میده که کی رستگاره و کی شقی.

اما ما میتونیم برا اساس شرعی که خداوند توسط رسول اکرم برما نازل کرده ؛   زناکا ،سارق ،فاسق ،کافرو مشرک و...

رو تشخیص بدیم واین چیز عجیبی نیست چون دین ما دین کاملیه و نقصانی در اون وجود نداره .

ویا همون زنی که دچار حرامی شده که فراتر از ان حرام خدا را حلال دانسته که همه ما میدانیم این عمل حکمش چیه !!

4- چ جوانبی رو خواهر ؟!اینکه ایشون تو دارالکفر زندگی میکنن و کسی نیست درست و

حسابی تبلیغشون کرده باشه ؟فقط باید همین جنبه رو هم در نظر بگیریم و چیز دیگه ای رو در بساط جوانب نمیبینیم !

و در جواب این هم باید گفت یکی از علمای دینی  برادران
اهل تشیع تو تلویزیون می گفت :

بنده رفتم به یکی از کشور های اروپایی اونجا اسلام رو نمیدیدم ولی مسلمان را چرا ،به حقیقت مسلمان بودن اما

وقتی که برگشتم به ایران، در ایران اسلام میدیدم ولی مسلمان را به ندرت !!

خودتون نتیجه گیری کنید .

5- اگه من و شما راضی به این هستیم که کلام خدارو زمین بندازید و

بی توجه باشیم ،که چی ؟!مثلا دین اسلام خشک جلوه داده نشه !!

خواهر این از حرام های دین خداست که زن بیاد و خوانندگی کنه و ربطی به خشک جلوه دادن نداره .

متاسفانه علمایون هم بر این مساله اختلاف ندارند که تأویلی برای ان بیاوریم !!

از هم صحبتی شما خوشحال شدم ،بابت نظرتون هم تشکر .

Aryrang (سه شنبه مرداد ماه 15, 1392 9:26 pm), bahar (سه شنبه مرداد ماه 15, 1392 11:25 pm)

نماد کاربر
pejmanava
کاربر حرفه ای سایت
کاربر حرفه ای سایت

پستتوسط Aryrang » سه شنبه مرداد ماه 15, 1392 9:36 pm

fayez نوشته است:دوستان نظر شما محترم .ولی سوالی که برا من پیش اومده حالا صرف نظر از کار این خانوم تو اکادمی اینکه ایا ما واقعا حق قضاوت کردن در مورد انسانها و مهمتر از همه صدور

سلام دوست مهربانم
حقیقتش اینه که من با نظر شما مخالفم!!!
من نقد کردن رو میپسندم اما قضاوت کردن رو اصلا
و این حق رو به خودم و تمامی دخترای مسلمان و با حجاب میدم که در برابر گفته های این خانم عکس العمل نشون بدن، ایشون با طرز فکر خاص خودشون که از لحاظ اسلامی هم مورد قبول نیست ،،،،خودشون رو نماینده ی من وشما دونستن!!!! به جای من و شما صحبت کردن، و اسلاممون رو زیر سوال بردن، به نظر شما سکوت در برابر موضع ایشون کار درستیه!!!
نه ،،، اصلا،،،

برای نویسنده این مطلب Aryrang تشکر کننده ها: 2
bahar (سه شنبه مرداد ماه 15, 1392 11:25 pm), pejmanava (سه شنبه مرداد ماه 15, 1392 10:43 pm)

Aryrang
کاربر فعال
کاربر فعال

تاريخ عضويت: يکشنبه تير ماه 2, 1392 6:00 pm
تشکر کرده: 254 بار
تشکر شده: 222 بار
امتياز: 2220

پستتوسط pejmanava » سه شنبه مرداد ماه 15, 1392 10:43 pm

Aryrang نوشته است:

سلام دوست مهربانم
حقیقتش اینه که من با نظر شما مخالفم!!!
من نقد کردن رو میپسندم اما قضاوت کردن رو اصلا
و این حق رو به خودم و تمامی دخترای مسلمان و با حجاب میدم که در برابر گفته های این خانم عکس العمل نشون بدن، ایشون با طرز فکر خاص خودشون که از لحاظ اسلامی هم مورد قبول نیست ،،،،خودشون رو نماینده ی من وشما دونستن!!!! به جای من و شما صحبت کردن، و اسلاممون رو زیر سوال بردن، به نظر شما سکوت در برابر موضع ایشون کار درستیه!!!
نه ،،، اصلا،،،

درورد خواهر گرامی ،درود

Aryrang (سه شنبه مرداد ماه 15, 1392 10:49 pm), bahar (سه شنبه مرداد ماه 15, 1392 11:24 pm)

نماد کاربر
pejmanava
کاربر حرفه ای سایت
کاربر حرفه ای سایت

پستتوسط saharbanoo » چهارشنبه مرداد ماه 16, 1392 4:33 am

خدا همه ی مارو به راه راست هدایت کنه.در این شمارش معکوس رمضان برای عافیت،رستگاری و پیروزی همه ی خواهران و برادران ایمانیم دعا می کنم.الله یاورتان.اما  اصلاح حرفهای برادر ایمانی پژمان((
و در جواب این هم باید گفت یکی از علمای دینی برادران اهل تشیع تو تلویزیون می گفت :

بنده رفتم به یکی از کشور های اروپایی اونجا اسلام رو نمیدیدم ولی مسلمان را چرا ،به حقیقت مسلمان بودن اما

وقتی که برگشتم به ایران، در ایران اسلام میدیدم ولی مسلمان را به ندرت !!)):
در اروپا،اسلام واخلاق اسلامی دیده میشه ،ولی مسلمان کمتر ودر ایران مسلمان فراوان واسلام دیده نمیشه،به هزار و یک دلیل.واز خدا میخوام حجاب خودم و خواهران واقعا مسلمانم را جهاد در راه اسلام قرار دهد.ولی من ی سوال از همه تون دارم،خودم جوابشو حفظ وبهش عمل میکنم،اما میخوام نظرتون رو در مورد  ور داشتن ابرو  بدونم.

نماد کاربر
saharbanoo
کاربر فعال
کاربر فعال

بعدي

بازگشت به فلسفه و منطق

چه کسي حاضر است ؟

کاربران حاضر در اين انجمن: بدون كاربران آنلاين و 1 مهمان