۩ مسلــمانان اون ورآب ۩

در این زمینه مطالبی در زمینه ی تاریخ ادیان و آیینها و مناسبتها قرار داده می شود

مديران انجمن: pejmanava, CafeWeb, Dabir, Noha, bahar, Modir-Elmi

Re: ۩مسلــمانان اون ورآب۩مسجد می سازم تا انسان خوبی باشم

پستتوسط pejmanava » پنج شنبه ارديبهشت ماه 25, 1393 7:51 pm

مسجد می سازم تا انسان خوبی باشم

بازیکن مسلمان تیم فوتبال چلسی،تصمیم دارد برای ترویج دین اسلام مسجدی را در زادگاه خود درسنگال بنا کند.به ،«دمبا با»،بازیکن مسلمان تیم فوتبال چلسی،تصمیم دارد برای ترویج دین اسلام مسجدی را در زادگاه خود درسنگال بنا کند. دمبا اعلام کرده که هزینه ساخت این مسجد را به طور کامل پرداخت خواهد کرد. مهاجم لیگ دسته اول فوتبال در انگلیس که به عنوان یک مسلمان معتقد شناخته شده است در بیشتر مواقع خوشحالی اش از به ثمر رساندن گل را با سجده در برابر خداوند نشان می دهد. دمبا در گفتگو با روزنامه ایندیپندنت گفت:یک مسلمان خوب یک انسان خوب است و من سعی می کنم که انسان خوبی باشم. این اظهارات او یک هفته پس از آن بود که ماجرای کمک کردن او برای ساخت مسجد در زادگاهش در یک روزنامه سنگالی منتشر شد. «با» جزو ۴۰ فوتبالیست برتر در لیگ دسته اول انگلیس است که مناسک عبادی خود را به عنوان مسلمان به جای می آورند. این در حالی است که افزایش استخدام بازیکنان با استعداد آفریقای غربی، موانعی را که قبلا بازیکنان مسلمان با آن مواجه بودند،شکسته است.

وااسلاماه

برای نویسنده این مطلب pejmanava تشکر کننده ها: 4
Peshang (چهارشنبه ارديبهشت ماه 31, 1393 3:24 pm), asmaa (چهارشنبه شهريور ماه 5, 1393 8:35 pm), ostadelyass (چهارشنبه ارديبهشت ماه 31, 1393 9:10 pm), somayeh (دوشنبه خرداد ماه 5, 1393 12:09 pm)
رتبه: 28.57%

نماد کاربر
pejmanava
کاربر حرفه ای سایت
کاربر حرفه ای سایت

تاريخ عضويت: جمعه آبان ماه 4, 1391 12:30 am
تشکر کرده: 2893 بار
تشکر شده: 3332 بار
امتياز: 25740

Re: ۩مسلــمانان اون ورآب۩مسجد می سازم تا انسان خوبی باشم

پستتوسط bahar » چهارشنبه ارديبهشت ماه 31, 1393 3:12 pm

دختری که بخاطر حفظ دینش کچل کرد

فرانسه یکی از کشورهای اروپایی است که نسبت قابل توجهی از جمعیتش را مسلمانان تشکیل می دهند اما در همین حال یکی از بیشترین کشورهایی است که با دین مبین اسلام و به ویژه مسأله حجاب و ساخت مساجد مخالفت می ورزد.اخبار رسیده از پاریس پایتخت فرانسه حاکی از آن است که "سنیت دوجانی" دختر جوان 15 ساله فرانسوی ترک تبار که از دختران محجبه در فرانسه به شمار می رود، پس از صدور قوانین جدید علیه حجاب، از حضور در مدرسه منع شده بود.
گفته می شود وی که از یکسو مصمم به ادامه تحصیل بوده و از سوی دیگر حاضر به کنار گذاشتن حجاب و نشان دادن موی خود به نامحرمان نبوده، در اقدامی جالب و اعتراضی تمام موی سر خود را تراشیده و با چهره جدید خود در مدرسه حاضر شد.
این اقدام وی جنجالی گسترده در فرانسه به وجود آورده و اعتراض برخی سازمان ها و مؤسسات مدافع حقوق بشر را برانگیخته است. در همین حال بحث و جدل های وسیعی در فضای مجازی و سایت های اجتماعی و تالارهای گفتگو به وجود آورده است.گفتنی است "سنیت دوجانی" دانش آموز مدرسه "لویس پاستیر" در شهر "استراس بورگ" در منطقه "آلزاس" در شمال فرانسه است.

مقامات این مدرسه به وی اطلاع داده بودند که قرار است بر اساس قانون جدید صادر شده، حجاب او را در مقابل دید همگان از سرش بردارند، همین امر موجب شد که وی پیش از این اقدام، موهای سر خود را بتراشد تا وقتی حجابش را بر می دارند، مویی بر سر وی نباشد.

برای نویسنده این مطلب bahar تشکر کننده ها: 4
Peshang (چهارشنبه ارديبهشت ماه 31, 1393 3:23 pm), asmaa (چهارشنبه شهريور ماه 5, 1393 8:34 pm), ostadelyass (چهارشنبه ارديبهشت ماه 31, 1393 9:09 pm), somayeh (دوشنبه خرداد ماه 5, 1393 12:11 pm)
رتبه: 28.57%

نماد کاربر
bahar
مدیر انجمن
مدیر انجمن

تاريخ عضويت: چهارشنبه آذر ماه 15, 1390 12:30 am
تشکر کرده: 5837 بار
تشکر شده: 5121 بار
امتياز: 33890

Re: ۩مسلــمانان اون ورآب۩ دختری که بخاطر حفظ دینش کچل کرد

پستتوسط Peshang » چهارشنبه ارديبهشت ماه 31, 1393 3:27 pm

مـــــمـــــــــــنــــــــــــــون داده بهــــــــــــــــــار

برای نویسنده این مطلب Peshang تشکر کننده ها:
bahar (چهارشنبه ارديبهشت ماه 31, 1393 3:35 pm)
رتبه: 7.14%

Peshang
کاربر کوشا
کاربر کوشا

تاريخ عضويت: يکشنبه بهمن ماه 20, 1392 8:17 pm
تشکر کرده: 262 بار
تشکر شده: 31 بار
امتياز: 310

Re: ۩مسلــمانان اون ورآب۩ دختری که بخاطر حفظ دینش کچل کرد

پستتوسط pejmanava » جمعه خرداد ماه 2, 1393 10:25 am

دستتون درد  نکنه خواهر بهار .

=================================================================

برای نویسنده این مطلب pejmanava تشکر کننده ها: 2
asmaa (چهارشنبه شهريور ماه 5, 1393 8:34 pm), somayeh (دوشنبه خرداد ماه 5, 1393 12:12 pm)
رتبه: 14.29%

نماد کاربر
pejmanava
کاربر حرفه ای سایت
کاربر حرفه ای سایت

Re: ۩مسلــمانان اون ورآب۩ گسترش اسلام در ایرلند

پستتوسط pejmanava » پنج شنبه خرداد ماه 15, 1393 10:32 pm

گسترش اسلام در ایرلند
   اسلام در ایرلند – به نقل از روزنامه‌ی «Irish Independent»، اسلام سریع‌ترین دین در حال رشد در ایرلند است و انتظار می‌رود، تعداد مسلمانان ایرلند که در سرشماری سال ۲۰۱۱، ...
اسلام در ایرلند – به نقل از روزنامه‌ی «Irish Independent»، اسلام سریع‌ترین دین در حال رشد در ایرلند است و انتظار می‌رود، تعداد مسلمانان ایرلند که در سرشماری سال ۲۰۱۱، بیش از ۴۸ هزار نفر برآورد شده‌اند، تا سال ۲۰۲۰ به ۱۰۰ هزار نفر برسد. بر اساس آمارهای ارایه شده، هر سال بیش از ۵۰۰ ایرلندی به دین اسلام مشرف می‌شوند که آمار بانوان تازه‌مسلمان بیش‌تر از آقایان است. جمعیت مسلمانان ایرلند در حال رشد و شکوفایی است و سال آینده بزرگترین مرکز فرهنگی اسلامی ایرلند در شمال دوبلین ساخته خواهد شد. در همه شهرهای ایرلند، مسجد و مدارسی برای مسلمانان وجود دارد و برعکس فرانسه، در ایرلند دختران دانش‌آموز، اجازه‌ی استفاده از حجاب را در مدارس داشته و همه محجبه هستند. «خواهران مسلمان ایرلند»، یک سازمان اسلامی واقع در مرکز فرهنگی اسلامی «کلونسکیگ» دوبلین است که توسط بانوان مسلمان ایرلندی اداره می‌شود و یکی از سازمان‌های حامی تازه‌مسلمان ایرلندی به شمار می‌رود. در این مرکز دوره‌های آموزشی برای تازه‌مسلمان شده‌ها برگزار می‌شود. دکتر علی سالم، مدرس یکی از این دوره‌های آموزشی برای آنانی‌که تازه به دین اسلام مشرف شده اند می‌گوید: “مسلمانان تازه وارد، بسیار مشتاق به دانستن هستند و ما به آن‌ها در مورد آموزه‌های اسلام و تغییراتی که می‌توانند به تدریج در زندگی خود ایجاد کنند، آموزش می‌دهیم”. روایت تشریف یک بانوی ایرلندی به دین مبین اسلام لیزا کالفیلد، بانوی ۳۶ ساله‌ی ایرلندی که پرستار کودکان است، در مورد نحوه تشرف خود به دین اسلام می‌گوید: “من در دوبلین به دنیا آمده و بزرگ شدم. حدود ۱۲ سال پیش بود که به اسلام علاقمند شدم. سبک زندگی من در بعد اجتماعی شبیه سبک زندگی مرسوم مردم ایرلند نبود. من به کلوب‌های شبانه نمی‌رفتم و مشروبات الکلی استفاده نمی‌کردم. همیشه به دنبال یک زندگی آرام‌تر بودم، به دنبال عقیده‌ و دینی که با نحوه‌ی زندگی من متناسب باشد. قطعه‌ای از پازل را گم کرده بودم و همیشه در پی آن به جست‌وجو می‌پرداختم که در نهایت آنچه را می‌خواستم پیدا کردم. هنگامی‌که به تحقیق می‌پرداختم به مراتب با اسلام مواجه می‌شدم. هنگامی‌که حادثه ۱۱ سپتامبر اتفاق افتاد مدتی تحقیقاتم در مورد اسلام متوقف شد، بلاخره درنهایت، سه سال پیش مسلمان شدم و سال گذشته نیز با یک مسلمان اهل موریس (کشور جزیره‌ای در اقیانوس هند) ازدواج کردم. پس از مسلمان شدن من و ادای شهادتین، خانواده‌ام برای من لباس‌های اسلامی خریدند و پدرم که یک مسیحی متعهد است و هر هفته به کلیسا می‌رود و هر ماه در کلیسا به گناهان اعتراف می‌کند، از مسلمان شدن من حمایت می‌کرد. از زمانی‌که مسلمان شده‌ام بسیار شاد و خورسندم. اسلام یک شیوه‌ی زندگی آرام‌تر و صلح آمیزتر را برای انسان به ارمغان می‌آورد. حس اتحاد زیادی در این دین وجود دارد. همه مسلمانان جهان در وقت نماز به سوی یک قبله سجده می‌کنند و این یک تجربه‌ی مقدس و نیروبخش است که سرت را برای تسلیم در برابر پروردگارت بر روی زمین می‌گذاری”. پس چه زیباست که ماهم ازین دست آوردهای افتخاری خود باخبر شویم و خود نیز کوشش نهایی خود را به خرچ دهیم تا متعهد و استوار به زنده‌گی آبرومندانه و با عزت خود در محدوده شریعت ناب خویش ادامه دهیم. دین مبین و مقدس اسلام با گذشت هر روز درگسترش قرار دارد و تجلی و گستره‌ی آن در دنیای فریکی، مجازی، شرق، غرب و عالم غیب، مشهود است. تهیه کننده: محمد وثیق امیری / سایت الإصابه

bahar (شنبه خرداد ماه 17, 1393 2:57 pm), somayeh (دوشنبه خرداد ماه 19, 1393 11:21 am)

نماد کاربر
pejmanava
کاربر حرفه ای سایت
کاربر حرفه ای سایت

Re: ۩مسلــمانان اون ورآب۩ گسترش اسلام در ایرلند

پستتوسط pejmanava » دوشنبه خرداد ماه 25, 1393 12:21 am

مسلمانان ایسلند ساخت اولین مسجد این کشور را از هفته آینده در شهر «ریکیاویک»، پایتخت این کشور، آغاز می‌کنند. به گزارش اخبار جهان اسلام شورای شهر ریکیاویک سال گذشته با ...

مسلمانان ایسلند ساخت اولین مسجد این کشور را از هفته آینده در شهر «ریکیاویک»، پایتخت این کشور، آغاز می‌کنند. به گزارش اخبار جهان اسلام شورای شهر ریکیاویک سال گذشته با طرح ساخت اولین مسجد ایسلند موافقت کرده بود. به گفته «ابراهیم اگنارسون»، رئیس اتحادیه مسلمان ایسلند، آماده‌سازی برای ساخت مسجد در مراحل پایانی است. این مسجد به همت اتحادیه مسلمان ایسلند با همکاری مرکز فرهنگی اسلامی این کشور در زمینی به مساحت حدود 9 هزار مترمربع ساخته می‌شود. با این حال عده‌ای شروع به مخالفت با ساخت این مسجد کرده‌اند و صفحه‌ای در فیسبوک با عنوان «توقف اسلامی‌سازی ایسلند» ایجاد کرده و خواستار توقف این طرح شده‌اند. پاییز گذشته نیز صفحاتی از قرآن کریم که آغشته به خون شده بود در محل احداث این مسجد انداخته شده‌ بود. حزب پیشروی ایسلند نیز در مخالفت با ساخت این مسجد، خواستار برگزاری رفراندوم برای این کار شده بود. سلمان تمیمی، رهبر انجمن فلسطین ـ ایسلند در پاسخ به این درخواست، گفت: برگزاری رفراندوم برای ساخت مسجد ناعادلانه است، چرا که هیچ رفراندومی برای ساخت کلیسا برگزار نمی‌شود. وی تأکید کرد که حقوق بشر به رأی گذاشته نمی‌شود. مسجد ایسلند دارای یک نمازخانه، یک محل اجتماع، یک کتابخانه و یک مناره 9 متری خواهد بود. اگرچه آمار دقیقی از تعداد مسلمانان ایسلند در دست نیست اما تخمین‌زده می‌شود که حدود 2 هزار مسلمان در این کشور 320 هزار نفری زندگی می‌کنند که بیشتر آن‌ها در پایتخت سکونت دارند. جمعیت مسمانان ایسلند در سال‌های اخیر به طرز چشمگیری در حال افزایش است و علاوه بر مهاجرت، گرایش ایسلندی‌ها به اسلام، منجر به این افزایش جمعیت شده است.

برای نویسنده این مطلب pejmanava تشکر کننده ها: 3
bahar (دوشنبه خرداد ماه 25, 1393 12:35 am), ostadelyass (شنبه تير ماه 7, 1393 11:31 am), saye (دوشنبه خرداد ماه 25, 1393 1:28 am)
رتبه: 21.43%

نماد کاربر
pejmanava
کاربر حرفه ای سایت
کاربر حرفه ای سایت

سزار در جام جهانی مسلمان شد

پستتوسط pejmanava » پنج شنبه تير ماه 5, 1393 4:11 pm

یکی از طرفداران فوتبال که در جام جهانی 2014 شرکت کرده پس از دیدار با تیم ماموریتی «دعوت» از آکادمی تحقیق و آموزش اسلامی انگلیس،مسلمان شد و شهادتین را ادا کرد.
این تازه مسلمان که سزار نام دارد تیم «دعوت» را در سائوپائولو ملاقات کرد.
وی پس از گرایش به اسلام به کمک شیخ خالد تکی‎الدین، رییس شورای عالی امامان و امور اسلامی در برزیل، شهادتین را ادا کرد.
همراه با این تیم انگلیسی، فدراسیون موسسه‎های اسلامی در برزیل برنامه‎ای را تحت عنوان «سلام برزیل» برای گسترش مفهوم اسلام در طول جام جهانی 2014 آغاز کرده است.
این گروه، یک کتاب راهنمای ویژه برای طرفداران مسلمان فوتبال نیز به چاپ رسانده است.
65 هزار کپی از بروشور 32 صفحه‎ای از سوی اتحادیه موسسه‎های اسلامی برزیل به چاپ رسیده است.

برای نویسنده این مطلب pejmanava تشکر کننده ها:
ostadelyass (شنبه تير ماه 7, 1393 11:31 am)

نماد کاربر
pejmanava
کاربر حرفه ای سایت
کاربر حرفه ای سایت

Re: ۩مسلــمانان اون ورآب۩ از غزه میگویم!!

پستتوسط pejmanava » يکشنبه مرداد ماه 11, 1393 12:20 am

سلام  بر همتون

فکر کنم نیازی به خبر دادن نباشه ولی همین را میگویم که غزه به دریای خون تبدیل شد !

اللهم احسن خواتمنا وانصر علی اعداءنا

bahar (دوشنبه مرداد ماه 13, 1393 1:49 pm), yosra69 (يکشنبه مرداد ماه 12, 1393 4:19 pm)

نماد کاربر
pejmanava
کاربر حرفه ای سایت
کاربر حرفه ای سایت

Re: ۩مسلــمانان اون ورآب۩

پستتوسط bahar » دوشنبه مرداد ماه 13, 1393 5:30 pm

مسلمانان هندوستان محصولات آمریکایی را تحریم کردند

در اعتراض به جنگ غزه؛مسلمانان هندوستان محصولات آمریکایی را تحریم کردند

صدها هتل و رستورانی که مالکیت آن در اختیار مسلمانان هندوستان است در اعتراض به تجاوز صهیونیستها علیه غزه و حمایت آمریکا از این جنگ، نوشابه های تولیدشده در آمریکا را تحریم کردند.عمر شیخ صاحب رستوران شالیمار در هندوستان گفت: ما در هندوستان هستیم و شاید کاری بیش از این نمی توانیم انجام دهیم، اما چه راهی بهتر از ضربه زدن به اقتصاد آنها می توان در پیش گرفت.وی افزود: آنها باید بفهمند که مردم با آنها و
تصمیماتشان مخالف هستند و باید تشخیص دهند آنچه که انجام می دهند نادرست است.

مسلمانان در بمبئی خشم خود را علیه ایالات متحده آمریکا از طریق تحریم نوشیدنی های آمریکایی نشان می دهند چرا که آنها اعتقاد دارند آمریکا در این تجاوز در کنار اسرائیل ایستاده است.بیش از هزاران هتل و رستورانی که در بمبئی به عنوان پایتخت تجاری هندوستان وجود دارد از سرو کردن برندهایی چون پپسی و کوکاکولا به مشتریان خود خودداری می کنند. اکثر این هتلداران مسلمان  هستند.

جاوید کوتوال صاحب یک رستوران ایرانی در بمبئی گفت: ما به اصول گاندی که به رویکرد غیر خشونت آمیز را ترویج می کرد احترام می گذاریم، کسی را مجبور نمی کنیم از رویکرد ما پیروی کند، تنها سرو این محصولات را متوقف کرده و یک جایگزین داخلی برایش در نظر گرفته ایم. ما در نظر داریم به آرامی همه محصولات آمریکایی را با محصولات هندی جایگزین کنیم.

تقریبا 2 هزار هتل و رستوران در بمبئی به مسلمانان تعلق دارد و اکثر آنها محصولات داخلی را به جای پپسی و کوکاکولا برای مشتریان خود سرو می کنند.براساس اظهارات جاوید کوتول، ضرر این شرکتهای آمریکایی در هندوستان روزانه به 230 هزار دلار می رسد.

پیرو این اقدام مسلمانان در بمبئی، هتلداران ممبرا در حومه بمبئی نیز تحریم محصولات آمریکایی را آغاز کرده اند. براساس اظهارات آنها، تحریم محصولات آمریکایی و محصولات رژیم صهیونیستی علاوه بر صدمات اقتصادی به آنها می تواند به تولیدکنندگان هندی نیز کمک کند.

بسیاری از مناطق مسلمان نشین و حتی مشتریان غیرمسلمان از این تصمیم حمایت کرده اند.سراج احمد از مشتریان محلی اظهارداشت: ما از این تصمیم پشتیبانی می کنیم، ما همراه آنها هستیم و به مصرف این محصولات اهمیت نمی دهیم. این حمایت کوچک ما از مردم غزه است، ما چگونه از شرکتهایی خرید کنیم که می دانیم در پشت پرده تجاوز به مردم مظلوم و بیگناه فلسطین قرار دارند.

هتلداران و رستوران داران این منطقه اظهار داشتند اعتراض ما نسبت به این کشورها که کمترین اهمیتی برای انسانیت قائل هستند به شکلی مسالمت آمیز ابراز شده است. تصمیم ما برای تحریم این محصولات در صورت متوقف می شود که وضعیت فلسطین بهبود پیدا کند.

برای نویسنده این مطلب bahar تشکر کننده ها: 2
pejmanava (دوشنبه مرداد ماه 13, 1393 6:01 pm), yosra69 (دوشنبه مرداد ماه 13, 1393 11:16 pm)

نماد کاربر
bahar
مدیر انجمن
مدیر انجمن

Re: ۩ مسلــمانان اون ورآب ۩

پستتوسط mahshid » سه شنبه مرداد ماه 14, 1393 6:23 pm

قرائت قرآن‌ کریم توسط بازیکن باشگاه آرسنال در مسجد لندن

فیلم قرائت قرآن‌کریم توسط «واسیریکی ابو دیابی»، بازیکن مسلمان تیم فوتبال «آرسنال»، در مسجد لندن، در شبکه‌های اجتماعی بازتاب گسترده‌ای یافت.فیلم مربوط به قرائت آیاتی از سوره مبارکه «نور» توسط « واسیریکی ابو دیابی»، بازیکن مسلمان تیم فوتبال «آرسنال»، در مسجد لندن با استقبال گسترده کاربران اینترنت مواجه شد و علاقه‌مندان به این بازیکن، این فیلم را به‌سرعت در شبکه‌های اجتماعی به اشتراک گذاشتند.در فیلم منتشرشده، ابودیابی که تاکنون ده بازی برای تیم ملی فرانسه انجام داده است، همراه با «فردریک عمر کانوته»، بازیکن مسلمان مالی‌تبار، در مسجد بزرگ لندن حضور یافته و به قرائت آیاتی از سوره مبارکه «نور» پرداخته است.

ابودیابی تاکنون نوزده جزء از قرآن‌کریم را حفظ کرده است و از جمله افرادی به شمار می‌رود که در کنار زندگی حرفه‌ای، به انجام آموزه‌های دینی و تعالیم اسلامی شهرت دارد.
این در حالی است که به نوشته روزنامه “رپوبلیکا آنلاین” چاپ اندونزی، “واسیریکی ابو دیابی” ۲۷ ساله به آموزه ها و تعالیم دین مبین اسلام پایبند بوده و کارهای خیرخواهانه زیادی از جمله کمک برای ساخت مدرسه اسلامی در شهر “لندن”، پایتخت انگلیس انجام داده است.

لازم به ذکر است که بازیکن خط میانی “توپچی های لندن” متولد سال ۱۹۸۶ میلادی در شهر “پاریس”، پایتخت فرانسه بوده و پیش از آنکه در اوایل سال ۲۰۰۶ میلادی به عضویت باشگاه فوتبال “آرسنال” انگلیس درآید و هفت سال اخیر را در این باشگاه قرمزپوش بگذارند، چند سالی نیز در باشگاه فوتبال “اوسر” فرانسه توپ می زد.

برای نویسنده این مطلب mahshid تشکر کننده ها: 3
bahar (چهارشنبه مرداد ماه 15, 1393 9:24 am), pejmanava (سه شنبه مرداد ماه 14, 1393 10:39 pm), yosra69 (سه شنبه مرداد ماه 14, 1393 9:08 pm)

نماد کاربر
mahshid
کاربر ویژه
کاربر ویژه

تاريخ عضويت: دوشنبه بهمن ماه 21, 1392 4:24 pm
تشکر کرده: 26 بار
تشکر شده: 179 بار
امتياز: 1830

پستتوسط bahar » جمعه مرداد ماه 17, 1393 8:03 pm

مالزی بزرگترین تولید کننده محصولات حلال در جهان

"جمیل بیدین"رئیس هیئت توسعه صنعت حلال مالزی گفت: این کشور در حال حاضر بزرگترین کشور تولید کننده محصولات حلال نظیر مواد غذایی، نوشیدنی ها، لوازم آرایشی، دارو و لوازم بهداشتی در جهان است.وی افزود: شرکت های مالزی الان تمرکز خود را بر روی بازار های در حال توسعه نظیر چین و خاورمیانه که دارای جمعیت بالای مسلمان هستند، معطوف کرده اند.حجم صنعت حلال در جهان ۲.۳ تریلیون دلار برآورد می شود و در نیمه اول سال جاری مالزی حدود ۹.۲ میلیارد رینگیت محصولات حلال صادر کرده است.بازار های چین، ایالات متحده آمریکا، سنگاپور ، اندونزی و ژاپن مهمترین بازار های صادراتی کالاهای حلال مالزی هستند.

برای نویسنده این مطلب bahar تشکر کننده ها: 3
Maryam-new (جمعه مرداد ماه 17, 1393 8:04 pm), asmaa (چهارشنبه شهريور ماه 5, 1393 8:34 pm), yosra69 (جمعه مرداد ماه 17, 1393 11:08 pm)

نماد کاربر
bahar
مدیر انجمن
مدیر انجمن

پستتوسط bahar » چهارشنبه شهريور ماه 5, 1393 2:28 pm

سبحان الله !

"فيرونيكا كولز" خانم مسلمانی از بلژيك،

بیش از 1000 شخص در 8 سال، به دعوت وی مسلمان شده اند؛

او منزل خود در بلژيك را به یک مركز اسلامی تبدیل کرده است.

برای نویسنده این مطلب bahar تشکر کننده ها: 3
Ronahi (چهارشنبه شهريور ماه 5, 1393 2:57 pm), asmaa (چهارشنبه شهريور ماه 5, 1393 8:34 pm), pejmanava (جمعه شهريور ماه 21, 1393 11:03 pm)

نماد کاربر
bahar
مدیر انجمن
مدیر انجمن

پستتوسط pejmanava » جمعه شهريور ماه 21, 1393 11:10 pm

" دلم آب شد " جمله ای است که یک راننده ی اتوبوس در کانادا با آن صحنه ای را توصیف می کند که قهرمان آن یک جوان مسلمان است . این جوان مسلمان وقتی نگاهش به مرد فقیر کانادایی در اتوبوس می افتد که کفشی در پایش نیست ، کفشها و جورابش را در می آورد و به این مرد فقیر کانادایی می بخشد . ، به گزارش روزنامه انگلیسیه دیلی میل ،  راننده ی اتوبوس این صحنه را به یک صحنه ی در نهایت تواضع که در آن شخص ذات خود را برای دیگری انکار می کند ، توصیف کرد .

راننده ی اتوبوس آقای " فرک " موفق شد چند عکس از این حادثه بگیرد و آنها را بر روی صفحه ی شخصی فیس بوک خود منتشر کرد . این راننده ی تاکسی می گوید : جوان مسلمان کفش ها و جوراب هایش را از پا در آورد و به مردی که کفشی درپا نداشت بخشید و به او گفت : کفش هام مال شما ، نگران من نباش من خونه م نزدیکه .

به گزارش تذکره این راننده ی اتوبوس ادامه داد که  مردم عادی اصلا به چنین اشخاص فقیری توجه نمی کنند و حتی بخاطر لباس های کهنه شون در کنار چنین کسانی هم نمی نشینند ، و وقتی اون مرد فقیر این پیشنهاد رو از طرف جوان مسلمان شنید خودش بسیار متعجب بود .

در مصاحبه با این جوان مسلمان 27 ساله ضمن تاکیدد بر عدم ذکر اسمش گفت که در اسلام کار خیر را نباید در بوق و کرنا کرد ، او گفت که وقتی اون مرد فقیر رو دیدم که چیزی پاش نبود  ناراحت شدم و کفش هامو بهش دادم ، تا منزل خودم چند دقیقه فاصله داشتم ، می تونسم پای پیاده هم به خونه م برسم .

برای نویسنده این مطلب pejmanava تشکر کننده ها: 3
Noha (شنبه شهريور ماه 22, 1393 11:50 am), bahar (جمعه شهريور ماه 21, 1393 11:13 pm), yosra69 (شنبه شهريور ماه 22, 1393 10:21 am)

نماد کاربر
pejmanava
کاربر حرفه ای سایت
کاربر حرفه ای سایت

پستتوسط bahar » سه شنبه آبان ماه 6, 1393 2:43 pm

معجزه طرابلس

طرابلس شهریست درشمال لبنان چهارکودک از یک خانواده دراین شهرحافظ کل قرآن می باشند این کودکان به نامهای'زینب6ساله مصعب5ساله ؛ زهراء3ساله وحمزه2ساله علاوه برقرآن هزاران بیت شعر ازمتن های کتاب؛(الفیه ابن مالک-متن الجزریه-کفایه الغلام- و لامیه ابن الوردی-جوهره التوحید وجواهرالبخاری) را حفظ کرده اندبه همین خاطر معجزه طرابلس لقب گرفته اند.مربی انها پدرشان یعنی شیخ جمال صادق میباشد که به شیوه ای صحیح فرزندان خودراتربیت کرده تا جایی که به زبانهای فرانسوی وانگلیسی نیزتکلم دارند ماشاءالله ولاقوة الابالله

برای نویسنده این مطلب bahar تشکر کننده ها:
pejmanava (پنج شنبه آبان ماه 8, 1393 5:07 pm)

نماد کاربر
bahar
مدیر انجمن
مدیر انجمن

پستتوسط yasina » پنج شنبه آبان ماه 8, 1393 4:28 pm

توزیع گل توسط مسلمانان آمریکا برای گسترش صلح

یک گروه مسلمان در نیویورک شاخه های گل رز به نشانه صلح به عابران تقدیم کرده اند.

بر اساس گزارش پایگاه خبری آن اسلام، یک گروه مسلمان در شهر نیویورک شاخه های گل رز رایگان به عابران تقدیم کرده اند که بر روی آن ها برچسب هایی بوده است که بر روی آن ها سخنانی از 3 پیامبر حضرت محمد(ص)، عیسی مسیح و موسی نوشته شده بود.بنا بر گزارش ها دکتر صمد خان یکی از اعضای این گروه مسلمانان در شهر نیویورک اظهار داشته است هدف این گروه این است که محیطی برای گسترش گفتگوی ادیان پدید آید و مردم از همه ادیان با تنها یک چیز ساده مانند یک گل  کنار هم قرار گیرند.

یک گل چیزی است که انسان می تواند آن را واقعا درک کند و یک حرکت ساده است اما یک نشانه جهانی برای عشق و هماهنگی مسیحیت، یهودیت و اسلام است که عشق، هماهنگی و صلح را ترویج می کنند. این گروه با تقدیم گل رز به عابران 300 گل را در مدت دو ساعت توزیع کرده اند. در همین پایگاه خبری آمده است برخی از کسانی که این گل های رز را دریافت کرده اند اظهار داشته اند که آن ها بر اثر این حرکت تحت تاثیر قرار گرفته اند. این گروه مسلمان اظهار داشته است که این رویداد به منظور گسترش پیام صلح مشترک هر 3 پیامبر پیشنهاد شده است. بنیانگذار این سازمان مسلمان که 15 هزار عضو دارد اظهار داشته است که این رویداد یک روش خلاقانه و منحصر به فرد برای گسترش پیام  موسی، عیسی مسیح و حضرت محمد(ص) است.

برای نویسنده این مطلب yasina تشکر کننده ها: 2
pejmanava (پنج شنبه آبان ماه 8, 1393 5:07 pm), yosra69 (پنج شنبه آبان ماه 8, 1393 9:21 pm)

نماد کاربر
yasina
کاربر ویژه
کاربر ویژه

تاريخ عضويت: جمعه اسفند ماه 10, 1391 12:30 am
تشکر کرده: 97 بار
تشکر شده: 252 بار
امتياز: 2440

قبليبعدي

بازگشت به تاریخ ادیان و آیینها و مناسبتها

چه کسي حاضر است ؟