او خواهد آمد

در این بخش گفتمان برون دینی مطرح می شود

مديران انجمن: CafeWeb, Dabir, Noha, bahar

Re: او خواهد آمد

پستتوسط abdolmahdi » يکشنبه مرداد ماه 12, 1393 9:24 am

abozar2 نوشته است:دوست عزیز چرا از پاسخ دادن واهمه داری
اصلا بزارید براتون دوگزینه ای کنم

1- ایشان چند قرن پیش متولد شده اند و فرزند امام عسکری هستند

2- ایششان یا به تارزگی متولد شده اند و یا در اینده متولد میشوند .

واقعا پاسخ خیلی سخته ؟؟؟؟

سلام دوست گرامي
چرا شما اصرار داري تا مسأله را دوقسمتي كني؟
برادر ؛ طبق نظر همه مسلمين خروج حضرت مهدي حق است و واقع خواهد شد و آرزوي هر آزادمردي درك آن ايام است.
اين مقاله در راستاي يادآوري اصل اين اعتقاد است اگرچه انشاءالله به ابعاد و فروعات آن هم مثل علائم قيام آنحضرت و ويژگيهاي شخصيتي ايشان تا حد ممكن خواهم پرداخت.
«اللهم اجعلنا ممن تنتصر به لدينك و تعزّ به نصر وليّك ولا تستبدل بنا غيرنا »
هميشه حق را بپذير حتي اگر برايت تلخ باشد.

برای نویسنده این مطلب abdolmahdi تشکر کننده ها:
_Hossein_ (جمعه خرداد ماه 29, 1394 12:56 pm)
رتبه: 7.14%

نماد کاربر
abdolmahdi
کاربر ویژه
کاربر ویژه

تاريخ عضويت: يکشنبه دي ماه 17, 1390 12:30 am
تشکر کرده: 25 بار
تشکر شده: 35 بار
امتياز: 130

پستتوسط abdolmahdi » جمعه شهريور ماه 21, 1393 9:56 am

سلام خدمت همه پينوسي هاي گرامي
روزتون بخير و خوشي

در ادامه مقاله ، به ذكر يك حديث در مورد محل خروج حضرت مهدي عليه السلام و بعض خصوصيات آنحضرت  اكتفا مي كنم.
انشاءالله براي دوستان قابل استفاده باشه:

1.     عقد الدرر في أخبار المنتظر (ص: 95)
عن حذيفة أيضاً، عن رسول الله صلى الله عليه وسلم أنه قال: " لو لم يبق من الدنيا إلا يوم واحد، لبعث الله فيه رجلاً اسمه اسمي، وخلقه خلقي يكنى أبا عبد الله، يبايع له الناس بين الركن والمقام يرد الله به الدين، ويفتح له فتوح، فلا يبقى على وجه الأرض إلا من يقول: لا إله إلا الله ".فقام سلمان فقال: يا رسول الله من أي ولدك؟ قال: من ولد ابني هذا، وضرب بيده على الحسين.

ترجمه:
حذيفه از رسول گرامي اسلام صلي الله عليه وآله نقل مي كند كه فرمودند:
« اگر از عمر دنيا باقي نمانده باشد مگر يك روز، هرآينه خداوند متعال مبعوث مي كند در آن روز مردي را كه اسمش مثل اسم من است و اخلاقش مانند اخلاق من است و كنيه اش «اباعبدالله» است مردم بااو بين ركن و مقام  بيعت مي كنند، خداوند بوسيله او دين را برمي گرداند و پيروزي هاي متعددي برايش حاصل مي كند پس بر روي زمين احدي باقي نمي ماند الا كسي كه بگويد:« لا اله الا الله » .
سلمان بلند شد و پرسيد: يا رسول الله اين شخص از كدام نسل شماست؟ حضرت فرمودند: «از فرزندان اين پسرم ، و با دست خود بر حسين عليه السلام زدند.»

2.     عقد الدرر في أخبار المنتظر (ص: 132)
فقال عليه الصلاة والسلام: يا حذيفة لو لم يبق من الدنيا إلا يوم واحد، لطول الله ذلك اليوم حتى يملك رجل من أهل بيتي، تجري الملاحم على يديه، ويظهر الإسلام، لا يخلف وعده وهو سريع الحساب ".
أخرجه الحافظ أبو نعيم الأصبهان، في صفة المهدي.

ترجمه: حضرت فرمودند: اي حذيفه؛ ... مردي از اهل بيت من حكومت مي كند كه خداوند متعال ، نشانه هاي آخرالزمان را بدست او جاري مي سازد و اسلام را ظاهر مي كند ، از وعده اش تخلف نمي كند و اوست خدايي كه سريع الحساب است.

خدايا ؛ شيريني حكومت ديني حضرت مهدي عليه السلام را هرچه زودتر بر مسلمين بلكه بر جهانيان بچشان.
آمين يارب العالمين

_Hossein_ (جمعه خرداد ماه 29, 1394 12:55 pm)

نماد کاربر
abdolmahdi
کاربر ویژه
کاربر ویژه

پستتوسط abozar2 » جمعه مهر ماه 11, 1393 3:48 pm

عجبا ای عجب
چرا برادر این همه طفره می روید  شما حتی قادر نیستید یا اینکه واهمه دارید به یک سوال بسیار کوچکجواب دهید چطوره که ادعای مهدی شناسی رو دارید
من یک سوال کوچک از شما پرسیدم
کد: انتخاب همه
-
1- ایا ایشان چند قرن پیش متولد شده اند و فرزند امام عسکری هستند؟

2- ایا ایشان  به تارزگی متولد شده اند و یا در اینده متولد میشوند ؟

شما در پاسخ این همه درمانده و متشنج شدید . اگر در گفتارتان صداقت دارید نشون بدید
abozar2
کاربر کوشا
کاربر کوشا

تاريخ عضويت: جمعه دي ماه 20, 1392 3:36 pm
تشکر کرده: 2 بار
تشکر شده: 9 بار
امتياز: 90

پستتوسط abdolmahdi » سه شنبه مهر ماه 15, 1393 10:40 pm

سلام بر برادر گراميم abozar2
فرمايش شما متين و قابل تامل است لكن اگر مايل به بررسي و مباحثه در مورد آن هستيد لطفاً تايپيك جديدي ايجاد كنيد تا باكمال ميل و اشتياق از فرمايشاتتان استفاده كنيم ولي چنانچه قبلاً هم عرض كردم اين مقاله بدون تعرض به اعتقادات مذهب و مسلك خاصي فقط براي اثبات و تبيين اصل خروج حضرت مهدي عليه السلام ايجاد شده لذا متعرض بحثهاي اختلافي نخواهد شد بنابراين اگر در مورد اصل ظهور آنحضرت يا روايات نقل شده  سؤال ، ابهام يا اشكالي داريد بفرماييد.
ممنونم از حسن ظن و سعه صدر شما و همه دوستان پينوسي
محتاج تذكرات و نظراتتان هستم

نماد کاربر
abdolmahdi
کاربر ویژه
کاربر ویژه

پستتوسط abozar2 » چهارشنبه مهر ماه 16, 1393 12:28 pm

عرض سلام
تایپک جدید در لینک زیر ایجاد شد

http://www.penous.com/Forum/viewtopic.php?f=14&t=4096
abozar2
کاربر کوشا
کاربر کوشا

تاريخ عضويت: جمعه دي ماه 20, 1392 3:36 pm
تشکر کرده: 2 بار
تشکر شده: 9 بار
امتياز: 90

پستتوسط abdolmahdi » جمعه آبان ماه 30, 1393 12:16 pm

سلام بر همه پينوسيان گرامي
به عنوان نمونه در كتب آسماني گذشته شواهدي بر ظهور حضرت مهدي عليه السلام يافتم كه براي بحث ما نافع است  :

در تورات ، اشعياى نبى ، فصل 11 آمده است:
« . . . مسكينان را به عدالت داورى خواهد كرد و به جهت مظلومان زمين به راستى حكم خواهد كرد . . . گرگ با برّه سكونت خواهد كرد و پلنگ با بزغاله خواهد خوابيد و گوساله و شير پروارى با هم ، و طفل كوچك آنها را خواهد راند . . . در تمامى كوه مقدّس من ضرر و فسادى نخواهند كرد . زيرا كه جهان از معرفت خداوند پر خواهد شد . »

در عهد عتيق ، كتاب مزامير ، مزمور37 ، چنين آمده است:
« . . . زيرا كه شريران منقطع خواهند شد و امّا منتظران خداوند وارث زمين خواهند شد . هان! بعد از اندك زمانى شرير نخواهد بود . در مكانش تأمّل خواهى كرد و نخواهد بود ، و امّا حليمان وارث زمين خواهند شد . . . و ميراث آنها خواهد بود تا أبدالآباد . »

درسوره انبياء آيه 105 مى خوانيم:
« وَ لَقَدْ كَتَبْنا فِى الزَّبورِ مِنْ بَعْدِ الذِّكْرِ أنَّ الارضَ يَرِثُها عِبادِىَ الصَّالِحُونَ .
يعنى: ما در زبور (داود ( ع ) ) نوشتيم كه سرانجام ، وارث زمين بندگان شايسته من خواهند شد .

حال يكبار ديگر متن زبور را كه در اين نوشتار آورديم بخوانيد و با اين آيه مقايسه كنيد و ببينيد كه چگونه خداوند اين قسمت از زبور را محفوظ نگه داشت تا آيندگان بدانند كه حكومت زمين سرانجام به دست انسانهاى شايسته خواهد افتاد و سرنوشت افراد شرور و ظالم جز نابودى نيست .

در انجيل لوقا ، فصل12  آمده است:
«كمرهاى خود را بسته ، چراغهاى خود را افروخته بداريد ، و شما مانند كسانى باشيد كه انتظار آقاى خود را مى كشند كه چه وقت از عروسى مراجعت كند ، تا هر وقت آيد و در را بكوبد بى درنگ براى او باز كنند . خوشابه حال آن غلامان كه آقاى ايشان چون آيد ايشان را بيدار يابد . پس شما نيز مستعدّ باشيد ، زيرا در ساعتى كه گمان نمى بريد پسر انسان مى آيد» .

چه زيباست انتظار امري كه همه اديان الهي اززمانهاي دور به آن بشارت داده اند و زيباتر از آن ، اينست كه خداوند متعال ما را در زمره متقيني كه وارث زمين خواهند شد قرار دهد.

نماد کاربر
abdolmahdi
کاربر ویژه
کاربر ویژه

پستتوسط abdolmahdi » جمعه بهمن ماه 10, 1393 11:57 am

سلام بر همه دوستان گرامي

صبح زمستاني و روز جمعه تان بخير

انشاءالله در پناه الهي محفوظ و موفق باشيد

در ادامه مقاله توجه شما خوبان را جلب مي كنم به نكته اي كه عالم مشهور الامام ابن قيم الجوزية  در كتاب «المنار المنيف في الصحيح والضعيف »ص: 141) وقتي مي خواهد حديث  : «لا مهدي إلاّ عيسي » را تضعيف كند ذكر مي كند:

فَصْلٌ -50-
326- وَسُئِلْتُ عَنْ حَدِيثِ "لا مَهْدِيَّ إِلا عِيسَى ابْنُ مَرْيَمَ" فَكَيْفَ يَأْتَلِفَ هَذَا مَعَ أَحَادِيثِ الْمَهْدِيِّ وَخُرُوجِهِ وَمَا وَجْهِ الْجَمْعِ بَيْنَهُمَا وَهَلْ في المهدي حديث أم لا؟
327- فَأَمَّا حَدِيثُ "لا مَهْدِيَّ إِلا عِيسَى ابْنُ مَرْيَمَ" فَرَوَاهُ ابْنُ مَاجَهْ فِي سُنَنِهِ عَنْ يُونُسَ بْنِ عَبْدِ الأَعْلَى عَنِ الشَّافِعِيِّ عَنْ مُحَمَّدِ بْنِ خَالِدٍ الْجُنْدِيِّ عَنْ إِبَانَ بْنِ صَالِحٍ عَنِ الْحَسَنِ عَنْ أَنَسِ بْنِ مَالِكٍ عَنِ النَّبِيِّ صَلَّى اللَّهُ عَلَيْهِ وَسَلَّمَ وَهُوَ مِمَّا تَفَرَّدَ بِهِ مُحَمَّدُ بْنُ خَالِدٍ.
قَالَ أَبُو الْحُسَيْنِ مُحَمَّدُ بْنُ الْحُسَيْنِ الآبِرِيُّ فِي كِتَابِ (مَنَاقِبِ الشَّافِعِيِّ) : "مُحَمَّدُ بْنُ خَالِدٍ هَذَا غَيْرُ مَعْرُوفٍ عِنْدَ أَهْلِ الصِّنَاعَةِ مِنْ أَهْلِ الْعِلْمِ وَالنَّقْلِ وَقَدْ تَوَاتَرَتِ الأَخْبَارُ وَاسْتَفَاضَتْ عَنْ رَسُولِ اللَّهِ صَلَّى اللَّهُ عَلَيْهِ وَسَلَّمَ بِذِكْرِ الْمَهْدِيِّ وَأَنَّهُ مِنْ أَهْلِ بَيْتِهِ وَأَنَّهُ يَمْلُكُ سَبْعَ سِنِينَ وأنه يؤم الأَرْضَ عَدْلا وَأَنَّ عِيسَى يَخْرُجُ فَيُسَاعِدُهُ عَلَى قَتْلِ الدَّجَّالِ وَأَنَّهُ يَؤُمُّ هَذِهِ الأُمَّةَ وَيُصَلِّي عِيسَى خَلْفَهُ".

يعني :
اما حديث :« لا مهدي الاّ عيسي ابن مريم» را ابن ماجه در سنن خود نقل نموده از يونس بن عبدالاعلي از شافعي از محمد بن خالد جندي از ابان بن صالح از حسن از انس از نبي اكرم صلي الله عليه وآله و اين حديث از احاديثي است كه فقط محمد بن خالد نقل كرده بدون ناقل ديگري ،
ابوالحسين محمد بن الحسين الابري در كتاب مناقب الشافعي مي گويد: محمد بن خالد در بين اهل فن ، معروف نيست در حاليكه اخبار و احاديث  به حد تواتر و استفاضه از پيامبرخدا صلي الله عليه وآله در مورد حضرت مهدي رسيده است  و اينكه ايشان از اهل بيت رسولخداست و هفت سال حكومت خواهد نمود و امامتش بر مبناي عدالت است و همانا حضرت عيسي هم خروج نموده و ايشان را در كشتن دجال ياري مي نمايد و حضرت مهدي براي اين امت امامت مي كند و حضرت عيسي پشت سر ايشان نماز خواهد خواند.

و اينكه امام ابن قيم بعد از نقل قول الآبري در كتاب مناقب الشافعي مطلب ديگري اضافه ننموده دليل بر صحت و مقبول بودن حرف او نزد ابن قيم است.

_Hossein_ (جمعه خرداد ماه 29, 1394 12:57 pm)

نماد کاربر
abdolmahdi
کاربر ویژه
کاربر ویژه

پستتوسط abdolmahdi » جمعه اسفند ماه 29, 1393 9:56 am

سلام به همه دوستان عزيزم
صبح آخرين جمعه سال 93 بر همه تون مبارك
انشاءالله تعالي سال جديد سالي مملو از توفيق و بركت و نعمت براي همه باشه

براي اينكه كلاممون نوراني بشه خوبه يك حديث از پيامبرگراميمان نقل كنم درارتباط با موضوع مقاله:

عقد الدرر في أخبار المنتظر (ص: 283)
ومن حديث أبي الحسن الربعي المالكي، عن حذيفة بن اليمان، رضي الله عنه قال رسول الله صلى الله عليه وسلم في قصة المهدي عليه السلام: " يبايع له الناس بين الركن والمقام، يرد الله به الدين، ويفتح له فتوح، فلا يبقى على وجه الأرض إلا من يقول: لا إله إلا الله ".

حذيفه كه از اصحاب سرّ پيامبرخدا -صلي الله عليه وآله- هست از ايشان نقل مي كند كه فرمودند:
« مردم در بين ركن و مقام ( در مسجدالحرام) با حضرت مهدي -عجل الله تعالي فرجه الشريف- بيعت مي كنند و خداوند دين را بوسيله او برمي گرداند و براي آنحضرت فتوحاتي مي شود و در نهايت احدي روي زمين باقي نخواهد ماند مگر اينكه بگويد : لا اله الا الله

خدايا سال جديد را سال ظهور آن منجي كل  و آن مهدي آل محمد قرار بده
الهي آمين

_Hossein_ (جمعه خرداد ماه 29, 1394 12:58 pm)

نماد کاربر
abdolmahdi
کاربر ویژه
کاربر ویژه

پستتوسط mosleh » دوشنبه فروردين ماه 3, 1394 7:50 pm

سلام دوستان
من یه نظر شخصی دارم.
به اینکه منجی آخر زمان الان زنده ست بعدا زنده ست به دنیا میاد به دنیا اومده و ... کاری ندارم به نظر من یه چیز مهمه راضی بودن خدا از بنده ش!
هستند خیلیا که با این باور زندگی می کنند که چون گفته شده منجی آخرت زمانی حاضر میشه و میاد که دنیا رو نجات بده که دنیا به فساد کشیده شده و هیچکس هیچ امیدی به آینده نداره پس اگر میخوایم منجی(یا همون امام مهدی در تفکرات اسلامی و یا حضرت عیسی در تفکرات مسیحیت و ...)زودتر ظهور کنه باید کاری کرد که فساد و گمراهی و گناه تو جامعه زیاد بشه پس ما هم باید برای تعجیل ظهور هر گناهی از دستمون بر میاد انجام بدیم!(البته منظورم الان کس خاصی تو این سایت نیست که همچین تفکری داشته باشه ولی هستند همچین آدمایی)
من فقط میگم اصل رضایت خدا از بنده ش هست.وقتی من بنده ای باشم که خدا ازم خواسته باشم همه چی حله!همونطور که هممون میدونیم اگر خدا بخواد به کسی منفعتی برسه اگه همه ی دنیا دست به دست هم بدن که جلوی اون منفعت رو بگیرن امکانش وجود نداره و برعکس اگر خدا بخواد کسی رو مورد قهر و غضب قرار بده همه ی دنیا نمیتونن جلو دار خدا باشن.
پس اگر کسی به امام مهدی به اون شکلی فرضا اهل تشیع ایمان دارن ایمان نداشته باشه(به خاطر دلایلی که خودش داره و فکر میکنه منطقیه)به نظر من منطقی نیست بگیم که دیگه کار اون شخص تمومه و آب خوش از گلوش پایین نمیره و تو قیامت امام مهدی شفاعتش نمیکنه و ...!اصل کار خداست.حتی اگر امام مهدی به اون شکلی که شما میگید باشه بازم اگه خدا بخواد کسی رو وارد بهشت کنه وارد میکنه و نیازی به شفاعت کسی نداره.

ولی اینکه در مورد موضوعات اختلافی بخوایم حرف بزنیم کار خوب و پسندیده ای هستش و درستش هم همینه که مردم با تفکرات هم آشنا بشن تا بتونن بهتر تصمیم بگیرن.دیگه اینکه در یک موضوع ما داریم خودمون رو گول میزنیم یا خودمون رو به اون راه میزنیم که حقیقت رو نپذیریم کار پسندیده ای نیست.شاید بتونیم خودمون رو گول بزنیم ولی خدا رو نمیتونیم گول بزنیم و حتما به خاطر این طور کارا خدا مواخذه مون خواهد کرد.پس به دنبال حقیقت باشیم بدون کینه و غرض.
حرفهایی که گفتم نظرات شخصیم بود و امیدوارم کسی بهش اکتفا نکنه!هرکس نظری داره و قابل احترام و تامل
mosleh
کاربر ویژه
کاربر ویژه

تاريخ عضويت: يکشنبه آذر ماه 27, 1389 12:30 am
تشکر کرده: 0 دفعه
تشکر شده: 61 بار
امتياز: 10

پستتوسط abdolmahdi » پنج شنبه خرداد ماه 14, 1394 11:23 am

سلام دوستان خوبم
حاشيه اي داشتم براي نكته اي كه جناب كاربر محترم « مصلح » نوشته اند:

من فقط میگم اصل رضایت خدا از بنده ش هست.وقتی من بنده ای باشم که خدا ازم خواسته باشم همه چی حله!همونطور که هممون میدونیم اگر خدا بخواد به کسی منفعتی برسه اگه همه ی دنیا دست به دست هم بدن که جلوی اون منفعت رو بگیرن امکانش وجود نداره و برعکس اگر خدا بخواد کسی رو مورد قهر و غضب قرار بده همه ی دنیا نمیتونن جلو دار خدا باشن.
پس اگر کسی به امام مهدی به اون شکلی فرضا اهل تشیع ایمان دارن ایمان نداشته باشه(به خاطر دلایلی که خودش داره و فکر میکنه منطقیه)به نظر من منطقی نیست بگیم که دیگه کار اون شخص تمومه و آب خوش از گلوش پایین نمیره و تو قیامت امام مهدی شفاعتش نمیکنه و ...!اصل کار خداست.حتی اگر امام مهدی به اون شکلی که شما میگید باشه بازم اگه خدا بخواد کسی رو وارد بهشت کنه وارد میکنه و نیازی به شفاعت کسی نداره.

درست است كه اصل كار رضايت خداست ولي اگر همين خداي بزرگ فرمان داده باشه كه انجام كاري واجب است شما باز هم اين را مي گويي؟

در قرآن كريم اين آيه كريمه را ملاحظه كنيد: « يوم ندعو كلّ اُناس بإمامهم »( اسراء 71)

و در بسياري از احاديث معتبر اين بيان صادر شده است كه هر كسي در گردنش بيعت پيشوايي است كه اگر نسبت به او شناخت نداشته باشد به مرگ جاهليت مرده است .

حافظ هيثمي در مجمع الزوايد ج5 ص 218 از معاويه و ابو داود الطيالسي در مسند خودش ص259 و از طريق عبدالله بن عمر نقل کرده :«من مات بغير امام مات ميتة جاهلية

و مسلم در صحيح خودش ج 6 ص22 و بيهقي در سنن خودش ج 8 ص 156آورده:« من مات و ليس في عنقه بيعة مات ميتة جاهلية

و تفتازاني در شرح المقاصد ج 2 ص275 آورده :« من مات و لم يعرف مام زمانه مات ميتة جاهلية.»

با توجه به اسناد ذکر شده ،معلوم است که اهل سنت خود قبول دارند که هر کس بميرد و امام زمان خود را نشناسد و يا بيعت با امام زمان خود نداشته باشد به مرگ جاهليت از دنيا رف
ته است.،

منبع براي مطالعه و بحث بيشتر:
http://www.sonnat.net/article.asp?id=822&cat=88

« اللهم عرّفني نفسك فإنّك إن لم تعرّفني نفسك لم أعرف نبيّك
   اللهم عرّفني نبيّك فإنّك إن لم تعرّفني نبيّك لم أعرف حجّتك
   اللهم عرّفني حجّتك فإنك إن لم تعرّفني حجّتك ضللتُ عن ديني »

_Hossein_ (جمعه خرداد ماه 29, 1394 12:58 pm)

نماد کاربر
abdolmahdi
کاربر ویژه
کاربر ویژه

پستتوسط sobhansasanian » يکشنبه خرداد ماه 17, 1394 9:51 pm

با عرض سلام خدمت کاربران و بازدیدکنندگان

برادر مصلح لازم دیدم نکاتی رو عرض کنم.

باید دید بنده باید چی کار کنه که خدای متعال از اون راضی باشه. باید تو قرآن و احادیث نبوی در این مورد تحقیق کرد.

درسته که گفته شده منجی، بشریت رو از فساد نجات میده، اما هیچ شیعه واقعی جهان رو به فساد نمیکشونه تا ایشان ظهور کنه. شیعه دنبال دلایل غیبت میگرده. چرا حضرت مهدی(ع) شرایط متفاوتی در هدایت انسان ها نسبت به پدران بزرگوارش داره؟ چرا خدا ولی و حجت خودش در میان مردم رو برخلاف حجج پیشین از نظرها غایب کرد؟ وقتی به جوابش رسید تمام تلاشش رو میکنه تا سببها و عوامل غیبتش رو از میان برداره تا منجی ظهور کنه. اینا عقاید صحیح هستن.

باید دید خدا راضی شدنش از بنده رو در گرو چه چیزی قرار داده!!!؟؟؟ این مهمه.

شفاعت هم مسئله ایه که اجتناب ناپذیره. ما طالب فردوسیم. شفاعت اهل بیت نبی(ص) برای رسیدن به این آرزو کمک بسیار بزرگیه.

ببخشید اگه مختصر بود. امیدوارم مفید بوده باشه.
إِنَّمَا وَلِيُّكُمُ اللّهُ وَرَسُولُهُ وَالَّذِينَ آمَنُواْ الَّذِينَ يُقِيمُونَ الصَّلاَةَ وَيُؤْتُونَ الزَّكَاةَ وَهُمْ رَاكِعُونَ

سوره : المائدة آیه : 55
sobhansasanian
کاربر نیمه فعال
کاربر نیمه فعال

تاريخ عضويت: جمعه آبان ماه 30, 1393 5:29 pm
تشکر کرده: 9 بار
تشکر شده: 2 بار
امتياز: 20

پستتوسط mosleh » جمعه خرداد ماه 22, 1394 8:19 am

با سلام خدمت دوستان عزیز ممنون از نظرات و توضیحاتتون.
آقای عبدالمهدی!
درسته که فرمودید:با توجه به اسناد ذکر شده معلوم است که اهل سنت خود قبول دارند که هرکس و امام زمان خود را نشناسد و یا بیعت با امام زمان خود نداشته باشد به مرگ جاهلیت از دنیا رفته است.
ولی باید گفت که منظور از امام زمان امام دوران خود است که ما معتقدیم الان امامی به اون شکلی که مطرحه وجود نداره.کسانی هستند که با سواد و مخلص باشند ولی اون امام زمان مد نظر نیستند.
وجه تمایز اینجاست که اهل سنت به امام زمان به اون شکلی که شما معتقدید معتقد نیستند.هرچند معتقدیم منجی بلاخره ظهور میکنه ولی معتقدیم الان وجود نداره که بخوایم با ایشون بیعت کنیم.
اگه ظهور کنن و همه مطمئن باشن که همون منجی آخرته و بیعت نکنن این دیگه مشکل آفرینه نه کسی که از نظر ما الان وجود خارجی نداره.
شما هرچه قدر دلیل برای وجودش داشته باشید ما هم همون تعداد دلیل برای عدم وجودش داریم.
مثل همین بحث و دلایلی که شما و برادرمون ابوذر داشتید.
وجود امام بعد از پیامبر یه مسئله ی خیلی مهم و اساسیه که به نظر من اگه امامی بعد از پیامبر قرار بود وجود داشته باشه خداوند به طور قطع و مستقیم در موردش توضیح میداد تا این دوگانگی در دین به وجود نیاد نه اینکه فقط چندتا حدیث و چند تا آیه ی انگشت شمار به این موضوع اشاره داشته باشن که نشه به طور قطع ازشون به این نکات پی برد(البته همین آیه ها هم از نظر ما به گونه ای دیگه معنی میشن که اون معنی مد نظر شما نیست).
دوستان ببخشید من دسترسی به اینترنت ندارم و تو دوران پوچ سربازی هستم!
برامون دعا کنید که زودتر این دوران بگذره.
جزاک الله خیرا
mosleh
کاربر ویژه
کاربر ویژه

پستتوسط abdolmahdi » جمعه خرداد ماه 22, 1394 9:04 am

سلام عليكم
برادر گرامي «مصلح»
از جوابتان ممنون
با توجه به آيه كريمه « يوم ندعوا كل اناس بامامهم» و احاديث كتابهاي صحيح مسلم و غيرآن كه تعبير شده بوده به : من مات و ليس في عنقه بيعة امام ...»
شما مي دانيد كه كلمه «كل» و كلمه « من» عموميت دارد و شامل همه امت و همه زمانها مي شود آيا شما دليلي داريد كه اين عام را تخصيص بزند و بگويد در زمان ما نيازي به امام نيست؟

_Hossein_ (جمعه خرداد ماه 29, 1394 1:00 pm)

نماد کاربر
abdolmahdi
کاربر ویژه
کاربر ویژه

پستتوسط mosleh » چهارشنبه خرداد ماه 27, 1394 2:36 pm

با سلام امام در هر زمانی به نظر من وجود دارد البته نه امامی که خدا مشخص کرده باشد
mosleh
کاربر ویژه
کاربر ویژه

پستتوسط mosleh » چهارشنبه خرداد ماه 27, 1394 2:44 pm

با سلام امام در هر زمانی به نظر من وجود دارد البته نه امامی که خدا مشخص کرده باشد
در کل 1 بار ویرایش شده. اخرین ویرایش توسط mosleh در جمعه تير ماه 5, 1394 6:02 pm .
mosleh
کاربر ویژه
کاربر ویژه

قبليبعدي

بازگشت به گفتمان برون دینی

چه کسي حاضر است ؟

کاربران حاضر در اين انجمن: بدون كاربران آنلاين و 2 مهمان