....

در این بخش گفتمان درون دینی مطرح می شود

مديران انجمن: CafeWeb, Dabir, Noha, bahar

پستتوسط amanj2 » جمعه مهر ماه 20, 1391 2:12 am

سلام علیکم برادر مسلمانم

درمورد انفجار درمکان های عمومی که گفتی یا همون حمله استشهادی یا انتحاری بعضی از علمای سلفی جهادی مثل شیخ ابوبصیر اصلا اینگونه حملات رو نمی پسنده وآن رو کاری حرامی میداند درحالی که شیخ قرضاوی قائل به عملیات استشهادی میباشد.البته منم به شخصه چنین کاری رو نمیپسندم اما درمورد حملات ۱۱سبتامبر منم هنوز باور ندارم که اون حملات کار القاعده باشه وباور هم نمیکنم چون انسان مسلمان ومومن زیرک وباهوش است نه انسانی ساده اما درمورد حمله حماس به مسجدابن تیمیة واقعا کار وحشیانه ای بود بگذریم از ویران کردن مسجد دراون حمله حتی به کودکانی که در آنجا بودند رحم نکردند اما درباره شیخ ابو نور سخنرانی های که ازش دیدم همه اش درباره نقض کردن حکم خداوند توسط حماس بود وهیچ گونه حمله نظامی به حماس انجام ندادند  وحملات وعملیات های آنها اکثرا بر ضدیهودی ها بود والبته اگر فیلمی درباره خرابکاری افراد شیخ ابو نور داری لینکشو بزار ماهم ببینیم وقولی که از ایمن الظواهر گفتی میشه لینک شو بزاری.
سيد قطب
الإسلام يسأل "أَأَنتم أَعلم أَم الله" ويجيب "والله يعلم وأنتم لا تعلمون".
amanj2
کاربر فعال
کاربر فعال

تاريخ عضويت: شنبه دي ماه 16, 1390 12:30 am
تشکر کرده: 95 بار
تشکر شده: 127 بار
امتياز: 10

پستتوسط Mmm » جمعه مهر ماه 20, 1391 2:57 am

آفرین، شیخ ابوبصیر عملیاتِ استشهادی را انتحاری می خواند! میدانید این یعنی چه؟؟ یعنی تمامی کسانی که مرتکبِ این عملیات می شوند خودکشی میکنند و طبق شریعت اسلام، کسی که خودکشی میکند جایش در جهنم است! مگر نه؟
همچنین قرضاوی این عملیات را بصورتِ مشروط، مشروع می داند! یعنی برای آن شرط و شروط قائل است، نه اینکه در معابد غیراسلامی، غیرمسلمانان را منفجر کنند، و نه اینکه مردم بی گناهِ غیرنظامی را بکشند؛ و نه اینکه شیعیان را در مزار شریف افغانستان قتل عام بکنند؛ و نه اینکه در حسینیه ها و مقبره ها، انسانهای بی گناه را به قتل برسانند؛ و نه اینکه برجهای تجاری یک کشور را که حتی ممکن است مسلمانانِ واقعی هم بصورت اتفاقی در آنجا حضور داشته باشند منفجر کرد!

برادر عزیز، اتفاقا القاعده خودش آن انفجارها را بر عهده گرفت و حتی فیلم برنامه ریزی و تمریناتش را نیز منتشر کرد و افراد شرکت کننده در عملیات را نیز در حد نیاز معرفی نموند! از حرف شما دو برداشت میتوان کرد: اول، کسی که باهوش و زیرک نباشد مسلمان نیست؛  دوم، مسلمانیکه زیرک و باهوش نباشد قابل تبعیت نیست!

در مورد حماس هم باید بگویم بنده هرگز از تمامی کارهای حماس دفاع نکرده و نمیکنم؛ آنها نیز اگر مرتکب خطایی شده باشند، باید پاسخگوی خدا باشند.
اما این حقیر، بخاطر اینکه در زمینه ی قدس و أقصی، مطالعاتی سطحی(!) داشته ام، قصد دارم دفاعیاتِ مختصری را از موضع حماس در ادامه ی مطلب، منظور نمایم.

هرگز کسی ادعا نکرده که حماس، «تنها» نماینده ی فلسطین یا موردِ تاییدِ «همه مردم» فلسطین است؛ اما جالب است بدانیم در انتخاباتی که در زیر اشغال بیگانه در 25 ژانویه ی 2006 برگزار شد، بیش از سه چهارم واجدین شرایط(مردم فلسطین) در مراکز رای گیری حضور یافتند و در نتیحه ی این انتخابات، حماس با کسب ۴۴٫۴۵٪ رأی به فهرست انتخاباتی خود و ۴۱٫۷۳٪ به کاندیداهای حوزه‌های انتخابیه با کسب ۷۴ کرسی حزب حاکم مجلس شد. لازم به ذکر است، قریب به 900 ناظر بین المللی بر درستی این انتخابات گواهی دادند. همچنین روزنامه ی «لوموند دیپلماتیک» پیروزی «حماس» در انتخابات فلسطین را کاملا دمکراتیک دانست و نوشت: «حماس با داشتن پایگاه مردمی در غزه و کرانه باختری دارای محبوبیت توده ای است.»

شکی در این نیست که نیتی خیر در پس رفتارهای جندانصارالله به رهبری شیخ عبداللطیف موسی نهفته است و حماس هرگز آنان را (نعوذبالله) کافر یا دشمن اسلام نمیداند، بلکه آنان را پاک نیتانی میداند که در تشخیص خطا و صواب ناکام مانده اند؛ البته این دیدگاه را جندانصارالله نیز نسبت به حماس دارند؛ یعنی به عقیده ی آنان، حماس نیز در تشخیص حق، مرتکبِ خطا شده است!

اما تفاوتِ میانِ این دو آنست که حماس در صدد نابود کردنِ آنها بخاطر خطایشان نیست؛ اما آنان با حماس بخاطر خطایش(البته از دیدِ آنها) مبارزه میکنند!
این حماس نبود که جلویِ پایِ آنان سنگ می انداخت، بلکه آنها بودند که جلوی پای حماس سنگ می انداختند؛ آنها بودند علیه برخی مراکز و موسسات در غزه فعالیتهای نابودکننده میکردند؛ آنها بودند که در مسجد ابن تیمیه، خلافت و امارتِ اسلامی را تشکیل داده  و حدود و مجازاتهای اسلامی را بر مردم اجرا میکردند؛ آنها بودند که علما و شیوخ حماس را همیشه موردِ تهدید قرار میدادند! حماس از طریق نیروهای ایدئولوگ و امامانِ جماعتش، تلاش کرد تا در مرحله اول از طریق بحث و جلساتِ فکری-نظری، با  آنان مقابله نماید و در مرحله ی دوم، کارساز نبودنِ گفتگو و مذاکره و اقدام گروهکهای تکفیری و فعالیتهای علنی آنان، به ویژه اقدامات نظامی علیه دولت حماس در نوار غزه، باعث شد جنبش حماس درصدد از بین بردنِ این گروهها برآید. یعنی رفتار حماس، واکنشی در مقابل کنش آنها و دفاعی در برابر هجوم آنان بود!
وقتی شیخ عبداللطیف موسی، آن افراطیها را علیه حماس میشورانید و آنها را تشویق به ریشه کن کردنِ حماس میکرد، شما انتظار دارید حماس به رویِ آنها بخندد؟؟!

ماجرای حماس و جندانصارالله بیشتر به ماجرای سیّدنا علی(رض) و خوارج شباهت دارد؛ خوارج همیشه علیه حضرتِ علی(رض) سم پاشی فکری میکردند،اما حضرتِ علی(رض) حساسیتی نشان نمیداد و با آنان کاری نداشت؛ اما وقتی که خوارج علیه حکومتِ قانونی و شرعی وقت، دست به شمشیر برده و راهِ محاربه را پیش گرفتند، حضرت علی(رض) سعی در متوقف ساختن آنان نمود، تا جایی که توقفِ آنان به قیمتِ کشته شدنشان تمام شد. این در حالیست که خوارج از منظر حضرتِ علی(رض) نه کافر بودند، نه منافق، و نه هیچ چیز دیگر؛ بلکه آنان را برادران پاک نیتی می دانست که راهِ خود را گم کرده اند!

حماس نیز نیز حاکم قانونی فلسطین است؛ و حق این را دارد که علیه محاربانی که اندیشه ی براندازی او را از مرحله ی ذهنی به مرحله ی اجرا درآورده اند، اقدام فیزیکی نماید.

البته بازهم تاکید میکنم حماس نه موافق، بلکه مخالفِ ریخته شدنِ خونِ آنها در نوار غزه بود؛ او تلاش کرد قبل از هر اقدام قهری از طریق وساطتِ علما و فراهم ساختن فرصت های مسالمت آمیز ، راه بازگشت اعضای گروه جندانصارالله را به راه صلح  مهیا کند اما آنان تابع هیچ منطقی نبوده و تنها درصدد اجرای افکار افراطی خود بودند.
آنان کارشان ایجاد رعب و وحشت در خیابانهای غزه و دیگر شهرهای نوار غزه و اقداماتشان در جهتِ ضد مؤسسات اجتماعی و خدمت رسانی بود؛ آیا به نظرتان این موارد، برای اقدام حماس جهتِ کنترل وضعیت کافی نیست؟

البته اختلافِ میانِ حماس و افراطیها دوطرفه است؛ یعنی: هم حماس با تکفیریها اختلاف دارد و هم تکفریها با حماس اختلاف دارند!

برای نمونه، چند مورد از اختلافاتِ حماس با تکفریها را در زیر برایتان می آورم:

حماس با افراط مخالف است! تکفیریها تفکرات افراطی دارند و این تفکرات، منجر به اقداماتی همچون کشتن مسیحیان، آتش زدن کافه‌ها و آرایشگاهها، حمله به کلیساها و... شده بود.
به عقیده ی حماس، تکفیریها قوانین را نقض کرده و اقدام به فعالیتهای تروریستی می کردند! برخی از عناصر جیش الاسلام را به یاد بیاورید که «انجمن جوانان مسیحی» را به صورت فردی و بدون آگاهی این گروه منفجر کردند. به نظر شما گروگان گرفتن خبرنگاران خارجی و بین المللی توسط تکفیریها، به نفع فلسطین است؟!
حماس مدعی است که تکفیریها امنیت و آتش بس در غزه را بر هم زده اند! با تسلط حماس بر نوار غزه، گروههای تکفیری همچون «جماعت سیف الله خالد بن ولید»، گردانهای توحید و جهاد، گردانهای سیوف الحق و...، با انجام تعدادی عملیات نظامی و تعدادی نیروی جوان مسلح اعلام حضور کردند. این اعلام حضور، با بر هم زدن آتش بس موجود در نوار غزه همراه بود. جنبش حماس، گروههای تکفیری را به نقض آتش بس متهم کرد و معتقد بود که گروههایی همچون جیش الإسلام، تلاش بسیاری را برای از بین بردن آتش بس انجام می‌داد.

و تکفیریها نیز با حماس اختلاف دارند؛ برای نمونه:
آنها معتقد بودند که حماس، شیعی است و تفکرات شیعی را در نوار غزه نشر میکند و باید با آنها مبارزه شود!!  آنها بخاطر اینکه حماس با ایران و حزب الله رابطه هایی سیاسی داشت، او را متهم به شیعه بودن و ترویج شیعه گری میکردند! یعنی آنان آنقدر ساده پندار و تک بعدنگر بودند که توانِ تفکیکِ حمایتهایِ اعتقادی از حمایتهای سیاسی را ندارشتند!

به هرحال، مغفرت و آمرزش تمامی مسلمانان را از خداوند منان، مسألت دارم، و امیدوارم شما برادر عزیز نیز، از بنده ی حقیر رنجیده خاطر نشده باشید؛ در این مدت اندکی تند حرف زدم که اصلا این رفتارم درست نبوده؛ اگر احساس میکنید دلتان را آزرده ام یا مرتکبِ بی انصافی ای شده ام، بخاطر رضای خدا حلالم کنید...

أخوکم متین!

نماد کاربر
Mmm

پستتوسط amanj2 » جمعه مهر ماه 21, 1391 11:26 am

سلام علیکم برادر عزیز

حرفهای که درباره حمله استشهادی یا انتحاری زدید  هم متعجب شدم هم ناراحت.شیخ ابوبصیر بنا به دلایلی که دارند این حرکت رو حرام دونستند وخیلی زود مثل شما نتیجه گیری نکردند  درباره حملات۱۱سبتامبر نظر خودم رو گفتم،اما درباره ماجرای حماس وگروه شیخ ابو نور واقعا ناراحت شدم مطلب رو که میخوندم  وقتی به ماجرای امام علی وخوارج اشاره کردی دوست داشتم  بگی مثل ماجرای امام علی و امیر معاویه است. ......................................................................................................................................... برادر عزیز دوست ندارم بحث رو اینجوری ادامه بدیم که آخرش فرد روتفسیق وتکفیر در جهنم قرار بدیم اومدیم چیزی یاد بگیریم الحمدالله شما و افرادی که در این فروم هستند افرادی باشخصیت ومحترم هستند وانشا الله طوری بحث رو ادامه بدیم که باعث رنجش یکدیگر نشیم جزاکم الله
سيد قطب
amanj2
کاربر فعال
کاربر فعال

پستتوسط islam » جمعه مهر ماه 21, 1391 11:35 am

سلام میخواستم دو متن با اجازه بنویسم.

کاک متین شما دارید از اخوان المسلمین دفاع میکنید.
خوب این اخوانی ها بر خلاف استقامت رفتار میکنند یعنی میگویند که ما ظلم را قبول

میکنیم تا زمانی که به قدرت برسیم.خب این نشد حرف مثل محمد مرسی اخوانی

که محمد البنا را کشتند هیچ کس از اخوانی ها حرف نزد به خصوص محمد مرسی

خب نمونه بارز هم در انقلابات مصر بود ایا کسی نامی از محمد مرسی می برد یا

خودش رو پنهان کرده بود تا زمانی که بر قدرت رسید.

خب حالا هم القاعده(شیر های خدا):میگویند جنگ میکنیم و شهادت میکنیم تا

زمانی که دشمنان در خاک ما هستند  انها را هم از خاک خود بیرون برانیم.

اون ها مثل بچه اخوانی ها نیستند که سرشون رو برده باشند زیر پتو .اونها مرد

هستند و برای اسلام می جنگد .

نصر من الله و فتح القریب
اللهم صلی علی محمد و علی اله و اصحابه و سلم
islam
کاربر ویژه
کاربر ویژه

تاريخ عضويت: دوشنبه مرداد ماه 2, 1391 11:30 pm
تشکر کرده: 50 بار
تشکر شده: 201 بار
امتياز: 20

پستتوسط SamanRashidi » جمعه مهر ماه 21, 1391 2:30 pm

سلام
بحث بسیاااار خوبی را پیش کشیده اید به این بحث ها بشدت نیاز داریم  
و امیدوارم به درگیری نکشد
از همه تشکر می کنم و وتقاضا دارم تمام اعضا در آن اعلام حضور کنند ولو با ارسال تشکری خالی
نماد کاربر
SamanRashidi
کاربر نیمه فعال
کاربر نیمه فعال

تاريخ عضويت: دوشنبه مرداد ماه 16, 1391 11:30 pm
تشکر کرده: 30 بار
تشکر شده: 42 بار
امتياز: 0

پستتوسط Mmm » جمعه مهر ماه 21, 1391 3:00 pm

برادران عزیز و بزرگوار، بنده خاک پای شما هستم، و اصلا دوست ندارم بخاطر بعضی مسائل میانمان کینه و کدورتی بوجود بیاید.

کاک آمانج عزیز، برادر بزرگوار و نازنینم:

این آدرس کلیپی است که شیخ ایمن الظواهری در آن می فرمایند که کشتن غیرنظامیان به دلیل این که با رأی ها و مالیاتهای خود از سران غرب حمایت میکنند، جایز و مشروع است:
http://www.aparat.com/v/Iw560

-----------------------------------------------------------
این حقیر خود نیز دلایل شیخ ابوبصیر را مبنی بر تحریم عملیات استشهادی خوانده ام و اتفاقا به نظرم ایشان دلایلی بسیار قوی ارائه داده اند؛ بنده فقط نتیجه ی رأی ایشان را بیان کردم؛ ایشان بصورتی کاملا مستند می فرماید: عملیات استشهادی، انتحاری است؛ خب عملیات انتحاری یعنی چه؟؟ یعنی خودکشی؛ مگر غیر از این است کسی که خودکشی کند، جایگاهش در دوزخ است؟؟!  البته این به آن معنا نیست که بنده کسانی که عملیات استشهادی را بجا آورده اند، دوزخی بخوانم، اتفاقا به عقیده ی من خدای بزرک با نیت آنها معامله خواهد کرد؛ بنده اصلا مجتهد هم نیستم؛فقط فتوای یکی از مجتهدین را نقل نمودم. میتوانید این مقالات را در سایت رسمی شیخ ابوبصیر دانلود کنید:
«مناقَشَةُ أدِلَّةِ واعترِاضاتِ المخالِفين حولَ العملياتِ الانتحَارِيَّةِ» - «محاذير العمليات الاستشهادية أو الانتحارية »

اما يوسف قرضاوي در اين رابطه مي‏گويد: نامگذاري اين عمليات (استشهادي) به نام انتحاري يك نامگذاري غلط و گمراه كننده است، اين نوع عمليات، عملياتي فداكارانه، قهرمانانه و استشهادي است. اين نوع عمليات انتحاری نيست. و انجام دهنده آن هم منتحر (خودكشي كننده) نيست، زيرا منتحر بخاطر خودش دست به خودكشي مي‏زند ولي شهادت طلب به خاطر دينش و امتش خودش را مي‏كشد. شخص منتحر نااميد از خود و رحمت خداوند است، ولي انسان مجاهد اميد كامل به رحمت خداوند دارد. منتحر به خاطر رهايي از خود و دردها و رنجهاي خود دست به خودكشي مي‏زند، ولي مجاهد و شهادت طلب با اين سلاح جديد (عمليات استشهادي) با دشمن خدا و دشمن خودش مبارزه مي‏كند.
و این عملیات را فعلا فقط مختص اسرائیل میداند؛ به این استدلال که اسرائیل به صورت یک سربازخانه اداره می شود.

قرضاوی میگوید: افراد بی گناه نباید کشته شوند؛  منظور از افراد بی گناه کودکان، زنان، سالخوردگان و کسانی هستند که در تجاوز و اشغالگری و مساعدت به متجاوزین و اشغالگران هیچ نقشی نداشته باشند. او این عملیات باید علیه کفاری انجام شود که کشورهای اسلامی را اشغال کرده و یا اعلان جنگ با مسلمین کرده اند. و با مسلمین در حال جنگ هستند نه همه کفار، و صرف کفر موجب اباحه قتل آنها نمی شود.

در مورد یازده سپتامبر هم نظرتان روی چشم است؛ ولی لازم است بار دیگر بگویم که القاعده خودش این حمله و انفجار را بر عهده گرفت، و طبق اسناد و تحلیلهایی که الان هم موجود است، ظاهرا آمریکا خودش طرح این حمله را ریخته بود و القاعده را طعمه ی خویش قرار داده تا به اهدافِ پلیدش برسد و القاعده را به بازی گرفت و او را قربانی حیله ی سیاسی اش قرار داد؛ این درحالیست که بنده به پاک نیت بودنِ افراد القاعده معتقدم و شک ندارم که برای رضای خدا گام بر می دارند.
اینکه رفتار القاعده یا طالبان یا گروهکهای هم جنس آنها از جمله جند انصار الله، بیشتر به رفتار سیاسی امیرمعاویه شباهت دارد یا به موضع خوارج توصیه میکنم بروید رفتار این گروه را با فکرهای غیر خود بررسی کنید.

امیر معاویه(رض) به قصدِ از بین بردنِ حکومتِ قانونی حضرت علی(رض) قیام نکرد، بلکه خواهان قصاص قاتلان امام عثمان(رض) بودند؛ اما خوارج چه؟ خوارج خواهان از بین بردن حکومتِ حضرت علی(رض) و حتی نابود کردنِ ایشان بودند؛ حال بنگرید رفتار جندانصارالله به کدامشان  نزدیکتر است؟ جندانصارالله بنابر استدلالهای خویش، به حماس، که نماینده ی رسمی و قانونی مردم بود می تاخت و رهبران حماس را بارها تهدید کرده بود؛ حال بنده قضاوت را به خودتان میدهم؛ قیاس کنید که آیا موضع جندانصارالله به امیرمعاویه شباهت داشت یا به خوارج!  

اگر برای رفتارهای جند انصار الله سند میخواهید، میتوانید با چندی ساکنان فلسطین ارتباط برقرار کرده و از مردم آنجا بپرسید؛ این حقیر خود، با چندی از برادرانِ ایمانیم در شهرهای غزه و خلیل ارتباط دارم که گهگاهی اخبار آنجا را برایم ارسال میکنند؛  و یا میتوانید در سایتهای خبری و تحلیلی معتبر جستجویی بکنید!

برادر جان، شما که جهتگیری های سیاسی ات برگرفته از تحلیلهای علیرضا نوری زاده است، خوب است بدانی نوری زاده که حماس را تروریست میخواند، القاعده و طالبان را یقینا  پان الترا تروریسمهای شدیدی میداند که از آموزه های فاشیسمهای دگماتیسم هم بهرمند بوده که نظیرشان در تاریخ بشریت وجود نداشته و نخواهد نداشت! نوری زاده کارش تاختن به اسلام و پیامبر(ص) است، هدف و غایتش محو اسلام است، یک لائیک که خواهانِ سکولاریسم سخت است! حال به نظر شما اگر قلم در دستِ دشمنان اسلام بیفتد، چیزهای خوبی در مورد مسلمانان می نویسند؟!

همچنین لزومی نمی بینم از خالد مشعل دفاع نمایم، زیرا خدا خودش در این دنیا شاهد و در قیامت نیز قاضی است؛ منتظر میمانیم تا قیامت  فرا برسد، اگر خالد مشعل دزد باشد، خداوند او را در آتش جهنم می افکند و در برابر تمام انسانها خار و شرمنده اش میکند و او باید در قبالِ تمام مردم پاسخگو باشد؛ ولی اگر دزد نباشد، و شما بصورتی مغفولانه، فریبِ سخنان عوام خورده باشید و مرتکب افتراء و تهمت و بهتان شده باشید، آنگاه پایتان گیر است، و بخاطر اتهامات و بهتانهایتان، مدیونِ خالد مشعل میشوید و در قیامت باید پاسخگویِ او و خدایش باشید...

در مورد حرفاهایتان راجع به کمکهای مالی ای که ایران به حماس میکند، باید بگویم خیلی ابتدایی و سطحی بود؛ برادر عزیزم، از شما خواهش میکنم حمایتهای سیاسی را از حمایتهای عقیدتی تفکیک کنید؛ ایران و حماس هیچ نقطه مشترکِ اعتقادی باهم ندارند تا دلشان برای همدیگر بسوزد! اما چون دشمنشان(صهیونیسم) باهم مشترک است، از لحاظ سیاسی و دیپلماتیک باهم ارتباطهایی دارند. ضمنا خوب است بدانید حماس به شرطی از ارگانها و نهادها و کشورهای دیگر کمکهای مالی دریافت میکند که آنها حق هیچگونه دخالتی در رفتارهای استراتژیک دولت قانونی فلسطین را نداشته باشند؛ فکر میکنید چرا اسامه بن لادن(رحمه الله)، با آنکه کلی سرمایه داشت، هیچگونه کمکی به حماس و مجاهدین عزالدین قسام(رحمه الله) نمیکرد؟ بخاطر اینکه ایشان میخواست در سیاستهای فلسطین حق دخالت داشته باشد، اما این موضع ایشان، مقبول حماس نبود؛ به همین خاطر هیچ کمک مالی به مجاهدین حماس نمیکرد.
ضمنا می توانید، دلیل حمایتهای سیاسی ایران را از حماس در کلیپ زیر از زبانِ «آقای حسن عباسی» بشنوید:

http://www.aparat.com/v/q32O4

شکر برای خدا که شما از درک و شعور زیادی برخوردارید و هدفتان تکفیر و تفسیق دیگران نیست؛ باور کنید بنده هم قلبا مایل به این بحثها نیستم، و ترجیح میدهم بر روی مسائلی از سیره ی رسول(ص) و اصحاب گرانقدرش تمرکز کنیم که منجر به ازدیادِ تقوایمان میشود و اخوت و برادریمان را تحکیم میکند و انس و الفت را میانمان فزونی می بخشد.

--------------------  با احترام  -------------------

نماد کاربر
Mmm

پستتوسط Mmm » جمعه مهر ماه 21, 1391 4:30 pm

اسلام عزیز؛ شما نور چشمهای من هستی برادرم؛ باور کن اگر هزاران متن دیگر هم علیه اخوان بنویسی، بازهم نور چشم من و برادر بزرگ من هستی.

اسلام جان، سری به کتب تاریخی اخوان المسلمین بزن، ببین آیا آنها ظلم را قبول کرده اند؟ تمامی سران و رجال گذشته و کنونی اخوان المسلمین کمتر از پانزده سال زندان ندارد؛ همین دکتر قرضاوی که الان می بینی: در نوزده سالگی در خیابانهای مصر علیه حکومت جمال عبدالناصر قیام و تظاهرات میکرد؛ به زندان میرفت؛ و قبل از انقلاب مصر، در کشور قطر، درحال گذراندنِ تبعید بود! مگر همین قرضاوی نیست که میگوید:
نحن أمة الجهاد، التی فرض الله علیها أن تدفع عن نفسها؛ إما أن تعیش عیش الأعزّاء و إما أن تموت موت الشهداء»

برادر عزیزم، بخدا قسم من هم با جهاد و حتی قتال مشکلی ندارم؛ و قسم به ذاتِ مقدس الله، روحیه ی من از همه ی شماها جهادی تر و حماسی تر است؛ ما نوادگانِ صلاح الدین هستیم؛ هرکدام از ما میتواند صلاح الدین ثانی باشد؛ حاضرم قسم بخورم اگر 300 نفر شباب باشهامت و باغیرت و باحکمت دور هم جمع می شدیم یقینا قدس را همچون اسلافشان، امام عمر(رض) و سلطان صلاح الدین(رحمه الله)، بار دیگر فتح می کردند!  اما بحث بر سر این است که نباید قضیه را آنقدر ساده نگاه کنیم؛ باور کنید آنها خیلی هفت خط و باهوش هستند، و باید آنقدر دقت داشت که مبادا  طعمه شان شویم و ما را گول بدهند و ندانسته مجری برنامه های آنان شویم. باید ما نیز زیرکانه برخورد کنیم. سازماندهی شده و منظم و ابعاد مختلف را مد نظر داشته باشیم. ما در میان خودمان(مسلمانان):
باید وکیلانی قوی و خطیبانی خبره تربیت کنیم تا از لحاظ دیپلماتیک نیرو کم نداشته باشیم و در محافل و مجالس عمومی و مذاکرات از حقوقمان دفاع کنند.
باید معلمانی قوی و عالم داشته باشیم تا فرزندانمان را سالم و صالح و معتقد و ملتزم تحویل جامعه بدهند.
باید پزشکانی باشرافت تربیت کنیم که در میدانهای جهاد و قتال، برادران مجاهدمان را معالجه نموده و اسبابی شوند برای اینکه مردممان از بیماریها بدور باشند.
باید مهندسانی بزرگ تربیت کنیم  تا حل مسائل و و قضایا  را برعهده بگیرند و انواع تکنولوژیها و ابزارها را برای پیروزی در نبرد در اختیارمان بگذارند.
باید اقتصاد دان های نخبه ای داشته باشیم تا نبض اقتصاد را با ایده های خود در دست بگیرند و امور اقتصادی مسلمانان را سامان دهند و آنها را از لحاظ اقتصادی رشد دهند.
باید جامعه شناسها و تحلیلگرانِ زبره سیاسی تربیت کنیم که باحضور خود در رسانه ها، بگونه ای منطقی از مظلومیتِ مسلمانان حمایت کنند و سایر مردم جهان را با ما همسو سازند.
باید مدیرانی(!) داشته باشیم که با بررسی ها و تصمیم گیهای خود، بهترین استراتژیها را تعیین کرده و برترین سبک برخوردها و مواضع را از خود نشان داده و نیروها و منابع اسلامی را بگونه صحیح توزیع نمایند.
و باید مجاهدین باشهامت و مخلصی چون اصحابِ بزرگوار رسول(ص) را تربیت کرد تا در میدانهای جهاد با جان و دل از خاک و ناموس و سرزمین خود دفاع کنند.

برادران، قدس و أقصی در خطر است؛ سرزمینی که قرآن کریم آن را «مبارک» میخواند؛ قدس ناموس اسلام است؛ آن صهائنه ی جانی و خائن، قدس را مفت به دست نیاورده اند؛ همین مسیری را طی کرده اند که در بالا عرض کردم؛ جریانِ متخصص پروری را طی کرده اند؛ از طریق سربازانشان جنایت میکنند و از طریق متخصصانشان در زمینه های مختلف، مردم دنیا را با خود همسو می کنند؛ با حیله های خود، ما و دینمان را برای جهان خونخوار و ضدبشریت معرفی کرده اند و خود را منجی عالم بشریت قلمداد کرده اند؛ پس بیایید ما هم اندکی زیرکانه برخورد کنیم.

به خدای محمد(ص) این حقیر از تمامی رفتارها و موضعهای اخوان المسلمین دفاع نکرده و نمیکنم؛ من که آنها را نعوذ بالله معصوم از خطا نمیدانم؛ من فقط براساس پاره ای دلایل، چندی از رفتارهای سیاسی اخوان المسلمین را در این عصر پرهیاهو و سرشار از پیچیدگیهای سیاسی و اجتماعی موفق تر ارزیابی کرده ام؛ و هرگز کسی را هم مجاب به پذیرش نتایج خودم نکرده و نمیکنم؛ الله سبحانه و تعالی با آن همه عظمتش، اجباری در پذیرش دین و برنامه ی کامل و جامعش قرار نداده، حال این حقیر با این همه ضعف و ناتوانی کی باشم که هم نوعان و علی الخصوص برادرانِ نازنینی چون شما را به زور مجبور به دیدگاه های خودم بکنم.
شما فقط دلایل این حقیر را نیز بشنوید کافی است؛ الحمدلله بنده به شعور درایتِ برادران و خواهرانم در این وبسایت اعتماد کامل دارم؛ اگر پس شنیدنِ سخنانِ این برادر حقیرشان، قانع نشدند و  موضعشان تغییر نکرد، به ذاتِ الله تعالی قسم بازهم برای من عزیز و محترم اند و در قلبم برایشان محبت یافت می شود؛ هرگز این گمان را به دلتان راه ندهید که اگر مثلا همفکر من نباشید، پس شما عزیزان را دشمن خود میدانم و از شما بدم می آید؛ بنده این مطلب را در بخش «گفتمان درون دینی» درج کرده ام؛ یعنی ما همگی برادر و خواهر همدیگر هستیم؛ حتی اگر در زمینه هایی باهم مشترک نبودیم هرگز باهم  دشمن نخواهیم بود؛ اگر موضعهای این حقیر برایتان قابل قبول نیست، فدای آن سرتان، بازهم برادر و خواهر  من هستید؛ اگر رفتار شیرهای خدا(بقول اسلام عزیز) را می پسندید، بازهم برادر من هستید، و همیشه دوستتان دارم و برایتان دعای خیر میکنم.
نماد کاربر
Mmm

پستتوسط islam » جمعه مهر ماه 21, 1391 7:20 pm

سلام.ممنونم از زحماتتون.این ها(دشمنان اسلام) بر سر یک حرف دارن مبارزه میکنند ومسیحی و یهود و کمونیست ومسیحی و سوسیالیسم ها و.... همگی هدفشون اینه (نابود کردن توحید و وحدت اسلامی .

ممنونم.اجرکم عند الله
اللهم صلی علی محمد و علی اله و اصحابه و سلم
islam
کاربر ویژه
کاربر ویژه

تاريخ عضويت: دوشنبه مرداد ماه 2, 1391 11:30 pm
تشکر کرده: 50 بار
تشکر شده: 201 بار
امتياز: 20

پستتوسط amanj2 » جمعه مهر ماه 21, 1391 9:45 pm

سلام علیکم برادر عزیزوگرامی درباره تشبیه درگیری ها امام علی وامیر معاویه ازباب اختلاف فکر نگفتم از باب وان طائفتان من المؤمنین اقتتلوا گفتم  برادر عزیزم.... البته برادر هی میگوی قیام جماعت شیخ ابو نور کجا قیام کردند علیه حکومت مرکزی توصیه میکنم آخرین سخنرانی های شیخ ابو نور روگوش بدهید بوی از قیام مسلحانه داشت،وبه خاطر چند سخنرانی که علیه حکومت داشت میبایست به  آن شکل  فجیع به مسجد حمله کنند هی میگی حمله انتحاری کارهای که اینها در اطراف وداخل مسجد انجام دادند از حمله انتحاری بدتره به بچه کوچک هم رحم نکردند خدایش وقتی اون صحنه هارو دیدم بلا تشبیه ..................................................................................

برادر متین قلبا من هم دوست ندارم به این بحث ها ادامه بدم واینو هم میدونم بدون هیچ نتیجه ای به پایان میرسه چه خوب می شد اگه رو مشترکات بحث می شدکه باعث به قول خودت ازدیادِ تقوایمان میشود و اخوت و برادریمان را تحکیم میکند و انس و الفت را میانمان فزونی می بخشد.
سيد قطب
amanj2
کاربر فعال
کاربر فعال

پستتوسط Mmm » جمعه مهر ماه 21, 1391 10:15 pm

دوستِ عزیز، در مورد رفتارهای جند انصار الله، بنده عرض کردم آنها مردم را گرفته و حدود شرعی را در مسجد ابن تیمیه بر مردم فلسطین اعمال میکردند؛ بنده خودم با یکی از برادران مسلمانِ فلسطینی که ساکن شهر غزه هم بود و هیچ وابستگی ای به هیچکدام از جماعتهای اسلامی(حماس،فتح،گروهکهای سلفی و...) در فلسطین نداشت صحبت کرده ام و صحت این ماجرا را پیگیری کرده ام؛ شما فقط یکی از آن سخنرانیها را شنیده اید و گمان می کنید حماس فقط بخاطر آن سخنرانی به آنها حمله برده است؛ هرگز این چنین نیست؛ آنها کلی جنایت مرتکب شده بودند،  یک سئوال دارم،آیا  اصلا مطالب بنده را  خوانده اید؟؟ آنها برخی از مراکز و موسسات وابسته به حماس را در غزه نابود کرده بودند؛ آنها بودند که در مسجد ابن تیمیه، خلافت و امارتِ اسلامی را تشکیل داده و حدود و مجازاتهای اسلامی را بر مردم اجرا میکردند؛ میدانید یعنی چه؟؟ یعنی اگر خواهر شما ندانسته  با صدای بلند می خندید او را میگرفتند؛
ضمنا بنده عرض کردم  بارها و بارها حماس از طریق نیروهای ایدئولوگ و امامانِ جماعتش، تلاش کرد تا در مرحله اول از طریق بحث و جلساتِ فکری-نظری، با آنان مقابله نماید؛ ولی به نظرت آنان می دانند مفهوم مذاکره چیست؟؟
آنها مجموعه ای طالبانیسم بودند؛ میدانید یعنی چه؟؟ میدانید طالبان چه کسانی هستند؟؟ کسانی هستند که وقتی استاد برهان الدین ربانی، آنها را برای مذاکره دعوت کرد، یکی از آنها در دستار خود(عمامه‏ای که بر روی سر می‏بندند) بمبی مخفی کرده بود و در هنگام مذاکره با استاد، آن را منفجر کرد.
اینان از آن دسته هستند.

در مورد ایران هم، شک نکنید مدیر تالار گفتمان این مطلبتان را حذف خواهد کرد!!

در مورد کمک ایران به حماس یک سئوال از شما دارم؛ آیا کلیپ حسن عباسی را دیدید یا نه؟؟ شما را به الله قسم میدهم اگر ندیده اید(که مطمئنم ندیده اید)  ببینید!

در مورد آیه که آوردید، بنده نیز آیه را مد نظرم بود؛ ولی مگر خوارج کافر بودند؟ مگر منافق بودند؟؟ خوارج هم مومن بودند، فقط به قول حضرت علی(رض)، برادرانی بودند که راهشان را گم کرده بودند؛ هرچند که بازهم سندهایی برای خوارج صفتی این جماعتها وجود دارد، ولی بخاطر شما هم که شده فرض را بر این میگریم که آنها مانند امیر معاویه باشند؛ در هر صورت، اگربنده در آن زمان زندگی میکردم و  اطلاعاتی که اکنون از آن ماجرا دارم را میداشتم،  ابتدا سعی میکردم میان آنها صلح برقرار کنم، و اما اگر اندیشه ی صلح کارآمد نمی بود، در پشت سپاه حضرت علی(ع) ایستاده و در مقابل امیر معاویه می جنگیدم.

نماد کاربر
Mmm

پستتوسط antidemocracy » جمعه مهر ماه 21, 1391 11:35 pm

فقط این تیکه را جواب میدم که با سفسطه خواستی نظر شیخ را یه نفع خودت سوء تعبیر کنی !

این حقیر خود نیز دلایل شیخ ابوبصیر را مبنی بر تحریم عملیات استشهادی خوانده ام و اتفاقا به نظرم ایشان دلایلی بسیار قوی ارائه داده اند؛ بنده فقط نتیجه ی رأی ایشان را بیان کردم؛ ایشان بصورتی کاملا مستند می فرماید: عملیات استشهادی، انتحاری است؛ خب عملیات انتحاری یعنی چه؟؟ یعنی خودکشی؛ مگر غیر از این است کسی که خودکشی کند، جایگاهش در دوزخ است؟؟!

بله شیخ عملیات استشهادی را قبول ندارد چون ادله تحریم خود کشی را بر منافع آن ترجیح می دهد اما خود ایشان در استفتائات انجام شده بصراحت گفته اند هر چند من این عملیات را جایز نمی دانم اما هرگز انجام دهنده آن را خودکشی و جهنمی نمی دانم

متین از این گونه حرکات پرهیز کن در ضمن با مطالب اخیری که از شما امشب دیدم تناقضات بسیاری با گفته های خودتان در چند مطلب قبلی که با هم گفتگو کردیم دارد
واقعا متاسفم!!
‏قال الله تعالی : «إِنَّ اللَّهَ وَمَلَائِكَتَهُ يُصَلُّونَ عَلَى النَّبِيِّ يَا أَيُّهَا الَّذِينَ آمَنُوا صَلُّوا عَلَيْهِ وَسَلِّمُ»

برای نویسنده این مطلب antidemocracy تشکر کننده ها: 2
amanj2 (يکشنبه ارديبهشت ماه 7, 1392 2:51 am), loveaislam (يکشنبه ارديبهشت ماه 7, 1392 2:51 am)
رتبه: 14.29%

نماد کاربر
antidemocracy
کاربر فعال
کاربر فعال

تاريخ عضويت: دوشنبه آبان ماه 15, 1390 12:30 am
تشکر کرده: 34 بار
تشکر شده: 59 بار
امتياز: 80

هواداران اخوان و اخوانی ها پاسخ دهند؟

پستتوسط loveaislam » دوشنبه مهر ماه 24, 1391 5:28 pm

سلام بر همه یک مدت نبودم چه خبره :o

متین خودت شروع کری پس الآن :

هواداران اخوان و اخوانی ها پاسخ دهند؟

خیانت صریح اخوان در خصوص عدم تطبیق شریعت اسلام در مصر
اخبار - جهان  

تمکین: شیخ محمد عبدالحمید، یکی از سران گروه "دعوت سلفی" فاش ساخت که توافق بین حزب "آزادی و عدالت" و گروه "دعوت سلفی" مبنی بر تطبیق شریعت اسلامی بر مصر، توسط حزب "آزادی و عدالت" نقض شده است.

ایشان در خصوص تلاش سران حکومت مصر برای پایه گذاری قانون اساسی و عدم تطبیق شریعت اسلام هشدار دادند و بیان داشتند که در این صورت به زودی به خیابانها خواهیم آمد .. برای همه فاش خواهیم ساخت و برای از بین بردن این قانون، دعوت و فراخوان خواهیم نمود.

این سخنان در خلال نشست گروه "دعوت سلفی" در منطقه وردیان واقع در غرب اسکندریه در روز چهارشنبه هفته گذشته انجام گرفته است.

لینک منبع : http://www.tammkeen.com/index.php/akhba ... 59-55.html

در ضمن پستی با همین نام احداث خواهد شد و باید جواب بدید و اگر مانند مطلب قبل قفل بشه من پینوس را به آتش می کشم

چطور اهانت و تهمت به همه احزاب اسلامی موافق قوانین سایت بوده و اما حرف زدن از اصول و عقاید و خیانتهای اخوان مخالف آن است.

:o  :o  :o
در ضمن مقصر این اقدام متین است که باب تهمت و افترا و استناد به مزدوران و و بی دینان علیه امت اسلام را باز کردند اما مثل اینکه شما می پسندید و امکانات ویژه در اختیارش گذاشتید و همانگونه که دوستان گفتن همیشه بصورت مخفی وارد سایت شده و 24 ساعته اینجاست

راستی متین در اصفهان دانشجویی یا داری دوره اخوانیت را می گذارانی چطور یک دانشجو شبانه روز پای کامپیوتره واین همه مطلب الکی مینویسه در حالی که همه از خواندنش خسته نشدند و هیچ فایده ای نداشت :o
نماد کاربر
loveaislam
کاربر کوشا
کاربر کوشا

تاريخ عضويت: دوشنبه مهر ماه 2, 1391 12:30 am
تشکر کرده: 25 بار
تشکر شده: 9 بار

پستتوسط nahmadi69 » دوشنبه مهر ماه 24, 1391 5:45 pm

سلام عليكم و رحمه الله و بركاته
برادر عزيز متين فقط داره عقيده خودش رو  بيان ميكنه . هيچ توهيني نكرده بلكه اين دوستان شما هستند كه توهين ميكنند
ضمنا شما هم ميتونيد مخفي بياين تو سايت  مشكلي نيست كافيه برين توي تنظيمات  درست ميشه و اين امكانات نيست كه به متين داده شده
راستي يه سوال
چه كسي گفته كه اينجا تريبون اخوان المسلمين بوده و ما بايد جواب گوي اعمال اونها باشيم ؟.  ايا ما مسئول اعمال اونها هستيم؟
راستي اين رو هم بگم . منبعت رو از كجا گير اوردي اين كه سايت خودتونه . قابل استناد نيست .خبر ر. از كجا شنيديد؟

برای نویسنده این مطلب nahmadi69 تشکر کننده ها:
loveaislam (يکشنبه ارديبهشت ماه 7, 1392 2:51 am)
رتبه: 7.14%

نماد کاربر
nahmadi69
کاربر ویژه
کاربر ویژه

تاريخ عضويت: پنج شنبه اسفند ماه 24, 1390 12:30 am
تشکر کرده: 148 بار
تشکر شده: 142 بار
امتياز: 410

پستتوسط loveaislam » دوشنبه مهر ماه 24, 1391 5:55 pm

وعلیک السلام از توضیح وراهنمایی شما ممنونم

اما با بقیه گفته یتان مخالفم چون او فقط عقیدیش را بیان نمی کند بخوانید که چگونه دیگران را تخریب میکند و این از روشهای اخوان است تا خود را متشخص و زرنگ و .. نشان دهند .
ودقیقا اینجا به تریبون اخوان بدل گشته و حتی مدیریت سایت و پدر عزیزشان که من به ایشان اردت خواصی دارم و معلمم بودند وابسته به اخوان بوده و تحت نظارت آنها اینجا را اداره می کند .
دوباره می گم مقصر متین است با زبان درازیهایش که هیچ خیری در آن نیست.

در ضمن خیر این سایت مطعلق به بنده نیست و اصولا من سایتی را اداره نمی کنم و اداره کنندگان این سایت به احتمال قوی خارج از کشور هستند
نماد کاربر
loveaislam
کاربر کوشا
کاربر کوشا

تاريخ عضويت: دوشنبه مهر ماه 2, 1391 12:30 am
تشکر کرده: 25 بار
تشکر شده: 9 بار

پستتوسط nahmadi69 » دوشنبه مهر ماه 24, 1391 6:04 pm

برادر من . دوست شما طارق توهين نميكردن و متين توهين مي كرد !!!!!!!!!!!!
اگه من اخواني باشم يا  متين  يا  مدير اخواني باشه يا پدر مدير كه بنده هم به همشون ارادت دارم اخواني باشن دليل بر اين  نيست كه اينجا تريبون رسمي اخوان المسلمين است . برو يه سايت به اسم اخوان انلاين هست اونجا تريبون رسمي اونهاست نه اينجا . و اصولا حزب اخواني در ايران وجود نداره  . اخوان به صورت رسمي  مال كشورهاي عربي و شايد شباهت وجود داشته باشه اما دليلي نداره عينا يه حزب باشن و بايد در قبال كارهاي همديگر مسول باشن .
اصلا در سايت يك منبع براي خبر هم نقل نشده  بود  اين چه خبرگذاري هستش كه هيچ نبعي نقل نميكنه؟
الدنيا سجن المؤمن وجنّة الكافر، والموت جسر هؤلاء إلى جنّاتهم وجسر هؤلاء إلى جحيمهم

ما الموت إلاّ قنطرة تعبر بكم من البؤس والضّراء إلى الجنان الواسعة، والنعيم الدائم، فأيُّكم يكره أن ينتقل من سجن إلى قصر
نماد کاربر
nahmadi69
کاربر ویژه
کاربر ویژه

تاريخ عضويت: پنج شنبه اسفند ماه 24, 1390 12:30 am
تشکر کرده: 148 بار
تشکر شده: 142 بار
امتياز: 410

بازگشت به گفتمان درون دینی

چه کسي حاضر است ؟

کاربران حاضر در اين انجمن: بدون كاربران آنلاين و 1 مهمان