خدا درحال نگریستن به توست

در این بخش داستانهای کوتاه و آموزنده قرار داده می شود

مديران انجمن: CafeWeb, Dabir, Noha, bahar

پستتوسط praise » جمعه دي ماه 29, 1391 10:22 am

خدا درحال نگریستن به توست پیر ده این جمله رابه جوانان گفت بعد هم ادامه داد:خداوند گاهی اوقات درجایگاه پالاینده وخالص کننده نقره خواهد نشست برخی از جوانان کلاس دچار سردرگمی شدند‍.آن ها نمی دانستند که این عبارت درمورد ویژگی و ماهیت خداوند چه مفهومی دارد.ازاین رو استاد به یکی ازشاگردان پیشنهاد داد که فرآیند تصفیه وپالایش نقره را بررسی کند ونتیجه رادر کلاس بعدی به اطلاع سایرین برساند.

اوهمان هفته به سراغ یک نقره کار رفت . وقتی طرزکار او را تماشا کرد دید که قطعه ای نقره را روی آتش گرفت و گذاشت تا کاملا داغ شود نقره کار توضیح داد که برای پالایش نقره لازم است آن را در وسط شعله جایی که داغ تر از همه جاست نگه داشت تا همه ی ناخالصی های آن بسوزد واز بین برود.

جوان اندیشید که مانیز درچنین نقطه داغی نگه داشته میشویم . بعددوباره به این جمله فکر کرد که استاد می گفت:او در جایگاه پالاینده وخالص کننده نقره خواهد نشست. از نقره کار پرسید: آیا او واقعا در تمام مدتی که نقره درحال خلوص یافتن است توباید جلوی آتش بشینی؟

مرد جواب داد :آری ، نه تنها باید این جا بشینم و قطعه نقره را نگه دارم بلکه باید تمام مدت چشمانم رابه آن بدوزم اگر تمام آن مدت لحظه ای نقره را رها کنم خراب خواهد شد.
جوان لحظه ای سکوت کرد بعد پرسید:از کجا میفهمی که نقره کاملا خالص شده است ؟
مرد خندید وگفت:خب خیلی راحت است هروقت تصویر خودم رادرآن ببینم

اگر امروز داغی آتش را احساس می کنی به یاد داشته باش که خداوند چشم به تو دوخته است وهم چنان به توخواهد نگریست تا تصویر خودش را درتوببیند همین حالا کسی محتاج این است که بداند خدا درحال نگریستن به اوست.

واو در حال گذراندن هرشرایطی که باشددر نهایت فردی بهتر خواهد شد.

زندگی مانندیک سکه است تو میتوانی آن راهر طور که هست خرج کنی اما فقط یـــــک بار.
نماد کاربر
praise
کاربر ویژه
کاربر ویژه

تاريخ عضويت: شنبه آذر ماه 24, 1391 12:30 am
تشکر کرده: 284 بار
تشکر شده: 110 بار
امتياز: 30

بازگشت به داستانهای کوتاه و آموزنده

چه کسي حاضر است ؟

کاربران حاضر در اين انجمن: بدون كاربران آنلاين و 2 مهمان