جوان مسلمانی که توجه غربی ها را به خود جلب کرد

در این بخش داستانهای کوتاه و آموزنده قرار داده می شود

مديران انجمن: CafeWeb, Dabir, Noha, bahar

جوان مسلمانی که توجه غربی ها را به خود جلب کرد

پستتوسط Maryam-new » شنبه تير ماه 14, 1393 2:56 pm

جوان مسلمانی که با بخشیدن کفش هایش توجه غربی ها را به خود جلب کرد     

" دلم آب شد " جمله ای است که یک راننده ی اتوبوس در کانادا با آن صحنه ای را توصیف می کند که قهرمان آن یک جوان مسلمان است . این جوان مسلمان وقتی نگاهش به مرد فقیر کانادایی در اتوبوس می افتد که کفشی در پایش نیست ، کفشها و جورابش را در می آورد و به این مرد فقیر کانادایی می بخشد . ، به گزارش روزنامه انگلیسیه دیلی میل ،  راننده ی اتوبوس این صحنه را به یک صحنه ی در نهایت تواضع که در آن شخص ذات خود را برای دیگری انکار می کند ، توصیف کرد .

راننده ی اتوبوس آقای " فرک " موفق شد چند عکس از این حادثه بگیرد و آنها را بر روی صفحه ی شخصی فیس بوک خود منتشر کرد . این راننده ی تاکسی می گوید : جوان مسلمان کفش ها و جوراب هایش را از پا در آورد و به مردی که کفشی درپا نداشت بخشید و به او گفت : کفش هام مال شما ، نگران من نباش من خونه م نزدیکه .

به گزارش تذکره این راننده ی اتوبوس ادامه داد که  مردم عادی اصلا به چنین اشخاص فقیری توجه نمی کنند و حتی بخاطر لباس های کهنه شون در کنار چنین کسانی هم نمی نشینند ، و وقتی اون مرد فقیر این پیشنهاد رو از طرف جوان مسلمان شنید خودش بسیار متعجب بود .

در مصاحبه با این جوان مسلمان 27 ساله ضمن تاکیدد بر عدم ذکر اسمش گفت که در اسلام کار خیر را نباید در بوق و کرنا کرد ، او گفت که وقتی اون مرد فقیر رو دیدم که چیزی پاش نبود  ناراحت شدم و کفش هامو بهش دادم ، تا منزل خودم چند دقیقه فاصله داشتم ، می تونسم پای پیاده هم به خونه م برسم .

برای نویسنده این مطلب Maryam-new تشکر کننده ها: 2
bahar (يکشنبه تير ماه 15, 1393 10:56 am), yosra69 (شنبه تير ماه 14, 1393 6:27 pm)
رتبه: 14.29%

Maryam-new
کاربر ویژه
کاربر ویژه

تاريخ عضويت: دوشنبه مهر ماه 8, 1392 12:12 pm
تشکر کرده: 113 بار
تشکر شده: 271 بار
امتياز: 2710

Re: جوان مسلمانی که توجه غربی ها را به خود جلب کرد

پستتوسط mrw_45 » دوشنبه خرداد ماه 1, 1396 12:18 pm

ممنون خوب بود

mrw_45