سفر به هلند

در این بخش ماهیانه موضوعاتی مطرح می شود که کاربران در مورد آن بحث می نمایند ...

مديران انجمن: tarannom, CafeWeb, Dabir, Noha, bahar, Modir-Farhangi

سفر به هلند

پستتوسط limootorsh » دوشنبه مهر ماه 17, 1396 3:22 pm

سفر به هلند؛ سرزمین لاله های نارنجی تور هلند سرزمین لاله های نارنجی سفر همیشه یکی از بهترین و دلنشین ترین کارهایی هست که من انجام میدم. میخواستم یه سفر متفاوت رو تجربه کنم. یه سفری که تمام سفرهای قبلی رو کمرنگ کنه و حسابی خاطره بشه برام. با کلی پرس و جو و گشتن توی اینترنت و خلاصه حسابی وقت گذاشتن بالاخره برای انتخاب مقصد به نتیجه رسیدم. هلند. کشور لاله های نارنجی. البته از قبل من فقط طرفدار تیم فوتبال هلند بودم و آشنایی خاصی با خود کشور هلند نداشتم. ولی هر چی بیشتر تحقیق کردم بیشتر مشتاق شدم که به این کشور زیبا سفر کنم. بعد از انتخاب مقصد اولین مشکلی که پیش اومد گرفتن وقت سفارت بود. همین باعث شد که تاریخ سفرم خیلی عقب بیوفته چون زمانی که بهم وقت دادن دو ماه بعد بود. ولی در هر صورت مصاحبه سفارت رو دادم و پس از ارائه مدارک لازم که شامل گردش حساب و گواهی تمکن مالی و مدارک شناسایی بود قرار شد دو هفته ی بعد منتظر جواب باشیم. ویزای هشت روزه ی ما صادر شد و من به همراه برادرم عازم فرودگاه امام خمینی شدیم. اولین تجربه ی حضورم در یک کشور اروپایی بود و کمی هیجان داشتم. قبلا چند کشور آسیایی رفته بودم.به فرودگاه هلند که رسیدیم مامورین چند تا سوال معمولی راجع به دلایل سفر و شهرهایی که می خوایم بریم و تاریخ برگشت و اینا از ما پرسیدن و بعد از یک ساعت معطلی برای تحویل گرفتن بارهامون که بعد فهمیدیم اصولاً این طور نیست و شانس ما بوده بارهایمان را تحویل گرفتیم. با یک ون که قیمت مناسب تری نسبت به تاکسی ها داشتند به سمت هتل حرکت کردیم. هتلی که رزرو کرده بودیم هتل Nova بود. این هتل یه هتل 3 ستاره بود ولی با توجه اینکه در مرکز شهر قرار گرفته بود دسترسی بسیاری خوبی به نقاط مختلف شهر داشت. قیمت هتل نسبت به بقیه هتل های سه ستاره شهر بسیار مناسب بود و اتاق های تمیز و مرتبی داشت. بعد از اینکه دو ساعتی استراحت کردیم از هتل خارج شدیم و مشاهده کردیم که موقعیت هتل بسیار مناسب تر از آن بود که فکر می کردیم. در اطراف هتل تعداد زیادی مغازه های فروش نقاشی و صنایع دستی وجود داشت.

عضويت  / ورود

عضويت  / ورود

عضويت  / ورود

عضويت  / ورود

عضويت  / ورود

عضويت  / ورود

عضويت  / ورود

عضويت  / ورود
  بعد از اینکه در اطراف هتل و خیابان های آمستردام حسابی قدم زدیم و لذت بردیم به هتل برگشتیم تا با استراحت کافی آماده شویم برای روز بعدی سفر. روز دوم به میدان توریستی مهم شهر که فاصله کمی تا هتل داشت رفتیم. میدان دام که به معنی سد می باشد. چون هلند در فلات واقع شده واژه دام در اکثر واژه ها دیده می شود. مانند همین آمستردام. میدان دام بسیار زیبا و مکانی مناسب برای گرفتن عکس های یادگاری بود. در اطاف میدان کاخ سلطنتی و خیابان هایی مملو از فروشگاه های پوشاک و صنایع دستی و پنیر فروشی وجود داشت. همچنین موزه مادام توسو نیز در سمت دیگر میدان قرار داشت. موزه ای شامل تعداد زیادی مجسمه که از موم ساخته شده بود و ماکتی دقیق از افراد مشهور و ستاره های سینما بودند. در میدان دام هر روز برنامه ای متفاوت وجود دارد از نمایشگاه های مختلف گرفته تا اعتراضات مدنی و شعبده بازی و غیره.از موارد عجیبی که نظر من رو به خودش جلب کرد این بود که اکثر مردم از دوچرخه استفاده می کردند و وسایل حمل و نقل اندک بود. جالب تر از آن قد بلند هلندی ها بود. پنیرهای متنوع و خوشمزه از سوغاتی های بسیار جالب اونجا بود که میشد قبل از خرید طعم آن را چشید. بعد از برگشت به هتل و صرف ناهار در یکی از رستوران های نزدیک هتل به سمت ورزشگاه اختصاصی تیم آژاکس رفتیم که برای من بسیار جذاب بود زیرا در گذشته بازی های تیم ملی هلند رو از طریق تلویزیون پیگیری میکردم. مقصد بعدی ما خرید لوازم کوهنوردی بود از یکی از فروشگاه های معروف به نامDECATHLON که فاصله کمی با هتل نیز داشت بود. تجربه ای که احتمالا به درد دیگر دوستانی که قصد مسافرت بههلند را دارند می خورد تجربه خرید بود. خرید از فروشگاه های بزرگ بیش از 60 درصد ارزانتر از فروشگاه ها و مغازه های کوچک بود. در هتل اینترنت رایگان و پر سرعت وجود داشت و به همین دلیل بیشتر شب رو به اینترنت گردی و تماس با خانواده و دوستان گذراندیم.
limootorsh
کاربر نیمه فعال
کاربر نیمه فعال

تاريخ عضويت: شنبه خرداد ماه 6, 1396 3:15 pm
تشکر کرده: 0 دفعه
تشکر شده: 0 دفعه
امتياز: 0

بازگشت به تریبون آزاد

چه کسي حاضر است ؟

کاربران حاضر در اين انجمن: بدون كاربران آنلاين و 2 مهمان