عمارت سلطان عبدالصمد کوالالامپور + تصاویر

در این بخش ماهیانه موضوعاتی مطرح می شود که کاربران در مورد آن بحث می نمایند ...

مديران انجمن: tarannom, CafeWeb, Dabir, Noha, bahar, Modir-Farhangi

عمارت سلطان عبدالصمد کوالالامپور + تصاویر

پستتوسط amirali96 » پنج شنبه آبان ماه 3, 1397 10:59 pm


عضويت  / ورود
: عمارت سلطان عبدالصمد در واقع یک سانمان نمادین بوه که درست روبروید میدان مردکا و کلوپ رویال سلانگور قرار دارد. این عمارت بزرگ در سال 1897 بوسیله A.C. ساخته شد. زمانی که حکومت بریتانیا در مالزی همچنان برقرار بود، این عمارت نیز جز چندین اداره دولتی شهر محسوب می شد. اما امروزه دیوان و عدالت عالی در عمارت تاریخی سلطان عبدالصمد مستقر است. چیزی که توریست ها و گردشگران

عضويت  / ورود
را به سمت این عمارت جذب می کند، طراح های مغربی زیبا و همینطور برج ساعت است. عمارت سلطان عبدالصمد در مناسبت ها مهم با پرچم ها و نورهای رنگی تزئین می شوند.


معماری عمارت سلطان عبدالصمد کوالالامپور

این عمارت امروزه مکانی برای استقرار وزارت اطلاعات، ارتباطات و فرهنگ کشور مالزی است. هرچند از این عمارت برای کارهای اداری دیگر استفاده نمی شود اما اکنون به جاذبه گردشگری بسیار مهم و همینطور نماد تاریخی شهر کوالالامپور پایتخت مالزی تبدیل شده و هیمنطور با استقبال بسیار خوب توریست ها و گردشگران

عضويت  / ورود
روبرو شده است. بنای عمارت سلطان عبدالصمد کاملا از آجر بوده و ویژگی فوق العاده ای که دارد، معماری گوتیک، وسترن و همینطور سبک موریش در ساخت آن است. این بنا طاق های قوسی شکل، ستون ها منحنی با گنبدهای مسی که میدرخشند، برج ساعت 41 متری و ایوانی زیبا و مجلل داشته که ان را خاص تر می کند.


دسترسی های نزدیک به عمارت سلطان عبدالصمد کوالالامپور

توریست ها و گردشگران

عضويت  / ورود
میتوانند برای رسیدن به این عمارت باشکوه از خط راه آهن سریع لایت راپید استفاده کنند. این بنا درست روبروی میدان مردکا قرار دارد و میتوان با سوار شدند در خط پوترا و پیاده شدن در ایستگاه پاسار سنی و یا مسجد جامع به راحتی به عمارت سلطان عبدالصمد کوالالامپور برسند. به طور کلی این عمارت در قسمت شرقی میدان مردکا و رویال سلانگور کلاب، در طول خیابان سلطان حسام الدین قرار دارد.
amirali96
کاربر ویژه
کاربر ویژه
 
پست ها : 201
تاريخ عضويت: پنج شنبه فروردين ماه 30, 1397 10:42 pm
تشکر کرده: 0 دفعه
تشکر شده: 1 دفعه
امتياز: 10

بازگشت به تریبون آزاد

چه کسي حاضر است ؟

کاربران حاضر در اين انجمن: بدون كاربران آنلاين و 1 مهمان