5 حمام سنتی معروف در استانبول + تصاویر

در این بخش ماهیانه موضوعاتی مطرح می شود که کاربران در مورد آن بحث می نمایند ...

مديران انجمن: tarannom, CafeWeb, Dabir, Noha, bahar, Modir-Farhangi

5 حمام سنتی معروف در استانبول + تصاویر

پستتوسط amirali96 » دوشنبه دي ماه 17, 1397 11:31 pm


عضويت  / ورود
: استانبول، شهر معروف ترکیه بوده که در آن فرهنگ آسیایی و اروپایی با هم تلفیق شده اند. ترکیه سنت مختلف و منحصربفرد زیادی داشته که به ندرت میتوان آن ها را جای دیگری پیدا کرد. یکی از همین سنت های خاص، حمام های ترکی در ترکیه می باشد. بیشتر از 237 حمام ترکی در شهر استانبول قرار داشته که امروزه حدود شصت تا از آن ها مورد استفاده مردم و توریست ها قرار گرفته است. حمام ترکی سه مرحله سونا، سالن بخار و سپس شستشوی کامل بدن و در بعضی مواقع ماساژ دارد. بسیاری از این حمام ها نیز به خاطر داشتن آبگرم بهترین مکان برای درمان های مختلف می باشد. در ادامه لست تورز 5 حمام سنتی معروف در استانبول را معرفی کرده است، با ما همراه باشید.
حمام کیلیچ علی پاشا استانبول
کیلیچ علی پاشا، زمانی برده بود تا اینکه به مقام کنستانتینوپول و در آخر افسر رسید. کیلیچ پاشار در آن زمان قدرت و شهرت بسیاری داشت. به همین خاطر یکی از شخصیت های معروف در قرن شانزدهم بود. کیلیچ علی پاشا نقش بسیار موثر و بزرگی در پیروزی های ارتش عثمانی داشت. به همین خاطر معمار معروف، سینان مجموعه بناهایی به اسم حمام کیلیچ علی پاشا ساخت. این حمام ها، بهترین حمام های سنتی در شهر بوده و به توریست ها و گردشگران

عضويت  / ورود
به شدت پیشنهاد می شود که حتما از آن دیدن کنند. حمام کیلیچ علی پاشا گنبدی به ارتفاع هفده متر و چهارده متر قطر داشته و گنبد آن یکی از بزرگ ترین گنبدهایی بوده که به دست معمار سینان ساخته شده است. به همین خاطر بازسازی آن حدود هفت سال به طول انجامید.

حمام خرم سلطان ایاصوفیه استانبول
یکی از زیباترین، قدیمی ترین و بهترین حمام های سنتی ترکی در استانبول، حمام خرم سلطان در ایاصوفیه است. این حمام در محله توریستی فاتح قرار داشته و محبوبیت بسیار دارد. حمام خرم سلطان در قرن شانزدهم، زمانی که پادشاه معروف عثمانی، سلطان سلیمان حکومت می کرد، بنا شد. این حمام سنتی به دستور خرم سلطان، ملکه این امپراطوری بزرگ و با طراحی و معماری معمار معروف دربار، سینان ساخته شده است. معمار سینان، معمار معروف دربار عثمانی، سازنده بناهای معروفی از جمله مسجدهای مهروماه، سلیمانیه، رستم پاشا، ایاصوفیه و ... می باشد که اکنون در استانبول می بینید. و اما دلیل ساخت این حمام، مسجد ایاصوفیه و مسجد آبی بود. بسیاری از مردم در زمان گذشته برای عبادت و راز و نیاز، یکی از این دو مسجد شهر را انتخاب می کردند. بنابراین معماری سینان تصمیم گرفت که این مسجد را جایی بین مسجد ایاصوفیه و مسجد آبی بسازد. پس این مسجد در سال 1556 ساخته شده و در همان سال نیز افتتاح شد. قسمت زنانه و مردانه حمام خرم سلطان به صورت متقارن ساخته شده است. این حمام نه تنها برای استفاده، بلکه برای بازدید به عنوان جاذبه گردشگری نیز بسیار مناسب می باشد.

حمام ترکی هتل فور سیزن استانبول
این هتل اطراف منطقه بسفر استانبول قرار داشته و در یک کاخ عثمانی باشکوه به اسم چراغان می باشد. این کاخ عثمانی از قرن نوزدهم میلادی تاکنون پابرجا مانده و بعد از بازسازی هایی که روی آن انجام شد، از سال 2008 به یک هتل شیک و لوکس تبدیل شده است. این هتل یکی از مدرن ترین و بهترین هتل های پنج ستاره استانبول بوده و دارای حمام ترکی بسیار معروفی می باشد. بسیاری از توریست ها و گردشگران

عضويت  / ورود
اقامت در این هتل را به خاطر همین حمام ترکی و خدماتی که ارائه میدهد دوست دارند.

حمام ترکی ادیشن استانبول
این حمام ترکی استانبول در هتل ادیشن قرار داشته و یک اسپای فوق العاده و بسیار شیک در این شهر می باشد. بسیاری از توریست ها و گردشگران

عضويت  / ورود
از این حمام ترکی به عنوان جاذبه گردشگری معروف بازدید می کنند. در این حمام ترکی یک اتاق سونا، ده اتاق ماساژ، حمام کف و اتاق بخار وجود دارد. سالانه هزاران توریست و گردشگر از این حمام دیدن می کنند. از جمله خدماتی که این حمام ارائه میدهد، میتوان به ماسک ویژه روغن زیتون، ماسک برای کل بدن و ... اشاره کرد. قسمت اسپای حمام ترکی ادیشن بیست هزار مترمربع مساحت دارد.

حمام چمبرلی تاش استانبول
از جمله بهترین حمام های ترکی در استانبول می توان به حمام چمبرلی تاش اشاره کرد. حمام چمبرلی تاش نزدیک به بازار بزرگ استانبول قرار داشته و روبروی خود ستون چمبرلیتاش را دارد. همین ستون را سال 1584، معمار سینان برای سلطان سلیم دوم و نوربانو سلطان، همسر سلیم دوم ساخته است. این حمام استانبول به داشتن رختکن حمام، گنبدی مسقف شده و سوگوکلوک معروف می باشد. در قسمت گرم حمام چمبرلی تاش حدود 38 جداگانه وجود دارد. این حمام همان ابتدا دارای دو بخش زنانه و مردانه بود ولی در قرن نوزدهم، زمانی که سلطان عبدالعزیز حکوممت می کرد، به خاطر بزرگتر کردن خیابان، قسمت زنانه آن تخریب شد. امروزه قسمت زنانه این حمام سنتی مورد بازسازی قرار گرفته ولی ورودی یکی با قسمت مردانه دارد.


amirali96
کاربر ویژه
کاربر ویژه
 
پست ها : 210
تاريخ عضويت: پنج شنبه فروردين ماه 30, 1397 10:42 pm
تشکر کرده: 0 دفعه
تشکر شده: 1 دفعه
امتياز: 10

بازگشت به تریبون آزاد

چه کسي حاضر است ؟

کاربران حاضر در اين انجمن: بدون كاربران آنلاين و 1 مهمان