با قرآن، نظرسنجی، مشارکت تمام دوستانی که گوشه چشمی به تاپیک دارند، ضروری است!

مديران انجمن: CafeWeb, Dabir, Noha, bahar

با قرآن، نظرسنجی، مشارکت تمام دوستانی که گوشه چشمی به تاپیک دارند، ضروری است!

پستتوسط TalareDini » دوشنبه شهريور ماه 6, 1391 9:58 am

با سلام.
از  اوایل اردیبشهت امسال برنامه با قرآن در سایت شروع به فعالیت کرد.
توضیحات در مورد فلسفه و نحوه اجرای برنامه در لینک زیر شرح داده شد:
http://www.penous.com/ftopict-1394.html ... 3f0cff8d61
آرشیو آیات بررسی شده، از منوی بخش دینی قسمت تفسیر یا به طور مستقیم از لینک زیر قابل دسترسی است :
http://www.penous.com/forum-53.html&sid ... c23e8d66d0
اکنون که حدود 4 ماه از اجرای برنامه گذشته است، و 22 آیه اول سوره بقره در این برنامه بررسی شده اند و 9 آیه اول جمع بندی نسبی شده اند، بسیار ضروری است که از طریق کاربران سایت بازخوردی نسبت به این برنامه گرفته شود.
بنابراین از تمامی دوستان خواهشمندیم هر گونه نظر،انتقاد، پیشنهاد، توضیح، سوال، گلایه یا ... از تاپیک دارند بدون جستن هیچ آداب و ترتیبی مطرح کنند!
در ضمن بحث حول محورهای زیر نیز برای ما بسیار مفید خواهد بود.
1. ادامه تاپیک به شکل و سیاق کنونی چقدر لازم و مفید است؟ آیا بهتر نیست انرژی صرف شده در این تاپیک حول محور دیگری مطرح شود؟
2. اگر معیار تعداد بازدید را به عنوان شاخصه ای از میزان استقبال نسبت یه یک تاپیک در نظر بگیریم، علت کاهش تعداد بازدید به نسبت آیات اول در چیست؟ {تعداد دفعات بازدید روند نزولی داشته است}
3. برای بهتر شدن کار، چه می توان کرد؟
از همه کاربران عزیز سایت درخواست داریم که در این نظر سنجی، که قطعا در ادامه یا نحوه ادامه تاپیک نقش اساسی دارد مشارکت کنند.
از کاربرانی که سند داریم! پیگیر مطالب تاپیک بوده اند در خواست ویژه داریم که نظرات خود را در این رابطه مطرح کنند:
,sayf, asra, CafeWeb, ModireTalareElmi, Ramin, khawan, kchikurd, ghazal66, sondos, KING,abdolhamid, erfan,CafeWeb, partuk, saye, basireh,RafterW,mehr

از کاربرانی که مشارکت داشته اند  در خواست اخص داریم که نظرات خود را در این رابطه مطرح کنند:
، Noha ، Hawre ,bahar ، SharakamPawa ,naseh_azizi ,RafterW ، zrian ،abdulrahman,matin ، ModireTalar ، ostadelyass
بدیهی است تا اطلاع ثانوی و جمع بندی نظرات دوستان، مطلب جدیدی در برنامه با قرآن بررسی نخواهد شد.

برای نویسنده این مطلب TalareDini تشکر کننده ها: 3
CafeWeb (يکشنبه ارديبهشت ماه 7, 1392 2:51 am), Noha (يکشنبه ارديبهشت ماه 7, 1392 2:51 am), SharakamPawa (يکشنبه ارديبهشت ماه 7, 1392 2:51 am)
رتبه: 21.43%

نماد کاربر
TalareDini
مدیر انجمن
مدیر انجمن

تاريخ عضويت: دوشنبه ارديبهشت ماه 4, 1391 11:30 pm
تشکر کرده: 86 بار
تشکر شده: 193 بار
امتياز: 0

پستتوسط bahar » دوشنبه شهريور ماه 6, 1391 3:32 pm

با سلام و تشکر از شما تالار دینی

دستتون درد نکنه بابت این نظر سنجی که گذاشتین واقعا لازم بود .

امیدوارم که دوستان  هم نظراتشونو بنویسند .

همین طورکه قبلا گفته بودم (طبق سندی که دارین ) بازم میگم :

من این مباحث رو دنبال می کنم .دوست دارم توی بحثها شرکت کنم

اما باید اعتراف کنم که این روش خیلی برام جدید هستش .

سوالات که مطرح میشه در سطح بالاست البته شاید فقط برای من

جواب سوالات را همه رو با هم میدم :

دوست ندارم این تاپیک عوض بشه ولی لطفا :

اگه جواب سوالها رو زود بزارین و هم یه مقدار مطالب رو ساده تر بیان کنیدخیلی بهتر میشه .

این نظر منه بازم ممنونم .

ولی یه انتقاد هم از خودم می کنم که وقت کمی رو برای این پست گذاشتم

از این به بعد سعی می کنم همراه با شما عزیزان تفاسیر آیات را مطالعه کنم .

جزاک الله خیرا

برای نویسنده این مطلب bahar تشکر کننده ها:
TalareDini (يکشنبه ارديبهشت ماه 7, 1392 2:51 am)
رتبه: 7.14%

نماد کاربر
bahar
مدیر انجمن
مدیر انجمن

تاريخ عضويت: چهارشنبه آذر ماه 15, 1390 12:30 am
تشکر کرده: 5837 بار
تشکر شده: 5121 بار
امتياز: 33890

پستتوسط ghazal66 » دوشنبه شهريور ماه 6, 1391 9:46 pm

با عرض سلام و خسته نباشید
من به طور کامل پیگیر این تاپیک نبودم ولی یه چیزایی دستم اومده.
تاپیک خوب و خیلی مفیدی هست. امیدوارم در ادامه دادنش خدا کمکتون کنه.
فقط یه انتقاد خدمتتون داشتم و اینه که : تا زمانی که مطالب و سوالات مربوط به یک آیه رو تموم نکردین سراغ آیه بعدی نرین. یعنی تمام مطالب و مباحث مربوط به یک آیه رو کامل بفرمایید و بعد برید سراغ آیه بعدی. به نظرم این طوری بازدهی بیشتری داره.
با خواهرم بهار موافقم که کمی سوالات یا جوابها سخت هستن .اگه یه کم بیانتون راحتتر باشه ممنون میشیم.
جزاکم الله خیر جزا
ربنا  لا تُزِغْ قُلُوبَنَا بَعْدَ إِذْ هَدَيْتَنَا وَ هَبْ لَنَا مِنْ لَدُنْكَ  رَحْمَةً إِنَّكَ أَنْتَ الْوَهَّابُ

برای نویسنده این مطلب ghazal66 تشکر کننده ها: 2
TalareDini (يکشنبه ارديبهشت ماه 7, 1392 2:51 am), bahar (يکشنبه ارديبهشت ماه 7, 1392 2:51 am)
رتبه: 14.29%

نماد کاربر
ghazal66
کاربر ویژه
کاربر ویژه

تاريخ عضويت: يکشنبه ارديبهشت ماه 24, 1391 11:30 pm
تشکر کرده: 958 بار
تشکر شده: 732 بار
امتياز: 360

پستتوسط Sanam1 » سه شنبه شهريور ماه 7, 1391 10:16 am

به نام الله

سلام علیکم

از مدیر انجمن و سایر کاربرانی که این تاپیک رو گذاشتن نهایت سپاسگذاری را دارم. از وقتیکه عضو سایت پینوس شدم دوست داشتم در این تاپیک حضور

داشته باشم اما به دلایلی اصلا وقت نداشتم همینقدر وقت می کردم که مطالبی رو که آماده کرده بودم ارسال کنم.

انشاءالله به زودی از مطالب مفیدتان نهایت استفاده  رو می بریم. راستی من هم با غزل گرامی موافقم که تا زمانیکه مطالب مربوط به یه آیه رو  تموم

نکردین سراغ آیه بعدی نرین می تونید وقت بزارید مثلا برای هر آیه یا چند آیه یه روز وقت بزارید. یا یه زمان مشخصی رو خودتون انتخاب کنید. بعد برید سراغ

آیه های بعدی. انشاءالله همگی مصداق این آیه عزیز قرار بگیریم که الله متعال می فرمایند: واعتصموا بحبل الله جمیعا و لا تفرقوا.  باز هم بابت این کار

ارزشمندتان تشکر میکنم به قول نهای عزیز جنة الفردوس مأوایتان.

ربنا آتنا فی الدنیا حسنة و فی الاخرة حسنة و قنا عذاب النار

برای نویسنده این مطلب Sanam1 تشکر کننده ها:

نماد کاربر
Sanam1
کاربر ویژه
کاربر ویژه

تاريخ عضويت: يکشنبه خرداد ماه 7, 1391 11:30 pm
تشکر کرده: 568 بار
تشکر شده: 528 بار
امتياز: 40

پستتوسط SharakamPawa » سه شنبه شهريور ماه 7, 1391 11:25 pm

سڵاموو سڵامه تی په یتان

این تاپیک در کل ایده جدید و جالبی بود که تشکر خودم را دوباره برای تشکیل آن نثارتان می کنم !

تاحدی با سخت بودن نسبی سوالات موافقم ! بخصوص سوالاتی که وارد قواعد زبان عربی می شود .

در کل تاپیک به گونه ای است که باعث شده مشارکت کاربران در آن مقداری مشکل باشد (دلیلش شاید به گفته ی دوستان سخت بودن سوالات باشد ) و به راحتی نتوان در تاپیک نظر داد .

سوالاتی که مطرح می شوند بهتر است بعد از بازه زمانی خاصی  پاسخ داده شوند . ( حداقل یک هفته و حداکثر یک ماه )

در مورد ساختار تاپیک
===» افراد برای اظهار نظر نمی توانند به تفاسیر دیگر استناد کنند و فقط از آیاتی که در پستهای قبلی مطرح شده می توان کمک گرفت .
بند اول آن هرچند که انتقادهایی بدان وارد است اما ایراد کلی بر آن دیده نمی شود و اتفاقا جدید و جالب شدن پست هم بدان خاطر است اما بند دوم آن که ما نمی توانیم از آیات دیگر قرآن استفاده کنیم به نظر من دست و بال کاربران را برای مشارکت در تاپیک تاحد زیادی بسته باشد و عملا اکثریت کاربران اقدام به ارسال نظر نمی کنند .

با ادامه تاپیک کاملا موافقم .
میزان استقبال هم نسبت به قبل کمتر شده . به گمانم کاهش شدید بازدید و مشارکت ها از ایام امتحانات شروع شد . در آن زمان که هفته ای دو آیه منتشر می شد و کاربران هم فرصت مطالعه نداشتند ، همین که چند آیه گذشت کاربران عملا از آن دست کشیدند چون از برنامه عقب مانده بودند .
برای مشارک بیشتر هم بهتر است ایجاد کننده تاپیک (یا مدیران تالار دینی ) در تاپیک ها حضور بیشتری داشته باشند ( برای جواب دادن سریعتر نظرات و مطرح کردن موضوعات گوناگون پیرامون آن آیه ) .

وه شێ بـێـدێ ...

برای نویسنده این مطلب SharakamPawa تشکر کننده ها:

نماد کاربر
SharakamPawa
کاربر ویژه
کاربر ویژه

تاريخ عضويت: چهارشنبه آذر ماه 8, 1390 12:30 am
تشکر کرده: 329 بار
تشکر شده: 364 بار
امتياز: 380

پستتوسط ehsan94 » چهارشنبه شهريور ماه 8, 1391 10:36 am

سلام
با تشکر از گروه دینی وب سایت بابت این تاپیک
من کم و بیش مطالب رو دنبال کردم و واقعا هم استفاده بردم و امیدوارم این تاپیک ادامه داشته باشه, نظر منم  اینکه یکم سوالات رو آسونتر کنید تا کسایی هم که زیاد وارد نیستن مثل بنده بتونن پاسخگو باشن چون معتقدم که تعداد بازدید کننده ها هم به همین دلیل کم شدن و نکته دیگه این که فاصله زمانی درج سوالات و پاسخشون تغییر پیدا کنه[کوتاه تر بشه]

ثبتکم الله و وفقکم
هر چند مفلسم,نپذیرم عقیق خرد
کان  عقیق  نادر  ارزانم  آرزوست

برای نویسنده این مطلب ehsan94 تشکر کننده ها:

نماد کاربر
ehsan94
کاربر فعال
کاربر فعال

تاريخ عضويت: شنبه تير ماه 31, 1391 11:30 pm
تشکر کرده: 80 بار
تشکر شده: 37 بار
امتياز: -10

پستتوسط Hawre » شنبه شهريور ماه 11, 1391 7:17 pm

سلام و خسته نباشید خدمت همه دوستان.

بابت تأخیرم واقعا عذر می خوام. همون روز اول که این پست رو گذاشتین میخواستم نظرمو بگم ولی مسائلی پیش اومد که تا الان به تأخیر افتاد...! :?

در مورد صرف انرژی حول محورهای دیگه:

کاملا مخالفم. به نظرم این موضوع و این تاپیک، ارزش این رو داره که اعضای سایت بیش از این ها براش وقت بذارن.

کاری که اینجا انجام میشه، یه برنامه هدفدار و برنامه ریزی شده است (اونطوری که از روند طی شده و شرح اولیه کار پیداست)؛

توجه به مفاهیم عمیق قرآن به عنوان اولین و مهمترین منبع تشریع، به شیوه ی جدیدی که اینجا مطرح شده،

کار خوب، ارزشمند، مفید و قابل توجهیه.

حیفه که تعطیل بشه!

اما در مورد ایراد های کار، علت کم شدن استقبال و راهکارهای ممکن:

شاید ظاهر تاپیک یکی از مشکلات باشه. با توجه به اینکه متن طولانیه (که طبیعتا باید باشه)،

بهتره یه مقدار بیشتر روی ظاهر (رنگ آمیزی، فاصله سطور و ...) کار بشه؛ هرچند میدونم وقت گیره!

طولانی بودن نظرات خود بنده هم می تونه یکی از عوامل دافع مخاطب(مشتری پرون!!!!!) باشه؛

که به امید خدا از این به بعد سعی می کنم رویه ام رو اصلاح کنم!

ادبیات مورد استفاده در متن، به ویژه بخش برداشت کلی، از نظر خود من جالبه

و شخصا ترجیح می دم همینجوری ادامه پبدا کنه، اما با توجه به اینکه یه مقدار

سنگین و دیرفهمه، شاید بهتر باشه این ادبیات تغییر پیدا کنه.

اما بخش سوالات و نکات بهتره با زبون رسمی تر و ساده تری نوشته بشه! تا جایی که امکانش هست!

بخش نتیجه گیری های احتمالی هم خوبه.

و اما مشارکت!!!

همه مون می دونیم که حضور و فعالیت افرادِ تأثیرگذار و موردِ پذیرش و توجه سایر کاربران،

در هر تاپیکی که توی سایت گذاشته می شه، تأثیر خیلی زیادی در میزان استقبال از اون تاپیک داره.

بنا بر این مسئله و با توجه به روندی که در تاریخچه 4 ماهه این تاپیک مشاهده شده،

نبودن کاربرانِ برجسته سایت می تونه یکی از دلایل خیلی مهم در کاهش استقبال باشه.

از طرف دیگه، حضور بی ظهور افراد هم دردی رو دوا نمی کنه! یعنی کاربرایی که

میان، مطلب رو می خونن، از مطالب و نظرات تشکر میکنن، و بعدشم میرن،

تأثیری در میزان استقبال کاربرای دیگه و استفادۀ اونها از تاپیک ندارن!

(بابت تغییر رویه خواهرم بهار ازشون ممنونم. امیدوارم بتونیم از حضورشون و معلومات عمیقشون استفاده بیشتری بکنیم. :) )

بهرحال چه بخوایم چه نخوایم، بالا رفتن تعداد پاسخ ها به تاپیک، یه عامل مؤثر در افزایش مخاطبه

و تأثیر زیادی در بالا رفتن تعداد بازدید داره (در صورتی که تعدادِ بازدید، به عنوان معیاری برای ارزیابیِ میزانِ اسقبال از اصل موضوع،

برامون اهمیت داشته باشه).

امیدوارم با شروع به کار مجدد تاپیک، شاهد مشارکت بیشتر و حضورِ رنگیِ همه دوستان و در نتیجه شکوفایی دوباره تاپیک باشیم.

باشد که با قرآن باشد و با قرآن باشیم...

برای نویسنده این مطلب Hawre تشکر کننده ها: 2
RafterW (يکشنبه ارديبهشت ماه 7, 1392 2:51 am), TalareDini (يکشنبه ارديبهشت ماه 7, 1392 2:51 am)

نماد کاربر
Hawre
کاربر ویژه
کاربر ویژه

تاريخ عضويت: چهارشنبه مرداد ماه 26, 1390 11:30 pm
تشکر کرده: 614 بار
تشکر شده: 258 بار
امتياز: 1360

پستتوسط Noha » چهارشنبه شهريور ماه 15, 1391 11:03 pm

هوالمستعان

سلام قولا من رب الرحیم الی عبادالله المخلصین

ضمن تشکر و دعای خیر برای بزرگواران و زحمت کشان این تایپک؛

از اینکه با تأخیر خدمت رسیدم،منم معذرت می خوام.

فرمـــــــوده ایــد:

1. ادامه تاپیک به شکل و سیاق کنونی چقدر لازم و مفید است؟ آیا بهتر نیست انرژی صرف شده در این تاپیک حول محور دیگری مطرح شود؟

الف)بســــــــــیـار، ب)خیــــــــــــر

نه تنها بهتر نیست حول محور دیگری باشد،بلکه باید انرژی و توان و زمان بیشتری هم صرف این کار شود ،البته نه فقط

گردانندگان اصلی تاپیک بلکه همه ی ما.

اینکه  _به مهمترین و اصلی ترین برنامه ی زندگی مان آن هم از باب تفسیر که موجب می شود آگاهی افزون تر و انگیزه ی  عمل

افزایش یابد ؛(و باید جز اولویات ما که در راستای رسیدن به اهداف سایت نیز هست ،قرار گیرد)_پرداخت، شکی نیست؛

پس جای سخن باقی نمانده!!

2. اگر معیار تعداد بازدید را به عنوان شاخصه ای از میزان استقبال نسبت یه یک تاپیک در نظر بگیریم،

علت کاهش تعداد بازدید به نسبت آیات اول در چیست؟ {تعداد دفعات بازدید روند نزولی داشته است}

به نظر من چندین دلیل می تواند داشته باشد:هم به تالار دینی ایراد وارد است و هم به ما کاربران؛

تالار دینی از این جهت که: تا حدودی نظمی رو که وعده داده بودند رعایت نکردند و فکر کنم بی تأثیر نبوده.

هر کدام از ما هم ؛قضاوت عملکرد مون پای خودمون!

اما عموما : عدم دسترسی مداوم به اینترنت و در جریان نبودن برنامه ی تاپیک  می تونه از دلایل کاهش بازدید باشه!

گاهی  یک نواخت بودن هم باعث کسالت می شود،و هم اینکه
مداومت

بر یک امر بخصوص همت والایی می طلبد!

3. برای بهتر شدن کار، چه می توان کرد؟

_از افراد خبره و صاحب نظر رسما برای حضور در تاپیک دعوت شود و قول همکاری گرفته شود.

_تشویق افراد  می تواند مؤثر باشد.

_ظاهر تایپک از لحاظ رنگ،فونت و سایز گاهی تغییر کند!

پیشنهادات:

1)تالار دینی خود را موظف بداند که در مطالب ارسالی کاربران همکاری و مشارکت نماید،

یا حداقل از مطالب دینی استقبال و تشکر کند.

2)فاصله ی جمع بندی آیات کوتاه تر شود،خود تالار دینی و اعضای آن شرکت فعال داشته باشند،که کاربران هم

به مشارکت تشویق شوند.

3)مطالبی که ایجاد انگیزه نماید و یا احساس نیاز در افراد نسبت به مفاهیم این تاپیک و در کل تفسیر قرآن را بیشتر نماید؛

در سایت منتشر شود.

4)در عملی کردن تصمیمات و وعده ها نهایت تلاش و تعهد را داشته باشیم.

(سعی کردم از ذکر نکات تکراری پرهیز کنم،اگر رعایت نشده ،ببخشید)

جا داره اینجا از کاک هاوری هم تشکرویژه داشته باشیم ،ایشون هم در پر بار کردن تایپک نقش بسزایی داشتند،

مأجور و مؤید باشند.

جنة الفردوس مأوایتان

الـلـهم ء ات أنــفـسنا تقـــواهــا و زکیـــها إنــک أنــت خــیر من زکــیها

برای نویسنده این مطلب Noha تشکر کننده ها:

نماد کاربر
Noha
معاون و ناظر سایت
معاون و ناظر سایت

تاريخ عضويت: پنج شنبه اسفند ماه 25, 1389 12:30 am
تشکر کرده: 2031 بار
تشکر شده: 1557 بار
امتياز: 4930

پستتوسط TalareDini » پنج شنبه شهريور ماه 16, 1391 8:28 pm

با سلام و تشکر از کاربران گرامی به خاطر مشارکت مفید و انگیزاننده ای که داشتند.
جمع بندی که می توان از این بحث داشت این است که سعی می شود در ادامه کار مطالب زیر مراعات شود :
1. بیان ساده تر مطالب، به همراه استفاده از جنبه های بصری مانند رنگ ها و فاصله خطوط و ...
2. مشارکت بیشتر تالار دینی در مباحث
3. منظم تر کردن روند ارائه مطالب.
در مورد پیشنهاد استفاده از آیات دیگر قرآنی، یادآوری این نکته ضروری است که قید استفاده از آیات قرآنی که قبلا در تاپیک بررسی شده اند، به این خاطر است که به خاطر سطح کم اطلاعات قرآنی ما، امکان رسیدن به نتیجه بسیار کم می شود و باعث پیچیدگی بیشتر می شود. سعی شده است در یک برنامه تدریجی ، تمام کاربران با هم به یک درک قرآنی مشترک برسیم. بدیهی است کاربران گرامی در مطرح کردن نظرات خود می توانند از هر منبع و از هر آیه ای استفاده کنند، اما نتایج گرفته شده یا سوالات مطرح شده در این حالت لزوما وارد قسمت نتیجه گیری های احتمالی یا سوالات نخواهند شد.
اما ظاهر قسمت چالش بر انگیز تاپیک قسمت سوالات است که برای روشن شدن این قسمت توضیح زیر ضروری است:
با توجه به شرایط تالار دینی امکان پاسخ گویی به سوالات در بازه مشخص وجود ندارد. و در ابتدا هم برنامه ریزی تالار دینی بر روی پاسخ گویی در بازه مشخص به سوالات نبوده است. سعی شده است در این قسمت نکاتی ذکر شود که باعث مشارکت بیشتر کاربران شود و تالار دینی در روند مطالب مطرح شده کاربران وظیفه نظارتی خود را انجام داده و در نهایت بعد از بازه مشخص جمع بندی خود را ارائه کند. به عنوان مثال الان که تفسیر آیه 22 مطرح شده همزمان جمع بندی آیه 9 قرار داده شده که حدود بازه دو ماهه فرصت گذاشته شده است که کاربران مشارکت خود را در این آیه داشته باشند.
به این ترتیب با توجه به شرایط تالار دینی، که امکان پاسخ گویی به سوالات در بازه مشخص زمانی را ندارد، ضرورتی می بینید که قسمت سوالات ادامه داشته باشد؟ چه پیشنهاد مشخصی برای بخش سوالات دارید که فکر می کنید روند کار را بهتر کند؟
لطفا نظرات خود را هر چه زود تر مطرح کنید.

برای نویسنده این مطلب TalareDini تشکر کننده ها: 2
ghazal66 (يکشنبه ارديبهشت ماه 7, 1392 2:51 am), sondos (يکشنبه ارديبهشت ماه 7, 1392 2:51 am)

نماد کاربر
TalareDini
مدیر انجمن
مدیر انجمن

تاريخ عضويت: دوشنبه ارديبهشت ماه 4, 1391 11:30 pm
تشکر کرده: 86 بار
تشکر شده: 193 بار
امتياز: 0

پستتوسط Noha » جمعه شهريور ماه 17, 1391 10:11 pm

بسم الله المستعان

سلام الله تعالی برشما

خوشحالم که افتخار دارم اولین پاسخگو باشم!

TalareDini نوشته است:ضرورتی می بینید که قسمت سوالات ادامه داشته باشد؟ چه پیشنهاد مشخصی برای بخش سوالات دارید که فکر می کنید روند کار را بهتر کند؟
لطفا نظرات خود را هر چه زود تر مطرح کنید.

بله به نظر من ادامه یابد بهتر است،هم ذهن را پویا تر می کند و هم تشویق به مطالعه و تحقیق و تفکر می نماید.

پیشنهاد:

ادبیات پرسیدن به کار رود! یعنی سؤال سهل الفهم تر مطرح شود :idea: .

جنة الفردوس مأوایتان

الـلـهم ء ات أنــفـسنا تقـــواهــا و زکیـــها إنــک أنــت خــیر من زکــیها

برای نویسنده این مطلب Noha تشکر کننده ها:

نماد کاربر
Noha
معاون و ناظر سایت
معاون و ناظر سایت

تاريخ عضويت: پنج شنبه اسفند ماه 25, 1389 12:30 am
تشکر کرده: 2031 بار
تشکر شده: 1557 بار
امتياز: 4930

پستتوسط abdulrahman » شنبه شهريور ماه 17, 1391 1:18 am

با عرض سلام
یک نکته که به نظرم رسید:
فکر میکنم بخش سوالات به منظور به چالش کشیدن مخاطب و تشویق او به جستجو و کند و کاو شخصی به این شکل مطرح شده است ولی شاید تعداد بالای سوال های عمیق در هر بخش باعث خسته کردن ذهن یا شاید دور از دستیابی دیدن این حجم برای ذهن مخاطبی مثل شده است...
اگر بشود چند سوال کلیدی در هر بخش باقی بمانند و از فن اختصار بیشتر استفاده شود به نظر من بهتر باشد.
با این وصف اگر دلیل قویتری برای روند کارتان دارید تسلیم هستم!
مژده ده بندگانی را که سخنان مختلف را می شنوند و از بهترین آنان پیروی می کنند.

برای نویسنده این مطلب abdulrahman تشکر کننده ها:

نماد کاربر
abdulrahman
کاربر ویژه
کاربر ویژه

تاريخ عضويت: چهارشنبه اسفند ماه 24, 1389 12:30 am
تشکر کرده: 390 بار
تشکر شده: 249 بار
امتياز: 830

پستتوسط ehsan94 » يکشنبه شهريور ماه 19, 1391 10:56 am

سلام
منم با نظر کاک عبدالرحمن موافقم طرح جالبیه
البته هر چی خودتون صلاح میدونید
هر چند مفلسم,نپذیرم عقیق خرد
کان  عقیق  نادر  ارزانم  آرزوست

برای نویسنده این مطلب ehsan94 تشکر کننده ها:

نماد کاربر
ehsan94
کاربر فعال
کاربر فعال

تاريخ عضويت: شنبه تير ماه 31, 1391 11:30 pm
تشکر کرده: 80 بار
تشکر شده: 37 بار
امتياز: -10

بازگشت به تفسیر

چه کسي حاضر است ؟

کاربران حاضر در اين انجمن: بدون كاربران آنلاين و 3 مهمان