کشتار غیر نظامیان (رهبر القاعده پاسخ می دهد) زیر نویس فارسی

در این بخش عکس و فیلم در زمینه دینی قرار داده می شود

مديران انجمن: CafeWeb, Dabir, Noha, bahar

پستتوسط naserosonah » چهارشنبه مهر ماه 5, 1391 10:11 pm

آدرس کلیپ در آپارات:

http://www.aparat.com/v/Iw560

[video width=400 height=350]http://host10.aparat.com//public/user_data/flv_video_new/111/961e4f3d73ccfa42e642ee022c2382df330568.mp4[/video]

نماد کاربر
naserosonah
کاربر نیمه فعال
کاربر نیمه فعال

تاريخ عضويت: شنبه شهريور ماه 31, 1391 12:30 am
تشکر کرده: 31 بار
تشکر شده: 37 بار
امتياز: 220

پستتوسط Mmm » پنج شنبه مهر ماه 5, 1391 3:04 am

:roll:
نماد کاربر
Mmm

پستتوسط naserosonah » پنج شنبه مهر ماه 6, 1391 5:25 pm

matin نوشته است::roll:

:!:  :!:  :!:  :arrow:
نماد کاربر
naserosonah
کاربر نیمه فعال
کاربر نیمه فعال

پستتوسط Mmm » پنج شنبه مهر ماه 6, 1391 5:48 pm

:twisted:  :wink:

نماد کاربر
Mmm

پستتوسط ostadelyass » پنج شنبه مهر ماه 6, 1391 10:03 pm

اگر جواب ایشان فقد همین است که نه از لحاظ نقلی و نه از لحاظ عقلی قابل قبول نیست.
اگر قرآن را با سیره تفسیر کنیم:
1) پیامبر (ص) در جواب مثله کردن ها و شکنجه های کفار کسی را مثله و شکنجه نکرد.
2)حتی به زنان و کودکان دشمنان هم گزندی نمی رساند چه برسد به این که رابطه دورتر «انتخاب» را دلیل کنیم آن هم به شکل عام و بدون توجه به اشخاص
3) روی قتال و شمشیر همواره به طرف آنان بوده که عامدا با اسلام و مسلمین مقابله می کردند و آنجا که شهادتین (حتی از روی نفاق) بر زبان جاری می شد صحابه اجازه ضربت زدن را نداشتند همان گونه که پیامبر(ص) نهی کرد
و اگر دلایل عقلی را بررسی کنیم:
1) نباید مسلمانی را که در سرزمین اسلامی و برای دفاع از باورهایش شهید می شود با آن که ممکن است حتی اطلاعی از جنگ هم نداشته باشد مساوی بگیریم
2)وقتی دلیل را انتخاب نمایندگان می گیریم این را نیز باید در نظر داشته باشیم که چه بسا فردی اصلا در این انتخابات شرکت نداشته باشد و یا اصلا به آن باور نداشته باشد و یا مسلمان باشد. آن وقت چه؟؟
3) مبارزه با نظامیان فرض است چرا که حکم به ظاهر است حتی اگر آن نظامی راضی به کشتار نباشد
عقلی و نقلی: جزای سیئه سیئه است ولی ظلم حرام است
وَجَزَاءُ سَيِّئَةٍ سَيِّئَةٌ مِثْلُهَا
عَنْ النَّبِيِّ صَلَّى اللَّهُ عَلَيْهِ وَسَلَّمَ فِيمَا رَوَى عَنْ اللَّهِ تَبَارَكَ وَتَعَالَى أَنَّهُ قَالَ يَا عِبَادِي إِنِّي حَرَّمْتُ الظُّلْمَ عَلَى نَفْسِي وَجَعَلْتُهُ بَيْنَكُمْ مُحَرَّمًا فَلَا تَظَالَمُوا(ص مسلم)

برای نویسنده این مطلب ostadelyass تشکر کننده ها:
amanj22 (يکشنبه ارديبهشت ماه 7, 1392 2:51 am)
رتبه: 7.14%

نماد کاربر
ostadelyass
کاربر ویژه
کاربر ویژه

تاريخ عضويت: شنبه شهريور ماه 12, 1390 11:30 pm
تشکر کرده: 485 بار
تشکر شده: 272 بار
امتياز: 1050

پستتوسط naserosonah » جمعه مهر ماه 7, 1391 4:16 pm

ostadelyass نوشته است:اگر جواب ایشان فقد همین است که نه از لحاظ نقلی و نه از لحاظ عقلی قابل قبول نیست.
اگر قرآن را با سیره تفسیر کنیم:
1) پیامبر (ص) در جواب مثله کردن ها و شکنجه های کفار کسی را مثله و شکنجه نکرد.
2)حتی به زنان و کودکان دشمنان هم گزندی نمی رساند چه برسد به این که رابطه دورتر «انتخاب» را دلیل کنیم آن هم به شکل عام و بدون توجه به اشخاص
3) روی قتال و شمشیر همواره به طرف آنان بوده که عامدا با اسلام و مسلمین مقابله می کردند و آنجا که شهادتین (حتی از روی نفاق) بر زبان جاری می شد صحابه اجازه ضربت زدن را نداشتند همان گونه که پیامبر(ص) نهی کرد
و اگر دلایل عقلی را بررسی کنیم:
1) نباید مسلمانی را که در سرزمین اسلامی و برای دفاع از باورهایش شهید می شود با آن که ممکن است حتی اطلاعی از جنگ هم نداشته باشد مساوی بگیریم
2)وقتی دلیل را انتخاب نمایندگان می گیریم این را نیز باید در نظر داشته باشیم که چه بسا فردی اصلا در این انتخابات شرکت نداشته باشد و یا اصلا به آن باور نداشته باشد و یا مسلمان باشد. آن وقت چه؟؟
3) مبارزه با نظامیان فرض است چرا که حکم به ظاهر است حتی اگر آن نظامی راضی به کشتار نباشد
عقلی و نقلی: جزای سیئه سیئه است ولی ظلم حرام است
وَجَزَاءُ سَيِّئَةٍ سَيِّئَةٌ مِثْلُهَا
عَنْ النَّبِيِّ صَلَّى اللَّهُ عَلَيْهِ وَسَلَّمَ فِيمَا رَوَى عَنْ اللَّهِ تَبَارَكَ وَتَعَالَى أَنَّهُ قَالَ يَا عِبَادِي إِنِّي حَرَّمْتُ الظُّلْمَ عَلَى نَفْسِي وَجَعَلْتُهُ بَيْنَكُمْ مُحَرَّمًا فَلَا تَظَالَمُوا(ص مسلم)

ای شگفتا که سخن بدین واضحی را در نمی‏یابند!! لذا لازم میدانم تکرارش کنم (با کمی شرح!) تا شاید دریابید!

در جواب بند شماره (1) شما: در کمال خونسردی میگویم مگر القاعده کسی را مثله کرده است؟! پس چرا حرف بی ربط میزنید؟!
در جواب بند شماره (2) شما: کشتن زنان و کودکان به طور منفرد (آنهم زمانی که محارب نباشند) جایز نیست در غیر این صورت جایز است:
صعب بن جثامة رضی الله عنه از پیامبر صلی الله علیه و سلم روایت می کند که ازرسول الله درباره اهل دیاری پرسیده شد که مشرک بوده و مورد شبیخون (ازسوی مسلمین) قرارمی گیرند و برخی از زنان وکودکانشان کشته می شوند،فرمود:اینان ازهمانها محسوب می شوند.
این حدیث ثابت می کند که زنان وکودکان و هرکس که قتل او منفردا جایز نباشد،اگر با غیرخود مختلط باشند و امکان جداسازی نباشد قتلشان جایزمی باشد،چون آنها از رسول الله صلی الله علیه وسلم درباره شبیخون پرسیدند و در شبیخون هم تمییز وجداسازی(کودکان وزنان از مردان یا به اصطلاح اینان نظامی وغیرنظامی)ممکن نیست،و رسول الله صلی الله علیه وسلم به این کار اجازه داد چون برخی از اموری که استقلالا جایزنمی باشند، به تبعیت (وقتی با عاملی غیرازخود همراه می شود)جایزمی شوند.
نیز فرماندهان مسلمین درجنگهاشان با کفار از منجنیق برای ضربه زدن به آنها استفاده می کردند و بدیهی است که منجنیق بین نظامی و غیر نظامی فرق نمی گذارد و ممکن است که برخی از این افرادی که اینان آنها را بی گناه می نامند هم آسیب ببینند ولی با این حال روش مسلمین در تمام جنگها در طول تاریخ به همین منوال بوده است.
ابن قدامه رحمه الله می گوید: استعمال منجنیق جایز است زیرا پیامبرصلی الله علیه وسلم، علیه اهل طائف منجنیق به کار برد و نیز عمرو بن عاص علیه اهل اسکندریه منجنیق را استعمال کرد. [المغنی والشرح ۱۰ / ۵۰۳].
و ابن قاسم رحمه الله در الحاشیه می گوید: تیراندازی به کفار با منجنیق جایز است هرچند کودکان و زنان و سالمندان و راهبان بدون قصد کشته شوند زیرا خسارت زدن به کفار(نکایه)به اجماع جایزاست،ابن رشد رحمه الله می گوید:نکایه (خسارت زدن)به اجماع به تمام انواع مشرکین جایزاست.[الحاشیة علی الروض ۴/۲۷۰].
و در اینجا بین علما اختلافی نیست که هر کس چه زن و چه کودک و چه پیر یا جوان به هر طریقی به لشکریان کفر کمک کند کشتن او جایز است بر همین اساس در کتب فقهی آمده است که مجاهدان در میدان جنگ اگر زن یا کودکی را دیدند که به دست دشمن اب یا غذا میدهد میتوانند مستقیما او را هدف قرارداده و بکشند و هیچ مانع شرعی برای آن وجود ندارد و شیخ نیز همین را میگویند.
فکر کنم کافی باشد!
در جواب بند شماره (3) شما: من نمیفهمم دشمنی غیر عمدی چه صیغه ای است! اما این را خوب میفهمم که جملات اول شیخ را هنوز نفهمیدید! ایشان فرمودند: «محارب (جنگ طلب) تمامی کسانی هستند که باجان و یا مال و یا رأی خود به جنگ کمک می‏کنند»
مشکل شما تنها در افرادی است که با نظر و رأی خود به جنگ کمک میکنند، درسته؟ پس شاید لازم باشد در شرح سخن ایشان ، حدیث رسول الله -صلی الله علیه و سلم- را متذکر شوم: «کسی که منکری را ببیند و از آن بدش بیاید مانند کسی است که آن را ندیده باشد (گناهی ندارد) و کسی که آن منکر را نبیند اما به آن راضی باشد مانند کسی است که آن را دیده باشد (گناه کار است)»
البته فراموش نشود که نفاق تا زمانی نفاق است که آشکار نباشد! و زمانی که آشکار شود دیگر به چنین شخصی منافق نمیگویند بلکه به او کافر میگویند! لذا سخن شما در مورد نهی پیامبر از کشتن گوینده شهادتین بی ربط است زیرا پیامبر به این دلیل نهی فرمودند که معلوم نیست گوینده به چه نیتی این کار را کرده است نه این که شهادتین منافق اعتبار داشته باشد!!
در ضمن منظور ایشان از کشتن غیر نظامیان کشتن مسلمانان نیست تا در اینجا این سخن شما محلی از اعراب داشته باشد! ایشان کشتن غیر نظامیان کفر را میگویند که در عملیاتهای آنها کشته میشوند و إلا هر مسلمانی میداند که کشتن مسلمانان به هر دلیلی غیر از حدود الهی که در شرع تعیین شده است حرام بوده و به هیچ عنوان جایز نیست.
در جواب بند شماره (1) دلایل عقلی! شما: من از سخن شما این را برداشت کردم که اشکالی ندارد آمریکا تشریف بیاورد و مسلمانان را در سرزمینشان قتل عام کند! ولی ما حق نداریم جواب بدهیم!! (إن شاء الله که برداشتم اشتباه بوده است!)
گویا شما باز هم سخن شیخ را درک نکردید! ایشان فرمودند: «همانگونه که ما را بمباران میکنند، بمباران میشوند و همانگونه کا ما را میکشند، کشته میشوند (زیرا) الله تبارک و تعالی میفرماید: (الشَّهْرُ الْحَرَامُ بِالشَّهْرِ الْحَرَامِ وَالْحُرُمَاتُ قِصَاصٌ فَمَنِ اعْتَدَى عَلَيْكُمْ فَاعْتَدُواْ عَلَيْهِ بِمِثْلِ مَا اعْتَدَى عَلَيْكُمْ ...) یعنی (ماه حرام در برابر ماه حرام است مقدّسات داراي قصاص است ، هر كه راه تعدّي و تجاوز بر شما را در پيش گرفت ، بر او همانند آن ، تعدّي و تجاوز كنيد)
در واقع از این واضح تر نمیدانم باید چه آیه ای نازل میشد تا شما بپذیرید!
در جواب بند شماره (2) دلایل عقلی! شما: اگر در انتخابات هم شرکت نکرده باشد مالیات که میدهد! و افراد و نیروهای حال و آینده ان ها را تشکیل میدهند! که ظاهرا این بخش از سخنان شیخ را هم نفهمیده اید!! ایشان فرمودند: «ملتهای غرب محارب اند چون آنها با اختیار خود نمایندگان و رؤسای خود را انتخاب کرده اند ... و آنها هستند که برای تأمین مالی سیاستهای حکومتهایشان مالیات میپردازند و ارتشهای متجاوز را با افراد و پشتیبانی و تأیید علیه ما یاری میدهند»!

در جواب بند شماره (3) دلایل عقلی! شما: دستتون درد نکنه که لااقل جنگ با نظامیان را جایز میدانید!! و گرنه باید برای مبارزه با آنان هم کلی مقاله مینوشتیم تا جهاد قلم بکنیم!!
در پایان نمیدانم اصلا کلیپ را دیده بودید یا کسی برایتان تعریف کرده بود!

برای نویسنده این مطلب naserosonah تشکر کننده ها:
Right-Way (يکشنبه ارديبهشت ماه 7, 1392 2:51 am)
رتبه: 7.14%

نماد کاربر
naserosonah
کاربر نیمه فعال
کاربر نیمه فعال

پستتوسط ostadelyass » شنبه مهر ماه 8, 1391 11:51 am

سلام عليكم
1)من مثله كردن را در مقابل مثله كردن مثال آوردم تا آن را با كشتن در مقابل كشتن قياس كنيم.
2) اولا سند حديث
    دوما: طبق سخنتان اگر جداسازي نظامي و غير نظامي ميسر نباشد قتال جمعي مجاز است حال آنكه اين قضيه نه در سخنان ايشان ظاهر است و نه مصداقي براي عنوان « كشتار غير نظاميان » است. و هزاران برداشت نادرست از اين عدم شفافيت كه حتي هنوز معلوم نيست رهبر العاقده آن را قبول دارد مي توان كرد. چه بسا اين سخن فقط از ناحيه شما(naserosonah) باشد.
     سوما: در وضعيت كنوني نظاميان از غير نظاميان جدا هستند يا نه؟
3)جمله « مشکل شما تنها در افرادی است که با نظر و رأی خود به جنگ کمک میکنند، » با « مشکل شما تنها در افرادی است که حتي با نظر و رأی خود به جنگ کمک نمیکنند، »
4) «محارب (جنگ طلب) تمامی کسانی هستند که باجان و یا مال و یا رأی خود به جنگ کمک می‏کنند» درستاست و آن را قبول دارم. مشكل گزينه 3 است
5)با « البته فراموش نشود که نفاق تا زمانی نفاق است که آشکار نباشد! و زمانی که آشکار شود دیگر به چنین شخصی منافق نمیگویند بلکه به او کافر میگویند! لذا سخن شما در مورد نهی پیامبر از کشتن گوینده شهادتین بی ربط است زیرا پیامبر به این دلیل نهی فرمودند که معلوم نیست گوینده به چه نیتی این کار را کرده است نه این که شهادتین منافق اعتبار داشته باشد!! » مشكلي ندارم ولي ربطي به سخنان من ندارد. منظور من اين بود كه پيامبر(ص) كه براي فردي آن هم در ميدان جنگ اينقدر حساسيت نشان مي داد براي جمعي...
6)الحمدلله. اشتباه است
7) براي« در جواب بند شماره (2) دلایل عقلی! شما» برگرديد به3 در همين نظر
در اضافه: ماليات مردم شايد 1%  كمك هاي يهود نباشد.
8) سرتون درد نكنه
9) سه بار كليپ را نگاه كردم و آيه را با چند تفسير(ابن كثير، قتاده، طبري و ...) مطالعه كردم(با مكتبة الشامله). ان يتبعون الا الظن و ان الظن لا يغني من الحق شيئا
ربنا لا تزغ قلوبنا بعد اذ هديتنا و هب لنا من لدنك رحمة انك انت الوهاب
ربنا اغفرلنا و لاخواننا الذين سبقونا بالايمان و لا تجعل في قلوبنا غلا للذين آمنوا ربنا انك رئوف الرحيم
با تشكر فراوان
نماد کاربر
ostadelyass
کاربر ویژه
کاربر ویژه

پستتوسط naserosonah » شنبه مهر ماه 8, 1391 6:48 pm

در جواب (1): قیاستان باطل است چراکه مثله کردن هم در هنگام قصاص جایز است! حتی پیامبر هم زمانی که چند نفر اعرابی شتربان بیت المال را مثله کردند آنان را قصاص نمود و مثله کرد!
در جواب (2): ار صحیح بودن حدیث مطمئنم اما متآسفانه هرچه سرچ کردم موفق نشدم پیدا کنم!
اما این که گفته اید حدیث شفاف نیست! مگر غیر از آن است که پیامبر –صلی الله علیه و سلم- به خاطر غیر ممکن بودن جدا کردن آنها چنین حکمی دادند؟! بلکه سؤال سؤال‏کنندگان همین بود!! بعد هم تازه با حکم استفاده از منجنیق چکار میکنید؟!
گفته اید مصداقی برای عنوان «کشتن غیر نظامیان» نیست! فقط باید گفت انا لله و انا الیه راجعون که تمام اصطلاحات و واژه ها بر شما مشتبه شده است!! مگر غیر نظامی غیر از زنان و کودکانی اند که مورد نظر صحابه بود؟! اصلا اگر نظامی بودند چه نیازی به سؤال پرسیدن بود؟!!
بعد گفته اید: «و هزاران برداشت نادرست از اين عدم شفافيت كه حتي هنوز معلوم نيست رهبر العاقده (!!) آن را قبول دارد مي توان كرد.» شما بفرمایید چه برداشتی صحیح است؟! تا ببینیم حکمت میلیمتری شما چگونه اقتضا میکند!
بعد گفته اید: «چه بسا اين سخن فقط از ناحيه شما (naserosonah) باشد.» در جواب میگویم خیر این برداشته بنده نیست بلکه برداشت علماء است و بنده از علماء نقل کرده ام (http://bonyanejihad.com/?p=1539)
گفته اید «در وضعیت کنونی نظامی و غیر نظامی جدا هست یا خیر؟»!! گویا لازم است باز هم سخن شیخ را تکرار نمایم!!: «در شریعت تقسیم بندی به صورت نظامی و غیر نظامی نیست بلکه محارب و غیر محارب است» و  «محارب (جنگ طلب) تمامی کسانی هستند که باجان و یا مال و یا رأی خود به جنگ کمک می‏کنند»!! (لا حول ولا قوة الا بالله)
در جواب (3): بخدا خودم خسته شدم از بس حرفا رو تکرار میکنم! سبحان الله شما انگار دارید «تحلیل الصرفی» عربی میکنید! یک جمله رو نقل میکنید و انگار من در آن باره فقط همان جمله را گفته ام! بنده گفتم اگر در انتخابات هم شرکت نکرده باشد مالیات که میدهد! و افراد و نیروهای حال و آینده ان ها را تشکیل میدهند! شیخ فرمودند: «ملتهای غرب محارب اند چون آنها با اختیار خود نمایندگان و رؤسای خود را انتخاب کرده اند ... و آنها هستند که برای تأمین مالی سیاستهای حکومتهایشان مالیات میپردازند و ارتشهای متجاوز را با افراد و پشتیبانی و تأیید علیه ما یاری میدهند»!
در جواب (4): شاید قبول دارید اما بنده تصور میکنم شما عمق فاجعه رو درک نکردید! بابا جواب شماره (3) رو دوباره بخون!
در جواب (5): من هم گفتم منظور از کشتن غیر نظامیان کشتن غیر نظامیان کفر است و نه مسلمان! مگر غیر نظامیان کفر شهادتین را گفته اند؟!!!
در جواب (6): خدا رو شکر، ولی نفرمودید پس منظورتان چی بود؟
در جواب (7): خوب، جواب (3) رو هم که دادیم!
در جواب (8): قوربونت
در جواب (9): کدوم ظن؟! مگر آیه غیر از این است که میفرماید اگر کسی بر حقوق شما تجاوز کرد شما نیز میتوانید مقابله به مثل کنید؟ و مانیز میگوییم کفار به حق ما تجاوز کردند و زنان و کودکان را کشتند در حالی که هیچ گناهی نداشتند مگر ایمان به خدا! ، چگونه زنان و کودکان آنان در امان باشند در حالی که نسل کشی مسلمانان را به راه انداخته اند؟!

نماد کاربر
naserosonah
کاربر نیمه فعال
کاربر نیمه فعال

پستتوسط Mmm » شنبه مهر ماه 8, 1391 7:59 pm

برادر «ناصرالسنة»:

علتِ حمله ی نظامیانِ آمریکایی به افغانستان چه بود؟

آیا  القاعده جنگ را آغاز نکرد؟
نماد کاربر
Mmm

پستتوسط antidemocracy » شنبه مهر ماه 8, 1391 9:29 pm

matin نوشته است:برادر «ناصرالسنة»:

علتِ حمله ی نظامیانِ آمریکایی به افغانستان چه بود؟

آیا  القاعده جنگ را آغاز نکرد؟

سلام آقا متین از این سخن شما به شگفت نیامدم بلکه به کما رفتم
11 سپتامبر تنها بهانه ای برای حمله به حکومت اسلامی طالبان بود و بس و الا کارشناسان بسیاری تایید کردند که آمریکا از مدتها قبل طرح حمله به افغانستان را ریخته بود برای نمونه به مباحث دکتر عبدالله النفیسی کویتی که دکترای علوم سیاسی دارد و از کارشناسان سر شناس جهان است مراجعه کنید که می گوید آمریکا در سال 1994 یا 96 نقشه حمله به افغانستان را کشیده و 11 سپتامبر بهانه آنها شد.

و همچنین جنگ القاعده از نظر شما با امریکا سر چیست؟

اگر نمی دانید به سخنرانی های رهبران القاعده مراجعه کنید که به طور خلاصه آنها با این شرایط دست از جنگ با آمریکا می کشند :
1- آمریکا دست از حمایت و پشتیبانی رژیم صهیونیستی بردارد
2- نیروهای اشغالگرش را بدون چون وچرا از کشورهای اسلامی بیرون ببرد
3- دست از حکام دیکتاتور و خونریز حاکم بر کشورهای اسلامی کشیده و در امور داخلی مسلمانان دخالت نکند
و موارد دیگر آیا این درخواست نا معقول و نامشروع است؟؟؟؟
همچنین بعد از جهاد افغانستان با شوروی رهبران حقیقی جهاد همچون دکتر عبدالله عزام با طرح و اجرای سرویس های موساد و سیا و همکاری عربستان و پاکستان به شهادت رسیدند و در واقع القاعده علیه ظلم و تجاوز و استبداد و استعمار آمریکا به پا خواسته و مسبب 11 سپتامبر نیز جنایتهای مستقیم آمریکا و با حمایت آن بوده و حق خود آنهاست که چنین بالایی بر آنها نازل شود.
خداوند در قرآن می فرماید : « ‏ قَاتِلُوهُمْ يُعَذِّبْهُمُ اللّهُ بِأَيْدِيكُمْ وَيُخْزِهِمْ وَيَنصُرْكُمْ عَلَيْهِمْ وَيَشْفِ صُدُورَ قَوْمٍ مُّؤْمِنِينَ ‏» « ( اي مؤمنان ! ) با آن كافران بجنگيد تا خدا آنان را با دست شما عذاب كند و خوارشان دارد و شما را بر ايشان پيروز گرداند و ( با فتح و پيروزي مؤمنان بر كافران ) سينه‌هاي اهل ايمان را شفا بخشد ( و بر دلهاي زخمي ايشان مرهم نهد و درد ديرينه اذيّت و آزار كفّار را از درون آنان بزدايد )»
و همانطور که مشاهده می کنید خداوند عذاب کافران در امت رسول الله صلی الله علیه وسلم کشتن آنها به دست امتشان قرار داده و آن را شفای سینه اهل ایمان قرار داده است پس مواظب باشیم ناخواسته مورد وعید خداوند قرار نگیریم و با بی دینان هم صدا نگردیم

این مطلب را نیز ببینید خالی از لطف و فایده نیست:

سخن بسیار است و اینجا مجال آن نیست فقط به جای منفی بافی خیالی به واقعیت بنگریم تمام آمار نشان می دهد که اسلامگرایی غربیان بعد از 11سپتامبر سیر صعودی و سریعتری نسبت به قبل از آن داشته و بسیاری از غربیان به اسلام گراییده همانگونه که دشمنان کینه توز نیز دست و پای خود را گم کرده و هرروز در منجلاب جدیدی غوطه ور می شوند.
قبل از  11 سپتامبر القاعده رسما در افغانستان حضور داشت آما با عملکرد وحشیانه آمریکا و همپیمانانش بحمد الله امروز القاعده در پنج قاره جهان حضور فعال داشته و طبق فرموده خداوند : «وَأَعِدُّواْ لَهُم مَّا اسْتَطَعْتُم مِّن قُوَّةٍ وَمِن رِّبَاطِ الْخَيْلِ تُرْهِبُونَ بِهِ عَدْوَّ اللّهِ وَعَدُوَّكُمْ » وحشت را بر جان و مالشان غلبه ساخته است.
والسلام علیکم و رحمة الله
‏قال الله تعالی : «إِنَّ اللَّهَ وَمَلَائِكَتَهُ يُصَلُّونَ عَلَى النَّبِيِّ يَا أَيُّهَا الَّذِينَ آمَنُوا صَلُّوا عَلَيْهِ وَسَلِّمُ»
نماد کاربر
antidemocracy
کاربر فعال
کاربر فعال

تاريخ عضويت: دوشنبه آبان ماه 15, 1390 12:30 am
تشکر کرده: 34 بار
تشکر شده: 59 بار
امتياز: 80

پستتوسط Mmm » شنبه مهر ماه 8, 1391 10:55 pm

دوستِ عزیز بنده سر دعوا با کسی ندارم و خواهش میکنم کمی ملایم حرف بزنید؛ ماجرای یازده سپتامبر رو هم از بیش از صد منبع از طیفهای فکری متفاوت(اعم از اسلامی و غیراسلامی) شنیده و خوانده ام؛ بهانه ی آمریکا برای حمله به افغانستان، ماجرای یازده سپتامبر بود؛ حال سئوالِ بنده از شما این است:
آیا القاعده، اتهام حمله به پنتاگون و برجهای تجاری را که به او زده اند، رد کرده است یا آن را پذیرفته؟ یعنی زمانیکه میگویند: آن انفجارها کار القاعده بوده است؛ آیا القاعده پذیرفته که کار اوست یا نه؟!

فقط این را جواب بده؛ آری یا نه؟
نماد کاربر
Mmm

پستتوسط antidemocracy » شنبه مهر ماه 8, 1391 11:07 pm

سلام علیکم
آقا متین من تند حرف نزدم اگر اینطور بر داشت کردید عذر می خواهم

بله القاعده آنرا بر عهده گرفت و حتی فیلم برنامه ریزی و تمریناتش را نیز منتشر کرد و افراد شرکت کننده در عملیات را نیز در حد نیاز معرفی نموند.

اما باز می گویم آغاز کنند جنگ آمریکا و غرب بوده و تا دست از اشغال و تجاوز و حمایت از اسراییل و دیکتاتورها برندارند هر نوع حمله ای به آنها در هر جا و هر زمان بر عهده خودشان است و تا شهید اسلام اسامه بن لادن تقبله الله فرمودند : تا زنان و کودکان و ملت ما امنیت و آرامش نداشته باشند هیچ آمریکایی و غربی نیز نباید امنیت و آرامش داشته باشد و بحمدالله امروزه با وجود مجاهدان راه حق چنین شده بطوری که حتی از شدت ترس حاضر نشدند جنازه اش را به مردم نشان دهند و امروز مطمئن هستم که کابوس هر آمریکایی حتی بعد از شهادت نیز "اسامه" است.
‏قال الله تعالی : «إِنَّ اللَّهَ وَمَلَائِكَتَهُ يُصَلُّونَ عَلَى النَّبِيِّ يَا أَيُّهَا الَّذِينَ آمَنُوا صَلُّوا عَلَيْهِ وَسَلِّمُ»
نماد کاربر
antidemocracy
کاربر فعال
کاربر فعال

پستتوسط Mmm » يکشنبه مهر ماه 8, 1391 3:06 am

ابتدا قبل از شروع بحث، میخواهم نکته ای را عرض کنم:

حقیقتا بنده اصلا علاقه ای به دامن زدن به این بحثها را ندارم؛ و هرگز هیچ جماعتی را بصورتِ رسمی به چالش نکشانده ام؛ البته شاید از اخوان المسلمین دفاعیاتی کرده باشم، و با پاره ای برادران، اصطکاکهایی میانمان بوجود آمده باشد؛ اما بازهم عرض میکنم تاکنون بصورتِ رسمی به هیچ جماعتی گیر نداده ام. اما اکنون، تصمیم دارم چندسطری نبشته بنگارم تا بلکه پاره ای از برادرانِ ارجمند، سخنانِ امثالِ این حقیر را نیز بشنوند.

بنده از پاک نیت بودنِ افراد وابسته به القاعده شکی ندارم؛ یعنی معتقدم نیتِ آنها پاک است و برای رضای خدا به آن مسیر روی آورده اند و إن شاء الله خداوند نیز با نیتهایشان معامله نماید؛ پس لازم است بدانید که این حقیر انگیزه ی آن مجاهدان را رهانیده ام و قصدِ کاویدنِ انگیخته و عملکردِ آنان را دارم.
آنان معصوم نیستند و مجموعه ای انسان هستند و قرار نیست «خوانش آنها»  از اسلام «عین اسلام» باشد و هرکس روندِ آنان را پیش نگیرد از دایره ی اسلام خارج شود؛ این حقیر بعنوان یک مسلمان، این حق را دارم که چرایی و چگونگی استراتژی جماعتهای اسلامی را بررسی کنم و در صورتِ لزوم آنها را به چالش بکاشنم؛ و هیچکس حق ندارد بخاطر این رفتار بنده، من را ملامت کند و یا کافر بخواند و یا بی احترامیهایی را بارم کند! البته از نقد و پاسخ های علمی استقبال خواهم کرد. به هرحال برویم سراغ اصل مطلب!

بماند که این رفتار القاعده(انفجار یک مکانِ عمومی مشتمل بر افراد غیرنظامی) در اسلام مشروعیت دارد یا نه! ولی به من بگویید دستاوردِ این رفتار القاعده که به آن افتخار هم میکند برای اسلام و مسلمین چه بوده است؟ فلسطین اشغال شده بود و الان هم صهائنه روز به روز فشارها را بیشتر کرده اند.

- مثلا القاعده آمد با این کار اوضاع مسلمانان را سامان دهد؟ نه تنها اوضاع مسلمانان بهبود نیافت، بلکه پای آمریکا را نیز به افغانستان باز کرد و آن همه مسلمان بی گناه را در معرض تجاوز آمریکایی ها قرار داد؛ برای آمریکا بستری فراهم کرد که آن همه منابع و ذخایر افغانستان را مفت از چنگِ افغانستان در بیاورد. میلیلیم عنصریست که تازه کشف شده، از طلا و نقره و سایر عناصر دیگر هم گران تر است؛ از واکنش میلیلیم با آب و هوا یک ماده ی منفجره بوجود می آید که برای تسلیحاتِ نظامی بکار میرود؛ افغانستان یکی از بزرگترین منبعهای این عنصر  بود؛ ولی القاعده همه ی آن عناصر را با رفتارهای ناشیانه اش تقدیم آمریکایی ها کرد.

- افغانستان یکی از بهترین موقعیتهای استراتژیکی-نظامی را در  آسیا دارد؛ از سویی با پاکستان همسایه است، از سویی با شوروی، و از طرفی دیگر با هند و از سویی دیگر هم با ایران؛  القاعده بهانه ای به دستِ آمریکا داد تا آمریکا در افغانستان پایگاهی نظامی ایجاد کند، تا هم بر شوروی مسلط باشد و هم بر هند و هم بر پاکستان که این سه کشور دارای بمب اتم هستند؛ و هم ایران را در کنترل داشته باشد!

- مگر نه اینکه القاعده چهره ای خشونت آمیز از اسلام به دنیا معرفی کرد تا دشمنان اسلام، براحتی فیلمهای اهانت آمیز و دروغینی در مورد رسول(ص) درست کنند و برای اثباتِ این فیلمهایشان رفتارهای خشونت آمیز القاعده را بعنوان مدرک معرفی کنند.

-مگر نه اینکه رفتارهای القاعده باعث شد که غرب، چهره ای مظلومانه بخود بگیرد و خود را بگونه ای معرفی کند که احساساتِ مردم را به سوی خود معطوف سازد.

- مطمئن باشید به ازای هر سه انسانی که در آمریکا و اروپا  مسلمان میشوند، ده نفر انسان در مناطق خودمان از اسلام خارج میشوند؛ علتِ مسلمان شدنِ آن غربیها تحقیق در مورد اسلام و ایمان به رحمت و عطوفت و رأفتِ رسول(ص) است؛ نه اینکه این انفجارها و کشتارهای القاعده علتِ مسلمان شدنِ غربیها باشد. ضمنا حضرتعالی خود میگویی بسیاری از غربیان به اسلام گرویده اند؛ مگر این غربیها، همان غربیهایی نیستند که شما کشتن آنها را مجاز میدانید؟

- لطفا مسئله ی فلسطین را  بهانه ی حمله های القاعده به آمریکا نکنید؛ جند انصار الله، نمونه ای از القاعده بود که در مسجد ابن تیمیه امارت اسلامی تشکیل داده بود و خودِ مسلمانانِ فلسطین را محکوم و مجازات میکرد و حدود شرعی را در آن وضعیتِ نابسامان اجرا میکرد؛ آنها حتی خبرنگارانِ خارجی را هم که برای بازتابِ اخبار فلسطین آمده بودند اسیر میکردند.

- ضمنا اگر بهانه ی القاعده فلسطین است، مگر میدان معرکه و جهاد، خاکِ فلسطین اشغالی نیست؟ چرا او مکانی دیگر را نشانه گرفته؟

- القاعده اگر دلش به حالِ مسلمانان میسوخت، برای اصلاح آنها تلاش میکرد نه برای نابودی آنها.

- به صراحت میگویم ضرری که القاعده و هم طیفانش به اسلام زدند ضرری بس سنگین و عظیم بود و حقیقتا مسلمانان را به معنای واقعی کلمه از رشدِ فرهنگی و اقتصادی و علمی و حتی نظامی و... عقب انداخت.

- همه ی ما میدانیم آمریکا جانی و ظالم و خونخوار است؛ میدانیم به خواهران و برادرانمان در افغانستان و... تجاوز میکند؛ کسی اینها را انکار نمیکند؛ ولی علت و سبب این حوادث چه کسانی بودند؟ مگر همان انفجار پنتاگون و برجهای تجاری سرآغاز تجاوز به افغانستان نبود؟ و مگر القاعده آن برجها را منفجر نکرد؟ پس چرا میخواهید از مظلومیتِ مردم افغانستان به نفع خود استفاده کنید و رفتار خود را با آن مظلومیتها توجیه کنید؟ اصلا علتِ اصلی مظلومیتِ آن مردم، همان القاعده بود؛ اگر راست میگوید از همان اول این کار را نمیکرد و پای آمریکاییها را به آنجا باز نمیکرد تا آن خونخواران واردِ افغانستان نمی شدند و برادران و خواهرانمان را آزار نمیدادند.

- ببین برادر، نیویورک یکی از سیاسی ترین شهرهای این کره ی زمین است؛ بیشترین نهادها و ساختماهای سیاسی جهان در این شهر قرار دارند؛ در آسمانِ نیویورک، پیشرفته ترین بالگردها و مجهزترین موشک ها، ثانیه به ثانیه، در آسمانِ نیویورک مشغولِ کشیک دادن و محافظت از آن شهر هستند؛ بطوریکه اگر یک مگس مشکوک، بدونِ علت در آسمان نیویورک پرواز کند، مدتِ کوتاهی طول نمیکشد که آن مگس توسط پیشرفته ترین سلاحهای هوایی نابود میشود!
حالا تصور کنید، چطور شد که چند هواپیما در آسمانِ آمریکا دزدیده شدند و مستقیما به بزرگترین و مهم ترین برجهای تجاری دنیا و ساختمانِ نظامی آمریکا برخورد کردند!

- مگر شما نمی گویید که آمریکا خودش بستر حمله به آنجا را فراهم کرده بود و خودش از ماجرا خبر داشت و خودش از همه چیز آگاه بود؟
و مگر نمی گویید که القاعده پذیرفته است که آن انفجار را او انجام داده؟ پس اگر اینگونه باشد، آمریکا القاعده را بازی داده است؛ اگر اینگونه باشد القاعده در دام آمریکا افتاده است؛ اگر اینگونه باشد، آمریکا، القاعده را طعمه ای برای رسیدن به اهدافش قرار داده است؛ اگر اینگونه باشد القاعده فریبِ حیله ی سیاسی آمریکا را خورده است!

دوستِ عزیز:
آمریکا به قیامت معتقد نیست و اگرهم باشد به آن بهایی نمیدهد؛ به همین خاطر اگر  هزاران نفر انسانِ بی گناه را به قیمتِ منافعی کلیدی قربانی کند، برایش هیچ اهمیتی ندارد؛ یعنی آمریکا نه فقط از انفجارهای یازده سپتامبر، بلکه از تمامی انفجارهای دیگر القاعده باخبر است؛ ولی آنها را مهار نمیکند؛ میدانی چرا؟
جوابش را خودت در نظر قبلی داده ای!  بخاطر اینکه از طریق غولهای رسانه ایش، اخبار انفجارها را در تمامی دنیا منعکس کند و تمام مردم دنیا را از اسلام بترساند و چهره ی اسلام را کاملا وحشیانه و ضد انسانی برای جهانیان ترسیم کند، و سپس خود را حامی انسانها و ملجأ و پناهگاهِ آنها معرفی کند و به آنها بگوید که ما نگهبانانِ بشریت هستیم و ما برای تامین امنیت شما حاضریم هرکاری بکنیم، و سپس مُهر تروریست را بر اسلام بزند و به هر کشوری که عشقش کشید حمله کند و بگوید اینان مسلمان هستند ویا اینان با مسلمانان همدست و در ارتباط هستند؛ و فراموش نکنید مسلمانها همانانی هستند که فلان ساختمان،یا فلان ایستگاه قطار، یا فلان هتل  را منفجر کردند و پدران و مادران و خواهران و برادران و فرزندان و دوستان و خویشاوندان شما را به قتل رساندند.
و اینگونه است که همان مردم غرب برای حفظ جانشان به دولتهای آمریکا و اروپا رأی میدهند و مالیات می پردازند. سپس شیخ ایمن الظواهری میگوید:
ما غیرنظامیان را به این خاطر میکشیم که با رأی و مالیاتِ خود، از سرانِ غرب حمایت میکنند! غافل از اینکه این استراتژی و خطِ مشی امثالِ ایشان است که باعث شده مردم غرب از اسلام و مسلمین بترسند و زمینه ای فراهم کنند که آنان به سرانِ آمریکا و اروپا پناه ببرند و در قبالِ تامین امنیتِ جانشان به آن خونخواران رأی بدهند و از آنها حمایت کنند.

به هرحال، سخن فراوان است؛ ولی متاسفانه یا خوشبختانه، من بیشتر از این تمایلی به حرف زدن ندارم؛ مایلم سخنانم را با گفتگوی بین شیخ حسان و یک جوان تندرو تمام کنم:

شيخ حسّان بازگو مي كند كه روزی با يك جوان تندرو در حال بحث بوديم كه از او پرسيدم:
آيا منفجر كردنِ يك مركز فساد در كشوري اسلامي حلال است يا حرام؟!
او هم در جواب گفت: بدون شك حلال بوده و كشتن انها نيز جايز است.
به او گفتم: اگر در هنگام گناه آنها را بكشي تكليف انها چه ميشود؟
جوان نيز گفت: بدون شك به جهنم مي روند!
پرسيدم: شيطان ميخواهد آنها را كجا ببرد؟!
جوان گفت: به جهنم!
به او گفتم: پس شما با شيطان همدست هستيد تا آنها را به جهنم ببريد!!!
بعد از ان رخدادي از پيامبر اسلام (صلی الله علیه و سلم) را بازگو نمودم كه روزي از كنار جنازه يك نفر يهودي گذر نمودند و بعد از آن شروع كردند به گريه نمودن،اصحاب پرسيدند: كه اي رسول الله (صلی الله علیه و سلم) چرا گريه مي كنيد؟ فرمود :او از دست من خارج شده و به جهنم مي رود...
بعد من به جوان گفتم نگاه كن كه شما چطور فكر مي كنيد و رسول الله (صلی الله علیه و سلم) چگونه سعي و تلاش مي نمود كه مردم را راهنمائي نموده و از عذاب جهنم نجات دهد.
شما در چه مسيري حركت مي كنيد و رسول خدا (صلی الله علیه و سلم) در چه مسيري....

متن عربي از: ثقف نفسك

با احترام فراوان

نماد کاربر
Mmm

پستتوسط ostadelyass » يکشنبه مهر ماه 9, 1391 11:33 am

سبحان الله سخنان من و naserosonah در اکثر موارد به هم برخورد نمی کند.
من عدم شفافیت را به سخنان شیخ نسبت دادم و ایشان آن را نسبت به پیامبر(ص) برداشت کردند و یا دلیل من از آوردن آیه راجع به ظن، ظن ایشان به من در مورد دیدن کلیپ بود و ...
شاید دلیل این باشد که کلمات و جملات به تمامی مفاهیم را نمی رساند و یا من در نوشتن توانا نیستم. ان شا الله که فرصت ادامه بحث به شکل حضوری مهیا شود.
محاوره matin و antidemocracy جالب است ان شا الله که با رعایت حدود ادامه یابد
جزاکم الله خیرا
نماد کاربر
ostadelyass
کاربر ویژه
کاربر ویژه

پستتوسط antidemocracy » يکشنبه مهر ماه 9, 1391 3:58 pm

متین عزیز
من این بحث را نتیجه بخش نمی دانم و تصورم هم این است که شما نیز طبق گفته خودتان دارید سخنان و افرائات غولهای رسانه ای آمریکا را در باره مجاهدان تکرار می کنید هر چند که برای بند بند آنها پاسخ دارم اما صرف نظر می کنم و با دید خود دیدم که جهاد القاعده چه نتیجه ای در بر داشت نمونه آشکار آن همین جریان موسوم به بهار عرب است و اگر القاعده تابوی آمریکا و مزدورانش را نشکسته بود امروز هنوز زیر سلطه بن علی و مبارک وقذافی بودند و همانند غولهای رسانه ای آمریکا نگو که بهار عرب نشانه شکست القاعده است بلکه گام اول در به سثمر رسیدن هدف آنهاست مگویی چگونه ؟
* همانگونه که در هنگام شهادت شیخ در بسیاری از کشورها بخصوص آنهایی که انقلاب در آنها صورت گرفته بود و آنهایی که از ترس جرئت نکردند جلوی مردم را بگیرند هزاران و ملیونها نفر در نماز میت ایشان شرکت کردند.

*در جریان اعتراضات به فیلم اهانت کنند به رسول الله صلی الله علیه و سلم مردم مصر وتونس و غیره پرچم آمریکا را از سفارت خانه ها پایین کشیده و پرچم القاعده را بر افراشتند و شعار آنها " اوباما اوباما ... کلنا اسامه " اوباما اوبامه ... همه ما اسامه بن لادن هستیم " بود.

همین چند نظر برای خوانندگان کافی است که خود تشخیص دهند.

درباره سخن شیخ محمد حسان نیز صد در صد با آن موافقم اما ربطی به این موضوع ندارد و مربوط به مسلمانان فاسق یا بی دین گشته است و استناد شما مقبول نیست در ضمن با این وجود خیر العالمین نتوانست همه را به بهشت ببرد حال ما اشغالگری صهیونیستها و آمریکا را بپذیر تا شاید یکی دو نفر از آنها مسلمان شد و به بهشت رفت!!! انا لله وانا الیه را جعون

و از مواردی شبیه افترا و قضاوت قبل از موعد شما نیز می گذرم!

والسلام علیکم ورحمة الله
نماد کاربر
antidemocracy
کاربر فعال
کاربر فعال

بعدي

بازگشت به عکس و فیلم

چه کسي حاضر است ؟

کاربران حاضر در اين انجمن: بدون كاربران آنلاين و 0 مهمان