زیر پوست شهر(پاوه از نمایی دیگر)

در این بخش تصاویر و والپیپرها را برای نمایش بگذارید

مديران انجمن: CafeWeb, Dabir, bahar

زیر پوست شهر(پاوه از نمایی دیگر)

پستتوسط SamanRashidi » سه شنبه مهر ماه 11, 1391 6:56 pm

سلام
انشا الله عکس های بیشتری میزارم
معذرت با گوشی خودم عکس ها رو گرفتم کیفیتشون زیاد خوب نیست
دیوارهای بی مصرف زیادی در شهر وجود دارند البته شاید سلیقه ی شهردار یه چیزه دیگه است

زیاد هم اغراق نیست

تکیه قبل از ازان مغرب
نگران نباشید نیم ساعت دیگه اینجا پرنده هم پر نمی زنه

نظر؟
ممنون

برای نویسنده این مطلب SamanRashidi تشکر کننده ها: 7
ModireTalar (يکشنبه ارديبهشت ماه 7, 1392 2:51 am), abdulrahman (يکشنبه ارديبهشت ماه 7, 1392 2:51 am), bahar (يکشنبه ارديبهشت ماه 7, 1392 2:51 am), ghazal66 (يکشنبه ارديبهشت ماه 7, 1392 2:51 am), ostadelyass (يکشنبه ارديبهشت ماه 7, 1392 2:51 am), salar67 (يکشنبه ارديبهشت ماه 7, 1392 2:51 am), فرمیسک (يکشنبه ارديبهشت ماه 7, 1392 2:51 am)
رتبه: 50%

نماد کاربر
SamanRashidi
کاربر نیمه فعال
کاربر نیمه فعال

تاريخ عضويت: دوشنبه مرداد ماه 16, 1391 11:30 pm
تشکر کرده: 30 بار
تشکر شده: 42 بار
امتياز: 0

پستتوسط bahar » چهارشنبه مهر ماه 11, 1391 2:34 am

سلام

من اهل پاوه نیستم نمی دونم چه نظری بدم.

فقط ازتون تشکر کنم بابت ارسال عکسها

خیلی خوب گرفته شده است .

موفق باشید.

نماد کاربر
bahar
مدیر انجمن
مدیر انجمن

تاريخ عضويت: چهارشنبه آذر ماه 15, 1390 12:30 am
تشکر کرده: 5837 بار
تشکر شده: 5121 بار
امتياز: 33890

پستتوسط فرمیسک » چهارشنبه مهر ماه 12, 1391 9:54 am

سلام

نشان از بیکفایتی مسئولان ست.

20 سال آینده در همین عکسها میتوان نمای شهر رو دست نخورده ببینیم.

ممنون بازم منتظر عکسهای بعدیتون هستیم...
نماد کاربر
فرمیسک
کاربر ویژه
کاربر ویژه

تاريخ عضويت: دوشنبه مرداد ماه 30, 1391 11:30 pm
تشکر کرده: 579 بار
تشکر شده: 480 بار
امتياز: 2270

پستتوسط SharakamPawa » چهارشنبه مهر ماه 12, 1391 8:33 pm

سلام

سامان جان شاید نیاز بود که قبل از گذاشتن عکس ها مختصر توضیحی دربارشون میدادی ، چون ممکنه افرادی که به پاوه نیومده باشن متوجه منظورت نشن .

دوستان گرامی نقاشی هایی که در تصاویر مشاهده می کنید در واقع وجود ندارند بجز نقاشی عکس دوم همون که زیر پرچم ها قرار گرفته .

این ایده که دوستمون مطرح کردن هرچند اولین باری نیست که مطرح و اجرائی شده اما با وسعتی که سامان در نظر داره تاکنون اجرا نشده .
اگه بشه روش کار کرد و آمار تمام دیوارهای خالی رو در آورد ، بعد از یک سری محاسبات و آمارگیری ها اون رو با مسئولین شهر در میان گذاشت و از تمام کسانی که توانایی مشارکت و همکاری رو داشته باشن دعوت نمود .... میشه خیلی راحت یه شهر توریستی درست کرد . شهری که ممکنه نمونش در تمام کشور پیدا نشه ( به جهت نقاشی های موجود بر روی دیوارها ) .  البته میشه ایده های دیگری هم در کنار این نقاشی ها اجرا نمود مانند نور پردازی نقاشی ها یا نورپردازی کل شهر ! و ...

برای نویسنده این مطلب SharakamPawa تشکر کننده ها:
abdulrahman (يکشنبه ارديبهشت ماه 7, 1392 2:51 am)
رتبه: 7.14%

نماد کاربر
SharakamPawa
کاربر ویژه
کاربر ویژه

تاريخ عضويت: چهارشنبه آذر ماه 8, 1390 12:30 am
تشکر کرده: 329 بار
تشکر شده: 364 بار
امتياز: 380

پستتوسط islam » چهارشنبه مهر ماه 12, 1391 8:34 pm

سلام اگه اینطوری بشه که دیگه خیلی عالی میشه

اما تصویر سوم مردم پاوه جنبه اش رو ندارند.روزی 2000 تا کشته و زخمی میده.یارو فمر میکنه حسابی ترمز میکنه میره تو دیوار.
اللهم صلی علی محمد و علی اله و اصحابه و سلم
islam
کاربر ویژه
کاربر ویژه

تاريخ عضويت: دوشنبه مرداد ماه 2, 1391 11:30 pm
تشکر کرده: 50 بار
تشکر شده: 201 بار
امتياز: 20

پستتوسط SamanRashidi » پنج شنبه مهر ماه 12, 1391 1:04 am

از همه تشکر می کنم
شارکم پاوه داداش گلم  ممنون بخاطر توضیحتون و کاملا حق با شماست  اما دوست عزیز شما دارید به مسئولان توهین می کنید که می گویید این چیزها رو نمی دونند مطمئن باش خیلی بهتر از من و شما همه چیز رو میدونند و مشکل هم همین است
خواهر گرامی فرمیسک مشکل فقط مسئولان نیستند مشکل اصلی خود ماییم این رو از بوق ماشین هایی که تو شب برف و بارانی از کنارت رد میشوند و فقط نهایتش دستی بلند میکنند هم میشه فهمید  :D
اسلام جان انگار خیلی وقت است پاوه نبودی صرفا جهت اطلاع که عکس سوم هم زیاد اغراق نیست جاده های اینجا چاله هایی دارند که آدم رو یاد صدر اسلا م و جنگ خندق میاندازه
نماد کاربر
SamanRashidi
کاربر نیمه فعال
کاربر نیمه فعال

پستتوسط islam » پنج شنبه مهر ماه 13, 1391 11:01 am

سلام.از اون لحاظ اره.زمانی که جاده های پاوه رو میبینم  یاد دره ها و ابشارهای منطقه نیاکارا میافتم.ممنونم
islam
کاربر ویژه
کاربر ویژه

پستتوسط SharakamPawa » پنج شنبه مهر ماه 13, 1391 12:20 pm

سامان جان منم که نگفتم خبر ندارند، همونطور در نظر قبلی گفتم این طرح اولین باری نیست که توسط تو مطرح میشه بلکه قبلا هم در چندین مورد اجرایی شده، از جمله در ورودی شهر (بر روی دیوار ترمینال قدیم)، عکس دومی که خودت گذاشتی و ...
ولی در اون وسعت که تمام دیوارهای شهر رو تحت پوشش قرار بده فکر نکنم تابحال مطرح شده باشه و اصلا بهش پرداخته نشده .

{{یه نکته ی کوچیک و خیلی کلی دیگه :
اگه با کسی از نزدیک برخورد نکردیم و باهاش ارتباط نداشتیم ، و فقط چیزهایی در موردش شنیدیم تازه بدون اینکه بفهمیم شنیده ها صحیح بودن یا نه و ... در این صورت بدور از انصافه که رای صادر کرد و کسی را متهم نمود .}}

البته چند مورد هستن که باید مد نظر داشت :

یکی اینکه نقاشی بر روی دیوار معمولا دو یا سه سال با همان کیفیت اول باقی می مانن و بعد از آن مدت کیفیت خود رو از دست می دن و حتی ممکنه به جای زیبایی بخشیدن به شهر ، چهره ی شهر رو کهنه و افسرده و غمگین کنه !
پس اگه پروژه نقاشی در ذهن داریم باید فکری براش کرد ، چون بعد از 3 سال باید تمام نقاشی ها را دوباره از اول کشید که اینطوری خیلی هزینه بردار میشه.

دوم اینکه این پروژه امکان نداره که با یک نهاد عملی بشه،مثلا شهرداری . باید نهاد های دیگر باشن و از همه مهمتر مردم هم در اون حضور داشته باشن و به پروژه کمک مالی کنن و مجوز کشیدن نقاشی بر روی دیوارهای خونه شون رو بدن .

سوم اینکه نوع نقاشی که باید کشیده بشه خیلی مهمتر از کل طرحه ! بنظر من نقاشی ها باید مناسب و هماهنگ با فرهنگ بومی اورامان و منطقه باشه، نقاشی ها به گونه ای باشن که با دیدنشون بشه فرهنگ، آداب و رسم و رسومات مثبت ، زبان ، لباس ، مدل خانه ها و بکلی خانه سازی در منطقه و ... رو نشون داد .

چهارم هم اینکه اگه بتونیم با همفکری همدیگه این طرح رو به جایی برسونیم ، یعنی طوری که بشه عملیش کرد و اون وقت با مسئولین در میانش گذاشت ، خیلی امید دارم که با مخالفت و بی محلی مسئولین مواجه نشیم ! یعنی با احتمال زیاد باهاش موافقت میشه .

نماد کاربر
SharakamPawa
کاربر ویژه
کاربر ویژه

تاريخ عضويت: چهارشنبه آذر ماه 8, 1390 12:30 am
تشکر کرده: 329 بار
تشکر شده: 364 بار
امتياز: 380

پستتوسط SamanRashidi » پنج شنبه مهر ماه 13, 1391 4:51 pm

(شارکم پاوه) جان بازم ممنون
هزاران طرح و نقشه می توان در پاوه اجرا کرد یه شهر با ویژگی های پاوه که هر گردشگری رو به تعجب وا می داره مثل یک تاباوی سفید نقاشی که حق ماست بهترین نقاشی دنیا رو درش ببینیم خیلی بی انصافیه دوست عزیز به حد اقل قانع شد این حق ماست که از حداکثر قابلیت های شهرمون استفاده کنیم در کشور های پیشرفته  به کمتر از 100% حق قانع نیستند اینجا اگه قطره کاری انجام میشه وظیفشونه و دریایی هم که ازت گرفته شده حق توست که پایمال شده کسی بخاطر انجام وظیفه بر کسی منت نداره اما غصب حق ظلمه این رو عرض کردم که بگویم فرمایشات شما به گونه ایه که انگار همه ی نهاد ها در نهایت دلسوزی منتظرند ما برویم طرح بدهیم که با هم  اجرا کنیم البته حاضرم قسم بخورم که  لوح تقدیر هم میگیریم چه بسا اسممون هم بره تو روزنامه اما فقط همین نه بیشتر مثالهای از این دست زیادند سال سوم راهنمایی در جلسه ای که با رییس آموزش و پرورش و جندتا از مسئولین داشتیم 10 دقیقه پشت سر هم پیشنهاد های قابل اجرا دادم در آخر یکی تشویق می کرد یکی یادداشت میکرد ... گفتم مطمئنم که اینها از کاغذ خارج نخواهند شد با لبخندی همه حرفم رو تایید کردند حتی خود مسئولین . تاسف میخورم که هنوز نمیدانیم مشکلها کجاست که با آن مقابله کنیم
در اروپا وقت و هزینه های زیادی صرف میشه که آب رو به ارتفاع ببرند و با حالت های زیبا به طرف پایین شهر روانه کنند و آب بهترین  و زیباترین طرح ها  رو داره در پاوه که به صورت طبیعی آبهای جاری از بالا به طرف پایین شهر روانه اند و و و و و و  و  
در مورد فرمایشتون و نکته ای که گفتید اگه منظورتون عکسیست که گذاشتم همه ما یه عمریه تو پاوه ایم خیلی خوب همدیگر رو میشناسیم قبول کنید قدم اول در حل مشکلی قبول این است که اصلا مشکل داریم این عکس ها در تمام نت پخش شدند کسی با نگاه کردن اینها جز حرفی که این عکس ها می زنند چیزی به زهنش نمیاد
قبول بفرمایید ما مردم این منطقه کلا بشدت از خیلی لحاظ ها ضعف داریم
البته این عرضی کلی است و  اگر کسانی رو که (به واقع هم وجود دارند) متفاوتند جدا کنیم همه خود را از اعضای آن جمع می دانند حتی پیش قراولان این عکس
تا خودمون رو اصلاح نکنیم نمی تونیم منتظر پیشرفت خاصی باشیم
در آخر هم هر امری بفرمایید هم کاری در هر طرحی باشه اگه در توانم باشه خیلی هم خوشحال میشم
نماد کاربر
SamanRashidi
کاربر نیمه فعال
کاربر نیمه فعال

پستتوسط tafgah72 » پنج شنبه مهر ماه 13, 1391 10:45 pm

سلام
ببخشید من نفهمیدم این عکس که دف داشت به چه مناسبت بود؟؟؟
بنظر من یه خرده تند رفتی
من انکار نمیکنم ، واقعا مسوولان نسبت به پاوه بی تفاوتند ، و آدما ذاتا تنوع رو دوست دارند درحالی که من یادم بیاد تنها تغییری که کرده طرح مسخره یکطرفه شدن میدان معلم به میدان مولوی بود واون جاده ای که در مسیر ویمیر چند ساله مشغولش هستن به اضافه ی طولانییییییییییییی کردن بلوار جانبازان(من موندم اینا طرحهای کدوم مغز متفکره)!!! جایی مثل پارک شهید کاظمی(کومه کال) و بلوار که جایگاه تفریح مردم پاوه بوده هیچگونه تغییر مثبتی نکرده جز اینکه چندتا قصربادی گذاشتن واسه خالی کردن جیب پدر و مادرهای بیچاره !!!!!!
اما با این حال شهروندان رو هم بی خطا نمیدونم.
در کل اصلا موافق کارتان نیستم چون احساس کردم کسانی که تا به حال به پاوه سفر نکرده اند یا ساکن پاوه نیستند نگاهشان نسبت به شهرمان برمبنای این چندتا عکس است .
tafgah72
کاربر طلایی
کاربر طلایی

تاريخ عضويت: پنج شنبه تير ماه 15, 1391 11:30 pm
تشکر کرده: 918 بار
تشکر شده: 1132 بار
امتياز: 6280

پستتوسط SamanRashidi » شنبه مهر ماه 14, 1391 1:14 am

سلام
هورامان جان عکس بدون شرح است اما برای فرمایشتان که می فرمایید تند رفتم شاید حق با شماست ولی ملت ما در حال خواب نیست که با صدا زدن بیدار بشه داریم میریم تو کما باید با سیلی بیدا بشیم  بماند  و برای تبلیغ منفی برای جذب گردشگر مطمئن باشید کسی نمی گوید چون روی دیوارها نقاشی های زیباست و زیر جاده شون یه سرزمین عجیب است نمی ریم پاوه در این عکس های بی کیفیت هم حتی میشه زیبایی های پاوه رو دید درمورد طرح های اجرا شده هم که فرمودید کاملا با شما موافقم
هر کدام از ما باید خوب فکر کنیم ببینیم چه کار می توانیم بکنیم که البته قبلش باید خیلی خوب اول خودم بعد شما در مورد جامعه مون اطلاعات کسب کنیم
در ادامه فقط عکس میزارم و انشا الله  هدف فقط روشن کردن شمع است در این تاریکی تحمیلی
عکس های داخل شهر اگه کسی داره ممنون میشم بهم بده
نماد کاربر
SamanRashidi
کاربر نیمه فعال
کاربر نیمه فعال

پاوه...

پستتوسط فرمیسک » شنبه مهر ماه 15, 1391 11:30 am

سلام

هیچ كس دوست ندارد شهرش زشت باشد، همه دوست دارند در خیابان هایی تمیز، قدم بزنند و دیوارهایی آراسته، چمن هایی سبز و درختانی استوار ودلنواز را مشاهده كنند، اما همه آنهایی كه به زیبایی رای می دهند و از زشتی و زمختی بی زارند خوب می دانند كه قبل از آراستگی نیازهایی دارند كه در اولویت هستند و باید ابتدا امكانات خود را روی برطرف كردن آن نیازها متمركز كنند.

بافت شهر پاوه  قدمت تاریخی طولانی داره هر چند که فرسوده و مستهلک شده اما باید نسل تاریخی و باستانی آن حفظ بشه نباید ویران کرد و به یک شهرک جدید تیدیل کردحتی جاده های کم عرض و نامناسب برای حال حاضر شهروندان  که اصلا رونقی نداره نباید از نو ساخت قدمت تاریخی یک شهر خیلی ارزش داره با یک تفکر و ایده ی خلاقانه و نوی میتوان این شهرو شکوفا کرد.
و اما برای زیبا سازی شهر  کاملا موافق کابر گرامی شارکم پاوه ایده نوی بود که عرض کرد : بنظر من نقاشی ها باید مناسب و هماهنگ با فرهنگ بومی اورامان و منطقه باشه، نقاشی ها به گونه ای باشن که با دیدنشون بشه فرهنگ، آداب و رسم و رسومات مثبت ، زبان ، لباس ، مدل خانه ها و بکلی خانه سازی در منطقه و ... رو نشون داد .
ودر طی این دوران ها شهردار محترممان هرچند که تغییراتی را به وجود آورده ولی می توانست برای زیبایی شهر خلاقیت های مختلفی را به عمل میاورد. در جاده ی کمربندی صدتا از آب نماهایی با طراحی های تکراری و نچندان زیبا خلق کرده است.و... واقعا در هر صورت ایشالله در ایند ای نزدیک شاهده رشد بهترینای این شهر باشیم.

"به شخصا خودم برای زیباسازی شهر چندتا راه کار پیشنهادی را ذکر می کنم."

1-شناسایی افراد نخبه در عرصه زیباسازی و بكارگیری از وجود آنان در تصمیم گیریهای توسعه ی شهر

2-استفاده از فضای سبز شهری تا انجایی که توانایی داریم هم شهرداری وبخصوص مردم شهر فرهنگ سازی شود که در کوچه وخیابان و پارکها در تلاش کاشتن گل و گیاه و درخت باشیم که واقعا زیبای شهر را 2 چندان میکند.

3-تلاش  مردم جهت جلوگیری از آلودگیها در شهر و با فرهنگ سازی به آموزش كودكان در سنین مختلف  در اثر  مشاركت  جمعی که واقعا الودگی ها شهر را تبدیل به یک ویرانه میکند.

4-آرامش  روانی به علت ایجاد محیط زیبا و استفاده کردن از نیمکت هایی در مکان هایی که رفتو امد زیاده و بخصوص در مکان های تفریحی و گردشگری

5-با رنگ کردن دیوار های کثیف و کهنه نمایی شاد و زیبا به چهره ی شهر میبخشد.

6-و ایجاد تحول درجهت زیبایی شهرها با کمترین هزینه  

7-و شهر را تبدیل به یك جاذبه توریستی کنیم و تعامل با دیگر فرهنگ های دنیا و زمینه سازی برای  ایجاد رشد وتوسعه سریع تر

8-و هزاران راه کار ها ی دیگر..............

پس بیاییم در همه جا و هر کجا برای زیبا سازی شهرها ، تفكر نماییم  و خلاقیتی متفاوت و زیبا خلق کنیم  ، و با کشف نوآوری هایمان , شیوه های نو ینی  را برای رسیدن به این هدف  بوجود آوریم  .

در کل 1 بار ویرایش شده. اخرین ویرایش توسط فرمیسک در يکشنبه مهر ماه 16, 1391 5:07 pm .
آنچه که هستی هدیه خداوند است به تو

و آنچه می شوی هدیه توست به خداوند

پس بی نظیر باش.
نماد کاربر
فرمیسک
کاربر ویژه
کاربر ویژه

تاريخ عضويت: دوشنبه مرداد ماه 30, 1391 11:30 pm
تشکر کرده: 579 بار
تشکر شده: 480 بار
امتياز: 2270

پستتوسط islam » شنبه مهر ماه 15, 1391 4:51 pm

سلام. اما واقعا کسی حرف مردم رو گوش نمی کنه.

اخه بابا پاوه است دو تا کوچه و یک خیابان خدایش خیلی عیبه که اینطوری باشه خب سانفرانسیسکو نیست که بزرگ باشه.
islam
کاربر ویژه
کاربر ویژه

پستتوسط SamanRashidi » شنبه مهر ماه 21, 1391 2:01 am

سلام
تشکر از نظرات دوستان
این کار من مثل دیوارهای اتاق یک عاشق ماشین های مدل بالاست
نداریم و با این اوضاع جامعه نخواهیم داشت
توضیح: جاده ی کمربندی پاوه فکرش رو بکنید از تو تله کابین مخمل زیبای درختان رو تا کویمکال به تماشا بشینی

برای نویسنده این مطلب SamanRashidi تشکر کننده ها: 4
ModireTalar (يکشنبه ارديبهشت ماه 7, 1392 2:51 am), Noha (يکشنبه ارديبهشت ماه 7, 1392 2:51 am), abdulrahman (يکشنبه ارديبهشت ماه 7, 1392 2:51 am), فرمیسک (يکشنبه ارديبهشت ماه 7, 1392 2:51 am)
رتبه: 28.57%

نماد کاربر
SamanRashidi
کاربر نیمه فعال
کاربر نیمه فعال

پستتوسط amanj2 » شنبه مهر ماه 22, 1391 5:53 pm

با این وضع ترافیک وتک خیابان بودنش تونل بزنن بهتره
سيد قطب
الإسلام يسأل "أَأَنتم أَعلم أَم الله" ويجيب "والله يعلم وأنتم لا تعلمون".
amanj2
کاربر فعال
کاربر فعال

تاريخ عضويت: شنبه دي ماه 16, 1390 12:30 am
تشکر کرده: 95 بار
تشکر شده: 127 بار
امتياز: 10

بازگشت به تصاویر و والپیپرها

چه کسي حاضر است ؟

کاربران حاضر در اين انجمن: بدون كاربران آنلاين و 5 مهمان