اسراییل

در این بخش شعر و نوشته های ادبی مختلف قرار دارد

مديران انجمن: tarannom, CafeWeb, Dabir, Noha, bahar, Modir-Farhangi

اسراییل

پستتوسط benvi3 » شنبه آبان ماه 27, 1391 10:14 pm

خدایا...
شکایتی دارم از باب رحمت دروغین منافقان. از صهیونیست و احزاب حقیر سود جویان. نوح آمد و ابراهیم آمد و موسی آمد و... آمد. همه رفتند. لیکن حال نوحی دیگر آمد. نوحی که مادیت ندارد و از حقیقت چیزی نداند. نوحی که خویش را ناجی نامد و هدایت نیافته را می کشاند. نوحی که  می خواهد به هزار عمر کند و از عمر خویش بیت المقدس را طلب می نماید. نوح کوچک ما حامیانی دارد در خفا. قانون اساس کرده بر پایه ظلم و گناه. ظلم و گناه در تعبیر خویش جفا... کشتی ناجی را نه از چوب ساخت و نه از هیچ. از خاک میهن اجداد کودک فقیر. کشتیش خاکی است مقدس تر از بیتش. زادگاه جوانانی است بزرگتر از حجمش. نوح قصه ما چه شباهتی دارد به نوح قرآن ما!!! البته در اندکی از ماجرا... این نوح به رحمت میبرد گروهی را. رحمتی را که خود ساخته. این نوح که انسان را در این کشتی جای نمی دهد. به قول خود گروهی را از بحر جهانی امان می دهد. این نوح انسانهای کشتی را میکشد. به جایش گروهی از دواب و چارپا تعویض می کند. این نوح همانند نوح ما نجات می دهد اما با دو تفاوت پر از معنا.
1- نجات می دهد اما حیوان ها را.(منظور واضحه کی هستن.)
2- نجاتش هم نجاتی متفاوت است. نجات از شک و تردید در با خدا بودن یا بر خدا بودن، و بردن به بی راهه و نجات از دغدغه فکری.
حال دعا کنیم که نوح کشتیش را خالی از انسانها نکرده و به جایش گله ای حیوان نریزد. کاش نوح بداند که نوح نیست و اهدافش را بشناسد. خدایا این چه حکمتی است که به اسم حقوق بشر دست های ما را بسته و خود نیز دست های اضافی ساخته اند.

برای نویسنده این مطلب benvi3 تشکر کننده ها: 3
pejmanava (يکشنبه ارديبهشت ماه 7, 1392 2:51 am), salar67 (يکشنبه ارديبهشت ماه 7, 1392 2:51 am), sayf (يکشنبه ارديبهشت ماه 7, 1392 2:51 am)
رتبه: 21.43%

benvi3
کاربر ویژه
کاربر ویژه

تاريخ عضويت: پنج شنبه آبان ماه 10, 1391 12:30 am
تشکر کرده: 66 بار
تشکر شده: 147 بار
امتياز: 200

پستتوسط benvi3 » شنبه آبان ماه 27, 1391 10:40 pm

ممنون از لطفتان. شاید نگاشته های من از نگاه شما زیبا باشند. من جرات نمی کنم اسمم را بگویم که مبادا جهلم به خودم نسبت داده شود. انشاالله اسمم را می گویم ولی دوست داشتم زمانی باشد که ندانسته هایم بیشر شوند و دانسته هایم کمی بهتر.
خداوندا! یاریم کن تا با بندگی تو که سزاوار عبادت هستی از بندگی هرچه غیر توست دوری کنم و در برابر آنان که مرا به پستی ها فرا می خوانند بایستم و "

برای نویسنده این مطلب benvi3 تشکر کننده ها:
pejmanava (يکشنبه ارديبهشت ماه 7, 1392 2:51 am)
رتبه: 7.14%

benvi3
کاربر ویژه
کاربر ویژه

تاريخ عضويت: پنج شنبه آبان ماه 10, 1391 12:30 am
تشکر کرده: 66 بار
تشکر شده: 147 بار
امتياز: 200

بازگشت به شعر و نوشته های ادبی

چه کسي حاضر است ؟

کاربران حاضر در اين انجمن: بدون كاربران آنلاين و 2 مهمان