مصافحه با نامحرم

در این بخش أدعیه و مناجات با خدا قرار داده می شود

مديران انجمن: CafeWeb, Dabir, Noha, bahar

مصافحه با نامحرم

پستتوسط saharbanoo » شنبه آذر ماه 4, 1391 2:49 pm

[size=12]مصافحه با نا محرم:
این از مواردی است که عرف و آداب اجتماعی بر شریعت الهی طغیان نموده است، و عادات و تقالید باطل مردم بر حکم خداوند غالب گشته است به گونه‌ای که اگر با اقامة حجت و بیان دلیل حکم شرعی را در این مورد بیان کنی، تو را به ارتجاع و واپسگرایی و بنیادگرایی و قطع روابط خانوادگی و تشکیک در نیت‌های پاک و... متهم می‌سازند، امروزه در جامعة ما دست‌دادن و مصافحه با دختر عمو، دختر دایی، دختر خاله و همسر برادر، عمو و دایی از نوشیدن آب نیز ساده‌تر است، و اگر مردم با دیدة بصیرت به این امر خطیر بنگرند، دیگر چنین نخواهند کرد، پیامبر صلی الله علیه و سلم  فرمودند: «اگر بر فرق سر فردی از شما سوزنی آهنین فرو کنند برایش بهتر است از این که به زنی نامحرم دست زند». بی‌تردید مصافحه زنای دست است، آنگونه که پیامبر صلی الله علیه و سلم  فرمودند: «چشم‌ها، دست‌ها، پاها و شرمگاه (انسان، همگی) زنا می‌کنند». باید پرسید آیا کسی هست که قلبش از قلب پیامبر صلی الله علیه و سلم  پاک‌تر باشد؟ اما با وجود این پیامبر صلی الله علیه و سلم  فرمودند: «من با زن مصافحه نمی‌کنم». و نیز فرمودند: «من دست‌های زنان را لمس نمی‌کنم». از حضرت عایشه رضی الله عنها نقل شده که فرموده است: نه، به خدا سوگند هرگز دست رسول الله صلی الله علیه و سلم دست زنی را لمس نکرد، و فقط با گفتار از آنان بیعت می‌گرفتند».
پس آن مردانی که همسران پاک طینت خود را تهدید می‌کنند که اگر با برادران آنان دست ندهد و مصافحه نکنند، آنان را طلاق خواهند داد، از خدا بترسند، و نیز باید دانست که مصافحه با دستکش و یا از روی پارچه‌ای دیگر حکم مسأله را تغییر نمی‌دهد، دست‌دادن و مصافحه با نامحرم در هرحال حرام است.

برگرفته از کتاب محرمات
تألیف:
محمد صالح المنجد
ترجمه:
عبدالقدوس دهقان

برای نویسنده این مطلب saharbanoo تشکر کننده ها: 6
Noha (يکشنبه ارديبهشت ماه 7, 1392 2:51 am), Shaghayegh (يکشنبه ارديبهشت ماه 7, 1392 2:51 am), bahar (يکشنبه ارديبهشت ماه 7, 1392 2:51 am), erfan (يکشنبه ارديبهشت ماه 7, 1392 2:51 am), salar67 (يکشنبه ارديبهشت ماه 7, 1392 2:51 am), tafgah72 (يکشنبه ارديبهشت ماه 7, 1392 2:51 am)
رتبه: 42.86%

نماد کاربر
saharbanoo
کاربر فعال
کاربر فعال

تاريخ عضويت: پنج شنبه آبان ماه 10, 1391 12:30 am
تشکر کرده: 18 بار
تشکر شده: 107 بار
امتياز: 480

پستتوسط pejmanava » شنبه آذر ماه 4, 1391 9:37 pm

از حضرت عایشه رضی الله عنها نقل شده که فرموده است: نه، به خدا سوگند هرگز دست رسول الله صلی الله علیه و سلم دست زنی را لمس نکرد، و فقط با گفتار از آنان بیعت می‌گرفتند».

شکرا

کاربر حرفه ای سایت
کاربر حرفه ای سایت

تاريخ عضويت: جمعه آبان ماه 4, 1391 12:30 am
تشکر کرده: 2893 بار
تشکر شده: 3332 بار
امتياز: 25740

بازگشت به أدعیه و مناجات با خدا

چه کسي حاضر است ؟

کاربران حاضر در اين انجمن: بدون كاربران آنلاين و 1 مهمان