باورها و معجزه ی ذهن ما

در این انجمن مطالبی در زمینه روانشناسی قرار داده می شود

مديران انجمن: pejmanava, CafeWeb, Dabir, Noha, bahar, Modir-Elmi

باورها و معجزه ی ذهن ما

پستتوسط فرمیسک » سه شنبه دي ماه 19, 1391 12:09 pm

بنام آنکه جان را فکرت آموخت...

اغلب بیماریهای انسان به دلیل باورهای غلطی است که از دوران کودکی در ذهن او جای گرفته

باور نه تنها قابلیت خلق بیماری و سلامتی را دارد حتی می تواند باعث مرگ شود...

و یک فیلسوف یونانی هم می گوید:  بگویید چگونه فکر میکنید تا بگویم به چه بیماریهایی مبتلا می شوید.

در این رابطه به  وقایعی  اشاره می کنم......

یکی از محکومان به اعدام برای یک آزمایش به یکی از دانشمندان سپرده شد

دانشمند به او گفت که وی را برای اعدام به او سپردن برای این منظور اعدامی را به حیاط منزلش برد

چشمانش را بسته و هر کدام از دستهایش را به یک درخت بست سپس یک جسم تیز را به موچ دست او کشید

بدون اینکه رگ دستش قطع شود اما به او گفت که رگش را زده است

و برای اینکه باور عمیق تری در او ایجاد کنه کوزه ای که قبلا ته آن را سوراخ ریزی کرده بود پر از آب کرده و کنار او گذاشت

بطوری که هر جند ثانیه یک قطره آب بر روی زمین می چکید آن محکو گمان میکرد که صدای چکه های خون اوست

که بر روی زمین می ریزد سپس دانشمند برای خواب به اتاق خوابش رفت صبح که بیدار شد با جنازه ی بی او مواجه گردید....

او با این آزمایش ثابت کردید که باور حتی می تواند باعث مرگ یک انسان شود.

ذهن انسان مانند آهن ربا است و به هرچر چیزی کهکه فکر می کندهمان را جذب می کند حتی اگر خوشش نیاید.............

برای نویسنده این مطلب فرمیسک تشکر کننده ها: 2
ghazal66 (يکشنبه ارديبهشت ماه 7, 1392 2:51 am), tafgah72 (يکشنبه ارديبهشت ماه 7, 1392 2:51 am)
رتبه: 14.29%

نماد کاربر
فرمیسک
کاربر ویژه
کاربر ویژه

تاريخ عضويت: دوشنبه مرداد ماه 30, 1391 11:30 pm
تشکر کرده: 579 بار
تشکر شده: 480 بار
امتياز: 2270

پستتوسط tarannom » سه شنبه دي ماه 19, 1391 2:55 pm

درود فراوان
                            ممنون از مطلب مهم و مفیدی که نوشتین

انسان ها همان چیزی می شوند که فکر می کنند

اگر معتقدید پیشامدها آن شکلی که آرزو می کنید خواهند بود ، پس اتفاقات به همان صورت رخ خواهد داد . اگر معتقدید پیشامدها شکل زندگیتان را تعیین می کنند، همیشه قربانی باقی می مانید

برای نویسنده این مطلب tarannom تشکر کننده ها:
فرمیسک (يکشنبه ارديبهشت ماه 7, 1392 2:51 am)
رتبه: 7.14%

نماد کاربر
tarannom
کاربر حرفه ای سایت
کاربر حرفه ای سایت

تاريخ عضويت: جمعه فروردين ماه 18, 1391 11:30 pm
تشکر کرده: 610 بار
تشکر شده: 1107 بار
امتياز: 4610

پستتوسط فرمیسک » سه شنبه دي ماه 19, 1391 4:05 pm

سلام بر شما کاربر گرامی ترنم

ممنون از حسن بیانت

پیشامدها شکل زندگی را تغییر نمیدهند اگر این چنین بود هیچ کس قادر به انجام حرکتی از خودش نمی یابید و در انتظار تعقق آرزوهای رویاییش بود که هرگز دست نیافتنی هستند این طرز تفکر ماست که تعیین می کند عاقلانه زندگی کنیم.

یک وقایع دیگر برای درک بهتر در این باره

من برحسب اتفاق در حال خواندن مطالب بالا بودم که منو به یاد چند سال پیش انداخت....

یک نفر که سردرد شدیدی داشت در این میان  در حال پیدا کردن یک قرص مسکن بودم که نیافتم ویک قرص سرما خوردگی براش آوردم ولی بهش گفتم که این قرص خیلی خوب و قوی است بخور ایشاالله که خوب بشید. چند لحظه ای نشد که تشکر کرد. بعد از چند ساعتی که کذشت گفتم من فقط یک قرص ساده ی سرما خوردگی بهت دادم که زود خوب شدید اینجاست که آن فرد باور نمیکرد و طرز افکارش تغییر کرد چند دقیقه ای هم نشد که سردردش شروع شد.........
نماد کاربر
فرمیسک
کاربر ویژه
کاربر ویژه

تاريخ عضويت: دوشنبه مرداد ماه 30, 1391 11:30 pm
تشکر کرده: 579 بار
تشکر شده: 480 بار
امتياز: 2270

پستتوسط tafgah72 » سه شنبه دي ماه 19, 1391 9:42 pm

سلام

ممنون از مطلب مفیدت!

دی والی گیان به کشتنش دادی لااقل یه قرص ویتامینی ،چیزی بهش میدادی؟!؟!  :lol:  :lol:

این رو جهت شوخی گفتم و با حرفت کاملا موافقم .

دقیقا مانند آهنربا به هرچیزی که بیشتر فکر کنید و روی آن تمرکز کنید و احساساتتان شدیدا درگیر ان شود به سوی شما جذب می شود پس روی چیزهایی که نمی خواهید تمرکز نکنید!

برای نویسنده این مطلب tafgah72 تشکر کننده ها:

tafgah72
کاربر طلایی
کاربر طلایی

تاريخ عضويت: پنج شنبه تير ماه 15, 1391 11:30 pm
تشکر کرده: 918 بار
تشکر شده: 1132 بار
امتياز: 6280

پستتوسط benvi3 » سه شنبه دي ماه 19, 1391 11:56 pm

سلام

اگر انسان رو چیزهایی که نمیخواهد، تمرکز نکند، آن اتفاقات پیش نمی آیند.
اگر نمیخواهد، پس تمرکز نمی کند. هیچ کس نمی خواهد که تحقیر شود. اما میشود. هیچ کس نمیخواهد که برای چند هزار تومن گره گوری به پای هر کس و نا کسی بیفتد. اما میفتد. آخر اگر قرار بود که بر پایه فکر هایمان زندگی کنیم الان همه مرده بودیم.(از بس بی فکریم)
متاسفانه امواجی را که ذهن ما به طبیعت ساطع میکنند. به خاطر انژی کم، با هوا تجزیه شده و به دی اکسید کربن تبدیل میشوند(منظورم اینه که کلا به زیان خودمون تموم میشن)
خداوندا! یاریم کن تا با بندگی تو که سزاوار عبادت هستی از بندگی هرچه غیر توست دوری کنم و در برابر آنان که مرا به پستی ها فرا می خوانند بایستم و "

برای نویسنده این مطلب benvi3 تشکر کننده ها:

benvi3
کاربر ویژه
کاربر ویژه

تاريخ عضويت: پنج شنبه آبان ماه 10, 1391 12:30 am
تشکر کرده: 66 بار
تشکر شده: 147 بار
امتياز: 200

بازگشت به روانشناسی

چه کسي حاضر است ؟

کاربران حاضر در اين انجمن: بدون كاربران آنلاين و 1 مهمان