..::"" ولادت پیامبر (ص) ""::..

در این بخش مطالب متفرقه مربوط به زمینه دینی قرار داده می شود

مديران انجمن: CafeWeb, Dabir, Noha, bahar

..::"" ولادت پیامبر (ص) ""::..

پستتوسط maysam_b » پنج شنبه بهمن ماه 5, 1391 11:12 pm

سلام الله علیکم
گفته می شود که ماه ربیع الاول ماه تولد پیامبرمان(صلَّ الله علیه وآله وسلَّم) است لازم دانستیم ضمن تبریک،یک یادآوری داشته باشیم از الگوی خیر وبرکت :

لَقَدْ كَانَ لَكُمْ فِي رَسُولِ اللَّهِ أُسْوَةٌ حَسَنَةٌ لِمَنْ كَانَ يرْجُو اللَّهَ وَالْيوْمَ الْآخِرَ وَذَكَرَ اللَّهَ كَثِيرًا

مسلما براي شما در زندگي رسول خدا سرمشق نيکويي بود، براي آنها که اميد به رحمت خدا و روز رستاخيز دارند و خدا را بسيار ياد مي‌کنند.

بنا به قول اکثر بزرگان در سه قرن اول مسلمانان چیزی به نام عید تولد یا مولود پیامبر نداشتند .بعدها تحت تاثیر رسم مسیحیان یا مسائل دیگر کم کم در این ماه جشن هایی برگزار میکردند .در واقع می توان گفت اصحاب و تابعینی که پیامبر را از من وشما بیشتر دوست داشتند و عمل به قران وسنت بیشتری داشتندچیزی به عنوان سالگرد تولد پیامبر نداشتند.

حالا من دراین حد نیستم که در این باره نظر دهم اما شخصا برای خود دلم میخواهد در این ماه در مورد این شخصیت چیزهای بیشتری را یاد بگیرم.

بیاییم دراین ماه سنّت های این بزرگوار رایاد آوری کنیم خود ویارانش برای تبلیغ این دین چه زحمت هایی کشیدند ،بجای توصیف چشم وابرو وتشبیه کردنش به ماه وخورشید وسایر رجز خوانی ها، از سنت هایش بگوییم  اخلاق نیکوییش که دشمنانش هم به آن اعتراف داشتند، بگوییم که ایشان یک انسان بودند.

قُلْ إِنَّمَا أَنَا بَشَرٌ مِثْلُكُمْ يوحَى إِلَي أَنَّمَا إِلَهُكُمْ إِلَهٌ وَاحِدٌ فَمَنْ كَانَ يرْجُو لِقَاءَ رَبِّهِ فَلْيعْمَلْ عَمَلًا صَالِحًا وَلَا يشْرِكْ بِعِبَادَةِ رَبِّهِ أَحَدًا

بگو: «من فقط بشري هستم مثل شما؛ (امتيازم اين است که) به من وحي مي‌شود که تنها معبودتان معبود يگانه است؛ پس هر که به لقاي پروردگارش اميد دارد، بايد کاري شايسته انجام دهد، و هيچ کس را در عبادت پروردگارش شريک نکند!(الکهف 110)

همیشه بجای تعصب وادعا واقعیت را قبول کنیم که دین به عمل است،اعمال هستند که در ترازوی روز حساب وزن می یابند. بجای اغراق و خواندن شعر و آوازدر این مراسمات، سیره ی عملی این بزرگوار رابگوییم :

لا تطروني‌كما أطرت‌النصاري‌عيسي‌ابن‌مريم‌إنما أنا عبد فقولوا عبدالله‌و رسوله‌  «در حقّ من‌آن‌چنان‌غلوّ و زياده‌روي‌نكنيد، همانگونه‌كه‌مسيحيان‌در مورد عيسي‌پسر مريم‌غلوّ كردند. همانا من‌تنها يك‌عبد و بنده‌هستم‌، پس‌بگوييد: بندة‌خدا و فرستاده‌اش‌

امیدوارم که این ماه فرصتی باشد برای مطالعه ی بیشتردر سیره وسنّت این بزرگواروبتوانیم در سایه عمل به سنّت پیامبرخود رابیشتر به خدا نزدیک کنیم.  

يادمان باشد كه زنگ تفريح دنيا هميشگي نيست ، زنگ بعد حساب داريم ..!!

برای نویسنده این مطلب maysam_b تشکر کننده ها: 2
Noha (يکشنبه ارديبهشت ماه 7, 1392 2:51 am), tafgah72 (يکشنبه ارديبهشت ماه 7, 1392 2:51 am)
رتبه: 14.29%

نماد کاربر
maysam_b
کاربر ویژه
کاربر ویژه

تاريخ عضويت: پنج شنبه اسفند ماه 10, 1390 12:30 am
تشکر کرده: 193 بار
تشکر شده: 316 بار
امتياز: 80

Re: ..::"" ولادت پیامبر (ص) ""::..

پستتوسط pejmanava » پنج شنبه بهمن ماه 5, 1391 11:25 pm

maysam_b نوشته است:

امیدوارم که این ماه فرصتی باشد برای مطالعه ی بیشتردر سیره وسنّت این بزرگواروبتوانیم در سایه عمل به سنّت پیامبرخود رابیشتر به خدا نزدیک کنیم.  

** لَّقَدْ كَانَ لَكُمْ فِي رَ‌سُولِ اللَّـهِ أُسْوَةٌ حَسَنَةٌ لِّمَن كَانَ يَرْ‌جُو اللَّـهَ وَالْيَوْمَ الْآخِرَ‌ وَذَكَرَ‌ اللَّـهَ كَثِيرً‌ا**

شناخت سیره وسنت رسول اکرم مختص به این ماه نیست !چرا که ادمی اگه بخواد تو هر ماه و فصلی میتونه بیشتر پیامبرو بشناسه

وبی خود زمانها رو رو به شناخت بعضی از چیزها مختص نکنیم
.

شکرا

برای نویسنده این مطلب pejmanava تشکر کننده ها:
Shaghayegh (يکشنبه ارديبهشت ماه 7, 1392 2:51 am)
رتبه: 7.14%

نماد کاربر
pejmanava
کاربر حرفه ای سایت
کاربر حرفه ای سایت

تاريخ عضويت: جمعه آبان ماه 4, 1391 12:30 am
تشکر کرده: 2893 بار
تشکر شده: 3332 بار
امتياز: 25740

پستتوسط maysam_b » پنج شنبه بهمن ماه 5, 1391 11:28 pm

شما درست می فرمایید ولی گاها ایامی خاص، فرصتی مناسب برای بیشتر نزدیک شدن به الله می باشد مثلا ماه رمضان و این ماه هم چون ماهی است که پیامبر (ص) در آن پا به دنیا گشوده اند بنظرم فرصت خوبی است .
هرچند هر دقیقه و هر زمان ما باید به این فکر باشیم .

جزاک الله
نماد کاربر
maysam_b
کاربر ویژه
کاربر ویژه

پستتوسط pejmanava » پنج شنبه بهمن ماه 5, 1391 11:32 pm

maysam_b نوشته است:شما درست می فرمایید ولی گاها ایامی خاص، فرصتی مناسب برای بیشتر نزدیک شدن به الله می باشد مثلا ماه رمضان و این ماه هم چون ماهی است که پیامبر (ص) در آن پا به دنیا گشوده اند بنظرم فرصت خوبی است .
هرچند هر دقیقه و هر زمان ما باید به این فکر باشیم .

جزاک الله

**شَهْرُ‌ رَ‌مَضَانَ الَّذِي أُنزِلَ فِيهِ الْقُرْ‌آنُ هُدًى لِّلنَّاسِ وَبَيِّنَاتٍ مِّنَ الْهُدَىٰ وَالْفُرْ‌قَانِ ۚ**

این ماه توسط الله برامون تعیین شده و قابل مقایسه نیست با چیزی که شما می فرمایید .

پیروز باشید .

نماد کاربر
pejmanava
کاربر حرفه ای سایت
کاربر حرفه ای سایت

پستتوسط maysam_b » پنج شنبه بهمن ماه 5, 1391 11:37 pm

سبحان الله و بحمده

نمیدانم دعوت به مطالعه و پیاده سازی سیره پیامبر (ص) در زندگی روزمره چه ایرادی دارد که شما به آن گیر داده اید .

برادر این کار شما ، در دلها کینه بوجود میاورد و :

وَاعْتَصِمُوا بِحَبْلِ اللّهِ جَمِيعاً وَلاَ تَفَرَّقُواوَاذْكُرُوا نِعْمَةَ اللّهِ عَلَيْكُمْ
و همگى به ريسمان خدا چنگ زنيد، و پراكنده نشويد و نعمت خدا را بر خود ياد كنيد

نماد کاربر
maysam_b
کاربر ویژه
کاربر ویژه

پستتوسط pejmanava » پنج شنبه بهمن ماه 5, 1391 11:41 pm

maysam_b نوشته است:سبحان الله و بحمده

نمیدانم دعوت به مطالعه و پیاده سازی سیره پیامبر (ص) در زندگی روزمره چه ایرادی دارد که شما به آن گیر داده اید .

برادر این کار شما ، در دلها کینه بوجود میاورد و :

وَاعْتَصِمُوا بِحَبْلِ اللّهِ جَمِيعاً وَلاَ تَفَرَّقُواوَاذْكُرُوا نِعْمَةَ اللّهِ عَلَيْكُمْ
و همگى به ريسمان خدا چنگ زنيد، و پراكنده نشويد و نعمت خدا را بر خود ياد كنيد

ما شا الله !

چقد ظرفیتتون بالا هست .مگه من چی گفتم ؟!

ی ایه از قران برات آوردم !

عجب !

خدایا اینجا چ خبره ؟!

برای نویسنده این مطلب pejmanava تشکر کننده ها:
maysam_b (يکشنبه ارديبهشت ماه 7, 1392 2:51 am)
رتبه: 7.14%

نماد کاربر
pejmanava
کاربر حرفه ای سایت
کاربر حرفه ای سایت

بازگشت به متفرقه

چه کسي حاضر است ؟

کاربران حاضر در اين انجمن: بدون كاربران آنلاين و 4 مهمان