شعر ( إني رضيت عليًا قدوة علمًا )

در این بخش مطالب متفرقه مربوط به زمینه دینی قرار داده می شود

مديران انجمن: CafeWeb, Dabir, Noha, bahar

شعر ( إني رضيت عليًا قدوة علمًا )

پستتوسط Shaghayegh » سه شنبه بهمن ماه 16, 1391 1:46 am

إني رضيت عليًا قدوة علمًا--------------من خشنود به آنم كه علي در علم الگوي من باشد
كما رضيت عتيقًا صاحب الغار------------همانطور كه عتيقِ همراه و‌يار غار پيامبر را دوست دارم

و قد رضيت أبا حفص و شيعته----------و ابو حفص و طرفدارانش را دوست دارم
و ما رضيت بقتل الشيخ في الدار-------به كشته شدن عثمان در خانه‌اش هرگز خشنود نبودم

كل الصحابة عندي قدوة علم------------همه صحابه براي من الگو هستند  
فهل علىَّ بهذا القول من عار------------آيا اين عقيده براي من ننگ است

إن كنتَ تعلم أني لا أحبّهم--------------خداوندا! تو می‌داني كه من اينها را فقط به خاطر تو
إلا لوجهك أعتقني من النار--------------دوست دارم پس به همين خاطر از آتش نجاتم ده.
Ya hoo

برای نویسنده این مطلب Shaghayegh تشکر کننده ها:
abdolhamid (يکشنبه ارديبهشت ماه 7, 1392 2:51 am)
رتبه: 7.14%

نماد کاربر
Shaghayegh
کاربر فعال
کاربر فعال

تاريخ عضويت: جمعه ارديبهشت ماه 15, 1391 11:30 pm
تشکر کرده: 300 بار
تشکر شده: 125 بار
امتياز: 600

پستتوسط abdolhamid » سه شنبه بهمن ماه 17, 1391 8:48 am

سلام علیکم

ممنون

یک نکته مهم :

آیا جایز است که الله را با (یا هو) خواند؟ یعنی الله ضمیر مستتر باشد و منظور از (هو) الله باشد؟

ضمایر متکلم و مخاطب و غایب به کنایه از متکلم یا مخاطب یا غائب، از اسماء الله نیستند نه لغتاً و نه شرعاً، زیرا الله متعال با آن (ضمائر) خویش را نامگذاری نکرده، پس خواندن الله با این (ضمائر) در حقیقت خواندن و نداء و ذکر او با اسمهایی غیر از اسمائش هست و جایز نیست، و چونکه این امر الحاد (انحراف) در اسماء الهی است، چراکه به کار بردن نامی برای خداوند است که آنرا برای خویش بکار نبرده است، و نداء و خواندن خدا با چیزی است که آنرا مشروع نکرده، و الله سبحان از آن نهی کرده. خداوند می فرماید:

« وَلِلّهِ الأَسْمَاء الْحُسْنَی فَادْعُوهُ بِهَا وَذَرُواْ الَّذِینَ یُلْحِدُونَ فِی أَسْمَآئِهِ سَیُجْزَوْنَ مَا کَانُواْ یَعْمَلُونَ» (اعراف 180).

یعنی: « و برای خدا، نامهای نیک است؛ خدا را به آن (نامها) بخوانید! و کسانی‌ را که‌ در مورد نامهای‌ الله الحاد و کژروی‌ می‌کنند واگذارید، رها سازید! آنها بزودی جزای اعمالی را که انجام می‏دادند، می‏بینند».

وبالله التوفیق. وصلی الله علی نبینا محمد، وآله وصحبه وسلم.
نماد کاربر
abdolhamid
کاربر نیمه فعال
کاربر نیمه فعال

تاريخ عضويت: يکشنبه ارديبهشت ماه 10, 1391 11:30 pm
تشکر کرده: 9 بار
تشکر شده: 27 بار
امتياز: 0

بازگشت به متفرقه

چه کسي حاضر است ؟

کاربران حاضر در اين انجمن: بدون كاربران آنلاين و 6 مهمان