بحـــث در مــــورد نهی نمــــودن زنــــان از سفــر بدون محـــــــرم

در این بخش گفتمان درون دینی مطرح می شود

مديران انجمن: CafeWeb, Dabir, Noha, bahar

بحـــث در مــــورد نهی نمــــودن زنــــان از سفــر بدون محـــــــرم

پستتوسط Noha » پنج شنبه بهمن ماه 19, 1391 8:19 pm

هوالعلیم

سلام الله بر شما

طبق در خواست کاربران؛ تاپیک جداگانه ای  پیرامون این موضوع ایجاد شد.

در تاپیک چهل حدیث در احکام بانوان ؛کاربر گرامی ترنم این حدیث رو ذکر کردن .

عبدالله بن عباس –رضي الله عنهما- از رسول الله –صلى الله عليه وسلم- روايت می‌کند كه فرمودند:

«لا تسافر المرأة إلاَّ مع ذي محرم، ولا يدخل عليها رجل إلاَّ ومعها محرم، فقال رجل: يا رسول الله إنّي أريد أن أخرج

في جيش كذا وكذا، وامرأتي تريد الحج، فقال: اخرج معها». [متفق عليه].

زن مسافرت نكند مگر اينكه با محرم خود باشد.

و هيچ مردى بر او داخل نشود، مگر اينكه با او محرم باشد، يكى از صحابه گفت:

اى رسول خدا! من می‌خواهم با جيش و لشكر فلانى براى جنگ

بروم، و زنم می‌خواهد به حج برود، رسول الله –صلى الله عليه وسلم- فرمود: با زن خود به حج برو .

از کاربرانی که در تاپیک  چهل حدیث نظر دادن خواسته می شود نظراتشان را اینجا قرار دهند.

لطفا نظراتتون مستند و با ذکر منبع باشد.

جنة الفردوس مأوایتان

الـلـهم ء ات أنــفـسنا تقـــواهــا و زکیـــها إنــک أنــت خــیر من زکــیها

برای نویسنده این مطلب Noha تشکر کننده ها: 4
Roobar (يکشنبه ارديبهشت ماه 7, 1392 2:51 am), Sanam1 (يکشنبه ارديبهشت ماه 7, 1392 2:51 am), parvaz69 (يکشنبه ارديبهشت ماه 7, 1392 2:51 am), pejmanava (يکشنبه ارديبهشت ماه 7, 1392 2:51 am)
رتبه: 28.57%

نماد کاربر
Noha
معاون و ناظر سایت
معاون و ناظر سایت

تاريخ عضويت: پنج شنبه اسفند ماه 25, 1389 12:30 am
تشکر کرده: 2031 بار
تشکر شده: 1557 بار
امتياز: 4930

پستتوسط tafgah72 » پنج شنبه بهمن ماه 19, 1391 8:28 pm

سلام علیکم

ده س وه ش نها  گیان .. ممنون

بنده در تاپیکی که ترنم گذاشتند جواب سوال پرواز رو دادم که کاربر پژمان آوا جواب بنده رو داده بودن و با اجازه هم جواب ایشان و هم بقیه دوستان رو اینجا بدم

حضرت برادر pejmanava باید عرض کنم کسی تند نرفته و فتوایی صادر نشده وکسی خودش رو علامه ی دهر نمیدونه و ما داشتیم اروم صحبت میکردیم ،در ضمن خوبه نوشته بودم "بنظرمن" اگر نمیگفتم که ...

خدایی نکرده بنده عرض نکردم این حدیث رسول(ص) به درد الان نمیخوره گفتم موقعیتها و امکانات فرق کرده .. نظرم خیلی هم مبهم و بد نبود انقد بزرگ شد

خطاب به همه دوستان

برای رفع بعضی ابهامات و اشتباهات گوش به کلام الله تعالی میسپاریم:

در اين آيات دليل واضحي است كه هدايت و رحمت در إتباع و پيروي از رسول الله (ص) مى باشد.

خداوند مى فرمايد: )وَأَطِيعُواْ اللّهَ وَالرَّسُولَ لَعَلَّكُمْ تُرْحَمُونَ(132)(. [آل عمران].
[و از خدا و رسولِ(او) فرمان بريد تا مشمول رحمت قرار گيريد].

يَا أَيُّهَا الَّذِينَ آمَنُواْ أَطِيعُواْ اللّهَ وَأَطِيعُواْ الرَّسُولَ وَأُوْلِي الأَمْرِ مِنكُمْ فَإِن تَنَازَعْتُمْ فِي شَيْءٍ فَرُدُّوهُ إِلَى اللّهِ وَالرَّسُـولِ إِن كُنتُمْ تُؤْمِنُونَ بِاللّهِ وَالْيَوْمِ الآخِرِ ذَلِكَ خَيْرٌ وَأَحْسَنُ تَأْوِيلاً(59)(. [النساء].
[اي مؤمنان، از خداوند اطاعت كنيد و از رسول(او) و صاحبان امرتان(هم) اطاعت كنيد هرگاه در چيزي اختلاف كرديد، اگر به خدا و روز قيامت ايمان داريد، آن را به خدا و رسول بازگردانيد. اين بهتر و نيك انجام تر است].

مَّنْ يُطِعِ الرَّسُولَ فَقَدْ أَطَاعَ اللّهَ وَمَن تَوَلَّى فَمَا أَرْسَلْنَاكَ عَلَيْهِمْ حَفِيظًا(80)(. [النساء].
[هركس از رسولِ(خدا) اطاعت كند، در حقيقت از خداوند فرمان برده است. و كسى كه روي گرداند، (بدان كه) تو را بر آنان نگهبان نفرستاده ايم].

وَأَنزَلْنَا إِلَيْكَ الذِّكْرَ لِتُبَيِّنَ لِلنَّاسِ مَا نُزِّلَ إِلَيْهِمْ وَلَعَلَّهُمْ يَتَفَكَّرُونَ(44)(. [النحل].
[و به تو قرآن نازل كرديم تا براي مردم روشن سازي، آنچه را كه بر آنان فروفرستاده شده است، و باشد كه انديشه كنند].

وَمَا أَنزَلْنَا عَلَيْكَ الْكِتَابَ إِلاَّ لِتُبَيِّنَ لَهُمُ الَّذِي اخْتَلَفُواْ فِيهِ وَهُدًى وَرَحْمَةً لِّقَوْمٍ يُؤْمِنُونَ(64)(. [النحل].
[و كتاب را بر تو فروفرستاديم مگر(از آن روي) تا آنچه را كه در اختلاف ورزيدند، برايشان روشن سازي و(نيز براي) راهنمايي و بخشايش براي گروهي كه ايمان مى آورند].

قُلْ أَطِيعُوا اللَّهَ وَأَطِيعُوا الرَّسُـولَ فَإِن تَوَلَّوا فَإِنَّمَا عَلَيْهِ مَا حُمِّلَ وَعَلَيْكُم مَّا حُمِّلْتُمْ وَإِن تُطِيعُوهُ تَهْتَدُوا وَمَا عَلَى الرَّسُـولِ إِلاَّ الْبلاَغُ الْمُبِينُ(54)(. [النور].
[بگو: از خداوند فرمان بريد و از رسول(او نيز) فرمان بريد. و اگر روي بگردانند، بر(عهده) او(پيامبر) تنها همان است كه به آن مكلّف شده است و بر(عهده)
شماست آنچه تكليف يافته ايد. و اگر از او فرمان بريد راه خواهيد يافت. و بر(عهده) رسولِ(ما) جز پيام رساني آشكار نيست].

وَأَقِيمُوا الصَّلاَةَ وَآتُوا الزَّكَاةَ وَأَطِيعُوا الرَّسُولَ لَعَلَّكُمْ تُرْحَمُونَ(56)(. [النور].
[و نماز را بر پا داريد، و زكات را بپردازيد، و از رسولِ(خدا) فرمان بريد، باشد كه مورد رحمت قرار گيريد].

قُلْ يَا أَيُّهَا النَّاسُ إِنِّي رَسُولُ اللّهِ إِلَيْكُمْ جَمِيعًا الَّذِي لَهُ مُلْكُ السَّمَاوَاتِ وَالأَرْضِ لا إِلَهَ إِلاَّ هُوَ يُحْيِي وَيُمِيتُ فَآمِنُواْ بِاللّهِ وَرَسُولِهِ النَّبِيِّ الأُمِّيِّ الَّذِي يُؤْمِنُ بِاللّهِ وَكَلِمَاتِهِ وَاتَّبِعُوهُ لَعَلَّكُمْ تَهْتَدُونَ(158)(. [الأعراف]
[بگو: اي مردم، من فرستاده خداوند به سوي همه شما هستم، كسى كه فرمانروايي آسمانها و زمين از آنِ اوست، معبود(حقي) جز او نيست، زنده مى
كند و مى ميراند. پس به خداوند و رسول او، آن پيامبر درس ناخوانده اي كه به خداوند و سخنان او ايمان دارد، ايمان آوريد و از او پيروي كنيد، باشد كه راه
يابيد].

همچنين أبوهريره روايت مى كند كه رسـول اكرم (ص) فرمودند: ((كل أمتي يدخلون الجنّة إلاَّ من أبى قيل يا رسول الله ومن يأبى قال: من أطاعني دخل الجنة ومن عصاني فقد أبى)). [البخاري].
همه أمت من داخل بهشت خواهند شد مگر كسيكه خود از دخول آن امتناع ورزد، گفته شد اي رسول الله چه كسي است كه از دخول آن امتناع مى ورزد؟
فرمود: كسى كه از من اطاعت كند داخل بهشت خواهد شد، و كسى كه از من نافرماني كند، او همان كسي است كه خود از دخول آن امتناع ورزيده است.

حال چگونه ممكن است عمل نكردن به سنت او؟ يا اينكه گفته شـود سنت او صحيح نيست! و يا گفته شود نمى توان بر آن سنت اعتماد كرد!

ما تابعین بی چون و چرای سنت های فعلی و قولی رسول الله هستیم وحـديث و سنتهای آنرا بر سر و چشم مى گذاريم ومنکر این هم نیستیم که

سنت حكم كننده و شرح دهنده كتاب خدا است،همانگونه که الله تعالی میفرمایند : أَنزَلْنَا إِلَيْكَ الذِّكْرَ لِتُبَيِّنَ لِلنَّاسِ مَا نُزِّلَ إِلَيْهِمْ وَلَعَلَّهُمْ يَتَفَكَّرُونَ

واما :

من دیشب نخواستم قضیه رو زیادی کش بدم و طولانی اش کنم اما الان میگم ، پرواز جان من هم همین سوال رو از یکی از عالمان منطقه ی خودمون

پرسیدم که بهش اطمینان دارم و قبولش دارم ، البته سوال من درمورد درس و دانشگاه نبود درمورد حج رفتن پرسیدم و ایشان مانعی ندیدند و گفتن (البته

نتیجه ی سخنانشان رامیگویم) اگه محرم باشه که خیلی خوبه اما اگر نباشه با توجه به امکانات امروزه مانعی نمیبینم ..

من نمیگم صد درصد ایشان درست گفتن ،اما بازهم رو حرف خودم هستم ..

والله اعلم

در پناه خدا ...

برای نویسنده این مطلب tafgah72 تشکر کننده ها: 4
Roobar (يکشنبه ارديبهشت ماه 7, 1392 2:51 am), parvaz69 (يکشنبه ارديبهشت ماه 7, 1392 2:51 am), pejmanava (يکشنبه ارديبهشت ماه 7, 1392 2:51 am), tarannom (يکشنبه ارديبهشت ماه 7, 1392 2:51 am)
رتبه: 28.57%

tafgah72
کاربر طلایی
کاربر طلایی

تاريخ عضويت: پنج شنبه تير ماه 15, 1391 11:30 pm
تشکر کرده: 918 بار
تشکر شده: 1132 بار
امتياز: 6280

پستتوسط tarannom » پنج شنبه بهمن ماه 19, 1391 11:52 pm

سلام ودرود

نها جان ممنون از ایجاد این تایپیک

تافگه گیان ممنونم از پاسختون امیدوارم بقیه دوستان هم مشارکت کنند

البته با دلایل دینی و منطقی ممنونم

برای نویسنده این مطلب tarannom تشکر کننده ها:
pejmanava (يکشنبه ارديبهشت ماه 7, 1392 2:51 am)
رتبه: 7.14%

نماد کاربر
tarannom
کاربر حرفه ای سایت
کاربر حرفه ای سایت

تاريخ عضويت: جمعه فروردين ماه 18, 1391 11:30 pm
تشکر کرده: 610 بار
تشکر شده: 1107 بار
امتياز: 4610

پستتوسط pejmanava » جمعه بهمن ماه 19, 1391 12:49 am

tafgah72 نوشته است:سلام علیکم

.1حضرت برادر pejmanava باید عرض کنم کسی تند نرفته و فتوایی صادر نشده وکسی خودش رو علامه ی دهر نمیدونه و ما داشتیم اروم صحبت میکردیم ،در ضمن خوبه نوشته بودم "بنظرمن" اگر نمیگفتم که ...

2.خدایی نکرده بنده عرض نکردم این حدیث رسول(ص) به درد الان نمیخوره گفتم موقعیتها و امکانات فرق کرده .. نظرم خیلی هم مبهم و بد نبود انقد بزرگ شد

واما :

3.اما بازهم رو حرف خودم هستم ..

/

بسم الله وصلاة وسلام علی  رسول الله (ص)

اما بعد :

با تشکر از خواهر گرامی یم تافگه .

بنده هرگز دوست ندارم بحث کنم اما مجبورم جواب بدم .

جواب:1.بنده باید عرض کنم که نیت بنده از تایپیکم بد نبوده وفقط خواستم یاد اوری کرده باشم که نظر و دادن چگونگی عمل به سنت رسول الله

همان فتوا به حساب میاید که شما دارید این رو ترویج میدید و امکان داره دوستا ن و اشنایان وبستگان از این نظر جنابعالی استفاده بعمل بیاورند .

باز هم عرض میکنم که مسائل دینی به نظر ما و شما نیست وچه بسا بعضی از مجتهدان به خطا بعضی از فتواهارا داده اند که در اینجا مد نظربحث  

مانیست .

اگه قرار   بودمسائل دینی به نظر خودمون باشه که از دین حق اسلام چیزی باقی نمیموند!

جواب:2.نظر شما به عنوان عمل نکردن به سنت رسول الله هستش و دارید این نظر رو تر ویج میدید ولو به یک نفر باشه !

حالا کی بحث گسترش داده فقط شما بودید که باعث شدید بحث برانگیز باشه والا من فقط ی انتقاد دادم خدمتتون .

جواب:3.وهرکی بگه که امروزه این فرموده رسوالله رو هم عملی نکنیم مشکلی نداره سخت در اشتباهه و تعصبمان فقط از روی قران و سنت باشه نه از روی

نظر و ...

امیدوارم بحث رو زیاد کش ندید .

پیروز باشید و موفق .

دوبار ه از خواهر بزرگوار مان که در راستای دین تلاش میکنند و گام برمیدارند که سنت رسول اکرم رااحیا کرده  به جای بیاورند تشکر میکنم .

====================================================================
وتوفیق من الله العزیز

برای نویسنده این مطلب pejmanava تشکر کننده ها:
parvaz69 (يکشنبه ارديبهشت ماه 7, 1392 2:51 am)

نماد کاربر
pejmanava
کاربر حرفه ای سایت
کاربر حرفه ای سایت

تاريخ عضويت: جمعه آبان ماه 4, 1391 12:30 am
تشکر کرده: 2893 بار
تشکر شده: 3332 بار
امتياز: 25740

پستتوسط tarannom » جمعه بهمن ماه 19, 1391 1:02 am

pejmanava نوشته است:
tafgah72 نوشته است:سلام علیکم

.1حضرت برادر pejmanava باید عرض کنم کسی تند نرفته و فتوایی صادر نشده وکسی خودش رو علامه ی دهر نمیدونه و ما داشتیم اروم صحبت میکردیم ،در ضمن خوبه نوشته بودم "بنظرمن" اگر نمیگفتم که ...

2.خدایی نکرده بنده عرض نکردم این حدیث رسول(ص) به درد الان نمیخوره گفتم موقعیتها و امکانات فرق کرده .. نظرم خیلی هم مبهم و بد نبود انقد بزرگ شد

واما :

3.اما بازهم رو حرف خودم هستم ..

/

بسم الله وصلاة وسلام علی  رسول الله (ص)

اما بعد :

با تشکر از خواهر گرامی یم تافگه .

بنده هرگز دوست ندارم بحث کنم اما مجبورم جواب بدم .

جواب:1.بنده باید عرض کنم که نیت بنده از تایپیکم بد نبوده وفقط خواستم یاد اوری کرده باشم که نظر و دادن چگونگی عمل به سنت رسول الله

همان فتوا به حساب میاید که شما دارید این رو ترویج میدید و امکان داره دوستا ن و اشنایان وبستگان از این نظر جنابعالی استفاده بعمل بیاورند .

باز هم عرض میکنم که مسائل دینی به نظر ما و شما نیست وچه بسا بعضی از مجتهدان به خطا بعضی از فتواهارا داده اند که در اینجا مد نظربحث  

مانیست .

اگه قرار   بودمسائل دینی به نظر خودمون باشه که از دین حق اسلام چیزی باقی نمیموند!

جواب:2.نظر شما به عنوان عمل نکردن به سنت رسول الله هستش و دارید این نظر رو تر ویج میدید ولو به یک نفر باشه !

حالا کی بحث گسترش داده فقط شما بودید که باعث شدید بحث برانگیز باشه والا من فقط ی انتقاد دادم خدمتتون .

جواب:3.وهرکی بگه که امروزه این فرموده رسوالله رو هم عملی نکنیم مشکلی نداره سخت در اشتباهه و تعصبمان فقط از روی قران و سنت باشه نه از روی

نظر و ...

امیدوارم بحث رو زیاد کش ندید .

پیروز باشید و موفق .

دوبار ه از خواهر بزرگوار مان که در راستای دین تلاش میکنند و گام برمیدارند که سنت رسول اکرم رااحیا کرده  به جای بیاورند تشکر میکنم .

====================================================================
وتوفیق من الله العزیز

ممنونم از نظرتون

موافقم با اینکه بحث رو زیاد کش ندیم

برای نویسنده این مطلب tarannom تشکر کننده ها: 2
parvaz69 (يکشنبه ارديبهشت ماه 7, 1392 2:51 am), pejmanava (يکشنبه ارديبهشت ماه 7, 1392 2:51 am)
رتبه: 14.29%

نماد کاربر
tarannom
کاربر حرفه ای سایت
کاربر حرفه ای سایت

پستتوسط tafgah72 » شنبه بهمن ماه 20, 1391 12:39 am

سلام الله برشما

کاربر گرامی پژمان اوا

باید عرض کنم جنابعالی اصلا متوجه منظور من نشدید

الان هم نمیخوام بیشتر از این باهاتون جر و بحث کنم بعدا نگید بنده هرگز دوست ندارم بحث کنم اما مجبورم جواب بدم  :?:  :?:  :?:

باز هم میگم من نظرمو گفتم

کاری هم به کار شما و نظراتتون ندارم

انشاالله هیچ وقت مخاطب همدیگر قرار نگیریم

در پناه خدا
tafgah72
کاربر طلایی
کاربر طلایی

پستتوسط pejmanava » شنبه بهمن ماه 20, 1391 12:40 am

tafgah72 نوشته است:سلام الله برشما

کاربر گرامی پژمان اوا

باید عرض کنم جنابعالی اصلا متوجه منظور من نشدید

الان هم نمیخوام بیشتر از این باهاتون جر و بحث کنم بعدا نگید بنده هرگز دوست ندارم بحث کنم اما مجبورم جواب بدم  :?:  :?:  :?:

باز هم میگم من نظرمو گفتم

کاری هم به کار شما و نظراتتون ندارم

انشاالله هیچ وقت مخاطب همدیگر قرار نگیریم

در پناه خدا

انشاالله هیچ وقت مخاطب همدیگر قرار نگیریم :idea:

:)
نماد کاربر
pejmanava
کاربر حرفه ای سایت
کاربر حرفه ای سایت

پستتوسط asra » شنبه بهمن ماه 21, 1391 11:56 am

سلام دوستان
خیلی ممنون نهاگیان،ترنم گیان و تافگه خانم
به موضوع جالب و البته لازمی اشاره کردین و اما اینکه به واقع هرحکم و دستور و بیاناتی در ان زمان گفته شده برای ما نیز حکم اجرای امروزی را باید داشته باشد چون پیامبر ما فقط پیامبر زمان خودش نبوده و احکام و دستوراتش در هرزمانی نیز باید اجرا شود ولی گاها شاید برای همه مون پیش اومده باشه که واقعا یکسری احکام قابل اجرا نیستند برامون البته امیدوارم به دلیل سلیقه ای کردن دینمون نباشه بلکه همان شرایط زمانی که در ان قرار گرفته ایم باشه
ولی کاش در مورد اذن و اجازه زن در باره ی ورود و خروجش و سرکاررفتن و ... در مقابل محارم و همسرش هم نیز بحث را باز کنید
ممنون میشم
ده ستان وه ش بو واله خاسه کانم

عارفان علم عاشق می شوند* بهترين مردم معلم می شوند* عشق با دانش متمم می شود*  هر که عاشق شد معلم می شود*

برای نویسنده این مطلب asra تشکر کننده ها: 2
tafgah72 (يکشنبه ارديبهشت ماه 7, 1392 2:51 am), tarannom (يکشنبه ارديبهشت ماه 7, 1392 2:51 am)
رتبه: 14.29%

نماد کاربر
asra
کاربر ویژه
کاربر ویژه

تاريخ عضويت: چهارشنبه آذر ماه 1, 1390 12:30 am
تشکر کرده: 319 بار
تشکر شده: 191 بار
امتياز: 30

پستتوسط tafgah72 » شنبه بهمن ماه 21, 1391 8:19 pm

سلام الله علیکم

قربون ادم چیز فهم

کوره نگین ئافه رین ، دونیانه  نیه نی

ــــــــــــــــــ

حالا شدیم تافگه خانم ئاره !! باش ، خدا کنه من نمیرم و تو تابستون تشریف بیاری مراسم ماه رمضان مسجد دخان ، اون وقت اگه دهن مبارکه مو قفل نکردمو شماها افسردگی حاد بگیرید  :lol:  :P  :wink:
tafgah72
کاربر طلایی
کاربر طلایی

پستتوسط ghazal66 » شنبه بهمن ماه 21, 1391 11:04 pm

با سلام و احترام خدمت برادرا و خواهرای خوبم
بحث جالبی رو مطرح کردین. جزاکم الله جمیعا
احادیث حضرت رسول روی چشم همه ما جا دارن
فقط ما باید به اوضاع و احوال امروز هم نظری داشته باشیم
ببینید من مثال خودم رو عرض میکنم: بنده 4 سال توی تهران دانشجو بودم و از شهر ما تا اونجا دقیقا 8 ساعت راهه. با توجه به وضعیت راه ها و امکانات امروزی درست نیست که من حداقل ماهی یه بار پدرمو دنبال خودم بکشم. و البته دوباره تا پدرم به مقصد برسه من اضطراب بکشم.
به شخصه تو این 4 سال کوچکترین مشکلی برام پیش نیومد. همه چی بستگی به اخلاق و رفتار و پوشش خودمون داره
این یه نظر کاملا شخصی بود
آرزوی موفقیت دارم برای همگی
ربنا  لا تُزِغْ قُلُوبَنَا بَعْدَ إِذْ هَدَيْتَنَا وَ هَبْ لَنَا مِنْ لَدُنْكَ  رَحْمَةً إِنَّكَ أَنْتَ الْوَهَّابُ

برای نویسنده این مطلب ghazal66 تشکر کننده ها:
tafgah72 (يکشنبه ارديبهشت ماه 7, 1392 2:51 am)

نماد کاربر
ghazal66
کاربر ویژه
کاربر ویژه

تاريخ عضويت: يکشنبه ارديبهشت ماه 24, 1391 11:30 pm
تشکر کرده: 958 بار
تشکر شده: 732 بار
امتياز: 360

پستتوسط tarannom » شنبه بهمن ماه 21, 1391 11:53 pm

tafgah72 نوشته است:سلام الله علیکم

قربون ادم چیز فهم

کوره نگین ئافه رین ، دونیانه  نیه نی

ــــــــــــــــــ

حالا شدیم تافگه خانم ئاره !! باش ، خدا کنه من نمیرم و تو تابستون تشریف بیاری مراسم ماه رمضان مسجد دخان ، اون وقت اگه دهن مبارکه مو قفل نکردمو شماها افسردگی حاد بگیرید  :lol:  :P  :wink:

اشکال نداره عزیزم توخودت رو ناراحت نکن

لابد اسرا جون نمیدونست که تو تافگه هستی :wink:

نماد کاربر
tarannom
کاربر حرفه ای سایت
کاربر حرفه ای سایت

پستتوسط tafgah72 » يکشنبه بهمن ماه 21, 1391 12:06 am

سلام ترنم گیان

نه ماله که م ناراحت نشدم ومیدونم اسری نمیدونه که منم ، فقط خواستم راهنماییش کرده باشم که بشناسه !

وشه بی یاخوا گوله کم
:P
tafgah72
کاربر طلایی
کاربر طلایی

پستتوسط pejmanava » يکشنبه بهمن ماه 21, 1391 12:09 am

ghazal66 نوشته است:با سلام و احترام خدمت برادرا و خواهرای خوبم
بحث جالبی رو مطرح کردین. جزاکم الله جمیعا
احادیث حضرت رسول روی چشم همه ما جا دارن
فقط ما باید به اوضاع و احوال امروز هم نظری داشته باشیم
ببینید من مثال خودم رو عرض میکنم: بنده 4 سال توی تهران دانشجو بودم و از شهر ما تا اونجا دقیقا 8 ساعت راهه. با توجه به وضعیت راه ها و امکانات امروزی درست نیست که من حداقل ماهی یه بار پدرمو دنبال خودم بکشم. و البته دوباره تا پدرم به مقصد برسه من اضطراب بکشم.
به شخصه تو این 4 سال کوچکترین مشکلی برام پیش نیومد. همه چی بستگی به اخلاق و رفتار و پوشش خودمون داره
این یه نظر کاملا شخصی بود
آرزوی موفقیت دارم برای همگی

خواهر غزاله خوش اومدین امید وارم که سلامت و پیروز باشید .

یله خواهر، کسی که منکر این حرف شما نیست ،درسته .

ولی من در کل میگم که امنیت زن جماعت که تنهایی سفر کنه خیلی خیلی پایینه .

بابا لا اقل من یکی پسرهستم میبینم که تو شهرا تو جادها بیرون شهرها چ اتفاقاتی رخ میده .دیدم که اینو میگم.

ولی خیر ،این خواهرا به گوش نمیکنن که  !!

نماد کاربر
pejmanava
کاربر حرفه ای سایت
کاربر حرفه ای سایت

پستتوسط saharbanoo » يکشنبه بهمن ماه 22, 1391 1:39 pm

سلام علیکم جمیعا.ما اهل سنتیم و باید تک تک اعمال و رفتار خودمون رو براساس اخلاق وسیره ی پیامبر بنا کنیم.خود من دوست دارم همیشه با برادر و پدرم ب مسافرت برم اما همیشه مقدور نیست و ب قول یکی از خواهرامون اخلاق و پوشش ظاهری و باطنی خودمون خیلی سهیمه.حیا و شرف ما خانوما بزرگترین محافظ ماست.من از این متاسفم ک آقایون از احادیث فقط قسمتهاییو ور میدارن ک ب نفع خودشونه.اگه قرار باشه بی محرم قدم از قدم ور نداریم پس تحصیل کردن و فعالیت اجتماعی رو میزاریم کنار وفقط توخونه میشینیم.علاوه بر این باید ب اینکه پیامبر حرف زدن دو نامحرم رو منع کرده حالا از هر بابی باشه توجه کنیم.متاسفانه خیلی از برادرا با اینکه ادعا دارن اما ب احادیثی ک ب نفع خودشون نیس عمل نمیکنن.منم امیدوارم برادر pejman :) یا هرکی درست فکر کنند.
نماد کاربر
saharbanoo
کاربر فعال
کاربر فعال

تاريخ عضويت: پنج شنبه آبان ماه 10, 1391 12:30 am
تشکر کرده: 18 بار
تشکر شده: 107 بار
امتياز: 480

پستتوسط kermanshah » يکشنبه بهمن ماه 22, 1391 1:54 pm

p11
نماد کاربر
kermanshah