روژه گارودی چگونه مسلمان شد ؟

در این بخش مسایل دینی مربوط به بانوان قرار داده می شود

مديران انجمن: CafeWeb, Dabir, Noha, bahar, Modir-Banowan

روژه گارودی چگونه مسلمان شد ؟

پستتوسط basireh » دوشنبه خرداد ماه 16, 1390 5:28 pm

روژه گارودی چگونه مسلمان شد؟

روژه گارودی میگوید او جزء  مجموعه ای از نظامی های فرانسه بوده که در انقلاب سال 1960م با الجزایری ها می جنگیده اند و گروهی از مجاهدین مسلمان او را

به اسارت گرفته اند فرمانده این گروه یکی از مجاهدین را مأمور کرده است که او را در کوه اعدام نماید . وقتی با آن مجاهد مسلمان تنها می ماند، مجاهد

الجزایری از او می پرسد :تو با  خود اسلحه داری؟   پاسخ میدهد: نه ، اسلحه همراه ندارم. آن مجاهد میگوید: پس چطور کسی را که با خود اسلحه ندارد،

بکشم  ؟ و آنگاه او را آزاد میکند . گارودی گفته این ماجرا سال ها ذهن و دلم را به خود مشغول ساخته بود و دائما آن را به خاطر می آوردم و سرانجام به تحقیق

درباره ی اسلام پرداختم و یقین پیدا کردم که آن مجاهد با الهام از عقیده و اخلاق اسلامی، با من چنان برخوردی داشته است و این رویداد بیشترین تأثیر را در

مسلمان شدن من –که تمام دنیا را تکان داد _داشته است .

بیوگرافی از روژه گارودی :

سال 1913 م در مارسی فرانسه به دنیا آمده است . او ابتدا به حزب کمونیست فرانسه گروید . 1945-1951 م عضو مجلس مؤسسان فرانسه بود و در سال 1956

م به مجلس ملی راه یافت  . سال 1959م به عضویت مجلس سنا در آمد. سال 1963 م دکترای فلسفه گرفت . در جنگ جهانی دوم در شهر جلفه ی الجزایر به

عنوان اسیر جنگی زندانی شد . بعد از تحقیق در مورد ادیان مختلف ، سرانجام در سال 1982 م به اسلام گروید و نام اسلامی «رجاء» را برای خود برگزید . به

خاطر نوشته ها و مواضع سیاسی اش به عنوان منکو هولوکاست ، شهرت فراوانی دارد . بیش از بیست کتاب دارد و کتاب «تاریخ یک ارتداد » او به فارسی

ترجمه شده است.
نماد کاربر
basireh
کاربر ویژه
کاربر ویژه

تاريخ عضويت: چهارشنبه اسفند ماه 24, 1389 12:30 am
تشکر کرده: 317 بار
تشکر شده: 236 بار
امتياز: 10

پستتوسط sayf » دوشنبه خرداد ماه 16, 1390 10:40 pm

با تشکر از خواهر گرامی بخاطر این مطلب مفید و پربار، باید خدمت دوستان عرض کنم که کتاب دیگه ی ایشون یعنی دکتر روژه گارودی به اسم "اسطوره های بنیانگذار سیاست اسراییل" هم که موجب بازداشت و زندانی شدن این "بزرگترین تئوریسین سابق حزب کمونیست فرانسه" شد به فارسی ترجمه شده. ایشون در همین کتابه که هولوکاست رد زیر سوال میبره
ما میخواهیم با بینشی عمیق و صحیح، به سوی پروردگار دعوت دهیم.

برای نویسنده این مطلب sayf تشکر کننده ها:
basireh (يکشنبه ارديبهشت ماه 7, 1392 2:51 am)
رتبه: 7.14%

نماد کاربر
sayf
کاربر ویژه
کاربر ویژه

تاريخ عضويت: دوشنبه ارديبهشت ماه 5, 1390 11:30 pm
تشکر کرده: 128 بار
تشکر شده: 130 بار
امتياز: 10

بازگشت به دینی

چه کسي حاضر است ؟

کاربران حاضر در اين انجمن: بدون كاربران آنلاين و 2 مهمان