ميخوام بهم نگاه كنن!

در این بخش مطالب فرهنگی و اجتماعی در رابطه با بانوان قرار داده می شود

مديران انجمن: CafeWeb, Dabir, Noha, bahar, Modir-Banowan

ميخوام بهم نگاه كنن!

پستتوسط mehr » شنبه آبان ماه 7, 1390 9:30 pm

می خوام دماغمو عمل کنم....

نظرت چیه؟خوبه؟بده؟
نمی دونم چی کار کنم.؟
هر کسی از راه می رسه به دماغم چپ چپ نگاه می کنه.
خب نگاه کنه،مگه بده؟
نه...اما وقتی تو آینه به صورتم نگاه می کنم،لذت نمی برم.
این چه فکریه،خجالت نمی کشی؟
چرا خجالت؟اکثر دوستای من عمل زیبایی انجام دادن.وای که چقدر خوشکل شدن.

خلاصه.جنگ افکار شروع میشه.برم ؟ نرم؟
واقعا علت این گرایش شدید چیه؟
کمبود اعتماد به نفس یا کمبود محبت؟
همه ی اینا درست اما..
شاید مشکل از بینی و گونه و ابروی ما نباشه.شاید نگاه ما غلط باشه.
شاید به دنبال چیز دیگه ای هستیم.شاید خودمون رو گم کردیم.
یه لحظه به دست تون نگاه کنین.فاصله ی مچ تا آرنج تون چقدره؟
می دونستین اندازه ی کف پا با این فاصله یکیه؟ضرر نداره .امتحان کنین.
می دونین چندتا دیگه از این تناسب ها در بدن ما وجود داره؟
اگه چهره ی ما رو خدا خلق کرده،پس با حکمت و علم این کارو انجام داده.
در ضمن،تو کار خدا زشت و بدی وجود نداره.همه اش زیباییه.
پس شاید نگاه ما زشت باشه.
وقتی نگاه مون زشت باشه،فکرمون هم زشت میشه و بعد از اون نوبت به کلام ورفتار ما می رسه و اگه دیر بجنبیم،زشتی وارد شخصیت ما شده و دیگه......

نگاه مثبت ،هیچ وقت به وجود نمیاد بلکه شما باید اون رو خلق کنین.
بیاین از الان به همه چیز ،زیبا نگاه کنیم.به خودمون،به دیگران،به زمین،به آسمون،و این جا،جاییه که باید از خدا بخاطر این همه زیبایی تشکر کنیم.
مهم تر از همه این که قدر خودمون رو بدونیم و گرنه بعد از عمل بینی معلوم نیست نوبت کدوم یک از اعضامونه که زیر تیغ بدبینی،تیکه تیکه بشه.

منبع : شادکامی
در کل 1 بار ویرایش شده. اخرین ویرایش توسط mehr در دوشنبه خرداد ماه 29, 1391 11:16 pm .

برای نویسنده این مطلب mehr تشکر کننده ها: 7
CafeWeb (يکشنبه ارديبهشت ماه 7, 1392 2:51 am), Noha (يکشنبه ارديبهشت ماه 7, 1392 2:51 am), Ramin (يکشنبه ارديبهشت ماه 7, 1392 2:51 am), asra (يکشنبه ارديبهشت ماه 7, 1392 2:51 am), basireh (يکشنبه ارديبهشت ماه 7, 1392 2:51 am), ghazal66 (يکشنبه ارديبهشت ماه 7, 1392 2:51 am), khozaima (يکشنبه ارديبهشت ماه 7, 1392 2:51 am)
رتبه: 50%

mehr
کاربر طلایی
کاربر طلایی

تاريخ عضويت: دوشنبه فروردين ماه 8, 1390 11:30 pm
تشکر کرده: 1274 بار
تشکر شده: 1137 بار
امتياز: 1630

پستتوسط ModireTalar » شنبه آبان ماه 7, 1390 10:49 pm

بینی عمل کردنم چند سال بیشتر نیست که مد شده؛ حالا اونایی که میرن و بینی عمل می کنن فکرشو بکنن که یه روزی بینی های دراز و یا پهن مد شه!
اون وقت چکار میکنن؟!
اون موقع تازه اونا زشت میشن و بقیه زیبا!
دید آدماست که زشت و زیبایی رو درست میکنه و یکی رو زیبا میبینه و دیگری رو زشت،در اصل همه آفریده یک خالقند و هیچ کدام هم بی عیب نیستن، چون اگه بی عیب بودن دیگه انسان نبودن میشدن فرشته!

برای نویسنده این مطلب ModireTalar تشکر کننده ها: 2
asra (يکشنبه ارديبهشت ماه 7, 1392 2:51 am), mehr (يکشنبه ارديبهشت ماه 7, 1392 2:51 am)
رتبه: 14.29%

نماد کاربر
ModireTalar
کاربر ویژه
کاربر ویژه

تاريخ عضويت: جمعه اسفند ماه 26, 1389 12:30 am
تشکر کرده: 633 بار
تشکر شده: 275 بار
امتياز: 2640

Re: می خوام دماغمو عمل کنم....

پستتوسط Ramin » يکشنبه آبان ماه 7, 1390 12:03 am

mehr نوشته است:نگاه مثبت ،هیچ وقت به وجود نمیاد بلکه شما باید اون رو خلق کنین.

سلام ، جالب بود، مطلب مورد بحثتون ...

واقعأ که یکی از مشکلات اکثر
جوونا (ی ظاهر پرست) شده این دماغ عمل کردنا !!!

به نکته ظریف و قشنگی هم اشاره کردید، ممنون ...

برای نویسنده این مطلب Ramin تشکر کننده ها:
mehr (يکشنبه ارديبهشت ماه 7, 1392 2:51 am)
رتبه: 7.14%

نماد کاربر
Ramin
کاربر طلایی
کاربر طلایی

تاريخ عضويت: شنبه مرداد ماه 22, 1390 11:30 pm
تشکر کرده: 945 بار
تشکر شده: 1633 بار
امتياز: 2940

پستتوسط MORADI » يکشنبه آبان ماه 8, 1390 3:11 pm

سلام
مطلب امروزی وبجایی بود اگه میشه در مورد آینه واثرات این وسیله ی پر کار امروزی مطالبی بنویسید.چون واقعأ من خودم می بینم که اغلب پا شدن ونشستن بچه ها همراه با نگاه کردن آنها به آینه است.والان شده یک همراه،این وضعیت پسرهای خوابگاهی بود حالا دخترها بماند.
من واقعأ اثرات نگاه کردن به آینه درمیان دوستانم را احساس کردم.
با تشکر مرادی از جوانرود

برای نویسنده این مطلب MORADI تشکر کننده ها:

نماد کاربر
MORADI
کاربر کوشا
کاربر کوشا

تاريخ عضويت: يکشنبه فروردين ماه 28, 1390 11:30 pm
تشکر کرده: 0 دفعه
تشکر شده: 4 بار
امتياز: 0

پستتوسط mehr » سه شنبه آبان ماه 10, 1390 12:17 pm

با سلام و تشکر از شما عزیزان پینوسی

ضمن خوش آمدگویی به کاک خالد مرادی(اگه اشتباه نکرده باشم) و تبریک بخاطر شروع فعالیتشان در سایت پینوس.

و خوشحالم  از اینکه این مطلب سبب شد شما فعالیتتونو شروع کنید ،چون  اگه اشتباه نکرده باشم شما همان اویل عضو پینوس شدید.

از قضا آینه ی چینی شکست******* خوب شد اسباب خودبینی شکست.

همانطور که همه ی ما میدونیم آینه هم فواید داره و هم اینکه استفاده ی زیادش سبب تکبر یا خود پرستی و خیلی چیزای دیگه میشه.

در میان نوجوانان و جوانان خیلی بیشتر استفاده میشه به دلایلی.....

در میان نوجوانان چون نوجوان کم کم در چهره و بدنش تغییراتی بوجود میاد به همین سبب وقتشو بیشتر جلوی آینه سپری میکنه.

و در جوانان بخاطر اینکه کم کم احساس می کنه که باید از طرف جنس مخالف پذیرفته بشه بیشتر وقتشو به خودآرایی و درست کردن سرو وضع خودش می پردازه.

اما آیینه، نماد خود بینی وخود پرستی نیز هست.یعنی خود پرستان ،زمانیکه خود را در آیینه نگاه میکنند، دچار غرور و خویشتن پرستی میشوند.

چند بیت از بیدل در این باب:

بیدل چه سحر کاریست،کاین زاهدان خود بین

آیینه  در  مقا بل،  خند یده   اند   بر  ما

روزی از دست کنیز زیب النساء "بیگم" آیینه ای می شکند.کنیز با سراسیمگی میگوید:« از قضا، آیینهء چینی شکست»
بیگم میگوید:« خوب شد اسباب خودبینی،شکست» آیینه،نمایانگر زشتی ها وزیبایی ها و آنچه که هست میباشد.نه چیزی کم ونه بیش.
و این، خاصیت آیینه است.اگر آیینه را زنگار گرفته باشد، نمیتواند انعکاس دهنده ی سیما ها باشد.دل انسان نیز چنین است.
اگر قلبی مملو از صفا،عشق ومحبت بود،از آن بوی عشق و دوستی وصفا می اید و اگر پر از حقد وحسد وکینه بود،
روشن است که « از کوزه همان بیرون تراود که در اوست »

بیت هایی از بیدل را در همین مضمون با هم میخوانیم:

_با  هر که  طرف گشته  ام، آرایش او یم      آیینه ام و خا صیت جنگ من اینست »

_ « در پرده بود، صورت موهوم هستی ام      آیینه ء خیا ل  تو، افشای  راز  کرد »

یعنی این آیینه بود که راز هستی و صورت ظاهر مرا، افشا کرد.و از پرده بیرون انداخت.

_ « صافی دل چیست، از تمیز گذشتن       آیینه با خوب و زشت، کار ندارد »

انسان باید راز دار باشد.و به دنبال عیب دیگران نگردد.زشتی ها و زیبایی ها را نشان دادن کار آیینه است.

"دلتان شاد ،لبتان خندان،سینه تان آیینه ی یزدان باد"

"اللّهم انّا نسالک عیش السعداء و موت الشهداء و مرافقه الانبیاء و النصر علی الاعداء"

برای نویسنده این مطلب mehr تشکر کننده ها: 2
ModireTalar (يکشنبه ارديبهشت ماه 7, 1392 2:51 am), khozaima (يکشنبه ارديبهشت ماه 7, 1392 2:51 am)

mehr
کاربر طلایی
کاربر طلایی

پستتوسط omedravansare » سه شنبه آبان ماه 10, 1390 1:06 pm

بسم الله الرحمن الرحیم
السلام علیکم
جزاک الله خیرا خواهر mehr
موضوع زیبایی بود .  می خوا هم بگویم به مدگرایان بگویید  که آخرین مد  کفن  است.
و سارعوا الی مغفرة من ربکم

برای نویسنده این مطلب omedravansare تشکر کننده ها:

نماد کاربر
omedravansare
کاربر فعال
کاربر فعال

تاريخ عضويت: سه شنبه شهريور ماه 1, 1390 11:30 pm
تشکر شده: 56 بار
امتياز: 445

Re: می خوام دماغمو عمل کنم....

پستتوسط CafeWeb » پنج شنبه آبان ماه 12, 1390 10:21 pm

mehr نوشته است: بیاین از الان به همه چیز ،زیبا نگاه کنیم.به خودمون،به دیگران،به زمین،به آسمون،و این جا،جاییه که باید از خدا بخاطر این همه زیبایی تشکر کنیم.
مهم تر از همه این که قدر خودمون رو بدونیم

با سلام و احترام خدمت شما خواهر گرامی

مطلبتون جالب بود و یکی از مشکلات جامعه رو به خوبی مطرح کردین .

و جمله ی بالا بسیار جالب و زیبا بود .

جزاک الله خیرا

عضويت  / ورود

وب سایت پینوس
دینی ، علمی ، فرهنگی - اجتماعی
Www.Penous.Com , http://Www.Penous.ir  ,  http://Www.Penous.Net

واحد خبری پینوس
جدیدترین اخبار پاوه و اورامانات ، ایران و جهان
News.Penous.Com

نماد کاربر
CafeWeb
مدیر کل سایت
مدیر کل سایت

تاريخ عضويت: جمعه آذر ماه 25, 1389 12:30 am
تشکر کرده: 1073 بار
تشکر شده: 906 بار
امتياز: 101619

پستتوسط Ramin » شنبه آبان ماه 28, 1390 11:36 pm

" دماغ عمل نکرده (شعر طنز) "

اگه مثل کلنگه
مثل لوله تفنگه
با خوشگلی‌ت می‌جنگه
طبیعیه، قشنگه
نگو که این یه درده
دماغ عمل نکرده

*****************شعر طنز*****************

اگر که مثل فیله
و یا از این قبیله
روی نوکش زیگیله
غصه نخور، اصیله
هی نرو پشت پرده
دماغ عمل نکرده

یکی می‌گه درازه
خیلی ولنگ و وازه
یکی می‌گه ترازه
غصه نخور که نازه
ببین خدا چه کرده
دماغ عمل نکرده

دماغ نگو جواهر
سوژه‌ی شعر شاعر
طویل فی‌المظاهر
پدیده‌ی معاصر
آهای تخم دو زرده
دماغ عمل نکرده

با اون دماغ همیشه
عکس تو پشت شیشه
تو سینما چی می‌شه
شکستن کلیشه
کاشکی بری رو پرده
دماغ عمل نکرده

کم باباتو کچل کن
یا خودتو مچل کن
کی بت می‌گه عمل کن
قصیده رو غزل کن
می‌شی له و لورده
دماغ عمل نکرده

چه‌قد دماغ دماغ شد
قافیه‌مون چلاق شد
هی، یکی- چل کلاغ شد
تصنیف کوچه باغ شد
بره که برنگرده
دماغ عمل نکرده

وَمَن يَتَوَكَّلْ عَلَى اللَّهِ فَهُوَ حَسْبُهُ ...

برای نویسنده این مطلب Ramin تشکر کننده ها: 3
Noha (يکشنبه ارديبهشت ماه 7, 1392 2:51 am), khozaima (يکشنبه ارديبهشت ماه 7, 1392 2:51 am), mehr (يکشنبه ارديبهشت ماه 7, 1392 2:51 am)
رتبه: 21.43%

نماد کاربر
Ramin
کاربر طلایی
کاربر طلایی

تاريخ عضويت: شنبه مرداد ماه 22, 1390 11:30 pm
تشکر کرده: 945 بار
تشکر شده: 1633 بار
امتياز: 2940

پستتوسط Mmm » يکشنبه آبان ماه 29, 1390 3:59 pm

رااااااااااااااااااااااااااااااااااااااامین بخدا  خیــــــــــــــــلی عزیزی!

شمارمو توی پیغام شخصی برات میفرستم، یه تک برام بزن. باید به تشــــــــکر گرم از این مطالبِ قشنگت بکنم. 8)

نماد کاربر
Mmm

پستتوسط mehr » چهارشنبه خرداد ماه 9, 1391 12:47 am

جامعه و مشکل زیبایی ‌پرستی

هر بار که وارد سرویس بهداشتی دانشگاه می‌شوم، دخترهایی را می‌بینم که مشغول درست کردن موها، آرایش کردن و گاهی غر زدن درمورد ظاهرشان هستند. دخترها درمورد مسائل ظاهری بسیار انتقادی عمل می‌کنند و احساس می‌کنند که باید موهایی عالی، پوستی شفاف و کمد  و لباسی فوق‌العاده داشته باشند، حتماً باید لاغر باشند. همه چیز برای آنها باید ایدآل باشد. اما چرا این مسئله اینقدر اهمیت دارد؟ واقعیت این است که نباید اینطور باشد اما جامعه اهمیت زیادی به زیبایی، لاغری، داشتن پوست خوب، دندان‌های زیبا و از این قبیل می‌دهد. همه ما بطور مداوم در آینه نگاه می‌کنیم تا مطمئن شویم ظاهرمان مشکلی ندارد. امروزه دخترها آنقدر درگیر ظاهر خود و نظر دیگران درمورد آن  شده‌اند  که خیلی اوقات باعث آسیب رساندن و تنفر از خودشان می‌شود. تصویر بدن چیزی است که همه آدمهای جامعه را اسیر خود کرده است.

مسائل و مشکلات مربوط به اعتمادبه‌نفس و تصویر بدن در دبیرستان‌ها و دانشگاه‌ها نمود بارزی دارد. تقریباً هفت میلیون زن و دختر با مشکلات و اختلالات غذایی دست و پنجه نرم می‌کنند. اگر تابحال دقت نکرده باشید، وقتی به ستاره‌های سینما در مراسم های فرش قرمز یا هر مراسم دیگری نگاه می‌کنید، صحبت فقط از برند لباسی است که پوشیده‌اند، کفش‌هایشان، زیبایی و جذابیت ظاهرشان و از این قبیل است. تصویری که مجلات و برنامه‌های تلویزیونی به ما ارائه می‌دهند، زیبایی هر چیز است. مانکن‌ها هر روز سعی می‌کنند لاغرتر شوند و این باعث می‌شود فرد تصور کند او نیز باید شبیه به آنها شود و این نیز موجب اختلالات غذایی، پایین آمدن اعتمادبه‌نفس و ناامنی می‌شود.

مشکل دیگری که به پایین آمدن اعتمادبه‌نفس افراد مربوط می‌شود، فیسبوک است. بااینکه فیسبوک و این قبیل سایت‌های اجتماعی به اعتیادی در سراسر جهان تبدیل شده‌اند، اما همیشه بهترین نیستند. در اینگونه وبسایت‌ها یک نیاز مداوم به به‌روز کردن پروفایل  و گذاشتن تصویر جدید برای پروفایل وجود دارد. چطور می‌توانم خودم را طوری اصلاح کنم که دندانهایم سفید و جذاب و پوستم شفاف شود؟ همه تصور می‌کنند برای اینکه عکسشان جذاب به نظر برسد باید آن را دستکاری کنند. این در حالی است که دیگران باید جذب جذابیت درونی شما شوند. زیبایی همیشه به ظاهر نیست، به آن چیزی است که در قلبتان دارید. منظور شخصیتتان، برخورد و رفتارتان با دیگران، مهربانی‌تان، کمک کردن و مثبت بودنتان است. برخی خانمهای مشهور و سرشناس توصیه‌های فوق‌العاده‌ای ارائه می‌کنند و تمام تلاششان را برای کمک به مردم می‌کنند اما جزء زیرمجموعه از آنچه جامعه زیبا می‌پندارد قرار نمی‌گیرند. تمام دغدغه جامعه امروز ساخت بهترین محصولات پوستی و قرص‌های لاغری است درحالیکه اینها اصلاً نباید وجود داشته باشند! همه انسانها زیبا و خاص آفریده شده‌اند و برای اینکه زیبا به نظر برسید نیازی به صرف هزینه‌های گزاف برای کرم‌های پوست، لوازم آرایش و قرص‌های لاغری ندارید.
"اللّهم انّا نسالک عیش السعداء و موت الشهداء و مرافقه الانبیاء و النصر علی الاعداء"

برای نویسنده این مطلب mehr تشکر کننده ها: 3
Noha (يکشنبه ارديبهشت ماه 7, 1392 2:51 am), khozaima (يکشنبه ارديبهشت ماه 7, 1392 2:51 am), sayf (يکشنبه ارديبهشت ماه 7, 1392 2:51 am)
رتبه: 21.43%

mehr
کاربر طلایی
کاربر طلایی

پستتوسط khozaima » چهارشنبه خرداد ماه 10, 1391 12:41 pm

سلام علیکم

ممنون از مطلب بروزتون
به جا است که سخنی از دکتر علی شریعتی را اینجا بیان کنیم. امیدوارم در کل مطلب حق جمله ایشون را ادا کنم.
کسی که به زیبایی های درون خود پی ببرد زیبایی های بیرونی را آشکار نمی کند. بیشترین اهمیتش به زیبا ساختن درون است و همیشه سعی می کند ظاهرش یک نماد از درون او باشد و با ظاهرش برای درون، عقیده و فکرش تبلیغ می کند. همیشه سعی می کند خود را همانطور که هست زیبا بداند به خلقت و کار خداوند احترام بگذارد نه آنکه بخواهد ظاهر خود را تغییر بدهد تا زیبا شود چون زیبایی را در یک چیز دیگر می بیند همه چی زیباست فقط کافی است ما دیدمان را تغییر دهیم. همه ی انسانها زیبا هستند اما خیلی ها بلد نیستند که زیبایی خود را ببینند و از آن لذت ببرند و همیشه آسوده خاطر باشند.
انا جعلنا ما علی الارض زینه لها لنبلوهم ایهم احسن عملا

برای نویسنده این مطلب khozaima تشکر کننده ها:

نماد کاربر
khozaima
کاربر ویژه
کاربر ویژه

تاريخ عضويت: جمعه اسفند ماه 4, 1390 12:30 am
تشکر کرده: 94 بار
تشکر شده: 149 بار
امتياز: 10

پستتوسط mehr » چهارشنبه خرداد ماه 10, 1391 4:07 pm

بزرگترین لب جهان!!!

یک دختر 22 ساله روسیه ای با تزریق 100 آمپول سلیکن، صاحب بزرگ ترین لب جهان شده است.
یکی از عمل های جراحی که در چند سال اخیر در مناطق مختلف جهان در میان دختران رواج یافته، بزرگ کردن لب است. دخترانی که به این کار دست می زنند، می پندارند که زیبا تر می شوند در حالی که به اذعان همه کارشناسان زیبایی، این اقدام نه تنها بر زیبایی افراد نمی افزاید بلکه موجب کریه تر شدن چهره او می شود.

در همین راستا «کریستینا رای» 22 ساله از شهر سانپترزبورگ در کشور روسیه با تزریق 100 آمپول سلیکن که مخصوص بزرگ کردن لب است، صاحب بزرگ ترین لب جهان شده است. گفته می شود او اکنون علاوه بر اینکه چهره واقعی و طبیعی خود را از دست داده، شبیه
شخصیت های کارتونی شده است.

«کریستینا رای» طی اظهاراتی در این باره گفت: من به بزرگ کردن لب هایم اعتیاد دارم و تصمیم دارم به رغم هزینه بسیار زیاد و دردی که در این کار است، همچنان به بزرگ تر کردن لب هایم ادامه دهم زیرا با این کار زیباتر می شوم!!!
mehr
کاربر طلایی
کاربر طلایی

پستتوسط mehr » دوشنبه خرداد ماه 29, 1391 11:56 pm

ميخوام بهم نگاه كنن ميخوام ديده بشم!

در جامعه من همه چادر پوشن

چادري ميخوام كه تك باشه چادر طوري نازك گلدار؛ كفش ورزشي ؛ كمي هم مو بيرون ؛ آرايش سبك ؛ خوبه ؛  حالا  جامعه بهم نگاه مي كنه (هرچند معني دار باشه)

در جامعه من همه مانتو پوشن

از هر رنگ مانتويي گرفته  و از هر جنسي كه بگي هس مي خوام ديده بشم مانتو اسپورتي تنگ؛ هرچه كوتاه تر بهتر؛ آستين بالا ؛ يه شال سرم ؛ بي جوراب ؛ موها رنگ و وارنگ ؛ كيف دخترونه بغلم ؛ حالا ديده ميشم

جامعه من حجاب نداره  زن و مرد لباسشون فرقي نمي كنه

مي خوام ديده شم شورت و تي شرت رنگي لباس تنم؛ چند گوشواره بزرگ رو گوشام ؛ آدامس توي دهنم؛ آرايش عجيب موهام؛ جامعه بهم نگاه ميكنه

جامعه من حداقل پوشش را داره

مي خوام ديده بشم از تنم مايه مي زارم لباسم شبيه لباس شناست  پوست تنمو رنگي و نقاشي مي كنم  جامعه نيم نگاهي بهم ميكنه باز هم راضيم

جامعه من لختند

نگاه جامعه را ميخوام به خودم جلب كنم سيگار را رو تنم خاموش ميكنم ؛ پوستمو با چاقو خط خطي مي كنم و حروف برجسته آهني را روي آتيش گذاشته و اسمم را ؛  روي تنم  داغ مي زنم  حالا جامعه بهم نيگاه ميكنه

در جامعه من كاري نشده كه براي ديده شدن نكرده باشن

ميخوام جامعه منو بشناسه خودمو روي بلند ترين برجك حلق آويز ميكنم

در دنياي من آدما براي مشهور شدن و ديده شدن دست به هر كاري زدند

از غربت ؛ از دربدري ؛ از عقده اي شدن ؛ از انتقام ؛ از مكاتب توخالي ؛ از عشق دروغين ؛ از ديده شدن براي هر سليقه اي خسته شده ام

ديگه ميخوام براي يكي ديده بشم

عاشق معشوق ميشم هر چه الله  پسنديد من آن ميشم ؛ ديگه حس ديده شدن در من نيست ؛ نور شده ام
حالا ديگه براي دنيا مهم ميشم ؛ تاريخ منو در دفتر خاطراتش ميخواد بنويسه ؛ همه بهم نگاه ميكنن حتي فرشته ها

منبع:وبلاگ حجاب

برای نویسنده این مطلب mehr تشکر کننده ها: 6
Hawre (يکشنبه ارديبهشت ماه 7, 1392 2:51 am), Noha (يکشنبه ارديبهشت ماه 7, 1392 2:51 am), bahar (يکشنبه ارديبهشت ماه 7, 1392 2:51 am), ghazal66 (يکشنبه ارديبهشت ماه 7, 1392 2:51 am), nahmadi69 (يکشنبه ارديبهشت ماه 7, 1392 2:51 am), setak (يکشنبه ارديبهشت ماه 7, 1392 2:51 am)
رتبه: 42.86%

mehr
کاربر طلایی
کاربر طلایی

پستتوسط mosleh » پنج شنبه تير ماه 1, 1391 3:18 pm

با تشکر از مهر این آخریش خیلی جالب بود.

برای نویسنده این مطلب mosleh تشکر کننده ها:

mosleh
کاربر ویژه
کاربر ویژه

تاريخ عضويت: يکشنبه آذر ماه 27, 1389 12:30 am
تشکر شده: 61 بار
امتياز: 10

پستتوسط mehr » پنج شنبه تير ماه 22, 1391 10:54 pm

من و شلوارم!!!!

تا من و شلوارم سوار مترو شدیم، پیرمرد زمزمه کنان و متعجب طعنه ای زد : "بسم الله الرحمن الرحیم!" من و شلوارم به روی خودمان نیاوردیم؛ کمی جلوتر مرد میانسالی را دیدم که به ما خیره شده است. انگار برای اولین بار بود و من و شلوارم را میدید. من و شلوارم به این نگاه ها عادت داریم. مردم دوست دارند به دیگران همان چیزهایی را بپوشانند که خودشان میپوشند وگرنه تمام وجودشان علامت سوال میشود. مردم اصلا ذره ای به دیگران احترام نمیگذارند. من این رفتارها را نمی فهمم. حالا دیگر شرایط تغییر کرده است. شلوار پاره نداشته باشی، به قول خارجی ها Cool یا باحال نیستی.

جالبه که اکثریت عزیزان شلوار پاره پوش اعتقاد دارند که تقلید از هر چیزی که باشه کار جالبی نیست در صورتی که خودشون و افکارشون قربانی همین تقلید کورکورانه هستند؛ اما سر در برف دارند !

تاریخچه شلوارهای جین پاره:

سالهای 1970-1950: طبق آمار اینترنتی 99 درصد یاغی گران و قاتلان آمریکایی شلوارهای پاره به تن میکردند.

30آگوست 1955: ژنده پوشان خیابانی با شلوارهای پاره به تکدی گری می پردازند.

اواسط سال 1971: طرح بازیافت لباس های کهنه؛ وصله گکردن شلوارهای رفته رفته محبوب می شود.

سال 1974: گروه موسیقی راک آمریکایی "TheRamones" شلوارهای پاره می پوشند.

سال 1977: کنسرت موسیقی Iggy pop شلوارهای پاره با پین متنوع آراسته می شوند.

سال 1980: شلوارهای پاره و موهای بلند طرفداران کمتری پیدات میکند.

سال 1984: جین های از پیش پاره شده به بازار می آیند.

سال 1986: موج شلوارهای پاره به اروپا میرسد.

11ژوئن 1986: اولین مقاله روزنامه ای به موضوع شلوارهای پاره میپردازد.

سال 1987: شیوع لباس های رسمی پاره در محافل و مجالس

سال 1989: طی یک مصاحبه مطبوعاتی عنوان میشود والدین باورشان نمی شود که پول شلوارهای پاره را می دهند.

اواخر سال 1989:مد در خدمت طراحان لباس های پاره

سال 1990: خواننده زن آمریکایی "مدونا" جین پاره میپوشد.

سال 1992: بازیگران هالیوودی به استقبال شلوارهای پاره میروند.

اواخر دهه 90: چه کسی شلوار های پاره را کشت؟!

و حالا بعد از گذشت بیش از یک دهه، شلوار پاره به ایران می آید؛ ظاهرا ایرانیان در تقلید از چنین مد پستی بیش از یک دهه عقب افتاده اند ...

منبع:روزنامه جوان

برگرفته از وبلاگhttp://hejab-islami.persianblog.ir

برای نویسنده این مطلب mehr تشکر کننده ها: 2
erfan (يکشنبه ارديبهشت ماه 7, 1392 2:51 am), ghazal66 (يکشنبه ارديبهشت ماه 7, 1392 2:51 am)

mehr
کاربر طلایی
کاربر طلایی

بعدي

بازگشت به فرهنگی - اجتماعی

چه کسي حاضر است ؟

کاربران حاضر در اين انجمن: بدون كاربران آنلاين و 0 مهمان