کیانوش رستمی وزنه بردار کرمانشاهی قهرمان جهان شد

در این قسمت جدیدترین نقل اخبار و گزارشها به همراه منبع قرار دارد

مديران انجمن: CafeWeb, Dabir, Noha, bahar

پستتوسط ModireTalar » شنبه آبان ماه 21, 1390 7:13 pm

وزنه بردار دسته 77 کیلوگرم کرمانشاهی تیم جوانان کشورمان با نمایشی مقتدرانه در رقابتهای قهرمانی جوانان جهان، هر سه مدال طلای پیکارهای این دسته را از آن خود کرد و برسکوی قهرمانی جهان ایستاد.

به گزارش ایرنا کیانوش رستمی در رقابت با 14 وزنه بردار این وزن، در حرکت یک ضرب 160 کیلوگرم را بالای سر برد و بالاتر از کازیمیر فیتسنر از بلاروس که وزنه 158 کیلوگرمی را زده بود، به مدال طلا رسید.
نماینده کشورمان در حرکت دوضرب نیز با بلند کردن 187 کیلوگرم، بالاتر از سایر رقبایش ایستاد و علاوه بر کسب مدال طلای حرکت دوضرب، مدال طلای مجموع دو حرکت را نیز به دست آورد و با کسب سه نشان طلا، بر سکوی قهرمانی دسته 77 کیلوگرم سی و ششمین دوره رقابتهای وزنه برداری قهرمانی جوانان جهان که در صوفیه بلغارستان در حال برگزاری است، ایستاد.
وی که شب گذشته با کسب سه مدال طلا، شادی را به کاروان ایران آورد، در این خصوص گفت: کسب مدال در رقابت های بلغارستان برای من قابل پیش بینی بود. من به اینجا آمده بودم تا رکورد بزنم، اما متاسفانه موفق به انجام این کار نشدم. با این حال دیر یا زود این کار را در رقابت های آتی انجام خواهم داد.
قهرمان جهان در ادامه تصریح کرد: رقابت های قهرمانی بزرگسالان جهان دو ماه دیگر در آنتالیا برگزار خواهد شد که در واقع ورودی المپیک لندن است. من همه تلاش خود را به کار می بندم تا در این رقابت ها با عملکردی خوب جواز حضور در المپیک لندن را به دست بیاورم.
رستمی در پایان در خصوص سطح رقابت های قهرمانی جهان افزود: این رقابت ها در سطح بسیار بالایی برگزار می شود. حریفان پرقدرتی از روسیه ، اوکراین و بلاروس در این مسابقات حضور یافته بودند اما خوشبختانه همانگونه که انتظار داشتم وزنه زدم و قهرمان جهان شدم.
گفتنی است غلامرضا باقری مقدم، سفیر ایران در بلغارستان، که برای تشویق نماینده کشورمان به همراه جمعی از ایرانیان مقیم صوفیه در سالن برگزاری مسابقات حضور یافته بود، مدال رستمی را بر گردن او انداخت.
رده بندی نهائی نفرات برتر دسته 77 کیلوگرم در حرکات یک ضرب، دوضرب و مجموع دو حرکت به شرح زیر است:

حرکت یک ضرب
1- کیانوش رستمی از ایران با 160 کیلوگرم (مدال طلا)
2- کازیمیر فیتسنر از بلاروس با 158 کیلوگرم (مدال نقره)
3- ادوارد ساوچنکو از اکراین با 151 کیلوگرم (مدال برنز)

حرکت دوضرب
1- کیانوش رستمی از ایران با 187 کیلوگرم (مدال طلا)
2- اینسار موسیچ از کرواسی با 186 کیلوگرم (مدال نقره)
3- ویکتور کارچنکو از روسیه با 186 کیلوگرم (مدال برنز)

مجموع دو حرکت
1- کیانوش رستمی از ایران با 347 کیلوگرم (مدال طلا)
2- ویکتور کارچنکو از روسیه با 331 کیلوگرم (مدال نقره)
3- آلبرت سایاخوف از روسیه با 330 کیلوگرم (مدال برنز)

برای نویسنده این مطلب ModireTalar تشکر کننده ها: 4
kazari (يکشنبه ارديبهشت ماه 7, 1392 2:51 am), mehr (يکشنبه ارديبهشت ماه 7, 1392 2:51 am), salaheldinkurd (يکشنبه ارديبهشت ماه 7, 1392 2:51 am), saye (يکشنبه ارديبهشت ماه 7, 1392 2:51 am)
رتبه: 28.57%

نماد کاربر
ModireTalar
کاربر ویژه
کاربر ویژه

تاريخ عضويت: جمعه اسفند ماه 26, 1389 12:30 am
تشکر کرده: 633 بار
تشکر شده: 275 بار
امتياز: 2640

پستتوسط mehr » يکشنبه آبان ماه 22, 1390 11:10 pm

باسلام و تشکر

این موفقیت رو به همه ی کردها و کرمانشاهیان تبریک میگم.
"اللّهم انّا نسالک عیش السعداء و موت الشهداء و مرافقه الانبیاء و النصر علی الاعداء"
mehr
کاربر طلایی
کاربر طلایی

تاريخ عضويت: دوشنبه فروردين ماه 8, 1390 11:30 pm
تشکر کرده: 1274 بار
تشکر شده: 1137 بار
امتياز: 1630

بازگشت به نقل اخبار و گزارشها به همراه منبع

چه کسي حاضر است ؟

کاربران حاضر در اين انجمن: بدون كاربران آنلاين و 7 مهمان