آشنایی با فرهنگ اسلامی در دانشگاه بین‌المللی فلوریدا

در این قسمت جدیدترین نقل اخبار و گزارشها به همراه منبع قرار دارد

مديران انجمن: CafeWeb, Dabir, Noha, bahar

آشنایی با فرهنگ اسلامی در دانشگاه بین‌المللی فلوریدا

پستتوسط amine69 » جمعه اسفند ماه 15, 1392 12:08 am

              
                دانشگاه بین‌المللی فلوریدا از امروز، 13 اسفند، میزبان هفته شناخت اسلام است که با هدف معرفی ابعاد مختلف فرهنگ اسلامی به دانشجویان برگزار می‌شود.              
                             
     به نقل از نشریه دانشجویان دانشگاه بین‌المللی فلوریدا(fiusm)، بنا بر آمارهای مؤسسه تحقیقاتی پیو، 55 درصد مردم آمریکا احساس می‌کنند که چیز زیادی در مورد اسلام نمی‌دانند.
    فاروق فاروق، رئیس انجمن دانشجویان مسلمان دانشگاه بین‌المللی فلوریدا گفت: مسلمانی که در آمریکا زندگی می‌کند، به ویژه با توجه تصویرسازی رسانه‌ها از مسلمانان، ترجیح می‌دهد که هویت دینی خود را پنهان کند. برای من پیوستن به انجمن دانشجویان مسلمان کمک بزرگی بود که دیگر هویت دینی خود را پنهان نکنم.
    وی افزود: خوشبختانه انجمن ملی دانشجویان مسلمان آمریکا برای تازه‌مسلمانانی مانند من در اوایل دهه 1990 برنامه‌ای به نام هفته شناخت اسلام راه‌اندازی کرد. در طول این هفته که در دانشگاه‌های سراسر آمریکا برگزار می‌شود، انجمن‌های دانشجویان مسلمان هر دانشگاه با برپایی برنامه‌های مختلف سعی می‌کنند که دیگران را در شناخت بهتر اسلام کمک کنند.
    امسال انجمن دانشجویان مسلمانان دانشگاه بین‌المللی فلوریدا 13 تا 15 اسفندماه میزبان هفته شناخت اسلام است. سه سخنرانی با موضوع‌های «نشر اسلام: درس‌هایی از پیامبر خاتم(ص)»، «اسلام و سیاست خارجی» و «سفر من به اسلام: داستان‌های تازه‌مسلمانان» در این سه روز برگزار خواهد شد.
    فاروق گفت: با توجه به اتفاقاتی که در جهان اسلام به ویژه فلسطین و سوریه در حال وقوع است، فکر کردیم که صحبت در مورد سیاست خارجی و اسلام موضوع جالب توجهی باشد.

    یک جلسه پرسش و پاسخ نیز برگزار خواهد شد که در آن به سوالات افراد در مورد اسلام پاسخ داده می‌شود و پیش‌بینی می‌کنیم که تعاملات خوبی در این راستا شکل بگیرد.
    از جمله بخش‌های جذاب این هفته، شنیدن داستان‌های تازه‌مسلمانان و دلایل و نحوه تشرف آنان به اسلام است.
    فاروق می‌گوید: شرکت در هفته شناخت اسلام از آن جهت اهمیت دارد که در حال حاضر 23 درصد جمعیت کل جهان را مسلمانان تشکیل می‌دهند.

منبع:ایکنا

            
برای نویسنده این مطلب amine69 تشکر کننده ها: 2
Noha (جمعه اسفند ماه 16, 1392 11:58 am), bahar (جمعه اسفند ماه 15, 1392 12:44 am)
رتبه: 14.29%
 
amine69
کاربر نیمه فعال
کاربر نیمه فعال
 
پست ها : 45
تاريخ عضويت: شنبه دي ماه 7, 1392 10:10 pm
تشکر کرده: 23 بار
تشکر شده: 89 بار
امتياز: 890

بازگشت به نقل اخبار و گزارشها به همراه منبع

چه کسي حاضر است ؟

کاربران حاضر در اين انجمن: بدون كاربران آنلاين و 0 مهمان